Téma: Vaskarom

9/10
Ildikó Nóra ápr. 02. 12:18:31 9/10
(8/8)
Az igaz történet alapján készült filmet érdemes megnézni, szomorú, megható, emberi, nagyon jó színészi alakításokkal (egyedül Maura T. alakítása nem tetszett). A szereposztás, a helyszín, az operatőri munka, a filmzene is tetszett. Meglepő, hogy a filmet nem jelölték díjakra, megérdemelte volna, ahogy Zac Efron is.
9/10
SzűcsGyula márc. 27. 15:16:43 9/10 Előzmény jászvezér
(7/8)
Nincs. Ha nagyon variált volna a történtekkel a rendező, akkor az igazi Kevin Von Erich biztosan nem dolgozott volna vele (lásd: Ridley Scott Gucciját, amin a Gucci família eléggé felháborodott). Ráadásul

volt még egy testvérük is, aki szintén öngyilkos lett, de vele már nem akarták súlyosbítani az így is elég súlyos sztorit...


9/10
ggabor31 márc. 25. 23:49:08 9/10
(6/8)
Elképesztő erejű film. szégyen hogy semmire nem kapott Oscar jelölést. Zac Efron-nak is kijárt volna de a fényképezés is gyönyörű volt a filmben.
9/10
ggabor31 márc. 25. 23:46:20 9/10 Előzmény jászvezér
(5/8)
Teljesen igaz a sztori, sőt még "barátibb" is lett mert az egyik testvért aki hasonló módon meghalt bele se rakták a filmbe. Tragikus ami történt a családdal
jászvezér márc. 25. 21:18:12 Előzmény zimzum1111
(4/8)
Tényleg elfogadhatóan igaz sztori? Nincs teljesen kiforgatva és megmásítva mint annyi holivudi true story?
7/10
Adriamus márc. 24. 23:52:01 7/10
(3/8)
Nem tudom ki, de valami hiányzott belőle. Vagy a rendezés vagy a forgatókönyv, nem tudom. De ennyi tragédia és egy efféle mondanivaló azért ennél sokkal inkább meg kellett volna üssön. De sajnos elmaradt. Mindazonáltal jó film.
9/10
Filmkocka márc. 24. 20:44:11 9/10
(2/8)
Nagyon jó film! Érdemes megnézni.
8/10
zimzum1111 márc. 19. 21:28:29 8/10
(1/8)
Az amerikai álom vérverejtéke.
Pedig ezt egy kedves családi film és mivel leellenőriztem nagyon igaz történet.
Végig falaz a történet annak a mélyben fortyogó családi viszonyrendszernek, amelyet soha senki nem mondott ki és lehet maga a szereplők sem mondtak el.
De az attól még ott van.
A filmen közvetve megjelenik, a nagy és erős apa, aki "szeret", aki "motivál", aki "véd", és aki "az egység teremtője". Minden oké. De mégsem.
A film otthon kapcsolt be nálam, mert a történet "csak" mesél, és andalít, és jó idő mire letaglóz. Mire - szerintem - rá kell jönni arra, hogy ilyen mennyiségű tragédia, nincs magától.
Azt - ha a Hellinger családállítás morfogenetikus mezejét vesszük - az Ősök generálják. Az apák apjainak apjai. Kijönni belőle csak akkor lehet, ha erőből, ellene tesz az ember, konfliktusról konfliktusra. Különben elbukik. Tuti.
Maximalista teljesítménykényszeres vagy?
Jó lesz a film által tükörbe nézni...


( A magyar szemnek ez a wrestling bohóckodás érthetővé válik.
Jómagam imádtam, amikor gyerekkoromban az első 30 csatornán ment ez a "birkózás" és jött The Undertaker ... Verekedett a Von Eric-ekkel fent van a youtube-on... Hihetetlen mennyire semmit nem tudunk a világunkról... :DDDDD )