8/10
Ildikó Nóra 2022 aug. 12. - 20:47:48 8/10
(39/39)
A filmet egyszer érdemes megnézni, tetszett a szereposztás, a színészi alakítások (főleg Ryan G. játéka, jól állt neki a szerep és nagyon jól játszott), a helyszínek, a ruhák, sminkek, frizurák, a szinkron is.
10/10
jasna 2021 márc. 17. - 22:16:01 10/10
(38/39)
10/10 kötelező
Figyelem ! A film megtörtént eseményt dolgoz fel, melynek rendkívül szomorú végkifejlete igen erősen bántja az emberek igazságérzetét és az igazságossághoz való elemi vágyát.
Így fordulhat elő, hogy a néző, mint szemtanú az értékelésekor tudat alatt is a filmen áll bosszút.
lowbudget 2021 febr. 19. - 18:27:20 Előzmény Béla Tamási
(37/39)
Hihetetlen, hogy egyesek mennyire agyatlanul önzőek és ostobák! Mi az, hogy "ezeréves film, mi a baj a spoilerrel? " ??? Miért szerinted több ember ezután már nem születik a Földre, akik esetleg még meg akarják nézni a filmet úgy, hogy nem tudják előre a sztorit?
Megsúgom, hogy a tudomány mai állása szerint még jó pár milliárd ember fog születni a földre.
Na, a spoilerek csak ennek a pár milliárd embernek jelenthetnek esetleg gondot..
tortura 2020 dec. 30. - 16:51:51 Előzmény Béla Tamási
(36/39)
Aki még nem látta, annak tök mindegy, hány ezer éves. Minimális erőfeszítés csak tekintettel lenni másokra. Szerintem.
tortura 2020 máj. 02. - 11:47:16 Előzmény nagynebk
(35/39)
Az biztos. A pali szerencsére már a börtönben van. De egy csomó gyilkosságot még mindig nem sikerült rábizonyítani.
8/10
nagynebk 2019 nov. 17. - 19:58:22 8/10
(34/39)
Szerintem érettség és empátia kell ahhoz, hogy megértsük és élvezzük a filmet. 8/10
1/10
paripapimpi 2019 nov. 16. - 21:36:54 1/10
(33/39)
Szemét, hulladék.
tortura 2019 nov. 16. - 15:58:45
(32/39)
Épp egyik nap volt valamelyik csatornán az eredeti bűnügyről szó.
2/10
manao 2019 szept. 08. - 02:41:37 2/10 Előzmény stupek2
(31/39)
borzalmasan gyenge film, nekem is ki kellett volna szállnom 20 perc után sajnos nem tettem :(

amúgy is rühellem az ilyen élettörténeteket végigdaráló forgatókönyveket

spoiler:?
akkor gyakorlatilag nyílt titok miket tett Durst, épp csak a bíróságnak nincs fogalma róla?
1/10
stupek2 2016 okt. 01. - 16:58:43 1/10
(30/39)
1:40-es film elsõ 20 percében semi összefüggést nem találtam. Sajnos cask az idõmet rabolom.
10/10
Zsomika 2016 jan. 11. - 17:05:22 10/10
(29/39)
Jó film. Elgondolkodtató.

SPOILER
A szülõ öngyilkossága kiszámíthatatlan hatással van az utódokra, a családra. Fõleg, ha azt végig kell néznie egy kicsi gyereknek. Az ilyen trauma nem egy nátha, amibõl majd kikezelik a pácienst.A feleség nem a sérült kisfiúba szeretett bele, hanem a fiatal férfibe. Persze, hogy mellette akart maradni. Ez lett a veszte. Az õ élete egy külön filmtéma lehetne.Hátborzongató volt a nõnek öltözött figura. Gosling nem szerepelte túl, ettõl volt "természetesen"bizarr.
8/10
Cukros csirkecomb 2016 jan. 11. - 00:19:08 8/10
(28/39)
Szerintem is jó film volt. Volt egy kis pszichedelikus beütése, ami jól kapcsolódott a film témájához és a lassú cselekményvezetéshez.

SPOILER

Régebben az ilyen borzalmas eseményeket ködös balladákba burkolva énekelték meg. Ezekre a hátborzongató balladákra emlékeztetett a film hangulata.

