Téma: Vasember 3.

10/10
offtopic
Konicsiva 2013 máj. 07. - 20:45:03 10/10
(578/878)
OFF


Az Avatar mondanivalója a Farkasokkal táncolóból lett átvéve.
Azért elismerem tényleg nem rossz film.
10/10
filmimádóó 2013 máj. 07. - 20:26:33 10/10
(577/878)
Különben ez a MANDARIN név (amikor elõször hallottam a filmben) nekem egy kicsit furcsa volt.....ha egy olyan ismerõsömnek (aki még nem látta a filmet és nem hallotta még ezt a nevet) leírnám ezt a nevet és egy betûvel se többet, akkor szerintem egy gyümölcsnek értelmezné....különben aki az Apafej filmet kirakta port.hu-ra pont Mandarinnak hívják pedig már 2006-ban csatlakozott amikor még nem volt vasember 3 hisz csak most adták ki.
csibu 2013 máj. 07. - 18:46:06
(576/878)
A mondanivalód elsõ felére reagálnék: mindig óvakodj attól, hogy a szubjektív véleményedet mint nagy igazság vetítsd ki. Értem ezalatt azt, hogy a Marvel pontosan tudja elõre 5-6 évvel mit miért csinál. Lehet neked ez vagy az nem jön be, de akkora pénzek vannak benne, hogy kizártnak tartom, hogy bármelyik részt megbánták volna. Az elmúlt 10-15 év szuperhõsös filmjei közül még a Fantasztikus négyes sem tekinthetõ bukásnak (pedig az tényleg a legalja), hiszen rögtön megjelent egy második része. De ha megnézed szintén nemrég volt egy Pókember trilógia, egész élvezhetõen, most mégis kaptunk egy újabb feldolgozást, egy tini sztárral, aki elhiteltelenített Peter Parker-t, a srácot akit eredetileg kiközösítenek mert bénán néz ki és bénán viselkedik...

Visszakanyarodva: párommal imádjuk a Vasember trilógiát, évente egyszer megyünk moziba, azt az egy alkalmat pedig ezen filmek + Avengers érték el. Nem véletlenül. Kegyetlen jó sztori, kegyetlen jó megvalósítás. Élvezhetõ, a maga keretei között hihetõ és reális (mint ahogy egy varázsló jelenléte is reális egy olyan világban ahol létezik mágia), az effektek ott vannak a szeren, a High-tech effektusok mellé remek keretsztori társul, és még az amerikai társadalom hazaszeretetének is eleget tesz. No és persze valami elképesztõen nagy tényezõ Downey jelenléte, élettel telíti meg a vaspáncélt és a mozitermet.

Innentõl FOKOZOTT SPOILER VESZÉLY!

