Téma: Update Konyha

squashmacska 2013 jún. 12. - 17:36:14
(129/129)
Rékának nagyon nem erõssége a nyilvános beszéd, biztos jár tanárhoz (gondolom), de nem fejlõdik :( Sajnos nagyon lerontja a mûsor nívóját, ahogyan beszél :(
1/10
rútkiskacsa 2013 ápr. 21. - 23:07:24 1/10
(128/129)
Egyszerûen UNDORMÁNYOS ! Egy nagyképû, az unalomig agyon reklámozott mûanyag emberek. Az ápdét konyháját egy értelmes paraszt családban is el tudják készíteni, minden fajta külön reklám nélkül. Õ is csak egy "Nagy Magyar Multi" akar lenni , aki csak a sikereket tudja elviselni. Ha esetleg bírálják, akkor sértõdötten perre megy. a helyett, hogy önvizsgálatot tartana. A kedves asszonyság pedig mell és más testrészek plasztikái után, joggal reklámozza a szép nõi testet ? A plasztikák hiányában õ sem lenne olyan amilyen most.
1/10
Sousuke 2013 márc. 04. - 10:25:02 1/10
(127/129)
Már ez a hülye bunkó fasz is fõzõmûsort kap?
offtopic
Heathcliff 2013 jan. 28. - 00:27:13
(126/129)
Kedves Schobert Norbert!

Megrendítõ gyógyulása, találkozása az angyalokkal, szembenézése a legvégsõ igazsággal, végezetül visszatérése a földi siralomvölgybe olyan teljesítmény, amilyennel kevesen büszkélkedhetnek. Elsõ nekifutásra valahova Lázár és Pál közé lõném be, de ha hozzáveszem, hogy még Jézusnak sem volt négyszáz fõs vállalkozása, hiszen csak tizenkét fõállású trénert alkalmazott, emellett pedig a táplálkozásról alkotott nézetei se voltak különösebben forradalmiak, azt kell hogy mondjam, Norbert, hogy Ön már most a legmagasabb ligában játszik. Ne szerénykedjék! Volt, aki tudott a vízen járni, Ön viszont Schmuck Andorral tett csodát.

Talán már a Biblia update-kiadásán töri a fejét, ezért csak óvatosan merem megkérdezni, hogy amikor azt írta nekem, hogy "ajánlom Önnek azokat a perceket, amikor elkap az ember egy kórházi baktériumot, és egy tenyérnyit kivágnak a szívébõl" ezt egész pontosan hogy értette? Ön, mint spirituális tanító, Isten igéjének friss hírnöke, alig egy hónappal tanúságtétele után ezt a boldogító Örömhírt csak nekem hozta el, vagy mindenkinek, aki még nem született újjá Krisztusban? Csak nekem ajánlja a rendszeres testmozgást Norbi dvd-re, update menüt ebédre, vacsorára meg egy nagy halom húsevõ baktériumot, hogy egyék ki a szívem, vagy mindenki másnak is, aki kész Önt követni az Úton?

Remélem, megkapom szíves válaszát, mielõtt még egy tenyérnyi darabot kivágnának a szívembõl. Pedig olyan korai lenne, hiszen ahogy rámutatott, még nem is "alkottam" semmit. És igaza van, Norbert. Könyveket írni, kulturális-közéleti mûsorokat gyártani nem kunszt. Kiárusítani a csajom testét, a családi intimitást aprópénzre váltani, a bulvár mocskában dagonyázni, megtérést hazudni a Sátán mikrofonjába, az igen! Ez az a hitelesség, amire mindennél jobban vágyom. Kérem, Norbert, vezessen az Úton!

Köszönettel: Puzsér Róbert


Íme Schobert Norbert levele:

