Téma: Vad szív

napraforgó 2012 szept. 23. - 05:16:46
(630/650)
És tényleg, valahogy elcsábította szegény magatehetetlen Renatot...
napraforgó 2012 szept. 23. - 05:05:23
(629/650)
No, Aiimé asszony épp most kábította el az urát, de nem igazán tudom, hogy mi célból. Meg akarja ölni, vagy netán meg akarja erõszakolni öntudatlan állapotban? Nagyon dolgozik rajta, hogy valahogy teherbe essen, ha már egyszer azt hazudta, hogy gyereket vár....
napraforgó 2012 szept. 23. - 04:35:33 Előzmény Dina1987
(628/650)
Egyébként maga az alapötlet nem lenne rossz, csak ez a lassú, teátrális kivitelezés...
Sõt, a színészek is jók, habár valahogy mindenki kissé túlkoros a szerepére.

Most megint bekapcsoltam és nézem a TV-t - épp az elõbb mondta Casper Remigionak, hogy Te még fiatal vagy, elõtted az élet, nem adhatod fel, bla,bla. Hát a Remigiot alakító színész úgy szemre 50-55 éves..., na persze ez még fiatal a 100-hoz képest...

Eduardo Yanez a koránál lényegesen fiatalabbnak látszik, és Aracely Arámbula is jó nõ, habár már nem az a hamvas bakfis. Helena, mint végzet asszonya, no meg Rodrigo - aki minimum 70 - mint szenvedélyes szerelmes, bizony már inkább nevetséges, mint hihetõ.
Dina1987 2012 szept. 22. - 17:12:52
(627/650)
itt már csak 15 rész volt a végéig szóval pörögtek az események a sori sebességéhez képest egész gyorsan.
Dina1987 2012 szept. 22. - 17:12:07
(626/650)
Nem lesz idõ gyászra mert fog történni más ami elvonja a figyelmet :D
napraforgó 2012 szept. 22. - 06:42:42 Előzmény Dina1987
(625/650)
Szóval Casper meghalt - újfent?
Na akkor lesz nagy gyász, gondolom legalább két részt annak áldoznak, hogy Juan a korábban sosem látott anyja miatt zokog, vagy átkozódik, vagy bosszút esküszik. Esetleg mindet.
Dina1987 2012 szept. 21. - 14:45:19
(624/650)
Még azon dõltem a röhögéstõl amikor Rodrigo...azt hiszem az a mai részben lesz...elmegy a Caspihoz és letérdel elé, elõkapja azt a rusnya csúnya gyûrût amit még a sorozat elején 25-30 éve adni akart neki és megkéri a kezét hahahah erre Caspi kikosarazza hogy bocsi Rodi meg fogok halni ( amúgy az a gyûrû...sosem értettem hogy került újra Rodihoz amikor Renato azzal kérte meg Aimee kezét.)
Dina1987 2012 szept. 21. - 14:44:42
(623/650)
Ez volt az egyik rész ami ma volt ha jól számolom és tényleg két részt adnak.

A mai rész fontosabb eseményeinek kezdete, hogy Renatito miután kedvenc neje módszeresen mérgezi idõszerûnek látta az orvos meglátogatását. Ezt a nyámnyilát basszus, de most komolyan egy kis szédülés plusz hasfájás és máris spuri az orvosig? Tipikus férfi, hipochonder mind! Tehát Renatitot kivizsgálják és infót kap, hogy Juan anyja elhalálozott. Ácsi van doki bácsi õ azt sem tudta, hogy él. Megy is haza anyucihoz, aki gondolom tûkön ült eddig, hogy jaj mi lehet méhemnek eme hasfájós, hót pancser gyümölcsével? Lea persze azért a nagy depi ellenére sasszemû lévén rögtön kiszúrja, hogy valami nem stimmel és kérdezi, hogy mi van már megint fiam és mit akarsz tõlem kérdezni? Renatito válasza, hogy magyarázatot akarok anyám....majd nem is magyarázatot akar, hanem tisztán akar végre látni. Kincsem, anyád a magyarázatot kéreket is értette. Nem tudom feltûnt-e de õ az okosakat képviseli. Nem kell itt köntörfalazni és húsz kérdéssel körülírni. Szóval a kérdés: Hogy lehet, hogy Juan anyja meghalt, mikor õ azt sem tudta, hogy életben van? Hát most újra meghalt mit lehet ezen nem érteni? Ez a gyerek pont olyan nem értek semmit fajta, mint a kis kamasz Rodrigó. Aki amúgy az ajtó elõtt hallgatózik, ahogy tegnap csinálta! Ez is hajt a legszellemesebb Casper címre vagy mi? Mert csak bolyong szobáról szobára. Amúgy Renatonak nem mindegy, hogy mikor halt meg igazán Maria del Casper? Eddig is halott volt, ezután is az lesz és kész! Lea felelhetné, hogy basszus fiam ne is mond, totál átérzem ezt az össze vagyok zavarodva állapotot, mert az elõzõ hónap és múlt hét között én is azt hittem, hogy végre elpatkolt. Képzelheted, hogy ha te így ledöbbentél, akkor én mit csináltam! De Lea persze nem fejti ki neki, csak annyit mond, õ úgy tudta, hogy egyetlen testvére eddig alulról szagolta a cukornád szálakat. Rodi ezalatt majd infarktust kap az ajtó elõtt, hogy élete nagy szerelmének kampec van! Most az a baja, hogy nem érezte amikor a casper szelleme távozik vagy mi? Különben Rochon arcmimikája kééééész! Továbbra is minden tiszteletem, imádom és tudom hogy egy vicces, szórakoztató úriember…egy nagy caballero meg minden, de komolyan az a fej amit most levág…Kb a kínomban röhögõ görcsöt kapok ezen a fintorgáson, ami valószínûleg egy fájdalmas arckifejezés akarna lenni. Na de vissza a jelenetre. A szobában Lea szépen elõadja a csodálatosan összekomponált védem magam beszédét, hogy mindenrõl Arcadió tehet. Õ rabolta el a Caspert és zárta a katakombába! Elvileg senora sherlock ezt a bezárás és fogva tartás dolgot csak tippeli, mint egy lehetõség, de meglepõen tényszerûen taglalja az eseményeket. Még jó hogy itt rajta kívül senki sem egy észlény és nem tûnik fel nekik, hogy Leonarda banyek honnan a fenébõl ennyire jól értesült a Casper elmúlt húsz évét illetõen? Renato csak azért akad ki, hogy neki miért nem mondta el a mami! Azért zsenikém, mert hónapok óta a részeg vagyok, majd a másnapos állapotok között fetrengsz! Úgyis elfelejtetted volna! Aj, de Lea egy igazi mami és azt feleli, hogy nem akart még nagyobb szenvedést okozni a fiacskájának, meg hogy egyébként is van elég baja a szerencsétlennek. Hát ez igaz! Montes de Káoszéknál minden nap történik valami. Ahogy természetesen ma este is, de elõtte még Leonarda hófehérke és a hét törpét játszik a szobájában. Legalábbis jön ám a gonosz királynõ feeling rendesen. Bírtam volna, ha Helena elkezdi ördögi hangon mondani, hogy tükröm, tükröm mond meg nékem nyugalmam lesz végre a jelenetemben? Mire a stáb: Ön mûvésznõ, ja hogy nem a ki a legszebbet tetszett kérdezni.....Na jó cseppet elkalandoztam forgatásügyileg! Szóval Helena valami nem tudom milyen technikai bravúr következtében úgymond a "tükörben" találja magát és onnan diskurál a népnek nagy nevetve, hogy kedvenc Capserünk végre elpatkolt. Ott örvendezik, hogy kampec van neki és bûntudatot sem kell emiatt éreznie, mert ehhez a meghaláshoz kivételesen semmi köze nincsen. Annyira imádom, hogy mindenbõl letudja vonni saját maga számára a megfelelõ konzekvenciákat. Majd nevetve folytatja, hogy végre szabad és a pürés nem okoz neki több gondot! Oh életem, ilyen kijelentések után nem ártana ezt lekopogni egy szigorúan fa felületre, mielõtt visszafelé sül el. Bigi nagy babonásként ezt igazán tudhatnád már!
