Téma: Vasember 2.

7/10
Luke Ryan 2010 máj. 01. - 10:36:10 7/10
(211/471)
Megnéztem a filmet, nem lett jobb mint az elõzõ,de tetszett!
Az még jobbá tehette volna,ha kihozzák 3D-ben,ettõl fõleg az akció jelenetek ütõsebbek lehettek volna.De jól nézett volna ki 3D-ben Tony kivetítõs cucca,amikor nagyítja az expo képét!
Egy kis humor is van benne,ami tényleg vicces;nem úgy ,mint a G.I. Joe-ban, mert ott rémisztõen sz@rok a poénok ...
...Ja és az Ac/Dc nagyon bele illik a filmbe!
Így összeségében jó film lett! 10/7
Seemann 2010 máj. 01. - 00:16:20
(210/471)
Mindenki köszöni szépen hogy lelõtted a poént. És, rájöttél, húúúúúú, hogy kiééééé lehet az a rejtélyes fegyver, nebassszzz! Kié lehet még thorkalapács mint Thoré. Aztaaaaaaaaaaaaaaaaa.....:D
10/10
ZoLiZ 2010 ápr. 30. - 23:56:30 10/10
(209/471)
Ma néztem meg Sugár-ban: NAGYON JÓ FiLM !!!:) minden okés volt vele : a szereplõk, a poénok, a dumák, a látványok és az akciójelenetek is !!! Méltó folytatása az elsõ résznek, ami meg a stáblista utáni jelenetet illeti: sokat gondolkodtam, hogy az a kalapács az kié lehet, kinek a fegyvere lehet, aztán vmi beugrott: Thor !!! Nem azé, de Thor is MARVEL szuperhõs !!! Stan Lee õt is kitalálta anno, viszont sztem ez hülyeség is egyben, hisz a Vasemberben egy isten?:O azé az odabaszna:D Lehet, hogy nem Thor kalapácsa az, de kitudja: talán igen!:) mind1, a lényeg , hogy a film nálam 10bõl 10!!!:)
7/10
Hörcsögg 2010 ápr. 30. - 23:05:12 7/10
(208/471)
Erõsen egyetértek focus véleményével.
10/7
6/10
f0CuS 2010 ápr. 30. - 14:41:53 6/10
(207/471)
Õszintén megmondom, nekem csalódás volt az elsõ részhez képest. Az úgy szólt valamirõl. Ez meg szinte csak a látványról... a poénok nagyon jóra sikerültek viszont. Közepesnél kicsit jobb film, de messze messze elmarad az általam vártaktól...
8/10
The Man Who Laughs 2010 ápr. 30. - 12:49:00 8/10
(206/471)
Iron Man 2:

Tökéletes popcorn mozi. Ha minden képregény megfilmesítése, illetve folytatás ilyen jól sikerülne egy rossz szavunk sem lehet. A színészek jól játszanak (fõleg persze Downey aki mellet talán a többiek el is törpülnek, de ez nem az õ hibájuk. A látvány és az akció jelenetek remekül voltak megcsinálva. Néhány poén meg kifejezetten ütött SPOILER: Személyes kedvencem amikor Amerika kapitány pajzsával támasztja meg a részecske gyorsítót SPOILER OFF

Mindezekhez társul egy koherens történet ami ugyan nincs The Dark Knight vagy esetleg Watchmen magasságokban, de nincsenek benne túl nagy logikátlanságok és annak, hogy közel 2 órára szórakoztatón teljesen megfelel. Rourke meg nagyon badass volt. A szinkron is elfogadható lett szerintem, bár eredeti hanggal még nem láttam. Szóval mint mondtam soha ennél rosszabb nyári block-buster filmet. Azért kicsivel több AC/DC számot berakhattak volna, ha már külön Iron Man 2 albumot is kiadtak.

Az viszont botrány, hogy a szerda éjféli premier a Westendbe közel egy óra késéssel kezdõdött.

