Téma: Twin Peaks

offtopic
Anditos 2014 aug. 01. - 11:52:20
(309/369)
Engem annak idején csak James feje idegesített a sorozatban, mindig olyan szerencsétlen képet vág mintha citromba harapott volna. Most még jobban irritál, és ehhez párosul Donna karaktere, különösen amikor ezek ketten együtt sugdolóznak, tervezgetnek, sóhajtoznak.
A tegnapi részben lehetett elõször érezni hogy Lynch elkezdte az igazi õrületet, sok jelenet elhúzódott, és egyre több szereplõn mutatkozik meg az elmebetegség. :)
Leo Johnson-tól nagyon féltem annak idején, nagyon örültem amikor ártalmatlanná tették, öregnek is tûnt, most meg sajnálom hogy nem látom többet azt a formás fenekét meg a szép, fiatal arcát. :)
Zsul 2014 aug. 01. - 07:40:25
(308/369)
Végére értem gyors ütemben a sorozatnak (két éjszakázás...:)) Ti hogyan folytatnátok a történetet? Hogyan zárnátok le?
Zsul 2014 aug. 01. - 02:03:24
(307/369)
Találtam egy érdekességet: Nem tudom, hogy szinkronban van csak, avagy az eredetiben is így van, de megemlítik a sorozatban Budapestet.
A 2. évad 15. részében kb. 17.45-tõl érdemes figyelni.
Kíváncsi vagyok tudunk e errõl az érdekességrõl többet, mint ami... :)
(A jelenetben Cooper ügynökkel beszél Pít, épp a mosodából hoz meg ruhákat és egy új mosodás lányról beszél.)
-greghouse- 2014 júl. 31. - 22:14:01
(306/369)
Az is külön tetszik benne (ami nálam mindig nyerõ) hogy színészeket másként mutat be, mint ahogy megszoktuk. Kyle MacLachlan zseniális, de arcberendezése miatt vagy csak skatulyából, majdnem mindig gonoszokat, gengsztereket stb . játszik (üdítõ kivétel volt a HIMYM "kapitánya" is), itt szinte féltem tõle eleinte, aztán meg teljesen lenyûgöz a finom játéka. Persze ehhez kell a jó forgatókönyv is, a kávék rituális élvezete, a diktafonba mondott oda nem illõ dolgokban elmerülése, tehát nagyon jó a karakter.
...Ha egyetlen egyet vetnék fel, az (nem tudom, mennyire a magyar változat dolga, valószínûleg nem), a hangrendezés, a film jeleneteinek felében szinte suttognak, a nõk majdnem mindig, és a zene elnyomja. Valószínûleg szándékos, csak engem zavar, hogy a nõk suttogó beszédének a hangszíne nem jön igazán át.
...Jó ez a sorozat.
Zsul 2014 júl. 31. - 05:29:45
(305/369)
Még reagálva a korábban olvasott hsz-ekre:
A Twin Peaks elkészítése, stílusa soha nem jár le! Az egy dolog h mesterségesen felpörgették a világot (kamerarángatós operatõrök, sekélyes jellemrajzok, gyors történetek, villódzó képek, stb.), de azért bízok benne, hogy egy-két mestermunka még fog születni, akár sorozat képében is... Ami a történetet illeti az egy másik tészta. Még egy bénább történet is jól mutatna ilyen aprólékos, élõ körítés mellett.
Zsul 2014 júl. 31. - 03:15:37
(304/369)
Én ugyan nem néztem régen a sorozatot... gyermekként inkább az X-aktákat. (X-akták is sok különálló részben játszódott amcsi kisvárosban, mindegyik jó hangulatú rész volt.) Emlékszem mindig fel kellett vennem videóra a bátyámnak. De azért írok most, mert a Twin Peaks egyik nagy ütõkártyája, hogy "élõ helyszínt" csinált! A nézõ úgy érezhette, hogy szinte ott él vendégként - Cooperrel - a kisvárosban. Magunkba szívhattuk az ottani hangulatot, látványt, s ez plusz élményt nyújtott. Mintha a helyszín külön szerepelne a sorozatban, nem csak mint egy háttér. Ilyen hatást elvileg ma is el lehetne érni, ha akarnák. Persze ez még a dolog egyik fele. Ha én sorozatot rendezhetnék/írhatnék, akkor az én "Univerzumomban" lejátszódhatna úgy a jó és a rossz csatája, hogy az ember azt mondaná: veszteség és nyereség itt is ott is, mint az életben. Egy-két szörnyûségnek is lenne lassú lefutása. Már-már azt mondaná a nézõ: "ez is egy ilyen szempontból tipikus krimi sorozat, ami "közel hozza a mocskot a nappalimba, nem mintha nem lenne elég". Igen ám, de aztán nagyon finom utalásokkal kiderülne, hogy tulajdonképpen végül is mindent a jó mozgat... és hogy valójában nincs halál. Ez egyszerre vigasztaló örömteli, de ugyanakkor attól még a földi fájdalom (emberek halála, erõszak) itt van. S ez most van itt a képünkbe. Persze mindezt nehéz úgy a nézõ elé tárni, hogy ne legyen modern-ezo-rózsaszín nyáltenger. :) Továbbá ez mégis csak egy krimisorozat nem pedig egy vallási, vagy ezoterikus tanfolyam. Ez a Twin Peaks nagyon megihleti az embert... Miért ne lehetne úgy bemutatni a bûnt és a jó-rossz küzdelmét, hogy utána az ember mégis megnyugodjon, és azt mondja: vannak jó dolgok is az életben, ami miatt érdemes élni... No "megyek", és nézem tovább a 4. részt.:)
Roberto DiCapribogyó 2014 júl. 29. - 13:28:14
(303/369)
Roberto DiCapribogyó 2014 júl. 29. - 09:48:52 Előzmény stenimore
(302/369)
Ezért ALBERT a kedvencem: http://www.youtube.com/watch?v=kf0ZvY2usbY