Következhet az este Montes de Káoszékkal! Aimee be akar menni a városba, de Renatito úgy gondolja, hogy inkább ne menjen sehova. Ezt úgy intézi le, hogy amikor Aimee elindul a bejárati ajtó felé rálõ! Ajjj, ezek a kifinomult feltartoztatási módszerek....volt ezt is kitõl örökölni. A mami már megint büszke lehet rá mert olyan ügyesen lõtt, hogy Aimenak csak az arcát súrolja a golyó. Ezek itt nagyban vitatkoznak, hogy Renato te rám lõttél és hasonlók, erre már pizsiben Lea és rászól Renatora, hogy ne merjen a nejéhez nyúlni! Na most komolyan....elvileg negatív karakterként....kicsi fia függõként bevállalni egy ilyet ....mikor lettünk már ennyire pozitívak és emberszeretõk hm? Mindjárt elmegy nekem Juanhoz is és megöleli vagy mi lesz? Aimee rögtön észreveszi, hogy a keresztmami a védelmezõk védelmezõje és sprintel Lea mögé mutatva közben a véres kezét amivel eddig az arcát fogta. Lea elõször reflexbõl fintorog és húzódik el…kb a hozzá ne érjél a véres mancsoddal a tiszta hálóingemhez hallod, mert beléd üríttettem Renatoval a tárat! Aztán mégis közelebb húzódik és elõveszi a kemény és szigorú anya vagyok hangját. Renato....már ennyitõl visszavonulót kéne fújnia mister alkoholnak, hiszen az Helena Rojos kemény hangtól a levegõ is megfagy…. Renato....hallottam egy lövést, mi történt? Na de Leam, nézzél már körül! Szerinted mi történt, ha Renatonál fegyver van, Aimee pedig bõgve fogja a véres arcát és még lövést is hallottál? Tuti sakkoznak nem? Aimee felel Renato helyett, hogy az ura megakarta ölni és mutatja Leanak a hatalmas harci sebét. Le is döbben rajta Lea, hogy megõrült a fia vagy mi a fene van? Mire Renato: Anyám menjen aludni! Kinek hiszi ez már magát? Majd megy, ha õ menni akar! Most Lea sorolja fel ennek az idiótának, hogy õ hány embert tett el láb alól? Ráadásul ezer és egy féle módon....Csoda, hogy nem kezdi el cikizni, hogy fiam de bénán célzol! Szóljál már holnap, majd kimegyünk a hátsó kertbe és gyakorlunk Aimee fényképén jó? Szóval Lea húzzon aludni, mert ez most férj és feleség közti magán beszélgetés. Ne zavarjon édes öregem, hogy a hallban vagytok, ha privátban akarod nyomni irány a szobátok, az pont arra van. Lea válasza az alvásra: De fiam neked fegyver van a kezedben! Huha....éleslátásért ötös! A hang után egy ilyen kijelentést bevállalni....ejnye Lea, ez a nagy magányosság kezdi összezavarni. Különben az az egy szerencséje Renatonak, hogy másodjára szépen kéri a mamit, hogy hagyja õket magukra. Lea mondhatná, hogy oké drágám, de elõször a konyhába megyek és feltankolok sütibõl. Majd aztán megyek a szobámba, viszont megígérem, hogyha épp püfölöd Aimeet akkor is szó nélkül elmegyek mellettetek. Amúgy fiam, a fegyvernél vannak jobb módszerek is....de errõl majd holnap a lõtanfolyam után beszélgetünk. Tehát Lea a por favor anyámra távozik....felmegy a szobájába és a változatosság kedvéért sír. Most épp azért sír, hogy Noelnek igaza volt. Basszus már neki is? Komolyan ebben a nagy depresszióban már az összes eddig utált személy mondatairól dicshimnuszokat zengett. Erre most Noelnek is dagadhat a gyantázott felsõteste, hogy jaj az asszony igazat ad nekem! Lea igazat ad neki miközben összekuporodik a földön, hogy minden, ami fontos neki, amit szeretett meg fog semmisülni!
Dina1987 2012 szept. 21. - 14:44:11
(622/650)
Aimee nem is tudom...talán akkor hisztizett amikor még az apja vesztette el az örökségét...de azt azóta visszaszerezte.
napraforgó 2012 szept. 21. - 05:32:43 Előzmény Dina1987
(621/650)
Ezeket a részeket most nem láttam, de ragyogón el tudom képzelni.
Azt hittem Aiimé hisztizni fog, hogy elvesztették a birtokot = vagyis elszegényedtek, de hát vidoran fogta fel, cseppet sem sajnálkozott, hogy egy vagyont elkártyázott a hites ura....