8/10
6/10
Swarm1 2010 ápr. 30. - 12:29:03 6/10
(205/471)
Nem láttad, de rádobsz egy 10-est? Gratulálok...
8/10
Andrew8 2010 ápr. 30. - 09:10:43 8/10
(204/471)
A Trailerhez képest javítottak azért rajta szerintem. Rourke pedig az eredeteben is erõlteti az oroszt mivel orosz a karaktere.
7/10
tametta 2010 ápr. 30. - 09:10:29 7/10
(203/471)
MOM tuti!

Örülök, hogy jókat írtok, hétvégén esélyes, hogy megnézzem :)
pagesailor 2010 ápr. 30. - 06:53:45
(202/471)
Adják valamelyik moziban feliratosan? Ha nem, akkor nekem ez otthon nézõs lesz, a tréler alapján borzasztó a szinkron.
3d 2010 ápr. 30. - 03:49:45
(201/471)
Jó kis film, kétszer megnézõs, 1 év kihagyással :) nekem fõleg a felvonultatott technika tetszett benne még ha a fele scifi is.
Imádom a Tony házát. :)
8/10
Deryck 2010 ápr. 29. - 23:15:02
(200/471)
Most jöttem moziból, nem fogok újat mondani, mert dontpanic pont azt írta amit most írnék. xD És igen a táskás jeleneten kívûl még Rhodey szinkronja volt kicsit zavaró, de a film végére már észre se vettem. Mindent egybevéve jó film volt, kedvenc: Tony Stark az ember, aki privatizálta a békét!xD
8/10
Andrew8 2010 ápr. 29. - 22:00:07 8/10
(199/471)
Egyébként kinek mi a véleménye a Vasember 2 szinkronjáról? Sokan féltek, elõre leírták. Szerintem egész jó lett. Rourke az eredetiben is erõlteti az oroszt, szóval ezen a magyar a szinte mindig mesteri Dörner György szinkron is nehezen segített. De nem volt rossz az sem szerintem. Nekem Rhodey és Natasha Romanoff hangja volt elõször furcsa, aztán meg lehet azokat is szokni a végére. Scarlett egyébként dögös volt, nagyon jól állt neki az a vörös frizura meg a bõrruci. Az akrobatás jeleneteinek egy része szerintem azért számítógéppel megsegített volt. :)

A tv-ben lesz már egyébként az elsõ Vasember most vasárnap, érdekes elég gyorsak voltak most, vajh mennyit vágnak belõle? :(

400 milliót tippelnek az USA-beli és USA-n kívüli bevételre is, szerintem meg lehet az a 800-as összesítve.
8/10
Andrew8 2010 ápr. 29. - 21:36:17 8/10
(198/471)
Igen király volt Stan Lee Cameoja megint most Larry Kingként. Amerika kapitány pajzsa is ütött. :D
8/10
Andrew8 2010 ápr. 29. - 21:35:29 8/10
(197/471)
2 perccel rövidebb elvileg csak mint az elsõ rész.
Az elõzetesek max. 10-15 perc. A stáblista is max 10 perc szerintem.
KurtWagner 2010 ápr. 29. - 21:33:54 Előzmény 2SY
(196/471)
Egy képregényrajongónak megéri az a pár másodperc, már csak a várhatóan jõvõ májusi film miatt is + ha lesz majd egy BA film, akkor ezek az apró utalások még jól is jöhetnek. Mondjuk még mindig nem tudom, hogy fogják jól összehozni az inkább fantasy jellegû Thort, a modern hi-tech Hulkkal, Vasemberrel, de remélem jjól meg tudják majd oldani. Még a II. világháborús Captain Amerikával isvannak kételyeim, de azokra vannak tippeim. Több is. Ráadásul akár lesz BA film, akár nem, az ilyen kikacsinthatásokat a képregényrajongók felé mindig is bírtam. ennél jobban már csak Stan Lee cameoi jönnek be. Nekem összeségében tetszett a film.
8/10
Andrew8 2010 ápr. 29. - 21:31:39 8/10
(195/471)
Vasember 2:

