Téma: Végrehajtók

k11zoltan 2014 jan. 01. - 22:13:45
(77/97)
Egyszernézõs.
kybuck 2013 júl. 01. - 21:09:48
(76/97)
Csalódás volt ez a film, nem véletlenül bukott meg. Az alapsztori nem rossz, bár meglehetõsen abszurd és életszerûtlen, szemben más disztópikus forgatókönyvekkel, a megvalósítás azonban csetlõ-botló, néhol komikus dramaturgiájú, a végét pedig elszúrták. Az Eqlibrium akkor már inkább nézhetõ hasonló alkotás. Senki nem veszt vele semmit, fõleg aki már több efféle filmet látott.
Norci88 2013 febr. 25. - 13:35:27
(75/97)
7,6-nál szerintem is többet érdemelne! Nekem nagyon tetszett, amikor láttam anno. Nem egy kiszámítható film, mit ne mondjak :)
10/10
skewer22 2013 jan. 08. - 23:57:40 10/10
(74/97)
Ez a film 7,7 ??? Kinek a pap kinek a papné ugye. Szerintem ez a film csillagos ötös !
9/10
technokrata 2012 dec. 14. - 19:01:19 9/10
(73/97)
Nekem nagyon bejön. Szerintem a brutalitás is szükséges a hatáshoz, és a nem valami szép beszéd is érthetõ. Hiszen nem a legintelligensebb embereket alakítja JL és FV.
sznúp 2012 nov. 03. - 00:06:35
(72/97)
Jó az alaptörténete, de értelmetlenül sok benne a vér, belsõ szerv és az obszcén kifejezések.
Értem, hogy el kell fogadni a sztori abszurditását, de behaltam azon amikor a családi piknik közben kimegy a néger egy konyhakéssel, nevetgélve a ház elé, hogy elvégezze a munkáját, mert ugye a munka az munka.

***SPOILER***

Valamint azon, hogy ugye az volt az alapterv, hogy megsemmisítik a nyilvántartást, erre helyette inkább feltrancsírozza a könnyen jött kis barátnõjét, majd a néger megoldja a gondot 2 gránáttal, ja és egy késsel, amit a fõnöknek címzett.

***SPOILER VÉGE***
mrbyu 2012 okt. 07. - 15:09:16
(71/97)
Ahogyan többen már írták elõttem, a filmben elõfordul néhány logikátlanság, illetve brutálisan eltúlzott jelenet. De szerintem ezek egy részét (pl. hogy hogyan lehetséges, hogy a végrehajtók szabadon gyilkolásznak) egész egyszerûen el kell fogadni, az abszurditás tudatos a filmben. Ahogyan egy Kafka mûben is, el kell fogadni a történet elején egy szürrealitást indokolás nélkül, utána viszont teljesen átélhetõ, szabályos mederben folyik tovább a sztori. A film legvégén lévõ hihetetlenül elrugaszkodott, véres jeleneteket akár jelképesen is lehet érteni, én ezt célzott rendezõi fogásnak tartom, és más vérengzõ filmekkel (pl. Drive) ellentétben ezek nem zavartak, a maguk elvontságában emészthetõk voltak.

Ötleteket viszont bõven lop a film. A mûszerves világ alapgondolata már a Ghost in the Shell c. animében is megjelent, de erre vonatkozó utalást láthatunk rögtön a Total Recall (Emlékmás) elején is. Az "M5" álomvilágban való továbbélés pedig szinte teljes másolata a Nyisd ki a szemed (Abre los ojos) címû spanyol filmnek, de ehhez hasonló egyébként a Total Recall alapötlete is. Mégis, a konkrét történet és a kiinduló konfliktus, a kõkemény társadalomkritika élvezhetõvé, kifejezetten nézhetõvé teszi a filmet.

Nem vagyok benne biztos, hogy újra megnézném, de egyszer mindenképp érdemes volt, és Jude Law és Forest Whitaker tényleg tökéletesen játszik. :)
bkrix 2012 szept. 18. - 16:01:23
(70/97)
Szerintem remek film. Érdemtelenül nem került a köztudatba. Két napja néztem meg, és ahogy ülepszik, egyre értékesebb.
szószoló 2012 aug. 25. - 02:25:32
(69/97)
***SPOILER***
Sok minden jogos, amit írsz. De például ami a fõszereplõ narrációját illeti, egy csomó olyasmi is történik a filmben, amit elvileg nem tudhat (például a haver és a fõnök beszélgetései), ilyen alapon ezeket is ki kellett volna hagyni. Szóval ennyi logikátlanság szerintem belefér. Az viszont tényleg fura, hogy a haver miért csak akkor világosodik meg, és vesz a nyakába egy csomó költséget, mikor már agyhalottat csinált Remybõl. Mondjuk azt, hogy az emberek változnak: Remy világszeméletét is megváltoztatta, mikor mûszívet kapott, talán Jake is új színben látta a dolgokat azután, hogy a barátja a kezei között majdnem kiszenvedett.
***SPOILER VÉGE***
szószoló 2012 aug. 25. - 02:16:21
(68/97)
Nem egy nõpárti film: a feleség viselkedése valami penetráns, aki írta, azt jól megtéphették szegényt a válásakor. Judd Law viszont ismét bizonyította, hogy zseniális színész.

