Téma: Utazók

7/10
szamóca67 2017 jan. 18. - 01:30:20 7/10
(45/265)
A döntés nem volt helytelen. Ha nem ébreszti fel, azzal megöli õt, és vele az 5250 utast.
1/10
takkat 2017 jan. 18. - 00:38:42 1/10
(44/265)
************************************************************************
A filmben az a legbosszantóbb hogy NEM azt kapod amit megvettél. A film inkább romantikus dráma mint kaland és sci-fi , hogy lehet kaland egy unalmas film. A bemutató alapján a film tíz bõl nyolcas. Amúgy meg 10/4.

\"Nem véletlenül ébredtünk hamarabb\" - Hogy mernek ilyen részeket belerakni az elõzetesbe ?! Mikor ez olyan dolgokra utal ami NEM lesz a filmben. De ügyes csali és zseniális a trailer :))) csak nevetni tudok aki megnézi majd és meglepõdik, ahogy én és mellettem kb. mindenki unottan jött ki a moziból.

A film érdekes dolgot feszeget ezt aláírom.. de azt kb. fél órában össze lehetne foglalni.. nem egy 116 perces filmben..

1x nézhetõ !
************************************************************************
10/10
cincinatus 2017 jan. 17. - 22:29:34 10/10
(43/265)
Ez a film kritikusoknak nem tetszett, nem pedig a nézõk nagy részének. Az Utazók egy ûropera, ami bemutatóból is teljesen egyértelmûen kiderült. ennek tudatában ül be mindenki a moziba. Ezért kár olyan elvárásokat támasztani, mint egy klasszikus sci-fi-vel szemben. Mint minden ûropera, ez is vegyíti a mûfajokat.

Jó volt az ötlet és többet is ki lehetett volna hozni belõle, de attól még nem rossz film.

SPOILER

Komoly erkölcsi dilemma elé állították a férfit, amit kiválóan sikerült ábrázolni és nagyon jól átjött. Esendõen döntött, mert az ember esendõ. De ezt azért nem lehet úgy beállítani, hogy csak azért ébresztette fel a nõt, hogy legyen kivel d*gni. A nõ szabad akaratából szeretett bele és maradt vele. A helytelen döntés után pedig tudott erkölcsileg helyes döntéseket is hozni.

Óriási csúsztatás, amit számos kritikában leírtak, hogy a felébresztéssel "meggyilkolta" a nõt. A nõtõl a életcéljait vette el, amihez nyilvánvalóan nem volt joga, de ez nem gyilkosság. Miután hibázott, azon munkálkodott, hogy jóvátegye. A nõ pedig választhatta volna a hibernációt és ezzel a régi életcéljait, de mégsem ezt tette.

SPOILER VÉGE
8/10
elemes 2017 jan. 17. - 21:56:58 8/10
(42/265)
a starwarsban meg hangja van az ûrhajóknak, az mekkora lámaság már.
8/10
elemes 2017 jan. 17. - 21:53:51 8/10
(41/265)
amikor gyereket vállal egy család, ugyanezt a döntést hozzák meg.
7/10
balmesz001 2017 jan. 17. - 18:27:37 7/10 Előzmény JoeM
(40/265)
Az már az elején kiakasztott engem is. :D
Egyik számítógép által vezérelt kütyü sem tud róla, hogy mi az aktuális dátum, és nem kommunikálnak egymással sem. Ha felébredtek, akkor az út végére értek, hiba kizárva, nincs is ellenõrzési feladata a gépeknek. Naná. :D
Az is kiábrándító, hogy amikor baj van, senkinek nincs annyi esze, hogy legalább 1 hozzáértõ embert felébresszenek. Ok, tõle elveszik az új világ lehetõségét, de legalább a maradék tutira megmenekül.