A 3. részt ma néztük meg. Nem mondom hogy rossz, sõt azt mondom hogy jó film. De nem azt adja amit várunk. Az elsõ részben mit kaptunk? Egy alapszituációt, egy ember jellemének bemutatását és formálódását egy akciódús, hihetetlen kaland formájában. Annál a résznél jobb sosem lesz. Aztán jött a második rész. Egy önelégült, de haldokló fickó küzdelme önmagával, a SHIELD-del, a barátjával, az újdonsült barátnõjével. Kaptunk egy izgalmas filmett ami hol akciódús (fenomenális a MonteCarlo-i futam) hol drámai. Ha a végsõ nagy csata a fõellenséggel tovább tart, nagyobb fokon pörög és kapunk valami csattanót, akkor szinte az is tökéletes lenne. De csattanó nincs. A 3. részben már van. Mandarin... nem az akire gondolunk. A gond ezzel az hogy ez nem csattanó, hanem egy arculcsapás. Mintha kiderülne, hogy Thor apja igazából nem Odin... A film végén pedig ahelyett, hogy Pepperbõl szuperhõst faragnának, két mondattal elintézik azt, hogy Peppert meggyógyítja, a szívét megmûtteti. És máris oda a vasember. A páncél és az ember marad, de az, ami különlegessé tett, ami a védjegyévé vált, az eltûnik. Szomorú befejezés ez, és ami miatt még fájóbb, hogy két mondattal intézik el. Úgy éreztem magam, mintha - az amúgy valóban rendkívüli Batman trilógia, melyben az élet minden pontja jelen van és teli van csavarral, élménnyel, mondanivalóval - Batman hirtelen felébredne a 3. rész végén, ismét látnánk kisfiúként, amint kihúzza az apja a kútból és kiderülne, hogy ez az egész csak egy látomás volt... Ha ennyivel elintézhetõ volt az, hogy meggyógyítsák, akkor mi értelme volt a 2. rész szenvelgéseinek, mi értelme volt, hogy egy új elemet hozott létre??? Semmi... Kaptunk egy popcorn mozit olyan felesleges jelenetekkel, mint a bár elõtti, amikor összetalálkozik az egyik mandarin-katonával, mely esetben még mindig nem értem hova ment el a katona, ha õ is a bárba sietett találkozóra; vagy amikor kiabálják mandarin felé, hogy "jajj ne, Pepperrel óvatosan még csak a 2. fázisban van!"; vagy amikor a film elején szenved egy sort a biztonsági ember és kijelenti hogy nem ért a technikához. Egy jól felépített filmben, ahol a nézõt figyelõ, gondolkozó lénynek tekintik ezekre is ügyelnek és minden részlet fontossá válik. Merthogy az ördög a részletekben rejlik. Ez teszi naggyá a Batman-trilógiát, az Avengerst, a Tarantino-filmek párbeszédeit, vagy a kétértelmû filmeket amiket több szempont alapján is meg lehet nézni újra és újra (pl.: Éli könyve, Viharsziget, 12 Majom, stb.)
A Vasember 3 vett egy adagot a mostanában divatos "a szuperhõs / ügynök is ember" (lásd: legújabb James Bond, Batman 3, stb.), és ráhúzta Vasemberre. Így a korábban önelégült, önimádó emberbõl szentimentális szerelmes és pánikbeteg (?!) lett. Nem illik ez igazán a karakteréhez, még akkor sem, ha Hollywood és a közönség ezt imádja.

SPOILER VÉGE

Vasember megváltozott, átalakult, már nem az, aki volt és ez szomorú. Az is, hogy számtalan hiba van a dialógusokban. De Vasembert szeretjük és most is hozza poénkodós stílusát. Aki pedig szereti Vasembert, annak megéri megnézni, akciódús, pörgõs, élvezetes. Így a hibáival együtt is helye van a legjobb szuperhõs-filmek sorában! VASEMBER! Várunk vissza!
10/10
filmimádóó 2013 máj. 07. - 16:22:49 10/10
(575/878)
Itt a port.hu-n minden nap kb. 500-1000-rel nõ a vasember 3. megtekintéseinek száma :)
bakancs446 2013 máj. 07. - 15:59:04
(574/878)
Nekem hatalmas csalódás volt a film! Az elsõ két rész sokkal jobb volt! Szegény barátnõm nem is akarta megnézni, én vettem rá nagy nehezen hogy jöjjön. Az egyetlen jó jelenet az volt, amikor lerombolták a házát és durva hogy földönfutó lett stark, de utána talpraált..a poénok jók voltak viszont, de akkor is, nem tetszett.
10/10
Superalonso 2013 máj. 07. - 15:46:19 10/10
(573/878)
Több mondanivalója is van szerintem, de például az egyik az:
hogyha a fogyatékkal élõ embereket nem csak egy darab szarnak néznék (mint a legtöbb országban), hanem komolyan vennék õket és nem rekesztenék ki õket, akkor egy mozgáskorlátozottnak (mint mondjuk a tolókocsis katonának a filmben) például nem is lenne akkora baj hogy fogyatékkal élõ, hiszen a közösség, a társadalom elfogadja és talán még szereti is õt, és nem kellene elárulnia saját fajtáját (mint ahogy teszi), mert rájön arra, hogy a Pandora-n élõ kék lények jobban elfogadják õt olyannak amilyen...és kvázi akkor a mûláb sem érdekli már annyira, amit a kémkedésért beígér neki a parancsnok.....ez pl. 1 mondanivaló
10/10
filmimádóó 2013 máj. 07. - 15:34:21 10/10
(572/878)
Szerintem nem olyan sokan nézhették 4d-ben....
10/10
Superalonso 2013 máj. 07. - 14:51:12 10/10
(571/878)
Az Avatar-t még jódarabig nem pipálja le senki, mert nem csak látványos, különleges film, hanem komoly társadalmi üzenettel, mondanivalóval is bír (amiért nem csak a látványra kellett volna Oscar-t kapnia)....most nem akarom taglalni hogy mért is olyan jó film az Avatar, mert sokáig tartana, de azt a 2.8 milliárd dollárt nem holnap fogja megdönteni valamelyik film is az sicher.....Még az Avatar 2-nek sem lesz esélye rá szerintem....
9/10
Zoli9898 2013 máj. 07. - 10:04:23 9/10
(570/878)
Szeretnék bocsánatot kérni a helyesírás miatt, de rossz a billentyûzetem!
HúsPapa 2013 máj. 07. - 10:03:39
(569/878)
Sziasztok!

