Manchester Utd. 2008 máj. 26. - 01:33:57
(58/98)
Ha van ember, akinek "filmjei" számomra emberi fogyasztásra alkalmatlanok, akkor az Lynch. Azért tettem idézõjelbe a filmet, mert amiket õ készít, számomra már nem ez a kategória, inkább jelenetsorok érthetetlen egymás utáni összessége. Értem én, kellenek az újítások, merész megoldások a filmekbe, hiszen ezek mutatják a fejlõdés új irányait, de ez az ember már átesik a ló túloldalára. A Lost Highway volt az egyetlen élvezhetõ produktuma, a többi számomra teljesen elvont. Lehet bennem van a hiba, hogy mindenre próbálok logikus magyarázatot találni, ezzel a felfogással ugyanis nem lehet ilyen filmeket nézni. Sokan mondják, hogy Lynch filmjeinél nem a miértek a lényeg, hanem az egész hangulata. Nem mondom, a hangulatfestéshez ért az ürge, de ez önmagában nekem kevés. Kubrick, Coppola stb. is remek hangulatot varázsoltak egy-egy filmnek, de õk közben elmeséltek egy-egy történetet élvezhetõen, érthetõen, még ha néha agyalni is kellett rajtuk, éppen ezért számomra az említettek klasszisokkal jobb rendezõk Lynchnél. Ez a filmje is... egy kurva szót nem értettem belõle. Ha nem nagy kérés, elmagyarázná valaki röviden, hogy nagyjából mirõl is akart szólni? Megköszönném.
10/10
pozsizsuzsi 2008 márc. 17. - 14:45:51 10/10
(57/98)
Számháború? Nyertem 60/60! Hiii hihi. :D Bocsi... :)
Ugek 2008 márc. 17. - 14:35:42
(56/98)
Tudok én!
57/58.!
Ugek 2008 márc. 17. - 14:32:48
(55/98)
Sorry!
Lásd: 57/57.!
Ugek 2008 márc. 17. - 14:28:42
(54/98)
Sietségemben mellé nyúltam, a film címe: "Blue Velvet",
"Kék-ha megnézed, fenn áll a kérdés: Szomorú?-Bársony".
Redfield 2008 márc. 17. - 14:24:57
(53/98)
Blue Velvet.
marteeka 2008 márc. 17. - 14:23:40
(52/98)
Ne sajnáld, igen kiábrándító volt az egész filmre nézve.
Ugek 2008 márc. 17. - 13:49:42 Előzmény pozsizsuzsi
(51/98)
Egyet értünk!
Nézd meg a "Black Velvet"-et is!
Korai, és MO-n kevésbé ismert - ám alapmûve a Mesternek -! (Melyik nem az?)!
Nekem talán videón megtalálható!
Ugek 2008 márc. 17. - 13:42:29 Előzmény marteeka
(50/98)
Sajnos a "magyar királyi"-n vetített verziót nem láttam
(tatán jobb is az újra szinkronizálás miatt)!
10/10
pozsizsuzsi 2008 márc. 15. - 14:29:25 10/10
(49/98)
Hát ez a film betalált. Annyi esélyt sem adott, mint csigának az úthenger. A legjobb amit tehetsz, ha lecsupaszítod az érzékeidet, és odadobod magad. Zsigeri film. Szerintem a legjobb Lynch gyöngyszem.
makrai.lilla 2008 márc. 15. - 14:20:40
(48/98)
dejó a videó nem vette fel.kissé ideges vagyok....vkinek megvan?irjon lécci...köszy
nada kowalsky 2008 márc. 15. - 04:05:30 Előzmény VADÓCFIU
(47/98)
A mester minden filmje zseniális. Zseniális abból a szempontból is, hogy nem kell feltétlenül megértenünk, mi miért történik. A film hangulata, sodrása nehezen feledhetõ élményt nyújt önmagában is, a rejtvényfejtõ alkatoknak pedig hosszas utólagos töprengésre ad lehetõséget. De ez utóbbi merõben opcionális.

