Téma: Utazónapló

10/10
SpG 2011 jún. 27. - 21:10:19 10/10
(2/2)
Ez tényleg eszeveszett jó volt! Most néztem az Örmény-utifilmjét, de akár újra is kezdeném!
10/10
sarkanyrozsa 2011 máj. 12. - 17:06:24 10/10
(1/2)
Nekem ez az egyik kedvenc sorozatom a Travel csatornán. A sok turista csalogató mûsor között végre egy olyan, ami egy képzõmûvész szemszögébõl mutat meg egy idegen országot. Õszinte, kíváncsi utazókkal,akik nem akarnak mindenáron rábeszélni, hogy menj el te is oda, ahol õk jártak, de rögtön kedved támad neked is utazni. Mindegyik részben egy festeni, rajzolni nagyon jól tudó ember vezérel minket, és mindent az õ szemén keresztül látunk. Ettõl lesz annyira személyes az egész. No ez egészen más, mint amit megszoktunk. Az is jó, hogy sosem ugyanaz az utazó személye, és a rajzstílus is más(vagyis leginkább akvarelleznek) Engem teljesen elvarázsol, és ilyenkor nagyon sajnálom, hogy már nincs idõm rajzolni.

Rajzolni és utazni szeretõ fiataloknak egyenesen kötelezõ megnézni. A digitális fényképezõgépnél sokkal jobb egy ilyen utazó naplót készíteni:-), ezt tanúsíthatom.

U.i. Beszúrok ide egy képet, Eugène Delacroix 1832-es rajzos útinaplójából, Marokkóból.