Téma: Úton

agnyieszka 2013 okt. 20. - 15:37:44
(22/42)
Elöljáróban megjegyzem, hogy ezt a filmet nem láttam, AZONBAN csodálkozom, hogy senki nem említette az ALAP -Nevezetesen 1980.-ban John Berum rendezte a " Dobogó szív " c.filmet / nekem Beatnemzedék címmel van meg VHS-en, elsárgult gerinccel és 100-szor játszott - de még élvezhetõ - minõségben./ Szereplõk : Kerouac :John Heard , Moriarty:Nick Nolte , közös szerelmük Sissy Spacek. Na hát ezt érdemes megnézni , megszerezni. Egyébként Beatnemzedék cimmel sehol / szereplõk filmográfiája, filmkatalógus / nem találtam meg , , Nick Nolte filmjei között találtam rá az azonosításra alkalmas " Dobogó szív"-re.
k11zoltan 2013 aug. 22. - 11:19:21
(21/42)
Túl hosszú lett.
Amúgy nem volt rossz.
tomy88trance 2013 aug. 20. - 19:03:16
(20/42)
Már késõ, már megnéztem, amúgy tetszett , annak ellenére ,hogy nem igazán vagyok oda az ilyen filmekért. A másik amit ajánlottál az milyen mûfaj? Az is roadmovie?
tomy88trance 2013 jún. 23. - 09:26:55
(19/42)
Én megnézem,de csak Kristen miatt :P :D
9/10
audreys 2013 márc. 29. - 11:23:20 9/10
(18/42)
Én kellemesen csalódtam. Ennyi negatív vélemény után már alig tudtam rávenni magam, hogy megnézzem, de beültem rá és nem bántam meg. Szerintem jók a karakterek, a kiábrándultság és az eufória egymást karöltve vonulnak végig a jeleneteken, és amit én a könyvekbõl tudok/érzek errõl a korszellemrõl, az tükrözõdik az alkotásban. Hitelesnek tûnt: engem meghatott, tovább megyek, meg is rendített a film.
4/10
belmondokolyok 2013 márc. 28. - 11:29:55 4/10
(17/42)
Pocsék film. A könyvhöz képest, és attól függetlenül is. Pokolian unalmas és tartalmatlan. Szex meg drogozás, kb. ennyi jön le a nézõnek a történetbõl, s persze ez a sekélyesség még nem zárja ki azt, hogy élvezetes legyen a film, de egy-két jobb jelenetet leszámítva kínszenvedés végignézni. A szereplõk a legkevésbé sem meggyõzõek, talán még a Ginsberget alakító srácban van valami, de az a legszomorúbb, hogy nem a sokat kritizált Kristen Stewart a leggyengébb láncszeme a színészgárdának. A szép felvételeken kívül nem sok pozitívumot lehet elmondani a filmrõl, elpocsékolt idõ megnézni. Ez a méltán legendás könyv megért volna egy értékes, méltó feldolgozást, ez most nem jött össze.
Vírusbácsi 2013 márc. 25. - 22:42:58
(16/42)
Nos szerintem ezt a filmet két embertípus ne nézze meg. Az egyik aki olvasta a könyvet, mert nekik nagy csalódás lesz a könyvhöz képest, a másik aki nem olvasta a könyvet, mert eret vág az unalomtól. Én vinnyogtam a film vége felé a nevetéstõl, hogy ennyire fosszart hogyan lehet csinálni. SEMMI, azaz SEMMI nem történik a filmben, a fõszereplõk borzalmasan semmitmondóak, életemben ilyen szar filmet nem láttam. Borzalmas. Szépen fotózott, ez tény, de semmi hangulata, semmi cselekmény, nincs eleje, nincs vége, foshugy. Szeretem a mûvészfilmeket, de attól nem lesz jó mûvészfilm valami, hogy unalmas, és kínszenvedés minden perce.......
taxidriver 2013 márc. 23. - 23:59:06
(15/42)
Megnéztem a filmet, a könyvet természetesen olvastam és szeretem is. A film sokszor eltér a könyvtõl, amivel önmagában nem lenne baj (egy részletet kivéve), viszont a magyar szinkron és ezek az oda nem illõ színészek...nagyon idegesítettek. Sam Riley, mint Jack Kerouac/Sal..a volt ösztöndíjas futballista és tengerész... Ha valaki semmit sem tud a könyvrõl akkor szerintem élvezhetõbb, az életérzést sikerült valamennyire átadnia, én tulajdonképpen emiatt néztem meg.