Tisztelt Puzsér Róbert! Csak azért szólok hozzá, hogy legalább megtanulja rendesen leírni a nevem. Nem válok lelki misztériummá, de viselkedésébõl úgy ítélem Önre is ráférne valami hasonló út, amelyet bejártam. Lehet kritizálni Hajdú Pétert, vagy engem is, de elõtte alkotni is kell valamit az életben. Úgy hiteles. Ön mit alkotott eddig azon kívül, hogy kitörni próbáló kisembereknek taposta szét a maradéknyi lelkét is egy ország elõtt. Ráférne Önre az én utam. No nem egy 400 embernek munkát adó, sikeres vállalkozás megalkotása és nem is százezrek húsz éven át való tornáztatása, esetleg a kímélõ táplálkozás elterjesztése a túlsúly és a cukorbetegség ellen. Ajánlom Önnek azokat a perceket, amikor elkap az ember egy kórházi baktériumot és egy tenyérnyit kivágnak a szívébõl. Azt a részt, amiben Ön is benne volt. Azokat a félperceket amikor újraélesztés közben rádöbben, hogy mi is fontos az életben és megtanulja az alázatot Istennel és a világgal szemben. Akkor talán képes lesz elfogadni a világot és valós problémák ellen harcolni. Sok sikert! Schobert Norbert
offtopic
Heathcliff 2013 jan. 26. - 02:49:10
(125/129)
Újabb botrány Rubint Réka körül! A fitneszlady egyik rajongója azt állítja, alakformáló versenyében átverte a résztvevõket: wellnessutat ígért, de csak bögrét adott – írja a Blikk. http://helyitipp.hu/rubint-reka-atverte-rajongoit
A Rubint Réka-féle szépségszalonok tönkrementek és családokat sodortak a csõd szélére – írja a Blikk. Mindezt a fitneszlady cáfolja. http://helyitipp.hu/csodbe-mentek-a-rubint-reka-szepsegszalonok
Rubint Réka megunta, hogy állandóan kritizálják csálé fogait, ezért Ausztriába utazott, hogy hollywoodi mosolyt varázsoljon neki egy fogorvos. http://helyitipp.hu/uj-mosolyt-kapott-rubint-reka
grace08 2013 jan. 25. - 12:27:23
(124/129)
_goldie_ 2013 jan. 16. - 08:34:06
(123/129)
..azzal támadják, hogy termékei nem szénhidrátszegények, és nem segítenek a cukorbetegség megelõzésében.. http://www.borsonline.hu/20130115_norbit_feljelentettek_mig_az_eleteert_kuzdott

nos..nem mindenkinek áll jól ha teljes fogsorral mosolyog
offtopic
Heathcliff 2013 jan. 10. - 13:31:58
(122/129)
Ez nem az én elméletem :)

Nyilván nem olvastad el még azokat a rövid szövegrészleteket sem, amiket bemásoltam, úgyhogy legalább az egyiket megismétlem (és nyugodtan érdeklõdj utána szakembertõl): "A cukor mérgezõ a kalóriákon túl. Túl sok cukros étel és ital fogyasztásának hatásai hasonlítanak a túl sok alkohol fogyasztásának hatásaira. Az alkoholt ugyanis desztillált cukorból készítik." http://www.civishir.hu/eletmod/a-cukor-annyira-artalmas-mint-az-alkohol-vagy-a-cigaretta/0930130441

Sõt még ezt is megismétlem neked: a cukor vagy oxidálódik a szervezetben (azaz elég), vagy redukálódik (azaz erjed). Akkor fog alkoholos erjedésnek indulni, ha nincs elég zoxigén :) ahhoz, hogy oxidálódjon. Ugyanez történik a szõlõben levõ cukorral is, amikor bor készül belõle; a cukor alkohollá redukálódik.
Bármilyen ételbõl túl sokat eszel, elkezd erjedni a belekben, mert a szervezet hirtelen nem tud mit kezdeni vele.
Az pedig megint külön tészta, hogy a részeg ÉRZÉS nem ott kezdõdik, hogy megeszel egy dianás cukrot, pedig akkor is alkohol kerül beléd.
_goldie_ 2013 jan. 10. - 12:17:05
(121/129)
helyes egyetértek :))
az édesség utáni vágyat édes almával mandarinnal banánnal
és tejalapú nyalánkságokkal (t.rudi joghurt) gyõzõm le
..szóval a bûnözést nem hagytam abba csak odafigyelek mivel követem el :D
a csoki elhagyása után a bõrproblémák is megszûntek
és nincs gondom a súlyommal
_goldie_ 2013 jan. 09. - 23:39:23
(120/129)
persze..idáig csendben voltam mert ápolom a férjecskémet
mint tudod most mûtötték :D
offtopic
-csengõzoli-- 2013 jan. 09. - 23:19:50
(119/129)
Jaj,te vagy az Réka? :D
_goldie_ 2013 jan. 09. - 23:17:18 Előzmény -csengõzoli--
(118/129)
így van..én egy hozzáértõ nagy név vagyok és elismerem! :)
évek óta letettem a csokit és milyen jól megvagyok nélküle
..ugyanúgy letehetõ mint a cigi..és elvonási tünetek nélküli
offtopic
Heathcliff 2013 jan. 09. - 22:07:09
(117/129)
Nem feltétlenül alakul alkohollá, nem minden esetben, csak akkor, ha erjed. Az erjedéshez oxigénhiányos környezet kell (ld. borospince). Tehát, ha egyszerre túl sok cukor kerül a szervezetbe, és nincs elég oxigén az oxidációhoz, akkor erjedni kezd. Persze még így is nehezített a dolog, mert az erjedéshez 35 fok alatti hõmérséklet kell, 35-40 fok között lelassul az erjedés és 40 fok fölött megáll. Tehát az emberi szervezetben lehetséges a cukor erjedése, de nem jellemzõ. Viszont, mivel erjedhet, ezért a túl sok édességnek lehet tudatmódosító hatása is.
-csengõzoli-- 2013 jan. 09. - 21:57:24 Előzmény Heathcliff
(116/129)
Bocs, át is siklottam ezen hozzászólásodon.
Eszek én gyümölcsöt is, ez a puding csak arra van itthon,ha rámtörne egy édesség roham :D
Egyébként nem fogom erõltetni, mert nem szünteti meg az édesség utáni vágyat,sõt fenntartja.
Az édességtõl abszolute függõvé lehet válni, ezt a legtöbb hozzáértõ nagy név is elismeri.
Ez szó szerint függõséget jelent, azt szokták mondani,hogy 2 hét teljes édesség elvonás kell ahhoz,hogy elkezdjen megszûnni.
Az alkohollá alakulást nem ismertem, úgy tudom szimplán a vércukor szint hirtelen megemelkedése,majd leesése okozza,hogy újra és újra kívánjuk az édeset.
offtopic
Heathcliff 2013 jan. 09. - 21:41:02
(115/129)
Utánaolvastam, azért írtam. Talán te is olvass utána :)
A cukor alkohollá bomlik, te magad írtad le, hogy a cukrozott bor alkoholtartalma megnõ - te magad szolgáltatsz bizonyítékot rá, hogy a cukor alkohollá bomlik. Persze nem feltétlenül, csak ha a szervezetben megerjed.