No és a kedves Rodrigo megemésztette már, hogy uszkve 30 év után elõkerült a halottnak hitt szívszerelme? Nem érdeklõdik, hogy mégis hol volt ezidáig?
Dina1987 2012 szept. 20. - 15:56:30
(620/650)
na ma pont elkaptam ennek a résznek az utcsó 10 percét :D de akkor nemsokára vége lesz.

A bögyös vörös és Regi Jones dumcsiznak az éjszakában. Fiatalok, a férjeitek kártyáznak, ti nem akartok társasozni valamit a pasik megszerzése érdekében? Mondjuk egy kis gazdálkodj okosan? Úgy gazdálkodjatok hogy valamelyikõtök mindkettõt megtartsa. Ohhh és aztán irány a kártyaasztal és Renatito apucira ütött bölcselkedése. A nõk szeszélyesek! Na ne mond ezt a körülötted élõ melyik nõbõl szûrted le? Különben meg ne ezen agyaljál, hanem figyelj oda és ne hozz szégyent a Loca/Oca( õrült spanyolul) névre, mert ha elveszted a birtokot neked annyi!
Közben Clemo beállított, persze kopogás nélkül a birtokra, hogy elmondja Leanak tudja mit tett Constival. Bizonyíték rá? Most azért, mert egy 20 évig bezárt, de ennek ellenére mentálisan ép szellem azt mondja, hogy ezt meg azt olvasott valamikor, arra nem kéne nagyon építeni gyerekek, mert a bíróságon a képetekbe fognak röhögnek. Ráadásul látta valaki azt a levelet? Nem! Lea különben is senora sherlock és már rég elégette. Mondja Clemonak, hogy semmi joga nincs itt vádaskodni. Mire ez a dadák dadája a maga saccolt 200 évével elkezdi darálni azt a sok infót amit mostanság Casperünk megosztott vele. Kezdve a mérgezett kagyló leveses sztoritól, Casper bezárásán át a többi fincsiségig. Lea erre végre mutat népi dühöt és már lendíti mindkért karját, hogy lecsapjon velük, de Clemo leinti, hogy nem hagyja ütlegelni magát. Olyanok basszus mint két jedi harcos. Már csak a fénykard hiányzik a kezükbõl vagy egy-egy hosszú cukrornád szár. Clemencia persze még mindig nem hallgat fõleg, hogy ki lett hajítva múltkor a házból és mondja, hogy Lea jobban tenné ha megkeresné a Caspert és bocsánatot kérne mielõtt még késõ lesz. Minek kérjen már bocsánatot? Él a testvére vagy nem? Kapott a bezárás alatt szállást, kaját szóval fogja be és örüljön annak ami jutott. Lea is kb velem ért egyet, mert karon ragadja Celemciat és rángatja az ajtó felé, hogy takarodjon, mert neki nincs mit megbánni. Nem követett el rosszat. Na ez a tuti, hogy saját magát analizálva le tudja szûrni a tényeket. Õ ártatlan, mindenki más pedig bûnös! Tiszta sor! Clemo távozik, Lea pedig iszik! Ej, hát megint látszik kire ütött Renatito. Majd járhatnak együtt elvonóra!
Aimee is hazariszált. Jó hírû családban amúgy ez a normális hogy éjszaka a fiatalasszony elvonul ki tudja hova? Renato megtudja kiüti az összes fogadat az fix. Clemo neki is lezavar egy adag bölcselkedést. Komolyan most már szedjen érte pénzt. Eleve ki kérte hogy okoskodjon? Senki.
A kártyaasztalnál baj van Houston!!!!!! Baaaaj van! Renato csepnyi maradék agya is elszállni látszik, mert feltette a birtokot tétként. Akkor most azt szeretném gyorsan megtudakolni hogy kitõl tanult ez a gyerek kártyázni? Ha a mamitól akkor oké…ellenben ha a papitól hát nem tudom…nem lesz ez így jó! Nagyon kellene telefonos vagy közönség segítségét kérni! De nem kér…az eredmény??? Oda a birtok!!!
És akkor jöhet a szívatás mára…Kapcsoljunk le minden fényforrást, nyomjuk egy tetves gyertyát a bambisan suhanó Helena Rojo kezébe és indítsuk el a sötétben egy olyan szobában, ahol a szoba közepén egy oszlop van. Ráadásul úgy, hogy közben rá kell játszania, hogy pötit már ivott! Tehát Lea kezében gyertyával bekopog Renatohoz, aki jelenleg Reginaék szobájában alszik...vagyis most nincs itthon, mert ugyebár épp elkártyázta a birtokot, de mindegy. Lea kopog és nagyon édes hangon belép, hogy Renato nagyon egyedül vagyok beszélni szeretnék veled. Beszéd közben persze araszolgat elõre a mûvésznõ. Tök sötét van, hiába világít a gyertya. Most valaki lökte a fülébe, hogy Helena picit jobbra...állj...most egyet elõre...állj...mondom állj oszlop vagy mi? Mindenesetre centikre sikerül elmenni az oszlop mellett. Elcsukló hangon kérdezgeti, hogy Renato itt van-e, majd Renato nincs itt!? A sötétben szívem? Azért nem süket a gyerek, felébredne rá, hogy szólogatod. Viccet egy századmásodpercre félretéve én nem vagyok egy könnyen könnybelábadós szemû valaki a részek láttán, de ahogy elcsukló hangon megszólal a sötétben, hogy Clemencianak igaza van és tényleg egyedül vagyok....hát elszorult a torkom. És a hangja csak csuklik és csuklik, ahogy folytatja...senkije nincsen...a stáb meg mindjárt meggyújtja az öngyújtókat, hogy Helena mi veled vagyunk, nyugi mindjárt vágás lesz. Aztán rájön, hogy itt lesz az unokája, õ lesz az utolsó reménye a magányosság ellen. Másnap persze meglesz az eredménye az esti piálásnak. Fejfájás és másnaposság. Lea a lenti nappaliszerûségben szinte hasal a szófán és szenved. Tiszta komika! Adja vissza a cafecitot a cselédnek, mert nem érzi jól magát és neki ennél erõsebb kávé kell porfavorcito. A cselédlány bezzeg, ahogy kimegy mondja, hogy õnagysága a tegnapi alkohol fogyasztás miatt van ilyen állapotban. Komolyan ezek lassan Montes de Alkeszék lesznek itt egytõl egyig. Erre megjelenik a kivételesen józan Renato és jó reggeltezik a maminak, aki homlok masszírozás