8/10
offtopic
Zempy 2009 febr. 01. - 11:07:34 8/10
(213/453)
Ne aggódj, nyitott szemmel járok! Az elõbbi felsorolás pedig csak taxatív volt, természetesen akad még általam kedvelt mûvész.
10/10
kussjack7# 2009 febr. 01. - 08:49:45 10/10
(212/453)
Sziasztok. Nekem nagyon tetszett a film. Megnevettetett. Még anyámat is pedig õ nem szereti a magyar filmeket de neki is nagyon tetszett.:)
10/10
djhusi 2009 jan. 31. - 23:50:16 10/10
(211/453)
Nemsemmi. Végre egy folytatás amit nem toltak el. Az elsõ rész után bevallom féltem kicsit leülni és megnézni a másodikat. Sajnos a tapasztalat (eddig) azt mutatta, hogy egy-egy ilyen filmhez nem lehet méltó folytatást írni (lásd pl.: Üvegtigris).

Ez azonban meglehetõsen zseniálisra sikerült. A hangulat, a poénok és a karakterek sikeresen átfolytak az elsõ részbõl, és közben pontosan annyit fejlõdtek amennyi még nem zavaró. A látvány és persze a zenék most is lenyûgözõek, a történet pedig megszakítás nélkül folyik tovább onnan ahol abbamaradt. Egyetlen negatívuma, hogy helyenként talán kicsit túlzsúfolt, de ezt leszámítva remek film.
Akinek tetszett az elsõ annak ez kötelezõ darab! 10/10
8/10
offtopic
Zempy 2009 jan. 31. - 23:26:06 8/10
(210/453)
Igen, én szégyellem magam az egész banda helyett is. Rég nem a színészetükbõl élnek meg.

Tolnai Klári, Garas Dezsõ, Darvas Iván, Eperjes Károly, Haumann Péter, Törõcsik Mari... õk a mûvészek, akik feltétlen tiszteletre késztetnek!
8/10
offtopic
Zempy 2009 jan. 31. - 22:59:07 8/10
(209/453)
Ez igaz. Ennek ellenére pl a Barátok közt, a Heti hetes és egyéb szennyek "mûvészei" is hasonlóan utolsó szégyenei a szakmának.
8/10
offtopic
Zempy 2009 jan. 31. - 21:37:59 8/10
(208/453)
Ne érts félre, engem aztán igazán nem bánt ez, és hidegen hagy, én mindössze ténykétn írtam ezt. Mert így van.

És köszi, megpróbálok többet letenni az asztalra Gyõzikénél, Dundikánál és Annácskánál (nem lesz nehéz!!!), mert õk is "sztárok".
8/10
Zempy 2009 jan. 31. - 19:46:38 8/10 Előzmény leopard26
(207/453)
Persze, hogy nem koppintják a magyarokat. 90%-uk nem is tudja, hogy létezik Magyarország! :-)
8/10
Zempy 2009 jan. 31. - 16:21:48 8/10
(206/453)
Az a baja a magyar filmgyártásnak, hogy sok olyan mûfajban akarnak alkotni, amire nincs pénz és szakértelem. Ezért születnek katasztrofális eredmények. Viszont kis költségvetésû, jól megírt forgatókönyvvel, vígjátékok terén nem vagyunk mindig olyan rosszak. Pl. a Valami Amerika mindkét része egészen jó.