Meggyõzõdésem, hogy Lynch vett egy kerek alaptörténetet, majd a maga finom manipulációival néhány ponton annyira megkavarta azt, hogy semmilyen logikával ne lehessen minden kétséget kizáróan értelmes egésszé összerakni. Viszont ha ez igaz, akkor legalább az alaptörténetet rekonstruálhatjuk, és elismerõen csettinthetünk, hogyan mutálta azt a mester.
marteeka 2008 márc. 14. - 14:00:57
(46/98)
Igen, a zene és a szereplõk valóban verhetetlenek, és nem csak mint nevek, hanem a játékuk is káprázatos + rendezés + fényképezés, valóban óriási bravúr. A sorozatban. Sajnos a Tûz jöjj velem-et szenvedés volt nézni, köszönhetõen többek között a rettenetes szinkronnak :(
Ugek 2008 márc. 14. - 13:49:58
(45/98)
SORRY!
Még egy: hol, mikor volt ekkora szereposztás a legkisebb epizódistánként is?
No persze Angelo Badalamenti sokkoló-gondolatébresztõ
zenében nem érhetõ utól!
Elfogult vagyok, bocsi!
Ugek 2008 márc. 14. - 13:22:55 Előzmény VADÓCFIU
(44/98)
A Mamád látta annak idején a sorozatot-amit valahol ismételtek, de elég rossz kópiával a közelmúltban-!
Mivel én is a közép korosztályhoz tartozom, így kicsit
otthon vagyok David Linchben,mûveiben és a TWIN PEAKS
mondhatom: "Mondakör"-ben!
A sorozat bitang jó!
A "Tûz jöjj velem" lényegében -hiánypótló mû- a sorozat
sok nyitva hagyott kérdését megválaszolja,DE olyan újabb talányokat vet fel, amelyeken érdemes elgondolkozni!
Ha ajánlhatom: - vedd fel(szerezd meg!)
- tegyél szert az eredeti sorozatra,
nézd meg, utána jöhet a "Tûz jöjj
velem!", amely utána készült.
makrai.lilla 2008 márc. 13. - 18:55:19
(43/98)
megvan vkinek a sorozat????
VADÓCFIU 2008 márc. 02. - 20:10:24 Előzmény feketevipera
(42/98)
szia ! az lenne aproblémám hogy édesanyám szerint a nyomozó a gyilkos mert az õ emlékezete szerint a film végén derül ki hogy õ volt mert skizó sajna ezen buktam ki énis mivelhogy az jön le nekem a TÛZ jöjj velem c filmbõl hogy a lora apucija agyilkos de anyám erõsködik hogy a nyomozó az . mclachlan...sajnos ez van ezért nemértem a filmet mert a sorozatot nem láttam végig......


már érted,?
marteeka 2008 febr. 27. - 13:22:10
(41/98)
Nnnna, eljött az idõ, hogy végre megnézzem nappal... az elsõ egy óra után ki is kapcsoltam. Úgy látszik, nagyon legyengült az idegrendszerem, de ez a film még fényes nappal is sok. Bár mivel képtelen vagyok végignézni, nem tudom mire hogyan derül fény, de az elsõ fele egy óriási kuszaság, sehol semmi összefüggés, és a diáklány Laurából is sikerült egy majd negyvenes nõt faragni, ez nagyrészt köszönhetõ a valóban csapnivaló szinkronnak. Brrrr, kár volt belenézni is, még a sorozatról élt pozitív kép is összetört bennem ettõl.
feketevipera 2008 febr. 23. - 22:55:05 Előzmény marteeka
(40/98)
Bizony, Bob ismét produkálta magát, és itt is legalább olyan félelmetes, mint a sorozatban. (Szerencsére, mert ez legalább feldobta egy kicsit a filmet.) Vadócfiu kérdését viszont nem értem: a "nyomozó bácsi skizofrén"? Lehet, de ez nekem furcsának tûnik. Na, mindegy, valószínûleg csak számomra van túl magasan a léc.
marteeka 2008 febr. 23. - 17:55:39
(39/98)
Leland bizony "skizo" ... "a nyuszik és az õzikééék úgy vááárják aaa majááálist" óta - megõszült style, na én ott borultam ki. Attól a résztõl nem bírtam tovább az esti adásokat nézni :) Felvettem a tegnap esti filmet, de még nem volt idõm megnézni, most meg már megint este van, anno se láttam... Bob barátunk kapott szerepet ebben?????