Valalki látta már 4d-be a filmet, mert kiváncsi lennék hogy milyen volt és hogy mennyi a jegy ár.
Elõre is köszi.
9/10
Zoli9898 2013 máj. 07. - 09:57:23 9/10
(568/878)
Elõre szólok:SPOILER!!!! és hosszú lesz.
Tegnap végre alkalmam nyílt megnézni. Nem igazán tudtam, hogymire számítsak, sokan monták, hogy jó, de nem igazán tudtam, hogy milyen újítás lehetne benne, illetve a régi agályaim is bennem élek.. Mielõt a filmre rátérnék, leírom a gondolataimat, az eddigi Mrvel szpehõs-mozikról. Nálam a Cristopher Noan féle Sötét lovag Trilógia az örök elsõ, reális( néhány mozzanattól eltekinte), szórakoztató és mégis van mondanivalója mindegyik résznek. Ez a szuperhõsök lényege, hogy bátorságot adjank és irányt mutassanak nekünk. Perse Batman a DC hõse. A marvel hsök eddigi pályafutása engem nem igazán nyert meg. Elõször volt ugye az Ang Lee féle Hulk, mit nem tudom, hogy ilyen felindulásból késült. Eztuán bagy szünet( értheõ okokból). Aztán jött a VAsem,ber, ami végre áttrést hozott. Ezután, megint nem tudom milyen indítatásból jött a Hihetetlen Hulk, ai aújabb remek szinészi gárda elenére sem volt nagy durranás. Ezután újabb csend, bár ha jól emlékszem, azért a Pókember filmeket széepnadagolták nekünk, de hát azok sem voltak éppen a súcson. Aztán jött a Vsember 2, ami egyjó popkornmozi volt, de ezen kívül szerintem inkább csak pénzszerzési célokat szolgált, ugabis nay fejlõdés nem hozott az elsõhöz képest, ha csak nem a S.H.I.E.L.D nyúlfarknyi megjelenését. Nekem a széria újabb darabjaként elmen Itt gondolom elgondolkoott a Marvel, hogy e azért mégsm jó, hogy jön éventeegy két 6-7, max 8 pontos kis filmecske, mert Nolan papa a 2008-ig a két Batman filmjével nagyobbat ütöt, mint az eddigi teljes munkájuk együttvéve. Így aztá jöt az ötlet, tegyük be a összes nagy arcot egy filmbe. Ezér aztán gyorsa kitalálták, hogy ikellene még ide, elkészült a Thor, ami számomra eredettörténetnek elmnt, de amúgy én kiss untam. De még elõtt megnézhettük az Amerika Kapitányt, ami nekem tetszet, sõt a VAsember 1 óta a legjobb húzásnak tartotam. Így aztán összejött a nagy csapat, akik májusban egy végre minden percében élveztes filmet hoztak össze, ám ez a film sem emelkedett a többi húzta korlát fölé, magyarul a caták jók, a párbszédek kiválóak, de az a pluszt ami akkorát dobott volna ajta, én hiányoltam. MEgvolt benne csak kevés. De ennek ellenére tetszett nekem is és a világnakis, miel eddig ilyet még nem láttak és tényleg okos húzás volt. Megemlíteném még a közbe felbukkanó, szintén marveles hõs 2. ámokfutását, a Szellemlovas kettõt, mly koránt sem volt egy kasszasikr. Ezek után úgy éreztem, hogy a Bosszúállók flttte a pontot az Í-re, ennyi elég, jó lesz. De Nolan Felemelkedésével ( ami azóta is a kdenc szuperhõs mozim) párhuzamban jött a Csodálatos Pókember, amit mlég nem láttam ,de belenézegettem és nem tûnik rosszna, de marad a jól megszokott szinten. Gndoltam, át jó még ez a reboot is belefér. De aztán a MArvl gondolt egyet, az eddigi jobbr-balra jövögetõ filmeket elkerersztelte elsõ fázisnak és beindította a második fázist a Vamber 3-ml, meg a Thor 2-vel, amik a trailerek alapján a sötét lovag filmek mintájára elkzdtek SÖTÉT hangulatot árasztani, hátha az jó lesz.. Na itt kezdett nálam elõjönni a szupehõs mérgezés kezdete. TETSZETTEK AZ EDDIGI MARVEL FILMEK, ÚGY ÉRTÉKELTEM ÕKET AHOG KELL, LEKÖTTTEK, SZÓRAKOZTTTAK, DE MINEK MÉG TÖBB RÉSZ. ÚGy éreztem, ogy nem tudnak már mit mutatni, de mondom adok még egy esélyt a VAembernek, mert az még nem okozott csaódást, legyen hát.
DE AMT KAPTAM, AZ VOLT AMIROLYA RÉGÓTA VÁRTAM!
Ez a flm szerintem jobb lett mint a Boszúállók. Végre izgalmas, tartalmas, továbbrais vicces, DE VAN MONDANIVAÓJA!
Na nézzük:
Poztíum:
-R.D.Junior még mindíg zeniális, a poénjai jobbak mint valaha
-a történet több szálon fut, ne csak Toyról szól
- trailer átvrt, mert drámai akar leni, de nem teljesen az, az csak ey része
-Ben Kingsley(majd részletezem)
- az ellesg végre komoly, nem egy balfék
-vanak dialóusok( a poénokon kívül is)
-MONDANIVALÓ
Negatívum:
-az vöröslõ emberkés dolog azért kicsit olyan szelmlovas beütésû volt, de legyen
De afilm lényege nem it van, hanem ott, hogy végre ki tudott lépni a képregényes keretek közül, ami véleményem szerint csak elfojtotta volna az egészet. Ez pedig nem más mint a Mandarin figurája. Mindenki azt hitte, hogy Ben Kingsley karaktere lesz a fõ gonyosz, mint ano a képregényekben is: szakállas öreg mester. DE EGYFENÉT! Kiderül ugyanis, hogy õ csak egy színész, aki csak álca arra, hogy az igazi gonosz meglapuljon. Nahát ilyen egy gonosz. Mert eddig mindeni olyan volt, hogy " HÁH ÉN VAGYOK AZ? DE NEM TUDTOK LEGYÕZNI". Ezzel pdig elrugaszkodik avalóság felé, közbnmégis megtartja a képegényes alapjait. A másik pedig a mondanivaló. Ezt nem szeretném lelõni, de csak annyit modanék, hogy az eddigiekben nem nagyon volt. Itt végre minden együtt van. Ez a film visszadata a hitemet a MArvelben, de van egy olyan érzésem, hogy ez egyedi eset volt. Ez a film nekem annyira tetszett mint a Batman kezdõdik! Tény, hogy a MArvel filmek témájukból adódva sosem érnek majd fel a sötét lovaghoz,de egy ilyen színvnallal már mindenki mg lhet elégedve. Továbbra is az az érzésem, hogy a vasembr tartja meg a MArvel építményét, többi csak statiztál és a nyomába se érhet ennek zériának. Na jó azért a Boszúálók is ad némi tartást. Az én véleményem az, hogy ha aMarvl nem akar leállni, már pedig miért tenné, "dõl a lóvé", akor azét át kellne gondolni, hogy mi lesz a filmek közéépontja, mert az elsõ fáziban gyárott kissé céltlan filmeket a közönség sem fogja örökké zabálni, jónéhánan fognak úgy járni mint én. De remélem, hog a MArvel tanul a dolgokból és a Vasember 3- hoz hasonló mgú töéneteket készít majd.
Na de ez a jõvõ kérdése, egy biztos ez film ZSENIÁLIS 9/10!
10/10
filmimádóó 2013 máj. 06. - 20:11:16 10/10
(567/878)
Kb. 3 évet kell rá várni...
10/10
Sonic8 2013 máj. 06. - 19:30:25 10/10
(566/878)
OFF