Az teljesen jogos, hogy egyesek komoly sztároknak hiszik magukat, aztán nagy senkik! Tõlünk 100 km-re se ismeri õket a kutya sem, nemhogy a nagyvilág! :-)
leopard26 2009 jan. 31. - 16:07:06
(205/453)
de persze a Kis Vukkról mint óriásmutánsról ne is beszéljünk
leopard26 2009 jan. 31. - 16:05:36
(204/453)
Ó persze!Csak az amcsik meg se próbálják koppintani a magyarokat!Mindegyik szereplõ túljátsza magát,nincs olyan film amiben ne énekelnének,amivel legalább meg tudják hosszabítani a filmet!Azt kell mondanom a magyar filmgyártás úgy szar ahogy van,a magyar színészek közül már mindegyik oscar dijjas színésznek képzeli magát!Azt utálom a legjobban mikor valamelyik tv adón azt mondják hogy"vajon mit csinált ma Oroszlán Szonja meg Kim Basinger?"mikor ezt meghallom csak röhögnöm kell,komolyan!Egy magyar putris színészt mi a francnak kell egy amerikai színészhez hasonlítani?Minket aztán rohadtul érdekel!Emlékszem,mikor pár éve itt volt a Silvester Stallone és ott voltunk a mozinál,annyira nem láttam még vergõdõ magyar színészeket mint akkor!Akkor eladták volna a saját anyjukat is egy szerepért!A manus persze messzirõl le is szarta õket.Úgyis kellett!
8/10
Zempy 2009 jan. 31. - 15:57:02 8/10
(203/453)
Mi/ki a mutáns? :-)

Egyébként jópár amcsi film is felveszi a versenyt a legtrébb magyar "alkotásokkal" is, mármint gyengeségben.
leopard26 2009 jan. 31. - 12:28:33
(202/453)
Már én úgy állok amúgy is a magyar filmekhez hogy rühellem õket!így persze sok jót nem is akarok mondani errõl a mutánsról!Sõt,inkább nem is mondok semmit
8/10
Zempy 2009 jan. 30. - 20:50:16 8/10
(201/453)
A VA 2 se nem jobb, de nem is rosszabb elõdjénél. Panaszra nincs okom, megkaptam a bõ másfél órás laza szórakozást, egészen üdítõ poénokkal és mindenki által kedvelt hõseinkkel. Kár az elsõ epizódhoz hozzá hasonlítgatni, ez kicsit más, bár tényleg érzõdik, hogy a nyerõ receptet próbálták újra felhasználni. Keveset kockáztattak, de így is bejött a film.

Kicsit vérszegénynek éreztem a helyszíneket. Amerikából sajnos nagyon kevés idõ jutott, és a film jó része a gyárban zajlott a próbák során... az izgalom eléggé hiányzott, senkiért nem kellett aggódni. Azt vártam, valami plusz vagy látványos üldözés legalább lesz benne, sajnálom, hogy nincs. Kicsit Gyõzõ és Szonja is háttérbe szorult, egyértelmûen Csaba kapta a legtöbb filmidõt. A sztori több helyen túlságosan kiszámítható, pl. Hujber Feri és Kátya elsõ perctõl kezdve tuti volt, hogy összejönnek...
Nem baj, mert színészeink lendületes játékukkal megmentik az akadozóbb részeket is.

Aki számomra vitte a prímet, és meglepetés volt, az Tompos Kátya, és Csuja Imre. Imádtam az õ kettõsüket, jó 5let volt a szereplõbõvítés. Kátyába azt hiszem, sikerült beleszeretnem az elsõ perctõl kezdve. Nem csak külsejébe, a játékába is, aztán a film végén a lenyûgözõen gyönyörû hangja és a tánca is megfogott. Õ a film nagy felfedezése és legüdítõbb színfoltja, na meg a maffiózó faterja, aki persze aranyszívû apuka valahol a szíve mélyén :-) Bízom benne, hogy Kátyáról egyre többet hallhatunk és sok filmszerepet kap majd. Ragyogó színésznõ!

