Téma: Vaják

1/10
sanyibacsi 2019 dec. 30. - 20:09:17 1/10 Előzmény Irgum76
(17/77)
Irgum-burgumnak üzeni Sanyibácsi: nem tudhatod hány éves vagyok, mert a felhasználói nevem lehet kamu is. Ha megnézed az értékelést, mely most 7,9 - akkor találkozhatsz alatta a 20 hozzászólás mellett sárga alapon fekete betűkkel az IMDb rövidítéssel is! Egyébként meg ne reménykedj, nem tudtál segíteni semmiben, mert írástudatlan vagy. Erre felénk a "most vezeték be a netet" a vezették szót két t-vel írják. És látom a te 6/10-es osztályzatod sem változtatott az értékelésen, így segítek, és elküldöm az 1/10-est. Tudod ott fenn a csillagoknál meg kell nyomni annyi csillagot, amennyihez kedved van.
6/10
Irgum76 2019 dec. 30. - 19:13:27 6/10 Előzmény sanyibacsi
(16/77)
tán azért kedves Sándor mert nullát nem lehet adni...
a minimum egy csillag
mellé tetszett kattintani így nem változik a _port _ pontszám
Sanyi bácsi az imdb az egy másik oldal az Internet Movie Database rövidítése
remélem segíteni tudtam egy öregembernek akihez most vezeték be a netet
1/10
sanyibacsi 2019 dec. 30. - 18:28:34 1/10
(15/77)
Annyit még hozzátennék, hogy a sorozatra nullát adtam, de nem jelent meg, meg szerintem nem is fog megjelenni az összesített imdb-nél. Addig míg a kritikát megírtam, 43 szavazat volt, és 7,9 az imdb. Na találja valaki ki, hogy miért nem változott a 0/10 után sem?
1/10
sanyibacsi 2019 dec. 30. - 18:22:30 1/10
(14/77)
Ettől a sorozattól nagyobb marhaságot életemben nem néztem. A sok hülye kitalált teremtmény, hogy vaják, meg tündi, meg hasonló varázslók, szörnyetegek, semmilyen élvezhető történet, a látvány számítástechnikának köszönhetően néha érdekes, de üres duma az egész és ennyi. A vaják állandóan egy tehetetlen senki, aztán meg hirtelen mindenkit legyőz, a dialógusok követhetetlenek, mert valamilyen király, szörny vagy hasonlókat említenek, de nem is láttad, meg nem is fogod. Bármelyik Grimm mese sokkal izgalmasabb, hogy az újabb rajzfilmeket ne is említsem. A Netflix sorozata a nullával egyenlő, vagyis 0/10 !!!
3/10
::_span_:: 2019 dec. 30. - 03:21:34 3/10
(13/77)
Igyekeztem nem észrevenni a színészek tehetségtelenségét, de a néger tünde fiú a puszta létezésével a városi TV-re küldte nálam a sorozatot, kb. délután három órára. Szinte már vártam, hogy még meleg is legyen, de nem jött a férfismaci, hogy kinyomjam. Helyette jött pár jó csöcs, ami nagyon kellett is, mert éppen megmentette. Aztán így, hogy a ruhák, páncélok, néha meglepően jól fényképezett látvány egészen olyan volt jelenetekre, mintha még pénz is lenne rá valahogy végignéztem. Legyen 5 pont csak meg ne kérdezzétek miről szólt.
1/10
Trevor Belmont 2019 dec. 28. - 11:31:31 1/10
(12/77)
Sz@r. Nekem egyedül az énekes tetszett benne és, amikor otthagyta ezt a kretént nem is érdekelt tovább. Nem tetszett.
5/10
tzwestel 2019 dec. 27. - 18:04:24 5/10
(11/77)
Atyám, ez de rossz volt. A 6. résznél feladtam, annyira gyagyi az én szememben. Aki olvasta a könyvet vagy játszott a játékkal biztosan máshogy értékeli, de nekem nem volt előzmény és az egész olyan feeling, mintha egy Gyűrük ura / Trónok harca/ Star Wars paródia lenne. De tényleg paródia, annyira béna az egész :))) Most meg kell nézzek valami jó filmet, h ezt kiradírozzam az agyamból :)))
10/10
nahime82@gmail.com 2019 dec. 24. - 16:12:59 10/10
(10/77)
Teljesen elfogult vagyok, de ebből fakadóan kritikus is. 30 éve játszom RPG-vel számítógépen és papír alapon egyaránt. A kedvenc pc-s RPG-m a Witcher 3 volt. Ennek hatására elolvastam az összes kötetet, borzasztóan élveztem. A megszellőztetése óta gyermeki áhitattal vártam, létre jön-e a sorozat. Aztán egyre több konkrétum erősítette meg, elkészül az első évad. Nagyon féltem a főszereplő választásnál, mert egy "halvány" supermant kevésnek éreztem erre a szerepre. Jöttek ki a trailerek és egyre bizakodóbb kezdtem lenni, hogy talán átjön az a hangulat, amibe annyira beleszerettem anno. Nagyon lassan haladok a sorozatban a karácsony miatt, no meg mert magyarul és angolul is nézem egyaránt. Nekem minden szempontból megfelel a sorozat érzete. Nem veszi magát komolyan, van benne nevetés, sírás, öröm és bánat. Minden pillanatát élvezem. Köszönöm a Netflix-nek, hogy létrejött ez az élmény. Az embereket pedig, akiknek tetszik kérem, hogy minél több fórumon jelezzék, és aki letöltötte és megteheti, használja erre az első ingyenes Netflix hónapját, hogy felmegy és ott is megnézi és értékeli! Az azért nagyon fontos, hogy a sorozat menjen tovább és berendeljék az összes évadot és persze sok magyarnak az azonnali szinkron is megsüvegelendő!
10/10
pista1980 2019 dec. 24. - 15:25:14 10/10
(9/77)
Szerintem is nagyon jó lett!
10/10
ADIZS 2019 dec. 24. - 14:04:10 10/10
(8/77)
Remek a hangulat, a színészek bőven hozzák az elvárhatót (a Geraltot alakító színész főleg príma), az első könyvek novelláit is eléggé hűen ültették át filmbe.
Azért hibái is vannak bőven, néhol röhejes a casting (a néger tündén azóta röhögök), a CGI nagyon bazári, bár ez sorozatoknál ilyen szokott sajnos lenni, a csatajelenetek kicsit gagyik (nem is erőltetném őket a jövőben), plusz van egy olyan gyanúm, hogy háttérismeret nélküli embernek kicsit túl gyors lehet a tempó, plusz zavaró lehet nekik hogy két idősíkban megy a sztori. (Ezt a betoldott Yenneferes szálat nem is bánom, szép munka!) 8/10-et adnék, de elfogult vagyok és bizakodó, szóval legyen 10...
10/10
agregory 2019 dec. 23. - 08:38:40 10/10
(7/77)
Tökéletesen hozza a witcher hangulatot, nem tudok rosszat írni róla :) Még a szinkron is jó (Geralt hangja tökéletes, nagy respect Welker Gábornak), bár általában felirattal nézek mindent ( vígjátékokat kivéve:) )