Hivatalosan bejelentették a Dr. Strange filmet TBA 2016-ra :D YEAAAA
10/10
filmimádóó 2013 máj. 06. - 17:03:00 10/10
(565/878)
Ahogy a filmen gondolkodtam, arra jutottam, hogy Tonynak nem kellett volna még kimûttetnie azt a kütyüt a mellkasából mert az olyan mintha egy darabot téptek volna ki belõle (nem szószerint értve) és ha még esetleg lenne a vasembernek folytatása akkor inkább a legutolsó részbe kellett volna a végére tenni.
1/10
easterr 2013 máj. 06. - 15:19:43 1/10
(564/878)
Szerintem Daniel Craig jobb James Bond, mint Pierce Brosnan!
4/10
offtopic
Meklód fia 2013 máj. 06. - 14:01:04 4/10
(563/878)
döntsük el kõ, papír, ollóba :D
4/10
offtopic
Meklód fia 2013 máj. 06. - 10:58:12 4/10
(562/878)
jó, de az Avatár már milyen régi film. 4 év alatt rengeteget fejlõdött a technika, elég ha csak a számítógépes játékokat vesszük alapul. De mint film akkor sem lesz jobb a tûzgyûrû.
8/10
Viki1080 2013 máj. 06. - 09:43:54 8/10
(561/878)
Jobban tetszett,mint a kettõ,ez tény.No de h megint itt a bucigeci,az felháborító....A szõr feláll a hátamon attól az embertõl meg a hagnjától is.Szal legközelebb szigorúan angolul nézem meg:D
Tetszettek ezek a kis csavarok benne,a trükkök is jók,nem is beszélve a dumákról,Stark még mindig egy nagypofájú,tenyérbemászó egoista állat,de épp ezt imádjuk benne,így simán 8/10
KurtWagner 2013 máj. 05. - 22:20:15
(560/878)
SPOILER