Na szóval a film végülis hiányérzeteim és hibái ellenére is egyértelmûen elnyerte tetszésemet. A recept most is mûködik, a dalok és színészek pazarok, a poénok megfelelõ színvonalúak. Azt hiszem, ennyi elég egy jó moziélményhez, s mindez többször nézhetõvé teszi a filmet.
12-tõl 90 éves korig mindenkinek bátran ajánlom!
10/10
csancsy 2009 jan. 30. - 15:31:44 10/10
(200/453)
SPOILER!!!
Tegnap megnéztem, és sztem hozta az elsõ rész színvonalát:)
A zenék nagyon jók, Kátyának gyönyörû hangja van. Nekem egy dolog volt furcsa, hogy Ákos ennyire kötõdik Timihez, persze, 2.részben is sokat volt nõvel, de mégis valamiképpen megváltozott, de elsõ részben ez a kötõdés nem volt ennyire nyilvánvaló. Nekem tetszett, hogy így mutatták ákost, és amikor mentõben voltak, az valahogy megható volt, hogy fogta Timi kezét, és szomorú volt Timi bokatörése miatt, és azalatt szóló zene is illett oda, hiszen róluk is szól:):):)
Egybevetve tetszett, Bûnös városon meg röhögtem szinte, nem véletlen hogy bukás, de azrt vicces volt:):):):)
Remélem lesz 3-dik rész, akkor természetesen moszkva következik, és Kátya is remélem mostmár csatlakozik az állandó szereplõkhöz, jó párost alkotnak Ferivel a filmben.
És a Magányos csónak, és ahogy elõadta Kátya szívhez szóló volt, sztem jó film volt egybevetve.
8/10
Zempy 2009 jan. 29. - 17:11:47 8/10
(199/453)
Valaki segítene nekem? Arról van szó, hogy szeretném letölteni valahonnan a filmzenét, de nincs ötletem, hol találnám meg. A moobs.hu-s jelszavam úgy tûnik elúszott, és nem tudok más oldalt, ahonnan ilyen magyar dolgok letölthetõk lennének.
Innen valszeg kimoderálják a honlap címét, tehát megtenné valaki, hogy küld egy privát üzenetet? Nagyon hálás lennék, elõre is kösz! :-)
wolody 2009 jan. 28. - 04:08:06 Előzmény supervysor
(198/453)
Külön regisztráltál, hogy ezt leírhasd? Az derék...
wolody 2009 jan. 28. - 03:50:10
(197/453)
Nekem sem tetszett, nem kell annyira lehúzni azért, néha nevettem rajta, de többet vártam.
SPOILER
Gagyi, hogy az új románcok folytatódtak. Egy csomó koppintás is van. A gengszteres szál marha sok filmben elõjön manapság. Pindroch Csaba, már nem csak szerencsétlen volt, de tényleg hülye is, a "nem áll föl" ennyiszer biztos nem poén, aztán meg föláll, és jöhetnek az elsõ részes poénok, Bala ugyan úgy néz ki mint Csoki, de valamivel gazdagabbat játszott. A nõi csók pár éve még leszbi dolog volt, ma már poén... A zenéje sem tetszett, kivéve az egy "szalonos" változatát- de ez már végképp ízlés dolga.
3/10
DP@i 2009 jan. 26. - 17:51:12 3/10
(196/453)
Mert sokan ajánlották haverok - nyugi, máskor (pl. 3. résznél) majd nem hagyatkozom rájuk.
Sicur 2009 jan. 24. - 21:26:35
(195/453)
én nem láttam az 1et, ezt mégis megnéztem...és jé! de megörültem annak a két perces képregénynek a film elején! a poénok haláliak, Katyának nagyon jó hangja van, Hujber Feri aranyos nagyon, és a film is ott van!
9/10
zacky 2009 jan. 24. - 20:37:26 9/10
(194/453)
Egyáltalán nem értek egyet mivel sokkal jobb mint az elsõ rész. Ha megnézed akkor nem ugyanazok a poénok sülnek el mint az elsõ részben és
sokkal több is van belõlük és a sztori sem sablonos. Egyébként én kimondottan örülök hogy magyar film igenis tud jó lenni és a nézõszámon is látszik hogy a nézõk szeretik. (nézd meg az elsõ részt több mint 500E ember látta a 2.-ik is már jóval 300E felett van)Én várom a hardmadik részt és remélem még tudják ezt is überelni.