Jon Favreau rendezõként és színészként (Tony vicces testõre, már az elsõ részben is) megmutatta hogyan kell szinte az elsõ rész minõségét hozni, egy klafa folytatásban és hasonló sztori elemekkel, de egy kicsit talán sötétebb szemszögbõl.
A CGI trükkök itt még sokkal erõsebbek voltak, mint az elsõ részben, gondolom volt is majdnem 200 millió dollár a film költsége. A filmzene sokkal ütõsebb lett hála John Debneynek és az AC/DC-nek (külön videóklipjüket a Vasember 2-höz megtekinteni tessék :) ).
A sztori már felemás csavarosabb és tartalmasabb viszont sok az elsõ részbõl visszaköszönõ elem is. Pl Vankó szerepe olyan mintha a Vasember egy Tony Starkja lenne a rossz oldalon. Ugyanúgy megépíti a páncélt némi elektromossággal kisegítve :), a film végére felfejleszti, bizonyos mértékig szakmailag (zseni fizikus) is Stark ellenpontja volt a filmben. Sajnos ahogy Scarlett Johanson szerepét, úgy Mickey Rourkét is eléggé megtépázták, kevés játékidõt kaptak õk sajnos. Ez a rész olyan érzést nyújtott mintha egy picit sokat akartak volna a 2. részbe belerakni. 2 új ellenség, új barát, Stark életveszélyes szilánk elleni kiújult harca, a Monacói parádé, a Stark Expo bemutatása, a Pepperrel való civódások. Igazából így keveset tudtak Starkon és Pepperen kívül a többi szereplõvel foglalkozni illetve mélyíteni rajtuk. Sam Rockwell is amolyan gyenge gonosz karakter, hisz csekély fenyegetettséget éreztem Vasember irányába (Vankó hozta azt el, Sam maximum az eszközökben segített), viszont Rockwell azért jól hozta a ficsúr, nagy babérokra törõ, nagy szájú konkurens milliárdos szerepét.
Viszont maradt a nagy poénok sorozata és sikerrel az egész mozi röhögött ugyanis ezerrel rajtuk.(sajnos csak 30%-ban volt megöltött a mozi kb. a TDK-nál s az elsõ résznél is kb ez volt a helyzet annó) Néhol már majdnem vígjátékba csapott át a folyamatos poénkodás pl. a végsõ harc után Rhodeyval történõ jelenetnél. Az ilyen részeknél már nem biztos, hogy annyira emészthetõ volt a poénkodás ily mértéke. Egyébként összességében kevés, de nagyon látványos akciójelenet van. (2-3 nagyobb Monacói rész-levegõben való 'hajkurászás' , Vankóval való végsõ harc) A 3. nagy akciójelenet emlékeztetett az elsõ rész fináléjára , de jobban meg volt oldva és királyabb volt. (csak itt 3 páncélos harcolt nem 2). A filmnek tehát Vankó bosszúhadjáratával és Tony továbbra is jelenlévõ szívbéli gondjával volt egy sötétebb oldala és volt mellette sok-sok kisebb-nagyobb humoros rész is. Az egyensúly viszont picit most a humor fele billent és nem volt éppen 50-50. a 2 elem egyensúlya.
Samuel L. Jackson szerepe is nyúlfarknyi volt, de elõkészíti õ is megint a Bosszúállók filmet. ( a stáblista utáni jelent fent van a neten és nem nagy szám, szerintem szinte mindenki tudja ki jön el nagy kalapácsával legközelebb a mozikba nem ? Ezért nem érdemes végigvárni.)
Mivel néhol elég pörgõs volt és csak úgy záporoztak a humorbombák még egy másodszori megtekintést majd dvd-n kell eszközölnöm a végleges értékelés tisztázása gyanánt. Eddig talán egy icipicit gyengébb, mint az elsõ rész. Talán több újdonság kellett volna sztoriban illetve a gonosz karaktereket még jobban erõsíteni kellett volna a karakterükben. (az elsõ rész harmatgyenge gonoszát verték viszont, de hol vannak egy Devitós Pingvintõl, Hackmanes Luthortól, Ledgeres Jokertõl stb.)
Összességében kétségkívül az idei nyári blockbuster szezon elsõ igazi ásza a film, talán pici csalódással.

ui: Kimaradt az repülõs rész vagyis meglett vágva gondolom amikor Pepperr 'hajítja' ki Starkot a gépbõl. De még kimaradt a partis Scarlett Johansonos rész is, amikor Stark mondja hogy tûz, kipróbálják ugyanis a Vasember páncél egyik elemét. A 2. trailerben volt asszem.