Mondjuk azért mert színész volt, még ha lecsúszott, drogos színész is. Mintha el is hangzott volna, hogy mekkora volt egy Shakespeare szerepben, most gondold el, ha netán jelentéktelen kis színész is volt egykor, ha bárki, egy castingos, vagy ügynök stb. felismeri, lõttek volna Mandarin legendájának.
Amúgy én is gondoltam rá, hogy lehet abban valami, hogy talán csak megjátsza, hogy egy ártalmatlan színész, vagy tényleg van egy valódi Mandarin, mert egy két pillantás, nézés pl. mikor a végén bilincsben elvezetik a tömeg elõtt sejtett valami többet, de aztán olvastam egy cikket, a kínai piacról, a kínai befektetõkrõl, ugye nem kevés kínai pénz és színész is volt a filmben, pályázott a koprodukciós státuszra is és Kínában plusz jelenetekkel mutatták be a filmet, amibõl azt szûrtem le, hogy egyhamar nem lesz igazi Mandarinunk, sõt egy Masters of Evil esetében Radioaktív embere sem nagyon számíthatunk, még akkor sem (na jó talán akkor igen) ha ellensúlyozásként lesz Shang-chi, vagy Collective-man (õ mondjuk határ eset a jó-rossz oldalt tekintve), esetleg Karma, aki nem is kínai, de ázsiai, vagy Leiko Wu stb. A cikk itt olvasható, mindenesetre érdekes:

http://www.origo.hu/filmklub/blog/osszeallitas/20130427-hollywood-probal-betorni-a-kinai-filmpiacra-transformers-4-vasember-3.html

SPOILER vége
1/10
baliviri 2013 máj. 05. - 19:35:09 1/10
(559/878)
175.300.000 $ a nyitóhétvégén a bejövõ pénz az USA-ban! Nem hittem volna. Ezek után lehet, hogy folytatni akarják majd.