"A cukoralkoholok akkor képzõdnek, ha a monoszacharidok (nyílt láncú alakjában található) oxocsoportja (aldehid- vagy ketocsoportja) alkoholos hidroxilcsoporttá redukálódik. A folyamat már enyhe reduktív behatáskor is lejátszódik. A reakció során a cukor labilis laktolgyûrûje elõször felnyílik (a szénhidrátok oldatában mindig megtalálható valamennyi nyílt láncú alak), és megjelenik a cukor szabad oxocsoportja. A cukrok nátriumamalgámmal híg savas közegben, vagy katalitikus hidrogénezéssel redukálhatók." http://hu.wikipedia.org/wiki/Cukoralkoholok

"Néhány esetben még a fruktóz okozta károsodás kórélettani mechanizmusa is átfed az alkoholéval." http://www.origo.hu/egeszseg/20120206-a-fertozeseknel-is-veszelyesebb-a-cukor.html
tehát a hatrása olyan, mint az alkoholé. Miért? Mert alkohollá alakul.

"A cukor mérgezõ a kalóriákon túl. Túl sok cukros étel és ital fogyasztásának hatásai hasonlítanak a túl sok alkohol fogyasztásának hatásaira. Az alkoholt ugyanis desztillált cukorból készítik." http://www.civishir.hu/eletmod/a-cukor-annyira-artalmas-mint-az-alkohol-vagy-a-cigaretta/0930130441

"Az alkoholtartalmú italok fõ összetevõi
Az alkoholtartalmú italok olyan italok, amelyeknek az alapvetõ összetevõi a víz és az etanol vagy etil-alkohol (C2H5OH).
Az etanol színtelen folyadék, könnyebb mint a víz, jellegzetes illatú. A gyümölcsben levõ CUKOR ERJEDÉSÉVEL kapható az élesztõ gombák segítségével. Ezen a módon kapnak minden alkoholtartalmú italt amely emberi felhasználásra van szánva. Az alkoholtartalmú italok mérgezõ hatása a bennük levõ alkohol mennyiségétõl származik." http://www.alkoholizam.com/magyar/pojmovi1.htm