közben felei, hogy max neked fiam jó a reggeled. Ja mert õ most nem másnapos. Rosszul is jönne ki, ha egyikõjük a kanapén hasalna, a másik meg a fotelben. Lea ezek után feláll és másnaposságot továbbra is rettentõen jól játszva labilisan kacsázik a fiáig, mert a drága gyermek beszélni szeretne vele. Nem tudom mennyire jó ötlet most közölni a mamival, hogy hontalanok lettetek. Elõtte talán ellenõrizni kéne, hogy mennyi alkohol van itthon. De Renatito nem ellenõriz semmit, csak a mamit, hogy menjenek a dolgozóba. Bemennek, Lea fáradtan leül és elõször õ kezd el beszélni. Rászól Renatóra hogy ugyan fiam, ne járkáljál már hallod, mert elszédülök! haha valaki keverjen már neki egy bloody maryt mielõtt kidobja itt a fia jóvoltából a taccsot. Nem kellett volna a nagy magányban piálni senora! Aztán mondja, hogy szeretné ha Renato boldog lenne...Renato persze egybõl feleli, hogy anyám boldogság ebben a házban? Most mi ezzel a probléma? Rendezzetek partit gyerekek, ha már így benne vagytok a depresszióban! Lea igazat ad neki, hogy hát igen, itt nehéz lenne, de legalább lesz egy gyereke. Most Renato aki nem figyel, ezért Lea aki közben leült a Renato melletti szék karfájára és sóhajtozik most kihajol, hogy fiam miért hallgatsz és mi a baj? Hát életem jobb hogy ülsz, mert ettõl a hírtõl tuti dobsz egy hátast. Renato belekezd, hogy viszlát birtok van. Na most akkor valaki gyorsfutárral egy legyezõt, kaját, bármit õnagyságának hogy ne dõljön ki a sorból a hírre. Kérdezi, hogy mégis mirõl beszél Renato és ez hogy történt. Hát úgy mami, hogy elvesztettem kártyán. Lea erre olyan édes hangon mondja, hogy na de Renato....az a ledorgálós, de azért imádlak fiam hang. Kb a basszus fiam miért nem hívtad a Korda Györgyöt segíteni vagy valami? Mama pici fia egybõl megy is ölelni, hogy anyucikám ne…ne sírjál és figyi van még valami…nem akárki nyerte el a házunkat hanem kedvenc fattyúd: Juan del Sandokan!
Ezek után kövi jelenetben Lea már az ágyán ül depisen, hogy oda a finca, amiért dolgoztak. Amúgy látszik, hogy milyen jó anya, mert annak ellenére, hogy mit csinált Renato a hangját fel nem emeli rá. Vagy lehet a tegnapi piálás miatt még nincs hozzá ereje. Szóval csücsül az ágyon, szipog, Renatito fogja a kezét, Aimee pedig az ágy végében röhög. Lea felveti, hogy most mi lesz, hova menjenek. Aimee erre bevágja, hogy menjenek apucihoz a városba, de Lea nem akar a városba menni. Ezt a büszke nõt! Õ nem lesz kitartott. Mintha most nem lenne már akkora a Rodizás...bár ennek ellent mond, hogy a második aggódási pontja a birtok lelkének, az hogy Rodi ehhez mit fog szólni? Ki a fenét érdekel, hogy az-az idióta mit szól hozzá? Egy zoknit nem tudna egyedül kiválasztani! Ráadásul most még újra Casper fan is lett!!!Komolyan mondom kezdem megérteni, hogy Lea miért sírt Arcadio után.
Dina1987 2012 szept. 20. - 14:25:12
(619/650)
összefûztem a két gondolatomat biztos ez vezetett félre. :-) Beszélni annyira jól még nem beszélem viszont megértési szinten a nagy részét már értem spanyolul.

elvileg akkor most ez a rész volt...


Kezdésnek beesteledett és villámlik. Végül is nincs még szegény Lea elég nagy frászban. A tegnapi nagy sopánkodásban összeszedte magát annyira, hogy ha már kaja nincs is, azért egy kis alkoholt magához tud venni (magyarul iszik). Nem is értem, hogy a boros hordóval baráti kapcsolatot ápoló kicsi fia ki a fenére ütött? Amúgy sokkal hihetõbb lett volna, hogy a nagy depi hangulatára az ágy közepén csücsül és egy dupla csokis tortát villázik. De neeem...õ iszik! Belép a szobájába, koreszolja a piát, erre jó estétezik a háta mögött a Casper. Na most, hol a fenébe jött ez már be? Mert, hogy Lea az ajtó oldalával egy vonalban állt meg, tehát ott nem jöhetett. Hacsak nem Lea elõtt jött be, de ezt zárjuk ki, mint lehetõség. Marad, hogy akkor most felmászott valami létrán? Ebben a szerkóban? Tüdõbetegséggel küszködve? Abszolút hihetõ! Basszus össze ne köhögje itt a szõnyeget! Mondjuk legalább udvariasan köszön...Lea rögtön kap egy kisebb szélütést és hatalmas lendülettel repül a kezében lévõ pohár a padlóra, õ meg neki a tükrös szekrényajtónak. Ezután az oroszos köszöntési forma után, Lea döbbenetében köhögve dõl továbbra is a szekrénynek. Óvatosan életem, mert tudod, hogy ha ez összetörik, az megint hét év balszerencse és még az eddigi évek sem jártak el! Amúgy szerencse, hogy tényleg csak ivott közben. Most ha egy falat tortát nyelt volna itt félre, akkor paskolhatta volna Casper percekig a hátát, mire folytathatják. Aztán azért megjön Lea hangja és ordítja, hogy te mit keresel itt? Na vajon miért jött? Tuti hiányzik a jó kis katakombás fészek. Aki egyszer meglátja azt a szép kilátást a katakomba ablakból az örökre visszavágyik a hideg nyirkos falak közé. Komolyra fordítva a szót Casper azt akarja, hogy Lea átérezze a fájdalmát és hogy bocsánatot nyerjen. Hát épp akartuk kérni, hogy még õ is Lea lelki üdvösségével foglalkozzon. Lea tovább ordít, hogy takarodjon, erre Casper megragadja a csuklóját és mondja, hogy kedvenc nõvére ki akarta nyírni a fiát, aki vér a vérébõl és az unokaöccse. Jóóóó ezt tuuuudjuk, ne ismételd a tényeket. Közben már nyomja Lea kezébe a rózsa füzérét. Lea erre úgy