Amúgy qrvára nem kéne a filmeket, sorozatokat egymáshoz hasonlítgatni.
Ha mégis, akkor inkább a szuperhősös filmeket, azok másra úgysem jók :P

Witcher bekerült a tökéletes sorozatok listámra, a Firefly, Stranger Things és az Expanse mellé :)

"Aki tud alkot, aki nem kritizál."
7/10
antapeti 2019 dec. 22. - 13:14:46 7/10
(6/77)
A tempó az én ízlésemnek túl gyors lett. Sok mindent nem mondanak el ami fontos lenne a világ megértéséhez. Ha most találkoztam volna először a történettel valószínűleg csak kapkodnám a fejem ki kivel van és mért csinálj azt a mit csinál. Az egyes sztorik nincsenek eléggé kibontva ahhoz, hogy tisztán érthető legyen a szereplők motivációja, talán a sárkányost kivéve. A végére azért kezdett összeállni a dolog de az eleje elég nagy káosz lett. Aki a Trónok harca hátbakéseléseire várt azért még ne csüggedjen, az még ezután jön. A fontosabb szereplők nagy része még nem került képernyőre.
8/10
AlexWolf 2019 dec. 22. - 12:29:08 8/10
(5/77)
Nagyon szeretem ezt a világot, játékokkal játszottam, könyveket olvastam. Henry Cavill tökéletes választás volt. Azok a jelentek tetszettek a legjobban, amikben benne volt. Viszont a többi jelenet, szál, szereplő totál felejthető, felesleges, elbénázott volt. Kivéve a bárdot :)
Andrew8 2019 dec. 21. - 22:23:42
(4/77)
A stáblista pedig tele magyarokkal ahogy a helyszínek jó része is.
10/10
ALIENSvp 2019 dec. 21. - 18:40:46 10/10
(3/77)
Tudtam, hogy tetszeni fog nekem a sorozat, de azt nem, hogy ennyire! :)

Pedig egyetlen 'Witcher' játékot sem vittem végig (csak is időhiány miatt természetesen) és a könyvek is nemrég kezdtek el érdekelni. ..de már most alig várom, hogy jobban belemélyedjek a világába!!
10/10
Pokker 2019 dec. 21. - 11:01:09 10/10
(2/77)
Epic! A játék és a könyvek hangulatát tökéletesen hozza. Gyönyörűek a tájak, a ruhák, felszerelések, karakterek részletgazdagok. Szerencsére nem akarják behúzni a 16 alatti korosztály, ezért megmaradt az eredeti sztori brutalitása. Cavill pedig tökéletesen hozza Gerald karakterét, számomra megosztó színész volt eddig, de most nagyon raérzett a főszereplőre. Remélem meglesz a 7 évad mert az igazi történet a 3.-4. Könyv táján indul be.
10/10
Lajkó Péter 2019 dec. 20. - 17:49:27 10/10
(1/77)
Tökéletes, a harc fantasztikus, Geralt nem is lehetne ennél Geraltabb. A játék hangulatot simán hozza.