"Ha a szôlô nedvét, a mustot, magára hagyjuk, megerjed: a mustban lévô szôlôCUKORból alkohol és széndioxid keletkezik. (...) Pasteur szerint az erjedés megindítója, okozója az élesztô. Ez bôséges levegô jelenlétében elégeti a CUKROT, levegôtôl elzárva pedig erjeszti. (...) Az élesztôfajták között jellegzetes különbségeket találhatunk aszerint, hogy ezek minô CUKORfajtákat képesek elerjeszteni, mennyi alkoholt tudnak termelni, minô az erjedés gyorsasága, a kierjedt folyadék tisztulása, íze és zamata (...) A táptalajok egyik legfontosabb alkatrésze a CUKOR. Tudnunk kell azonban, hogy a desztillált vízzel készített CUKORoldatban az élesztô nem képes szaporodni. (Ilyen oldatokban, ha idegen mikroorganizmusoktól mentes, az élesztôsejtek évtizedekig is életben tarthatók elsatnyulás, degenerálódás nélkül.) A táptalajoknak nitrogén-, foszfor-, kálium- és kalciumvegyületeket is kell tartalmazniok. A legelônyösebb nitrogéntartalmú táplálékok a fehérje-bomlástermékek (pl. a peptonok), ilyenekül azonban az ammóniumsók is felhasználhatók. (...) Közvetlenül csak a hat szénatomú CUKROK erjednek, míg a magasabbrendû szénhidrátoknak elôször ilyenekké kell átalakulniok, csak azután erjednek el." http://www.chemonet.hu/hun/teazo/erjedes/erjedes.html
-csengõzoli-- 2013 jan. 09. - 11:06:00
(114/129)
Annyit tennék hozzá -kérésed ellenére-, hogy errõl az egészrõl csupán én nyilatkoztam érdemben, konkrét tényeket, termékeket, árakat felsorakoztatva.
Te a beszélgetésünk óta csak azt szajkózod,hogy "mûszar", "mûvackok" stb., azaz fogalmad nincs mirõl beszélsz, csak az indulataid, Norbi iránt érzett ellenszenved beszél belõled.
Ennek így valóban nincs értelme. ÜDv.
-csengõzoli-- 2013 jan. 09. - 09:59:46
(113/129)
Jó,maradjunk annyiban,hogy fingod nincs mirõl beszélsz,de Norbit nem szereted.
Ezt el tudom fogadni :)
(Egyébként a túrórudija nem kerül többe,mint pl a piros pöttyös, vagy max. picivel, négyszer annyiba semmiképp)
offtopic
Heathcliff 2013 jan. 08. - 19:40:07
(112/129)
"Jó lenne megszabadulni az édesség függõségtõl,de elsõre talán könnyebb,ha "édesség roham" esetén benyomunk egy Norbi pudingot."
Szerintem próbáld lecserélni mondjuk mandarinra. Az elég édes, könnyû hámozni, most viszonylag olcsó, az alma is drágább nála, és vitamin is van benne valamennyi, legalábbis sokkal több, mint a pudingban. Én is nagyon édesszájú vagyok, és most is mandarint eszek.
Ezekkel a finomított cuccokkal az a baj, hogy miközben jól lakatnak, mégis éhezni hagyják a szervezetet, mert nem jut hozzá azokhoz az ásványi anyagokhoz, vitaminokhoz, amikkel jól tudna mûködni. Hiába tömöm magam, ha mégis bennem marad a hiányérzet, és újra csak eszek, de a szervezetem még akkor is éhes marad és így tovább.
Répa, retek, mogyoró... tényleg komoly, hogy a nyers, finomítatlan cuccok rágcsálása nélkül nem lehet az evés függõségrõl lejönni; mert minden feldolgozott élelmiszer droggá válhat, amire valaki rászokik. Pláne az édesség lehet tudatmódosító, mert a cukor a szervezetben nagyon könnyen átalakul alkohollá. Olvastam, hogy Hitler, amikor Weimarban özvegy Wagnernénél vendégeskedett, rászokott arra, hogy napi egy kiló pralinét benyomjon. Az már berúgás... Persze az agy nagy cukorfogyasztó.
offtopic
Heathcliff 2013 jan. 08. - 19:24:44
(111/129)
Nem állítottam, hogy ártatlan. Csak azt, hogy nem biokémikus, tehát nem õ a "feltaláló", és nem is Norbiné az agytröszt. Õk nyilvánvaló szalmabábok, akik azért kellenek, hogy legyenek olyan elfogadható, hétköznapi "arcok", akiken keresztül ezt a szart le lehet nyomni sok ember torkán.
-csengõzoli-- 2013 jan. 08. - 18:51:20
(110/129)
Azért jutott nekik másra is,ne félj.
A sparos kenyereddel meg egy gond van: búzalisztbõl készül kis színezékkel.
Attól te a büdös életben nem fogsz fogyni.
(Kezdem magam úgy érezni,mint valami update marketinges :) )
A Norbi kaja drága,de melyik egészséges kaja nem az?
400 a sparban a tönkölybúza kenyér negyed kilója is, a bio cuccokba bele se menjünk.