sipákol, mint akit nyúznak. Itt hisztizik, mint egy ötéves gyerek, hogy a húga hagyja békén és ne kínozza. Erre Casper azt akarja, hogy menjen vele a helyre ahol õ szenvedett. Banyek Lea is szenvedett odalent eleget Arcadio jóvoltából, ne hasonlítsuk már össze a kis bezárásodat Arcadio erõszakolásaival jó? Meg is ragadja Lea karját és elkezdi húzni kifelé a szobájából. Na de most komolyan Maria del Casper honnan szedi ezt az erõnlétet? Mondjuk jó, Leát nem annyira nehéz húzni, mert a labilisság alapból kibillenti az egyensúlyból és csetlik-botlik…na de azért…a Casper a tüdõbetegek példaképe az fix! Az meg a másik, hogy senki sem hallja az egész nyomorult birtokon Leonardat? Itt ordibál, hogy nem akarok menni, nem megyek! Maria del Rosario engedj el és kapaszkodik a kilincsbe! Jaaaj ez az Helena…haha…mindig megtudja lepni az embert! Renéék gondolom valamelyik sarokba röhögték széjjel magukat ezen a jeleneten. Mert hát valljuk be kabaré, ahogy Laura elõl, mint egy múmia, és húzza a folyóson maga után az óbégató és zokogó Helenát. Meg se állnak a katakombákig...pontosabban Casperünk lakjáig. Ott a szellemlakó rákezd sanyarú mindennapjaira, ami itt kellett a testvére miatt bezárva töltenie. Lea most már nem az engedj el szavakat ordítja, hanem azt, hogy ez hazugság és Maria del Rosario fogja be. Imádom, hogy simán bebeszélte magának, hogy nála ártatlanabb, tisztalelkû teremtés nincs a földkerekségen. Amúgy nincs is! Casper kövi gondolata, a nézd Leonarda az ágyat, az ágyat amin aludtam. Most mit akarsz basszus? Fizesse a csontkovácsot, mert kényelmetlen volt a fekhelyed vagy mi? Lea teljesen megtörten lassan leül az ágyra és csak sír…most komolyan ki akarna egy ilyen cukipofát elítélni? Hát látszik, hogy megbánta amit tett. Jó belõlem az elfogultság beszél. :D Mondjuk a cél érdekében valószínû, ha újracsinálhatná a dolgokat akkor is így cselekedne. Casper odalép és elkezdi simogatni Lea arcát, miközben azért sorolja a bûneit amiért majd hasonló bezártság vár rá, mint amilyet õ is itt összenyaralt a katakombákban. A mondandója végén nyugisan kisétál és magára hagyja a testvérét. Megijedni nem kell, mert az ajtó nyitva van, de Leonarda annyira zokog, hogy reménytelen próbálkozás lenne felállni és elindulni. Csak sír és ismétli, hogy nem érdemli meg, hogy bezárják és ne hagyja itt a Casper. Ej ezt a vérbeli kemény gonosz asszonyt.
napraforgó 2012 szept. 20. - 06:11:06
(618/650)
Hát bocs, hogy félreértettem, azt hittem, hogy voltál valahol kinn, ahol nézted..

Ez vezetett félre:
"Oh nehogy azt gondolod hogy ez olyan rossz volt fõleg kint....
.... én ezt élõben néztem online amikor ment kint Mexikóban és elõtte mindig elkaptam az elõzõ sorink a végét, hát az volt csak az igazán leépítõ...legalábbis számomra."
Talán ez az online nem volt elég viágos.
De akkor elég jó szinten beszélsz spanyolul, igaz?
Dina1987 2012 szept. 19. - 21:02:23 Előzmény napraforgó
(617/650)
Oh nem éltem kint sajnos...bár nagyon szeretnék kijutni végre, és igyekszem mindent megtenni, hogy egy nap, ha nem is ott, de azon a földrészen élhessek. Online néztem a neten a sorozatot élõben. A mai világban az internet csodája lehetõvé teszi hogy semmirõl ne maradjon le az ember. Idõeltolódás ide vagy oda van akiért az ember hajlandó felkelni. Mondjuk akkoriban pont vizsgaidõszakom volt így addig mindig tanultam amíg nem kezdõdött a corazon salvaje.

Azt amilyen szemmel nézem...nem tudom mennyire vagyok elfogulatlan, mert azért a kedvencet is illetem kritikával viszont ez mögött csak szeretet lapul semmi gúny. Ezeket a gyöngyszemeket pedig csak így lehet nézni, komolyságot félretéve...(élõben persze tekertem haha a pórnép bevallom õszintén sosem tudott lekötni, néha muszáj volt megnézni egy-két jelenetet de pl a halászok oldala számomra teljesen ismeretlen.) A madam és a lánya elhagyta a várost hogy biztonságban legyenek. Arcadio pedig hogy szakadt volna rá a katakomba itt rejtõzik a közelben és amikor nem várná az ember vissza fog térni és nagyban befolyásolja majd a cselekmények végét. Sajnos!

A magyarhoz hozzászólva még, hát igen eredetiben egészen más. Mert hiába jó egy szinkron, de itt szerintem nagyon nem tudta visszaadni azt amit a színészek a hangjukkal hozzájátszottak az alakításukhoz. Ellenben a magyar szöveg elõnye hogy néha a fordításon jókat lehet nevetni hiszen olyan mondatok születnek amik a fül számára abszolút magyartalanok.
napraforgó 2012 szept. 19. - 06:21:40
(616/650)
Látom a klaviatúrám önálósította magát, itt-ott kimaradt egy-egy betû. Néha pedig feleslegeket nyom be...
napraforgó 2012 szept. 19. - 06:19:55 Előzmény Dina1987
(615/650)
Szerencséd van, ha élhettél Mexikóban és eredetiben nézhettél - akármit. Ez a nagyon lassú sorozat kíválóan alkalmas lehet a nyelvtanulásra és nyelvgyakorlásra. Biztos más a hatása is, mint így a magyar szinkronnal. De a humorérzéked ragyogóan mûködik, az összefoglalóid nagyon frappánsak, szórakoztatóak.
Nekem nincs ennyi türelmem hozzá, ha oda is kapcsoltam - 12.00 és 14.00 között adják, amikor fõzök, majd ebédelek, sóval csak félszemmel nézem és hallgatom. De annira fellengzõs, hogy sokszor oda se figyelek, csak ha valami feltûnõ szakadás van a lassú ritmusban...

