10/10
real_madrid 2011 jan. 03. - 00:06:36 10/10 Előzmény velorexescsavo
(6/6)
alapfilm.
Qiny 2011 jan. 02. - 20:52:21 Előzmény Ghanima
(5/6)
Ehhez én csak annyit fûznék hozzá, hogy igazad van. És sajnos nem ez az elsõ és fix hogy nem is az utolsó, hogy olyas valaki írja a film "tartalmát", aki még csak bele sem szagolt.. De a tény az, hogy nem is tudná az összes filmet megnézni.. Általában õk csak a filmmel küldött ismertetõt másolják át. De van egy böki. Ha már leszinkronizálták, ott a stúdióban, aki a filmet a dobozba rakja, nem venné a fáradtságot, hogy valóban olyan ismertetõt írjon, ami megfelel a valóságnak. Ha kekeckedni akarnék, azt is mondhatnám, hogy ez a közönség félre informálása és ez büntény. De azért ne menjünk el ilyen messzire.
A film jó, elgondolkodtató. Egyszer megnéztem. Imádtam a szereplõket, de soha a büdös életben nem nézem meg többé.
Ezzel a filmmel is úgy vagyok, mint az erdeti Majmok bolygójával. Túlságosan baljóslatú. A frász jön rám. Bár néhány politikusnak és iparmágnásnak szívesen levetíteném, úgy naponta kétszer.
velorexescsavo 2010 dec. 28. - 23:13:44
(4/6)
nagyon megrázó film volt, kitûnõ színészi alakításokkal. Mértéktartó volt, mentes minden giccses szentimentalizmustól. Remélhetõleg sem mi sem a gyerekeink nem kell, hogy ezt átéljék.
8/10
Ghanima 2010 dec. 28. - 23:02:47 8/10
(3/6)
És aki ezt a baromságot képes volt leírni, azt meg sürgõsen tessenek eltávolítani a munkakörébõl!
"Az egyetlen reményt egy nukleáris tengeralattjáró megtalálása jelentené, amellyel az emberek északra mehetnének."

A tengeralattjáró azért próbál eljutni az Egyesült Államok nyugati partvidékére Ausztráliából, mert valamilyen rádióállomás adását veszik _az utolsó parton_ azaz Ausztráliában, ezért azt gondolják, hátha ott valamiféleképp megmaradt az élet. De nem, ezért visszaindulnak...

Azt én is most, a film végén hallott/olvasott idézetbõl tudtam meg, hogy az "On the Beach" egy Walt Whitman versbõl ered.
8/10
Ghanima 2010 dec. 28. - 22:44:25 8/10
(2/6)
Kiegészítésként, hátha benéz ide valami porthu-s alkalmazott:

Az utolsó part – On the Beach

két részes, ausztrál tv-film, 195 perc, 2000


Rendezõ: Russell Mulcahy
Iró: Nevil Shute (a regény írója)
John Paxton (az 1959. évben készült filmváltozat szövegírója)

Szereplõk:
Armand Assante Dwight Towers kapitány
Rachel Ward Moira Davidson
Bryan Brown Dr. Julian Osborne
Jacqueline McKenzie Mary Davidson Holmes
Grant Bowler Peter Holmes fõhadnagy
Allison Webber Jenny Holmes
Tieghan Webber Jenny Holmes
Steve Bastoni Neil Hirsch elsõtiszt
David Ross Paterson Chief Wawrzeniak
Kevin Copeland Sonarman Bobby Swain
Todd MacDonald Giles rádióstiszt
Joe Petruzzi Tony Garcia fõhadnagy
Craig Beamer Reid matróz
Jonathan Oldham Parsons matróz
Trent Huen Samuel Huynh matróz

Az 1959-es moziváltozat fõszereplõi Gregory Peck, Ava Gardner, Fred Astaire és Anthony Perkins voltak, rendezõje Stanley Kramer. A film két Oscar jelölés mellett Golden Globe-ot és BAFTÁ-t nyert.

Az ausztrál tévéfilm változat két Golden Globe jelölést ért el.

Sajnos a mozifilmet nem láttam, de ez a tévéfilm verzió – persze csak így, az alapfilm megtekintése nélkül vélelmezem… – valószínûleg jobb, mivel “saját” könyv alapján “saját” készítésû alkotás, méghozzá nagyon jó és “saját” színészekkel.
8/10
Ghanima 2010 dec. 28. - 22:05:46 8/10
(1/6)
Hogyaza... a porthu már megint kitett magáért... :-(((

Az On the Beach-nek van egy hivatalos magyar címe azóta, hogy a könyvet lefordították és pár éve a filmet is bemutatták - egészen váratlan és meglepõ módon, fõ mûsoridõben - a tv2-n.

Ez a cím: Az utolsó part. A film alapjául szolgáló könyvet nagyon sokáig nem adták ki magyarul, mert destruktívnak és fatalistának találták a maga idején a hazai cenzorok, viszont az angolul is beszélõ hazai sci-fi kedvelõk körében legendának számított.

A film kicsit talán hosszú, nagyon követni akarja a könyvet, de szerintem jó.