***SPOILER***
A belsõ szerveket szkennelõs jelenet totál szürreálisra sikeredett, eredetileg arra gondoltam, hogy itt azért kicsit elszaladt a forgatókönyvíró fantáziája. De aztán az utolsó csavarnál kiderült, hogy mindez csak a pasi fantáziájában játszódik le, így viszont teljesen oké az irrealitás. Ugyanez igaz arra a harci jelenetre is, amikor a Burn my Shadow dallamára feltrancsírozza a jónépet.
***SPOILER VÉGE***
7/10
doktormacko 2012 aug. 25. - 00:33:10 7/10
(67/97)
7 / 10 Érdekes ötlet . Kicsit hosszú a film . Elgondolkoztató és számomra nem teljesen érthetõ befejezés.
AldersbacherFilmYeah 2012 aug. 24. - 22:55:44
(66/97)
Elképesztõen jó film,több mint egy éve láttam..De emlékszek rá,és ez jó..
Azt hiszem,újra megnézzem.
Kiccike 2012 aug. 24. - 22:45:07
(65/97)
No... Jude Law végre heteronak néz ki. :) A kezdõ jelenetnél tátott szájjal néztem. ÚÚÚ, és van Liev Schreiber is... gúúút...
8/10
dettibebi 2012 ápr. 15. - 01:17:48 8/10
(64/97)
Hú állat volt ez a film, elgondolkodtató, bizarr, szexi, humoros, megdöbbentõ meg ilyenek. engem a vége kicsit lehangolt, de még ez is belefért. :)
7/10
pepeninho 2011 nov. 15. - 03:12:18 7/10
(63/97)
Nálam az utolsó 3 percben felkúszott a pontszám. A megmagyarázás miatt 1 pontot nálam megért pluszban. Összeségében azért nem nyûgözött le a movie. Tökéletes példa a film arra, hogy nem minden a jó alaptörténet, a jó színészek és a jó zene. Valami nem stimmelt nálam. Nem csak a hihetetlensége miatt, hanem valahogy nem jött át. Nem éreztem, hogy ez egy jól kigondolt és megvalósított film. Sajnálom, mert az alapsztori szinte egyedülálló lett volna. Egyszer érdemes volt megnézni. Jahhh............és jó poénok voltak benne.


6ról nálam felment 7 pontra. Ajánlom azoknak akik nem veszik véresen komolyan a világot.
7/10
Sadenal 2011 nov. 07. - 19:34:25 7/10
(62/97)
Szerintem nem volt rossz a film habár mikor elhagytam a 60. percet kezdett kicsit vontatott lenni. Mondjuk az a csattanó is érdekes volt. :O


7/10
7/10
Sadenal 2011 nov. 07. - 19:31:21 7/10
(61/97)
Szerintem nem volt rossz a film habár mikor elhagytam a 60. percet kezdett kicsit vontatott lenni. Mondjuk az a csattanó is érdekes volt. :O


7/10
6/10
convar 2011 szept. 17. - 19:40:05 6/10
(60/97)
Ááá, ez is olyan mint manapság szinte az összes: jól indul, de aztán elb.sszák az egyre nagyobb túlzásokkal.
6/10
Rahar 2011 aug. 25. - 17:48:37 6/10
(59/97)
Számomra erõsen közepes alkotás, 6 pontra értékeltem. A film kezdése egybõl felkeltette az érdeklõdésemet, szeretem az ilyen bevezetést. Nem zavarnak a véres és/vagy brutális jelenetek, sõt kedvelem, ezért nekem ez is pozitívum. A színészek Alice Bragát kivéve nagyon hitelesen játsszák a karaktereket, alapvetõen õ is jól végzi a munkáját, csak az általa megformált nõ viselkedése nekem valótlan. A cselekményvezetés izgalmas, érdekes és a történet vége is tetszik. Ez miatt 9 pontra értékeltem volna. Viszont a problémáim a filmmel:
***SPOILER***
A végrehajtók csak úgy lelõhetnek bárkit? Vannak a filmben rajtaütéses jelenetek, melynek során elõzetes vizsgálat nélkül lõnek le embereket. Számomra egyszerûen hihetetlen, hogy csak le lehet lõni embereket, mégha csak kábító lövedékkel is. Nagyon sok oka lehet annak, hogy valaki menekül, nemcsak az, hogy nem fizetett a banknak. Valamint akik tartoznak a banknak vagy csak menekülnek, azoknak soha nincs fegyvere, valamint a tartozók jelentõs része semmit sem tesz az életükért, persze néhányan romos épületekben bujdosnak. Mibõl élnek a menekültek, mit esznek? A film háttárvilágát rendkívül kidolgozatlannak és valótlannak tartom, szerintem ez az egyik ok ami miatt nem tetszik az embereknek. A fõszereplõ felesége is igencsak furcsa, a férfi munkáját ismeri, egy jó ideig nem volt problémája a munkájával, majd ez miatt el is hagyja. Amikor a fõszereplõ majdnem meghalt utána azért foglalkozhatott volna vele, ahelyett, hogy elhagyja, majd egy bõröndben a cuccait a közös lakás ajtajában átadja neki közvetlenül azután, hogy a fõszereplõt kiengedték a kórházból. Szerintem ez volt a legnagyobb gonosz tett a filmben és nem az emberek szerveinek kivágása. Valamint emberi szerveket, ha kiszednek valakibõl, azt azonnal hûteni kell, nem egy zacskóban egy zakó belsõ zsebében tárolni, szerintem ez is egy nagy hibája a filmnek. Persze tudom, hogy még nem megfelelõ tárolási körülmények között is felhasználható valamennyi ideig.
***SPOILER VÉGE***
cometzjeah 2011 júl. 09. - 10:57:26
(58/97)
nekem nagyon tetszett ez a film sõt mostanában nem is néztem nem is láttam jó filmet. De ez nagyon jó volt ! :D Sokan mondták h a vége nem jó nekem a vége is tetszett de nagyon de nagyon ! Remek film :D 10/9 (Y):D****
Igaz mikor neki álltam megnézni az eleje nem tetszett hogy most errõl szól meg hogy ilyen a világ . De aztán nagyon jól megoldották jó filmet csináltak :D