Csípem szegény Mekk mestert, már a sokadik mesterséggel vall kudarcot. Bár korábban õ fel se tûnt nekem. Mi lett a hatalmas lélekkel rendelkezõ kéjlányokkal és a madámmal meg az állapotos lányával? És hová tûnt Arcádió?
Dina1987 2012 szept. 18. - 16:56:25
(614/650)
akkor elvileg ez volt ma :D

A részt látva kérdezném, hogy a birtokot ki a túró irányítja? Hiszen Noel akinek eddig is kussolj volt a neve már ami a birtokügyeit illeti elment. Leonardita ugye pihizik vagy Rodizik, a kicsi fia, Reanto pedig jelenleg a piás hordót tartja a legnagyobb spanjának. Mondjuk ha a titkok és szerelmek divatháza túlélte anno a hanyatlást, akkor gondolom a birtokon is nõ magától a cukornád. Kezdõdött a rész azzal, hogy Noel szemrevételezi a nagyon is élõ Maria del Caspert. Majd szavanként…a birtok…a katakomba…Arcadio…mi van ez valami szójáték, hogy ki találja ki a kövi nevet? Akkor gyors tippem Lea és bingóóóó Arcadio után Noel a finca szépét sorolja és hogy a sok bûne miatt nem fogja megtalálni a lelki békéjét imádott felesége. Hát ezt majd valahogy két babona között csak feldolgozza Noelem, te emiatt ne aggódjál. Aztán komolyan nekiállnak itt nekem mind ( Caspi, Sandokan, Regi Jones és Clemo) pszichológus félóráját tartani Noelnek, hogy jaj Lea nem szeretett téged? Rajtad kívül ezt már a leghülyébb halász is látta a legelsõ naptól fogva. De ne búsuljál, hanem keress már egy olyat, aki viszonozza az érzéseidet. Na de ti meg azt fogjátok fel, hogy ez a szerencsétlen, azt a szégyentelen asszonyt szereti, aki mindenkinek csak ártott. Közben erõsen érezhetõ hogy Caspi összeszedett egy kis tüdõbajt és most jelentõsen ráhúz a meghalok projektre. Amúgy az milyen komoly már, hogy elvileg Clemonak 120 évesnek kellene lennie erre fiatalabbnak néz ki, mint a Casper.
Végre fiatal hõseink is egymásra találtak. Mármint ágyilag. Persze a szûzies Regi Jonesnak kellett bevetnie pötit magát, mert Sandokan akkora egy úriember hogy inkább aludt volna a ház elõtt mintsem a saját felesége mellett. Még jó hogy azért Regiben van egy öröklött jó kis kezdeményezõ vérvonal! Másnap ez a fiatal szenvedélyes ember, a mi Rodink kilép az utcára és persze, hogy egybõl Clemoba és a Casperbe ütközik. Jó mondjuk Casperünk látni akarta a régi szobáját és célirányosan a házhoz tartanak, de akkor is. Mennyi az esélye, hogy Rodi teljes glancba vágva magát pont akkor lép ki az ajtón? És milyen putri falva lehet ez a Veracruz, hogy nem tudnak úgy kimenni az utcára, hogy ne fussanak bele egy ismerõsbe? Lényeg a lényeg Rodinak még jó a látása, ledöbben és kérdezi: Maria del Rosario te vagy az, tényleg te vagy az? A dadusok gyöngyével karöltve, erõsen Casperes külsõvel sanszos, hogy õ az drágám! Jön a válasz: Igen Rodrigo, én vagyok! Infarktust ne kapjon itt nekem ez a szenvedélyesség útján elindult fiatal szervezet. Amúgy vajon kihez indult ebbe a harci díszben? A mostani bimbózó szerelmüket napi szinten nézve valószínû Leahoz. De ahogy meglátja Caspert lefagy és simán nézi ahogy elsétálnak. Majd a szívéhez kapva az egyik térdére ereszkedik... Jaj Rochon minden tiszteletem, de mit csinálsz??? Itt fetreng a porban és Maria del Rosario nevét suttogja. Rochon...Rochon…Most innen ki fogja felkaparni? Szutykosan merészel Leához beállítani vagy mi? Mert jelenleg épp feltakarítja a járdát, ami földbõl van. Huuuh, hogy fogja ezért szidni az aki mos rá. Szerencsére összeszedi magát, visszamegy a házba, iszik és leszûri a látottakból, hogy hoppá itt valami sántít Lea verziójában és most már tényleg meg sem áll a szépasszonyig, aki gondolom azért fekszik még mindig az ágyban, hogy magában nyugisan végigvezethesse, milyen kaják vannak még itthon amivel kibírja holnapig. Végre odaér Rodi beront és gyorsan elköpi, hogy a Casper életben van. Lea gyorsan levág egy rosszullétesen hátradõlök az ágyban komolyant…. de még elõre dõlni sincs ideje amikor a fiatalember ott terem az ágya mellett, megragadja és kirángatja a párnák közül. Micsoda változás a tegnapihoz képest…és tudakolja, hogy Lea bizonyára tudta, hogy a Casper él. Lea az elsõ döbbenet után, hogy kiderült az egyik titka, kirántja magát Rodi vasmarkai közül és védekezni kezd, hogy õ ugyan nem tudta és Rodi piszkosul igazságtalan vele! Egy kis nõi praktika a fiatalember ellen? Hát bravo Lea, bravoooo! Elsõ aduásza, hogy õ mindig Rodi mellett állt. Na de szívem, azért azt a fiatalember is tudja, hogy a ragaszkodásod csöppet már-már beteges, szóval ezt a melletted álltamot nem kéne ilyen erõteljesen hangoztatni. Második praktika a vérig sértõdök rögvest, hogy másnak hiszel velem szemben! Jaj Leonarda annyira jól csinálja, amit csinál! Szegény Rodi totál összezavarodik tõle. Majd hopp Lea fejébõl kipattan gyorsan az ötlet, mint mindig...biztos Arcadio volt!!! Na csuklik valahol Arqui is jól van. Már megint õ Lea kedvenc bûnbakja. Szerinte biztos õ rejtette el a Caspert annyi éven át...ami valljuk be teljesen igan, bár nem magától volt ilyen überokos, de hát ez már csak részlet kérdése. Majd hozzáteszi a birtok lelke és egyben észlénye, hogy hazudott már eleget Arcadio…azt hogy a szeretõje volt, meg a hamis Consti levél …Jól van Leám, emlékeztessük a fiatalembert Arcadio összes eddigi bûnére. Okos, nagyon okos! A vádolás után leereszkedik a szófára, háttal Rodrigónak és elkezdi sajnálni a Caspert, sír és sóhajtozik, hogy milyen szörnyû lehetett neki, de közben hullára pofákat vág és egyáltalán nem sír, csak megjátssza! Haláli pofa! Könyörög az Úrhoz….persze továbbra is háttal Rodinak, hogy az Úr ûzze el a fájdalmat és közben hangtalanul röhög! Eszméletlen! Aztán két állszipogás között, hátrafordul Rodihoz, és kérdezi, hogy honnan tudja, hogy él? És most akkor mi lesz? Erre a fiatalember fordul el, Lea szerencséjére, mert így nyugodtan vághatja tovább a rohadt életbe, hogy ez kiderült pofákat. Rodi mondja, hogy az elmúlt évekrõl, arról hogy mi történt majd a Caspernek kell beszámolnia. Leat ez persze hidegen hagyja. Õ magában éppen keresetlen szavakkal, hosszas átkozással és ezért meg fogsz fizetni kijelentésekkel illeti Clemót amiért elárulta és már tudta hogy a tesó életben van. Egy újabb csukló ember Lea miatt. Verhetetlen mások hibáztatásában....a saját védelmében persze.