A másik döbbenet akkor ért, mikor az ûrben lebegve legördült a könnycsepp a csóka arcán. Na mondom, a reformok az ûrben is mûködnek. :D
7/10
JoeM 2017 jan. 17. - 18:17:30 7/10
(39/265)
Vicc nélkül, komolyan nem értem, hogy veszi a bátorságot bárki is arra, hogy azt mondja másoknak, hogy ne nézzék meg a filmet. (lacroix)
A dilemma magasabb szinten amúgy nem a dugni vagy nem dugni, hanem, hogy leéled-e egyedül a teljes életed és magányosan végighokizod folyamatosan azon merengve, hogy mennyire ráb@asztál egy hülye szoftverkörítés (AI) miatt. Még magasabb szinten meg, hogy jogod van-e beavatkozni valaki más életébe, pusztán önös érdekbõl és hogy ezt a döntést késõbbi történések (az ûrhajó és ezzel mások életének megmentése) igazolhatják-e.
8/10
elemes 2017 jan. 17. - 12:30:50 8/10
(38/265)
"Fõleg egy olyat, amit általánosan lehúznak."

IMDB 7.1 pont (ötvenvalahányezer értékelés alapján)
rottentomatoes: a filmet moziban megnézõk 68%-ának tetszett

nekem is van karakteres véleményem, a tarantínó féle djangót például szar filmnek tartom, de azt nem szeretném állítani róla, hogy általánosan lehúzzák. ÉN HÚZOM LE és vállalom, hogy kisebbségben vagyok.
medvegyev 2017 jan. 17. - 11:00:56
(37/265)
Vicc nélkül, komolyan nem értem, hogy veszi a bátorságot bárki is arra, hogy azt mondja másoknak, hogy nézzék meg a filmet. Fõleg egy olyat, amit általánosan lehúznak. Igen, lehet, hogy tetszeni fog az illetõnek, de ha nem, akkor csakis a "nézzétek meg"-ezõ bûne, hogy az a személy, aki bedõlt neki kidobott az életébõl 3 órát és pár ezer forintot.

Sokkal több értelme van leírni, hogy kinek érdemes megnézni, mert akinek van esze, az tudja, hogy ez a film sokaknak tetszeni fog, de sokan utálni fogják.

Viszont, aki dilemmákról ír, az nem tudom, hogy milyen filmet nézett. Sajnos az Utazók megmarad konyhai bulvárfilozofálgatás szintjén.

SPOILER

Komolyan, az "dilemma", hogy a fõhõs azon filózik, hogy felébresszen-e magának egy nõt, akit meg**ghat? És az a mondanivaló, hogy ha egy férfi kvázi megöl téged (és megfoszt az összes álmodtól) csak azért, mert du*ni akar, akkor egy kis durcizás után meg fogsz neki bocsátani? És még Laurence Fishburne sem azt mondja, hogy mekkora egy mocsadék Jim, hanem elkezd mélázni, hogy egy éve volt egyedül. Szóval akkor érthetõ, akkor jogos a gyilkosság. Az egész inkább sértõ a nõkre nézve...
medvegyev 2017 jan. 17. - 10:51:37
(36/265)
Senki ne foglalkozzon a vidám, pozitív emberekkel, fizetett mozis alkalmazottak. Senki ne menjen el, és ne nézze meg, nagyon rossz film! Unalmas, csöpög, alig van benne humor, cukiság, dráma, és még csak nem is látványos.
JZsolt1979 2017 jan. 17. - 06:37:19
(35/265)
Senki ne foglalkozzon a savanyú negatív emberekkel, mindenki menjen el és nézze meg, nagyon jó film! Egyáltalán nem unalmas, nem csöpög, van benne humor, van benne cukiság, dráma, látványos is.
spidermeeen001 2017 jan. 16. - 21:37:46
(34/265)
Én megértek mindenkit akinek véleménye van és nem zavar ha valami nem tetszik.
De kijelenteni valamirõl, hogy értelmetlen...ami nem az...azt nem szeretem.
Egy filmben nagyon relatív szó az értelem. Inkább az a kérdés, hogy kinek mi az értelem.
A személyes drámákon,, tragédiákon és örömökön keresztül nagyon is élvezhetõ és tartalmas a film. A színészek játéka pedig nagyon is jó. Még úgy is, hogy szerintem sokkal jobban is ki lehetett volna bontakoztatni. pl. a Legenda Vagyok ahol Will Smith egyedül végig vitt 2 órát.
De ezt kicsit vegyítették, hogy minél több nézõt megfogjanak. Ezt manapság el kell fogadni.