"Ezek a reluxákat láthatjuk abban a jelenetben is, amikor a jó és a gonosz küzdelmérõl szóló misztikus történet közepén, a bizarr és ijesztõ alakok és jelenetek között szinte elrejtve, a rendezõ Albert Rosenfield (Miguel Ferrer) FBI ügynök szájába adja a humanizmus egyik legemlékezetesebb tévés monológját. A jelenet elején a prezentációs táblán látható a gonosz fantomrajza."
k11zoltan 2014 júl. 28. - 21:47:10
(301/369)
Furcsa, de nem rossz.
Nem ijedtem meg rajta, inkább poénosra sikeredett.
Nyilván annak idején más volt a hatása, mint ahogy azt többen is mondták.

Kíváncsian várom a filmet.
Roberto DiCapribogyó 2014 júl. 28. - 21:22:40
(300/369)
Nagyon bírom azokat az apró poénokat, amik valami teljesen váratlan, oda nem illõ dologból fakadnak.. pl. már annak idején is nagyot nevettem azon a jeleneten, ami a múlt pénteki epizódban volt: Cooper és a seriff bemennek az állatorvos várójába és miközben dumálnak, egyszercsak átsétál közöttük egy halálian flegma láma és egy másodpercre farkasszemet néz Cooperrrel, aztán mitha mi sem történt volna folytatódik tovább a sztori... :)).
Roberto DiCapribogyó 2014 júl. 28. - 21:15:22
(299/369)
De jó hangulatfotó; elég jól visszaadja, hogy miért is õ lett Bob :). Érdekes, hogy ahhoz képest, hogy még csak nem is színész, hátborzongató(-an jó)ra sikeredett az alakítása...
Anditos 2014 júl. 27. - 20:48:02 Előzmény Roberto DiCapribogyó
(298/369)
A Bobot alakító fickó egy díszletmunkás, aki épp Palmerék szobáját alakítgatta, amikor Lynch hirtelen meglátta a tükörben az arcát és mivel frászt kapott tõle, azonnal felkérte Bob szerepére.:)
Richard Beymer fotója:
Roberto DiCapribogyó 2014 júl. 27. - 12:31:37 Előzmény stenimore
(297/369)
Hm.. ember nem tölt el ennyi idõt olyan dologgal, amit nem szeret.. most világosodtam meg, szerintem te látens Twin Peaks rajongó vagy:)!
1/10
stenimore 2014 júl. 26. - 12:25:04 1/10 Előzmény Roberto DiCapribogyó
(296/369)
"Amit nagyon szeretek a sorozatban (többek közt), hogy egyes karaktereknek idõvel teljesen új arcát ismerjük meg, pl. Albertrõl kiderül idõvel, hogy a kérges külsõ mögött azért aranyból van a szíve, vagy.. "
Hát ez baromira eredeti elem ebben a filmben ,a reveláció erejével hat..:D
Roberto DiCapribogyó 2014 júl. 26. - 11:29:35
(295/369)
A véleményed teljesen rendben van...hisz nem lehet mindenkinek jó az izlése ;).