Ezek után Lea továbbra is lustulok napot tartva, még mindig köntösben bevonul a dolgozóba és kérdezi Renatiot, hogy mit csinál? Hát lássuk csak pohár nincs a kezébe, szóval ivás kizárva…akkor marad a mesterkedés Juanék ellen. Anyuci kezébe nyom egy papírt, ami Regina és Juan házasságának érvénytelenítésérõl szól. Ajjjj ez a gyerek is egy fõnyeremény! Anyucira ütött. Okosan aláhamisíttatta Aimeeval Regina aláírását a papíron. Fojtogatta mondjuk érte egy kicsit, de hát a cél érdekében na....néha áldozatokat kell hozni. Viszont Leanak ez egyáltalán nem tetszik és kiabálja, hogy fiam házas ember vagy old meg a problémáidat és nem tehetsz ilyesmit. Renato felröhöghetne, hogy anyám házassági tanács tõled? De nem röhög, hanem elindul az ajtóhoz, hogy akkor majd idehívja Aimeet, hogy bizonyítsa anyucinak a dolgokat. Lea rögtön rohan utána, hogy nem menjen sehova, ne hívja ide Aimeet mert csak bántaná…khm senora egót is köszönthetjük végre? Csókolom! Csak neki vannak problémái de tényleg! haha Majd karkörzésbe és gesztikulálásba kezd, hogy ez a ház maga a pokol! A pokol!!! Ugyan Leám ezt mibõl szûrted le? Még Arqui sincs itt. Na majd akkor lesz pokol, addig max égeti a talpatokat alulról a tûz!
Dina1987 2012 szept. 18. - 16:45:15 Előzmény napraforgó
(613/650)
Oh nehogy azt gondolod hogy ez olyan rossz volt fõleg kint. Akadnak ennél sokkalta agyat leépítõbbek. Emlékszem én ezt élõben néztem online amikor ment kint Mexikóban és elõtte mindig elkaptam az elõzõ sorink a végét, hát az volt csak az igazán leépítõ...legalábbis számomra. Mondjuk én soha a történet miatt nézem hanem Helena miatt õ meg azért ritkán vállal olyat ahol az õ karaktere nem érdekes. Sõt!
napraforgó 2012 szept. 17. - 19:50:53
(612/650)
Bírom az ismertetõidet. Tulajdonképpen ezért kezdtem el nézni. Megnéztem a fórum elejét, rájöttem, hogy ez a Megveszem ezt a nõt remake-je. Na, gondoltam belenézek. Aztán ha vidulni akarok, odakapcsolok.
Azon gondolkodom, hogy kinek van annyi pénze, hogy beleölje egy ilyen végeláthatatlan, lassan csordogáló meseszövésû "produkcióba"? A jelzõket inkább elhagytam, de csúnyákat gondoltam....
Dina1987 2012 szept. 17. - 17:08:12
(611/650)
annó ezt írtam a részhez, de még most is emlékszem mennyit röhögtem ezen a nagy lebukáson

Na úgy látom Sandokan befutott Arcadio Gedeon helyi fodrászszalonjába és átesett egy hajas lacit megszégyenítõ hajvágáson. Ezek a göndör fürtök. Most aztán fõleg zeusz akarom mondani dios lett Sandokan. Itt ül hõsünk a mamijával karöltve a parton. Jaj de elmaszkírozták Laura Florest. haha és ebben a nagy összeborulásban egymást gyõzködik hogy már pedig te az én fiam vagy, dehogy vagyok! Az én anyám meghalt! Neeeem haltam meg! Amit ugye nehezen hisz el az ember, hogy te még mindig ééélsz? Ez hogy lehet? De mindegy! Casper a világ nyolcadik csodája! És voila csak sikerül meggyõzni Sandokitot, hogy tudom hogy fiatalabb vagyok mint te, meg minden, de én vagyok az anyád. Hát csodálatos és ugye tudjuk mi lesz ennek a vége. Volt értelme túlélni a katakombázást.
