Téma: Vera sofõrje

8/10
deadscott 2023 ápr. 08. - 22:33:33 8/10
(65/65)
Megrázó film, hiteles karakterek, nagyszerű színészek.
far vik 2010 aug. 31. - 18:18:59
(64/65)
Abban a korban és abban az országban nemigen lehetet hová menekülni. Bárhol tûntél fel ismeretlenül, mindig volt egy-két jó ember, aki rádküldte a KGB-t. Elmenekült, az elsõ faluig vagy a másodikig. Az elsõ golyóig. Az elsõ KGB-pincéig. Ne legyünk naívak, sajnos jól zárt az a háló.
szevia 2010 júl. 24. - 14:58:38 Előzmény szingh
(63/65)
No jó.. legyen tiéd az utolsó szó..
8/10
offtopic
szingh 2010 júl. 20. - 21:03:03 8/10 Előzmény szevia
(62/65)
Megrendültem.
Sajnálom, hogy csak ennyi!
Sajnálom, hogy nem vagyok szórakoztató!
Igyekeztem, de sajnos „hozott anyagból” kell dolgoznom. Ennyi vagyok, nincs bennem több.
Soha nem gondoltam, hogy felérhetek a Te szintedig. Megköszönöm minden hozzám intézett szavad. Épülésemre szolgált.
Minden jót!
szevia 2010 júl. 20. - 16:23:10 Előzmény szingh
(61/65)
Hát mit mondjak erre.. Nem vagy túl szórakoztató..
9/10
agnyieszka 2010 júl. 10. - 17:28:56 9/10 Előzmény fredi60
(60/65)
Na jó, akkor nem kiemelt.Bumm !
8/10
offtopic
szingh 2010 jún. 25. - 10:57:45 8/10 Előzmény szevia
(59/65)
A szórakozást??? Mert? Láttam egy jó filmet minek minden percét élveztem. Gyönyörû képek, szép régi autók, jó színészek, kiváló rendezés. Miért nem lehet ez szórakozás!? Akkor mi a szórakozás!?
Kétségbeesve könyörgöm feloldozásért!
Hogy nem volt rám olyan katartikus, elemi hatással, mitõl meghasadt lélekkel, meghasonulva, mély depresszióba zuhanva, elmerengve az élet értelmén, kötelet keressek a fészerben? Hát nem! Tényleg nem. Mert én egy ilyen tuskó vagyok. Nem azt mondom, hogy egy temetésen a gyászinduló dallamára én kérem fel elõször az özvegyet táncolni. Mert nem. (Esetleg a lekérés...) De nem vagyok egy magába forduló, lelkizõs fajta. Nekem ettõl több kell a megrendüléshez.
szevia 2010 jún. 23. - 09:29:34 Előzmény szingh
(58/65)
Te pedig a "szórakozást" használod számomra teljesen idegen értelemben..
brekuli 2010 jún. 04. - 23:35:13 Előzmény szevia
(57/65)
Hova menekült volna? A Szovjetúnióban nem lehetett elbújni a KGB elöl.egyszerûen lehetetlen volt .Pláne hogy még vissza is akart jönni.Egyben bízhatott ,hogy szépen elmegy az iskolára ,ahova elõzõleg küldték ,és futni hagyják ugyanúgy mint azokat ,akik a lövöldözést a végén hallották ,és nem voltak hülyék, hogy ne tudták volna,mi történt.
brekuli 2010 jún. 04. - 23:28:58 Előzmény szevia
(56/65)
Moszkvába ment arra az iskolára ,amibe beiratták.
8/10
szingh 2010 jún. 04. - 22:55:39 8/10 Előzmény szevia
(55/65)
Vitánk, még mielõtt elkezdõdött volna, már parttalanná is vált.
Véleményemet fenntartva, egy apró, bár csöppet sem mellékes apróságra azért felhívnám szíves figyelmed: nekem tetszett a film.
Sõt, még ha a pokol tüzén égek el ezért, akkor sem mondhatok mást: jól szórakoztam rajt. Ha ezért egy sajnálatra méltó sötét lelkû, szõröstalpú, érzéketlen, ostoba gyökér is vagyok, akkor sem mondhatok mást. Mert ez az igazság.