Egyébként az " Egykor talán szép volt, jó volt; elmúlt" mondatod azt sugallja, hogy régen szeretted... szerintem csak egy kis lökés kéne és újból megszeretnéd. Gyere, hagyd ott az erõ sötét oldalát és állj vissza közénk :))!
10/10
Pisti3030 2014 júl. 26. - 10:38:29 10/10
(294/369)
Stenimore irásait olvasva felrémlik bennem az okoska törp képe :D :D :D.
Roberto DiCapribogyó 2014 júl. 25. - 09:47:54
(293/369)
ALBERT :)
Roberto DiCapribogyó 2014 júl. 25. - 09:45:20
(292/369)
Már el is felejtettem, hogy ilyen korán felbukkan, a tegnapi részben már volt ALBERT, a kedvenc karakterem. Aki egyszer is látta, az nem fogja elfelejteni :)) (kb. Stewie Griffin felnõttként). Rögtön volt pár emlékezetes megnyilvánulása: (a magyar szinkronhangját baromi jól eltalálták)

- "Ez a porfészek új értelmet adott annak a szónak, hogy primitív."
- Amikor a seriff kiüti: "Edzésben van a vadállat, mi?"

Amit nagyon szeretek a sorozatban (többek közt), hogy egyes karaktereknek idõvel teljesen új arcát ismerjük meg, pl. Albertrõl kiderül idõvel, hogy a kérges külsõ mögött azért aranyból van a szíve, vagy..


SPOILER:
..a másik, aki nagyon szórakoztatott, Ben Horn, miután gonosz üzletember-karrierköcsögbõl átment réparágcsáló jótétlélekké :).
SPOILER VÉGE


Egyébként megdöbbenve olvastam tegnap, hogy a Ben Horn-t alakító színész, Richard Beymer a Twin Pekas elõtt már 28 évvel(!) egy bizonyos, tíz Oscar-díjas filmnek a fõszereplõje(!) volt:
1/10
stenimore 2014 júl. 24. - 23:38:59 1/10 Előzmény Anditos
(291/369)
"Lynch maga sem tudta hogy mi lesz a következõ részben, a végére egyre kuszább lett minden, de megbocsátom neki. :)"
Én nem bocsájtom meg,mert szembemegy minden mûfaji normával és korrektséggel ,egy hatásvadász hülyeség lett belõle.hangulat ide meg oda.
1/10
stenimore 2014 júl. 24. - 23:36:11 1/10
(290/369)
Hát ez az hogy az elmúlt ifjúság varázsa a kakaós palacsinta és nem ez a film.Emlékszem hogy alegbárgyúbb NDK krimi amikor ment a Tvben kiürültek az utcák ,mert a tenisztréner volt a gyilkos csak ez maradt meg belõle,de mindenki remegve leste,mert elvonási tünetei voltak .Úgyhogy ne keverjük adolgokat ,aleghülyébb film is mint ez, ha bizonyos nosztalgiákat idéz ,akkor remeknek látjuk,.csak azt nem tudjuk férfiasan bevallani hogy ahogy Tiberio is írja lejárt ,avitt blöff volt már akkor is ,és mint mondám Linch jó nagy kóklerként (pl Mulholland Drive) hülyét csinált anépbõl.