Innen irány a birtok. Lea kezdésként átöltözött. Még nappal van de már pizsiben? Itt aztán depi van a köbön. És no lám csak tényleg, mert a szekrény elõtt könnyezik és visszaemlékezik Aimee nem éppen kedves szavaira. Hogy Aimeet sem fogja érdekelni mostantól Renatito és hasonlók… Lea persze két könnycsepp között ezen mindjárt fel is húzza magát és harsogja: Csak szülessen meg az unokám úgy elverem a csajt hogy nyekken. A világ legjobb anyósa cím??? Oda Lea pici kezecskéibe bele, de nagyon gyorsan! Jaaaaaaaaaaj de ne ezen agyaljak, mert Lea befekszik az ágyacskájába és végre megérkezik
a férfiszépség földi helytartója, minden Leonarda nevû nõ álma...Rodrigo! Kérdezi rögtön hogy édes egyetlen Leám hogy szolgál az egészséged? Ezt a kérdést ráadásul akkora habitussal teszi fel, mintha kb élet halál múlna a válaszon. Lea feleli, hogy nagyon ideges az egész helyzet miatt és mekkora szégyen volt a mai tárgyalás. Nyugi életem, ami most következik az lesz csak a szégyen a köbön! Ezek után szerintem még egy tárgyalást simán bevállalnál helyette. Szóval… Rodi kövi kérdése: Hol van Noel? Mit érdekel már az téged? Ilyen modern lettél, hogy most már csak hármasban megy? Lea feleli, hogy nem tudja és nem is érdekli. Itt már Rodi veszi le az öltöny felsõt és Lea mellé ül az ágyra. Hogy jobb is, mert így legalább kettesben lehetnek!!! Ezt a csõdört, mindjárt röhögõ görcsöt kapok! Amúgy tök arik fõleg, hogy Lea abszolút szerelmesen tekinget rá és mondja, hogy õ mindig itt lesz és rá mindig számíthat. Hát csók az nincs, de a szenvedély szikrákat, már ami náluk lehetséges abszolút észre lehet venni. Bár ez az egy-két puszi amit így lezavarnak…hm…olyan mintha egyikõjük sem számított volna rá. Ami azt figyelembe véve, hogy az ágyban fekszenek, egymás karjában elég abszurdnak tûnik. Közben hazaérkezik Noel. Kérdezi, hol a neje? Ágyban életem. Majd hol a fia? Dolgozóban iszik! Ez sem egy lusta család végül is. Noel elõször elindul a fiához, de megtorpan...megérzõ lettél már te is banyek vagy mi van? Közben kép Leaékról, hogy egész belelendültek, mondhatni az eddigi semmi után mutattak végre valamit. Majd vissza Noelre, hogy elindul az emeletre. Vissza Leaékra...amúgy Lea nem éppen halk, hogy a fenébe nem hallja Noel, hogy most épp nem alkalmas a beszélgetés? Mindegy! Kopog és benyit! A gerlepár szétrebben és felülnek! Az elsõ döbbenet után várnám, hogy Lea kizavarja és közölje jöjjön vissza késõbb, de most kivételesen elég szótlan az elsõ fél percben õnagysága. Hát persze ilyen szenvedélyesség után le kell nyugodni. Nekem is a röhögés után…! Na de nem is baj hogy Lea éppen a hallgatok fázisban tengõdik, mert Noel meg a pofázósban van. A széttárt karos mutogatás persze nem maradhat el, mert ugye ez a skizo ember még mindig színházban érzi magát. Megszólal nekik: Caramba micsoda jelenet! Hát két vezetõ színésztõl mit vársz Reném? Majd kérdezi, hogy most akkor mit akarnak Leáék? Hát valószínû folytatni, ha kimennél végre! Leanak erre már azért megjön a hangja és levezeti, hogy sosem szerette Noelt, mindig Rodiért epekedett és gyûlöli a férjét. Ez gondolom mindenkinek vadonatúj információ volt! Köszönjük! Na…de legalább õszinte! Noel erre nemes egyszerûséggel a helyi birtok ribijének. Azért anyádat neked is Noel ha igazad is van...szerencsére végre Rodi sem marad szótlan és felcsattan, hogy ne merészeljen így beszélni Leonardaval. Micsoda védelmezés kérem szépen...ez a Rodi egy hõõõõs!!! Páncélt neki és menjenek párbajozni! Noel persze még nem végzett. Köszöni a szabadságot és távozni fog a házból. Noelem ki tart vissza? Ajtót tudod merre van! Szevasz! Távozás elõtt azért megpendíti, hogy az árulásról a fia is tud, mármint az érzésrõl és hogy mindent megfog majd tudni. Azt is hogy Lea elsumákolta Aimee bûnét és ha ez kiderült Juan és Renato párbajozni fog. Lea erre sápad, Rodrigó pofákat vág, Noel pedig huszadjára is meghajol…most arra vár, hogy Helenáék megtapsolják, hogy jó voltál René, jó voltál ….de nyugodalom, békesség nem vár tovább sem tapsra, sem másra, hanem szépen kihátrál a szobából.
A gerlepár viszont továbbra sem kel fel. Ez csak jobban feltüzelte õket vagy mi? Váltás Noelre, hogy mennyire ledöbbent aztán megint vissza Leaékra. Lea kérdezi ijedten, hogy mi lesz ha Noel mindent elmond Renatonak? Életem beszlopál még egy fél liter piát és ennyi. Ez már nem oszt nem szoroz a fiadnál. Rodrigó gyorsan nyugtatgatja, hogy Noel csak pötit pipa és azért mondta ezt és úgysem fog kitálalni Renatonak…de õ most visszamegy a városba. Ajj elszállt az ihlet. Azért még kézcsókot, meg puszikákat kap Lea.
Odalent Noel mondja Clemencianak, hogy elmegy...örökre elmegy. Ugye azért most nem fog nekem minden nyomorult oszloptól egyenként sírva elbúcsúzni, mert megõrülök. Clemencia persze vele akar tartani és Noel örömmel veszi a társaságot. Na basszus és ki fog akkor Leara fõzni? Éhen fog halni ez a szépasszony nekünk egy héten belül az fix. Clemencia megy pakolni erre beront a házikójába Lea…köntösben…ma ez a divat Ocáéknál…és kérdezi, hogy Clemo hol a fenében volt egész nap? Mondom én, hogy már most kajás. Mi lesz itt holnap? Clemo visszaszól, hogy nem tartozik számadással! Hm…végülis alkalmazott vagy miért is tartoznál számadással a fõnöknek nem de? Lea veszi a lapot, és közli, hogy akkor takarodjál. Szó, szót követ Lea le van gyilkosozva, csattan a pofon érte Clemonak. Pofonok száma elérte a bûvös 30-at! De még nincs ám vége mert ennek a dadák gyöngyének annyira kinyílt a csipája, hogy visszakézbõl lekever egyet, majd aztán mivel Lea csak nem nyugszik még egyet. Helena csak úgy forog a pofonoktól, mint a körhinta. Maldita Clemoooo! Hát te sem fogsz hiányozni anyám az fix! Lea csak nézi, ahogy a batyut a vállra dobja darálóstól, szent szüzestõl és elmegy. Valaki még igazán belerúghatna mára Leába. Ez egy hosszú és fárasztó nap volt. Ájult, szédült, lemaradt egy kufircól és most még a kajabeviteli forrása is lelécel...hát remek!!! Most már tényleg csak Arcadio hiányzik.