Filmet illetõ kritikám? Hogy sértegettem a filmet?
Ez érdekes, szerintem minden szavam dicsérõ, és továbbra is csak ajánlani tudom.
Hogy a fõhõs egy naiv, mély érzésû tiszta lény? Hát nem. Az én értelmezésemben semmiképp sem. És ez is egy pozitívuma a filmnek. Ez nem egy amerikai mese. Mint mondtam, ez egy dráma. Drámai fõhõssel, annak hibáival. Akivel éppen ezért lehet azonosulni, akit lehet szeretni. Hiszen ember, mint mi.

A film egy történelmi korban játszódik, látjuk a történelmet, de csak éppen annyit, amennyit látnunk kell. Nem akar nyomasztani minket a mélyebb értelmezésekkel. Hála a jó Istennek!
Valamennyi kell a történelembõl, a korból, hogy megértsük az embert, de nem kell minden.
Így az ember maradhat a lényeg. Tehát a film felszínessége egy újabb jó pont nálam.

És még mindig az a véleményem, ha tetszik egy film, írj róla! A filmrõl mondd el a véleményed, ne a kommentelõkrõl!

Más: Számomra teljesen idegen értelemben használod a „hajazok” szlenget. Eddig én még csak a hasonlít értelemben ismertem a hajaz kifejezést.
szevia 2010 jún. 04. - 20:03:29 Előzmény szingh
(54/65)
Vicces szöveg egy ... éves nõnek; mert egy nõnek ugyebár nincs kora, kérdezni nem illik, elárulni nem szokás..Különben is miként bizonyíthatnám..
Mindenesetre feltevésed éppoly képtelen, mint a filmet illetõ kritikád volt.. Nem gondolom, hogy "sértegettelek" volna, azt gondolom, hogy a filmhez való hozzáállásod -mely engem kétségkivül irritált- sértegette ezt a gyönyörû, megrendítõ filmet.
Akár hiszed, akár nem, valóban sajnálom, aki ezt nem tudja átélni, megélni.
8/10
offtopic
szingh 2010 máj. 29. - 15:03:19 8/10 Előzmény szevia
(53/65)
Nagyon örülök, hogy ennyire nagy hatással volt Rád ez a film. Jó film. Jó ízlésre, érzékeny lélekre vall. Bár ennek kissé mintha ellentmondana a stílusod.
Az, hogy nem egyformán látjuk a világot, hogy nem egyformán érint meg bennünket egy film, az természetes. Én egy majd negyven éves, sokat látott, sokat megélt érett felnõtt férfi vagyok. Ezt Te nem mondhatod el Magadról. A személyi lapod alapján két éves nõ vagy. Ez gyanúsan kevés, ám valószínû, hogy nem vagy sokkal több.
Hogy miért gondolom? Nos, aki úgy véd meg egy filmet, hogy sérteget egy embert, az nem lehet több húsznál. Húsz fölött ehhez már szellemi vagy érzelmi retardáció szükségeltetik. Ezt semmiképp sem gondolnám Rólad.
Kívánok még Neked nagyon sok, ehhez hasonlóan katartikus filmet!
szevia 2010 máj. 27. - 21:01:47
(52/65)
igen, én is erre hajazok, hogy menekült..
szevia 2010 máj. 27. - 20:54:41 Előzmény szingh
(51/65)
Neked ez "szórakoztató" volt????????? aztán meg : "egyébként drámát látunk" Na ne mond!! : Õrület ez a jegelt okoskodás, amit itt leadsz.

"A Viktor" nem egy "egyébként nem rossz gyerek" hanem egy mély érzésû tiszta lény, aki sarokba van szorítva, meg naiv is talán. Álarc meg hogy jön ide??
Az egész film és az egész történet az õ tekintetérõl szól! arról, hogy LÁTJA, egyre döbbentebben az egészet, ami ott történik, a lánnyal, az apjával, a többiekkel; és hogy õ az egyetlen aki valóban látja!
És õ a remény és kiút is ebbõl a borzalomból. Az adjuntáns /?/ "embersége" /ez talán nagy szó ez esetben/, de hogy futni hagyta a fiút, ez miért volna indokolatlan? Vera lelövése sem állt szándékában. Van egy határ olykor, és némelyeknél, ahol az aljasság is megtorpan.