SPOILERRR!! NE OLVASD EL!!!

Olyan hullámok voltak a filmben hogy az fenomenális...a srác dilemmája, a csaj amikor rájön a turpisságra, amikor a 3.nál kiderül hogy végstádium, ahogy pánikol a csaj, ahogy a srác megmenti és a csaj felismeri az érzéseit...

SPOILERRR VÉGE!!!

Szerintem ennek a filmnek a tartalmát a nézõ adja ha képes átélni, átlátni az érzelmek hullámzását és azok miértjét. Ráadásul a történet is egyben van...és egyáltalán nem csöpögõs.
....még hozzátenném, hogy romantika, szerelem, tragédia, öröm ergo dráma miért ne létezhetne a jövõben is egy ûrhajón....nem is értem ezeket a felvetéseket. Nem kell kosztüm és kastély ehhez... :)
silverball 2017 jan. 16. - 21:23:26
(33/265)
Elõször is ez egy jó film. Számos fontos kérdést felvet, aki szeret a film közben gondolkodni - illetve aki nem szokott akkor bocs - annak kifejezetten izgalmas lesz. Nem minden sci-fi akciófilm. A fiatalabb generáció a 2001 Ürodusszeiához akkor mit szól? hagyjuk már... A letöltõs fiúk persze biztosan élvezték a látványt és utána mondták az okosat. Remélem kevesen szalasztanak el egy jó filmet pár gázos komment miatt.
lacroix 2017 jan. 16. - 17:36:08
(32/265)
Ne nezzetek meg, ez nem sci-fi, hanem egy romantikus drama. Es raadasul unalmas is.
10/10
Aranyhernyo 2017 jan. 15. - 22:57:44 10/10
(31/265)
Örülök neki, hogy a negatív kritikák ellenére megnéztem a filmet.
gyurma1974 2017 jan. 15. - 17:40:17 Előzmény elemes
(30/265)
Nem tudom hol olvastad hogy nincs mondanivalója.... Csak a véleményemet írtam le, hogy nagyon közhelyes unalmas film volt.
Lehet Neked ez a jó film kategória, nekem nem :)
Üdv: Attila
10/10
cincinatus 2017 jan. 15. - 15:59:31 10/10
(29/265)
Abszolút élvezhetõ film. Csak azt ajánlom kritikát ne olvasson el elõtte senki. És persze ne egy Csillagok között vagy a Marsi szintû, fizikai alapokon nyugvó sci-fit várjon el, mert a bemutató alapján is nyilvánvaló, hogy nem az.
proklima@freemail.hu 2017 jan. 15. - 10:45:48
(28/265)
Szerintem jó film.
Azért belegondolni: 90 évvel elõbb felébredni....
8/10
elemes 2017 jan. 15. - 10:18:08 8/10
(27/265)
A "nem értem a mondanivalóját" és a "nincs mondanivalója" közötti különbség benned van.
10/10
ardian 2017 jan. 15. - 08:11:24 10/10
(26/265)
Mi is az ajánlóba szerettünk bele és vártuk a filmet... azután olvasva a kritikákat elbizonytalanodtam, de azért megnéztük, és nagyon tetszett.

OK, hogy nem tipikus sci-fi, de a sci-fi mûfaján belül rengeteg irányzat van, ez egy olyan, ami általános emberi kérdéseket a jövõbe helyezve próbál megválaszolni.