Téma: U-571

8/10
idõjós1010 2008 okt. 23. - 22:20:28 8/10
(11/51)
Ennek a filmnek van egy viszonylag elég új része is, az milyen cím alatt fut? Milyen szám van az U betû után?
petro-karatson 2008 okt. 23. - 21:05:05
(10/51)
hát nem tudom...nem rossz film, de a "Das Boot" után elég gyenge, és nem reális

de az tény, hogy a németek (Fritz-ek) tudtak hajót építeni, amcsi hajók 30 m-nél eresztettek, németek-é meg 280 m-él(2-3 támadás után) ment szét!
9/10
A vadnyugat lánya 2008 aug. 16. - 15:10:09 9/10
(9/51)
Hát az U az mindkettõben ugyanaz :)
9/10
A vadnyugat lánya 2008 aug. 15. - 11:30:51 9/10
(8/51)
Az U-571 cím szerintem sokkal jobb, mond csak ki egymás után, hogy U-110 meg U-571 és hallani fogod a különbséget! :)
A briteknek meg sose tetszik ha nem õket sztárolják, úgy jó a film, ahogy van, nem igazi megtörtént esemény valódi szereplõkkel, csak egy film!
Miki1900 2008 aug. 10. - 14:49:42
(7/51)
ezt tudtátok?
Az U-571 (2000) címû film egy amerikai osztag vakmerõ második világháborús tettérõl szól. Az Andrew Tyler hadnagy (Mettyú Mekkonaug) vezette csoport tagjai feljutnak egy ellenséges tengeralattjáróra, az U-571-re, megszerzik a németek Enigma rejtjelezõ gépét, és ezzel megváltoztatják a háború (inkább a csata!) menetét.

A filmnek valójában az U-110 címet kellett volna adni, amelyben David Palme-nek, a Brit Királyi Haditengerészet alhadnagyának jut a fõszerep. A forgatás ideje alatt a felháborodott britek panaszt tettek Clintonnál, az USA elnökénél, aki azzal nyugtatta meg õket, hogy a film csak fikció.

a jenkik nem vették volna annyira, ha bobbyk a hõsök benne?
szép. a történelmet a gyõztesek, értsd: a legnagyobbak írják.
az U-110 jobb cím. szerintem. de a jenkik túl egyszerûnek találták valószínûleg.
9/10
A vadnyugat lánya 2008 aug. 05. - 08:48:36 9/10
(6/51)
Nem tudom mit kell cikizni és megbocsássatok, de ha kellõ figyelemmel végignéztétek volna, nem írtatok volna le ennyi hülyeséget.

Kezdeném:

1,

hõseink a gumicsónakban az óceán közepén elkezdenek a naplementébe evezni...mert hát úgy hamarabb kiérnek a partra... --- bocsi, de a tengeralattjáró elsüllyedt, szerinted mi a jobb? ússzanak, vagy szálljanak be a gumicsónakba?

a végét egyébként én sem értem, ha már egyszer megszerelték azt a szart, akkor miért kell elsüllyeszteni és inkább gumicsónakkal evickélni?? ---- nem õk süllyesztették el, még pont kiértek a csónakba, és elsüllyedt a tengeralattjáró, hallhattad volna, h hajót elhagyni, mert már nem marad sokáig a vízen és pontosan azért, mert annyi víz ment bele + több mint 600 méter mélyen volt, bocs mindkettõtöknek, de oda kéne figyelni, mielõtt kritizáltok.

2,

a német kapitányt fogjul ejtik,mire az kiszabadul és pisztollyal belelõ 2x egy AMERIKAI tengerészbe , aki még utolsó erejét összeszedve lerontja a német kapitányt a földre, átfordítja a pisztolyt és lelövi... ---- te is figyelhettél volna, mert
a, az egyikbe csak párszor belerúg és odabilincseli a csövekhez
b, egy másik matróz jön be, azt lövi elõször egyik vállán meg majd a másikon, aztán lerántja a földre a kapitányt, h megfojtsa, de az a metróz hasába lõ bele és nem fordítva bocs, hisz a kapitány még élni fog és hasbalõtt sebbel nemigen tudna, de ha nem láttad végig nem is tudhatod, így kérlek, ne írj ilyen marhaságokat, ha nem értetted a taxtust!

Ez egy nagyon jó film, hõsökkel igen (kivi vagyok mire menne a mai ember nem ilyen helyzetekhez szokva stb.), kiváló zenével, feszültséggel, minden ami kell. Akinek nem tetszik, ne nézze, de aki teheti nézze meg, mert SZERINTEM, nagyon jó film! :)

ui.: senkit sem akartam megsérteni, de légyszi ha nem tudjátok ne fikázzátok és ne írjatok marhaságokat! Bocsi!
9/10
A vadnyugat lánya 2008 júl. 16. - 13:31:04 9/10
(5/51)
Szerintem ez egy nagyon jó film!
boszme 2007 ápr. 27. - 12:35:44
(4/51)
elég gyengus..
mindenesetre megtudjuk ebbõl a filmbõl, h mire képesek az elszánt hõsies amerikai katonák... (fúj..) :(

a végét egyébként én sem értem, ha már egyszer megszerelték azt a szart, akkor miért kell elsüllyeszteni és inkább gumicsónakkal evickélni??

4/10
amatõõr 2006 szept. 14. - 12:58:06 Előzmény Newcastle United
(3/51)
Bizony, ez is egy f*stalicska film.
A legjobb rész a végén a hepiend, naplemente/felkelte (f**gomsicsmár), megy a heroikus beütésû zene, hõseink a gumicsónakban az óceán közepén elkezdenek a naplementébe evezni...mert hát úgy hamarabb kiérnek a partra...
Newcastle United 2006 jún. 03. - 09:47:27
(2/51)
Nagyon idióta film az egyszer biztos. Éljenek a hõs amerikai katonák! Egyébként olvastam róla, hogy valóban volt egy U-571-es tengeralattjáró, de azt sem az amerikaiak, hanem a britek foglalták el.
1/10
Desintegrator 2006 jún. 02. - 23:58:56 1/10
(1/51)
Azt hittem valami értelmes, realisztikus tengeralattjárós filmet fogok nézni...
erre a bátor amerikai katonák átszállnak gumicsónakkal a német tengeralattjáróra, kilövik az összes tisztet minimális veszteséggel, elfoglalják a tengeralattjárót, 2 perces gyorstalpaló után megtanulják használni,kikerülnek 4 német torpedót, elsüllyesztenek egy német tengeralattjárót a mûködésképtelen megszállt hajóval...a német kapitányt fogjul ejtik,mire az kiszabadul és pisztollyal belelõ 2x egy AMERIKAI tengerészbe , aki még utolsó erejét összeszedve lerontja a német kapitányt a földre, átfordítja a pisztolyt és lelövi...
ennyi elég is volt a filmbõl...