Szóval, hogy ha "a katarzis elmaradt" benned, ennek okát nem a filmben kellene keresned, és sajnállak érte. Engem megrázott és napokig kísértett a film; a fiú tekintetét sosem fogom elfelejteni.
szevia 2010 máj. 27. - 20:40:42 Előzmény szingh
(50/65)
ha olvasni akarsz egy nem kissé felszines szöveget a filmrõl, akkor ld.

"Ha látni akarsz egy kissé felszínes, de jó alapanyagból jól megvalósított filmet, akkor.."
offtopic
far vik 2010 máj. 24. - 22:49:40 Előzmény sofi.sofi
(49/65)
Huh, annak a szöszinek lélegzetelállító combjai voltak... (vannak)
Petya142 2010 máj. 24. - 19:59:41
(48/65)
Ma néztem meg, de sajnos én is lemaradtam a végérõl, mint kiderült, a DVD nem vette fel teljesen, mert betelt. Addig van meg, hogy jönnek ezek a féregirtók. Utána mi lesz, leírná valaki? Köszönöm.
Egyébként kíváncsi lennék, hogy az a ZIM igazi volt-e, amit legurítottak a szakadékba. Elég élethûnek tûnt, akkor viszont kár érte, az a típus már a hazájában is ritka.
8/10
szingh 2010 máj. 22. - 23:51:36 8/10
(47/65)
Jó filmet látott az, aki tegnap este ezt választotta.
Szép képek, jó zene, kiváló színészi játék, mesteri rendezés, tökéletes szakmai munka.
A történet is jó volt.
Nagyszerû volt látni a szovjet autógyártás zászlóshajóit: a Csajkát, a GAZ-12 ZIM-et. (Ezekbõl gyerekkoromban is már csak roncsokat láttam.) Istenem, de szépek voltak!
A film szórakoztató volt. Dehogy akarta ez megmutatni a Sztálin utáni évek borzalmait. Épp, hogy megkarcolja a dokumentalizmus felszínét. Nem enged betekintést a hatvanas évek mélységes mély bugyraiba.
Egyébként drámát látunk. Tragédiát. A dramaturgia szabályai szerint valahol a vége felé katarzist kellene átélni, kísérve a jól megérdemelt megoldással, ez azonban elmarad.
Azaz mégis valami: a végén két szereplõ álarca alól is kivillan az ember. Az egyik Viktor, akirõl azért sejtjük, hogy nem rossz gyerek, csak a kor szabályai szerint megpróbál érvényesülni, szóval az esendõ nézõ (azaz mi) azonosulni tudunk vele. A másik az adjutáns (aki igazából nem is az), akinek az embersége meglepõ, sõt indokolatlan. Mindenesetre az ebbõl egyértelmûen kiderül, hogy a rendszer rémtetteit nem Belzebub katonái, hanem hús-vér emberek követték el, kiket anya szült, akiket asszony, gyerekek vártak otthon, akiknek voltak érzéseik. Nos, ez a megdöbbentõ, Belzebub katonáitól elfogadhatóbb lett volna.
Ha látni akarsz egy kissé felszínes, de jó alapanyagból jól megvalósított filmet, akkor ezt nézd meg, nem fogod megbánni!
10/10
bsrg 2010 máj. 22. - 21:11:08 10/10
(46/65)
ezen gondolkodtam én is, mármint h hova mehetett, furcsa volt... ha valami amerikai mûalkotás lett volna, azt mondom, bosszút állni :D de itt még azt sem volt igazán kin, hiszen maga a rendszer a rossz. ha meg csak a gyereket akarta letenni, akkor minek ígérte, hogy visszajön?
meg a másik, hogy mit érzett tulajdonképpen a két nõ iránt, melyiket szerette igazából? a szõkét elõször tök megvetõen kezelte, késõbb is csak egy jelenete volt, a "megerõszakolós", meg a film legvége. amúgy én inkább éreztem Verát fõszereplõnek, mint õt.