75-78%
dontpanic 2010 ápr. 29. - 21:20:44
(194/471)
"valahogy nekem nem hiteles a bosszúálló ebben a filmben"

Itt nincs "a" a bosszúálló elõtt.:)
dontpanic 2010 ápr. 29. - 21:18:51
(193/471)
"Azt mondjuk nem tudom, amikor a monacói forma 1 versenyen egy "szerelõ" besétált a pályára, miért nem állították le a versenyt (vagy legalább az elõzni tilos/sebességkorlátozás zászlót miért nem kezdték el lengetni), de ez csak apróság."

SPOILER lehet.

Azért, mert ez nem egy realista film:), és ha leállítják, nem lett volna látványos akció. Egyébként akkor már abba is bele lehetne kötni, hogy a valóságban, ha két versenyautó úgy egymásba szalad, mint a filmben, egyáltalán nem robbannak fel/gyulladnak ki, sõt általában nem is repülnek ekkorát. De szerintem egy szuperhõsös filmben az ilyenek bõven megengedettek.
Egyébként a pontosság kedvéért: nem Forma-1-es verseny szerepel a filmben, hanem a Monaco Historic Grand Prix elnevezésû verseny. Óriási a különbség már csak kinézetre is ezek között az autók és a mai F1-es kocsik között.

A film egyébként jó, hozza a színvonalat. Nekem jobban tetszett az elsõ résznél. A fõszereplõ jók, Robert Downey Jr. egy zseni, de ezt régóta tudjuk, Sam Rockwell csodásan hozza a klasszikus fõgonosz fajtát, a beképzelt, idióta, de kapcsolatokkal és pénzzel rendelkezõ frusztrált hatalommániásat. Minden perc élvezet, amikor a vásznon van. A lányok szépek, Pepper Potts a Marvel nõcik egyik legszimpatikusabbja (filmek alapján legalábbis).
Egyedül Mickey Rourke lógott ki egy kicsit. Bár kellõképpen sötét alak benyomását kelti, valahogy nekem nem hiteles a bosszúálló ebben a filmben.

A látvány csodás, szépek a kocsik, a helyszínek, és a technika megjelenítése még mindig jó. Imádom a virtuálisan kivetített számítógép-kezelõfelületet, a virtuális lomtárba való célzással együtt.

Tetszett az is, hogy humorosabb irányba vitték a forgatókönyvet, bár az is igaz, hogy néha már túlzásokba estek, pl. amikor a versenypályán, az egyik legfeszültebb pillanatban, Pepper komédiába illõen sikoltozik és sehogy sem képes odaadni Tonynak a táskát. Nekem ez picit feszültséggyilkos volt, de lehet, hogy szándékos, nem tudom.

Valaki írta, hogy hosszú volt. Én nem éreztem annak, bár valamit nem értek. Itt 124 percnek van feltüntetve a film hossza, viszont a moziban 4-tõl szinte pontban 6-ig tartott a film, a kb. húsz perces elõzetesekkel/reklámokkal együtt. Na most vagy ment még húsz percig a stáblista, miután kijöttünk, (pedig nem álltunk fel rögtön a kezdetekor), vagy valaki valahol elírt valamit.:) Esetleg meg tudja ezt nekem fejteni valaki?
8/10
Andrew8 2010 ápr. 29. - 20:58:11 8/10
(192/471)
Nálam is olyan 10/7.5-10/8 körül van picivel talán gyengébbnek éreztem mint az elsõ részt. Másodszori is meg kell majd lehet néznem a végleges pontozáshoz. A tv-ben is lesz vasárnap a Vasember elsõ része :D Most Vasember hét van. :)

Sajnos kimaradt a Scarlettes és Robert Downey Junioros 'Tûz' jelenet is amikor Stark próbálja ki Scarlettel a Vasember páncél egyik elemét. (A 2. trailerben benne volt)