Téma: Ûrtitkok

kosaferenc 2012 márc. 31. - 13:21:08
(6/6)
Végül is mindegy, hogy van-e élet más bolygókon... A Földet mindenképpen meg kell mentenünk, mert az eddigi ismereteink szerint ez az egyetlen olyan bolygó, amelyiken van sör.
makailaci25 2011 aug. 06. - 14:56:23 Előzmény 7szünyü
(5/6)
A földön nincs értelmes élet. Én csak beugrottam.{W.A.}
pite40 2008 júl. 20. - 17:52:02 Előzmény 7szünyü
(4/6)
"A filmet pedig megnézem, bár már többször láttam, de még mindig jobb, mint az egyéb adókból áradó véres genny és nyálfolyam."
Kiegészíteném:vagy a Gyõzike mûsor.Aki nem hisz semmibe az nézze míg él.
10/10
7szünyü 2008 júl. 20. - 09:20:12 10/10
(3/6)
"Valóban létezik élet a Földön kívül? Egyes elismert tudósok szerint igen!"
Más elismert tudósok szerint pedig nem. A harmadik csoport pedig azt mondja, hogy fogalmunk sincs. (És ott a roppant kínos kérdés: vajon létezik-e élet itt a Földön?) Ahhoz, hogy errõl a témáról értelmes kérdéseket tehessünk fel elõször szükség lenne az "élet, élõ" fogalmának egy egzakt, univerzális definíciójára. Ennek viszont híjával vagyunk - és bizonnyal leszünk is, amíg nem nyílik módunk legalább egy, nem Földi eredetû élõvilág tanulmányozására. Tehát fel kéne fedeznünk valamit, amirõl nem tudjuk hogy néz ki, nem tudjuk, hogyan találhatunk rá, és még az is kétséges, hogy egyáltalán ráismerünk-e, ha találkozunk vele. (Ezek dióhéjban a fõ gondok szvsz.) Persze mindez izgalmas és érdekes elme-játék, de a magam részérõl azt hiszem pesszimista vagyok a földön kívüli élet tekintetében. Meg a földi élet tekintetében is :-(
Ugyanakkor ez egy szabad ország, mindenki azt gondol, amit csak akar. A filmet pedig megnézem, bár már többször láttam, de még mindig jobb, mint az egyéb adókból áradó véres genny és nyálfolyam.
D. Fazekas Zsolt 2008 júl. 19. - 22:43:46 Előzmény pite40
(2/6)
A csillagok nagy része egy-egy naprendszer, a mi Naponkhuz hasonló fortyogó gázbolygója. Milliárdnyi ilyen égitest létezik (amit mi csak csillagoknak látunk) és körülöttük megannyi bolygó köröz..... Milliárdnyi bolygó közül csak a Földön legyen valamilyen szintû élet, az szerintem is kizárt.

Én nem azt mondom, hogy kis szürke, nagy szemûek, vagy zöldek vagy ilyesmi. Nehezen hiszem el, hogy az élet egy szikrányi nyoma se legyen jelen máshol (akár bakteriális szinten).
pite40 2007 dec. 30. - 09:25:42
(1/6)
A fõ kérdés:"Valóban létezik élet a Földön kívül? Egyes elismert tudósok szerint igen!"
Szerintem aki azt mondja hogy ez nem igaz,az még nem nézett föl az "égre".
Az hogy találkoztunk e vagy sem az már másik kérdés.