3/10
Flamingán 2013 márc. 23. - 15:49:47 3/10
(14/42)
Lehet, hogy a könyv egy remekmû, de a film szerintem szörnyû. Kínszenvedés volt végignézni. Unalmas, vontatott és nagyon hosszú.
3 pont, mert Viggo Mortensent jó volt viszontlátni.
2/10
Gilka 2013 márc. 22. - 16:26:20 2/10
(13/42)
"rendkívül vonzó" Kristen Stewart???? Na neee
MissUndertaker 2013 márc. 19. - 21:35:28
(12/42)
A könyvet többször is elolvastam, mert egyszerûen zseniális, imádom. Remélem a film felér majd erre a szintre, nem szeretnék csalódni egy újabb könyvadaptációban...:)
offtopic
Nagy1A 2013 márc. 10. - 23:03:37 Előzmény Heathcliff
(11/42)
OFF !! A filmet még nem láttam, de a könyvet rongyosra olvastuk......az Úton....... Kerouac, Ginsberg és Salinger volt nekünk a NYUGAT.... A SZABADSÁG!! Ja.......és nagyon lezserek voltunk!! Vonnegutot is mindíg nagyon szerettem..........de most sajnálattal kell megállapítanom, hogy nincs igaza!!! Ginsbergrõl egyértelmûen bebizonyosodott, hogy innen is kapott egy kis apanázst!!
1/10
hurenzon 2013 márc. 05. - 16:48:10 1/10 Előzmény Mr. D
(10/42)
Sugár moziban láttuk. T-mobiltól kaptunk tisztelet jegyeket.
oedipa 2013 márc. 02. - 09:20:12
(9/42)
szerintem pedig csodálatos film. olyan erõt, szenvedélyt sugároz, hogy az valami elképesztõ. az "érzékenyebb" embereknek biztosan tetszeni fog, na meg azoknak, akik legalább sejtik, ki volt Kerouac. a könyvet egyáltalán nem muszáj olvasni elõtte, de megéri az is.
Mr. D 2013 márc. 01. - 16:09:22
(8/42)
Moziban??! :O Hol? A film ideiglenesen kikerült a bemutatók közül és még mindig nem mondták meg hogy mikor lesz az a tetves új premier-dátum! :(
Novics János 2013 márc. 01. - 14:36:04 Előzmény David Karúszó
(7/42)
Gépelés? A könyv épp azért maradandó, mert bár a beatkorszak elmúlt, a lázadó, meg nem alkuvó szabadságélményt és a világcsavargást, az állandó "úton levést" közvetítette, ráadásul mindezt méltó nyelven, mi több, elképesztõen remek nyelven mutatta fel, amelyhez nyilván a kiváló magyar fordítás is kellett, és amely a nagyszerû Bartos Tibor érdeme.
1/10
hurenzon 2013 márc. 01. - 13:57:33 1/10
(6/42)
Nagyon rossz a film... a könyvet nem olvastam. Tegnap néztük a moziba kb 30-40 perc után kijöttünk és nem csak mi hanem jó páran. szerintem ez mindent elmond. nagyon unalmas, nem történik semmi...
Swen9000 2013 febr. 20. - 00:34:27 Előzmény aronka92
(5/42)
A könyv örök kedvencem, a filmet majdnem megnéztem a feléig, de szerintem nem sikerült jól, valahogy a színészek, a cselekmény és a hangulat se stimmel. A könyv nem azért zseniális szerintem, mert olyan izgalmas lenne, hanem mert egy ismeretlen, felemelõ életérzést ad át, erre a film jelen esetben képtelen.
David Karúszó 2013 febr. 17. - 18:06:01
(4/42)
Az Útonra mondta egyszer valaki, hogy "ez nem írás, ez gépelés"!...
aronka92 2013 febr. 07. - 20:24:17
(3/42)
aki olvasta a könyvet és megnézte a filmet, annak vélemény? kíváncsi vagyok