És egy infó azoknak, akiket érdekel a sztori valós háttere: http://index.hu/kulfold/2015/03/17/megbukott_a_motyogo_magnas/

SPOILER VÉGE
olahmiki1959 2016 jan. 11. - 00:11:51
(27/39)
Nekem nem igazán tetszett, szerintem ebbõl az alapanyagból sokkal jobb filmet lehetett volna csinálni.
Idõnként vontatott volt, idõnként zavaros, a színészi játék rendben volt, bár nekem Ryan Gosling magyar hangja most nem tetszett, van, amikor illik hozzá - ahogy észrevettem, általában ezzel a sráccal szinkronizáltatják -, most azonban kifejezetten zavart ez a fátyolos, motyogó hang - de ez valószínûleg már csak ízlés kérdése...
Ha ez valós történet, akkor viszont megint csak kiderült, hogy az amerikai igazságszolgáltatás sem áll mindig a feladata magaslatán - és akkor még finoman fogalmaztam.
Elképesztõen sok nyomozásbeli hiányosság, tévedés, bizonyítékok figyelembe nem vétele, hanyagság, rosszul értelmezés jellemezte a történetet, - hogy mást ne mondjak, hogy lehet, hogy nem vizsgálta meg annak idején pszichológus szakértõ ezt a láthatóan mentálisan beteg embert???
És a sorozatos halálesetek, amik körülötte történtek, - feldarabolások, lövés, agyonverés - senkiben nem keltettek gyanút, hogy valami itt nem stimmel, és neki is köze lehet ezekhez a dolgokhoz?

A film pedig nem volt elég izgalmas és feszült, pedig a lehetõség benne volt.
Kár...
Edmond Dantes 2015 dec. 28. - 18:30:37
(26/39)
Nincs ezzel a filmmel semmi baj. Hogy non-fiction, az se baj. Talán a rendezõ rendezhette volna kicsit pörgõsebbre, eme kedves témáját mint látom idén dokusorozat mûfajban újrahasznosította. (Az elátkozott: Robert Durst halálos élete) Ami szokatlan volt: a háttérül szolgáló bírósági tárgyalóteremben nem a szokásos bíró-ügyvéd-ügyész háromszögben zajlott a kérdezz-felelek játék, hanem egy arctalan narrátor kérdezett olykor ezt-azt a fõhõstõl. Ryan Gosling sallangtalan, mindig hatásos játéka ezúttal remek átváltozókészséggel párosult és jó volt Kirsten Dunst is.

Érdekesség: a filmben fontos szerepet játszó Deborah Lehrman (Lily Rabe játssza) a Marks (Durst)-családhoz hasonlóan a valóságban ugyancsak létezõ személy, nem más mint a néhai Bugsy Siegel http://www.port.hu/bugsy/pls/w/films.film_page?i_film_id=23561 korabeli barátjának-utódjának lánya.

A film ártatlan eredeti címe a magyar fordításban (kissé?) spoileresre sikeredett.
10/10
Nira1900 2015 dec. 26. - 15:11:09 10/10
(25/39)
Nem tudom egyébként, mások min unták el magukat a film kapcsán, milyen csinnadrattát vártak - engem ennél jóval kisebb dolgok is elborzasztanak, ha valóságalapjuk van.
10/10
Nira1900 2015 dec. 26. - 14:54:30 10/10 Előzmény homeboy
(24/39)
Spoiler lehet benne

A milliók és az, hogy legalább egyikük (de valamennyire az apa is) súlyos pszichiátriai beteg volt... Szerintem nagyon érdekesen mutatta meg a film ennek jeleit. Borzasztóan nehéz egy pszichopatától megszabadulni - és bár nem tudjuk, pontosan hogyan történtek a dolgok -, de ha az emberben nincs semmiféle tudatosság vagy veszélyérzet, akkor szinte kivívja maga ellen a sorsot.
Sajnos sokan bíznak a másikban annak ellenére, hogy az láthatóan nem komplett.
9/10
homeboy 2015 dec. 13. - 02:32:55 9/10
(23/39)
Erõsen alulértékeltnek találom...
Rávilágit arra, hogy a hajsza a milliókért gyakran kiöli az emberbõl az érzelmeket, már nem is képesek a szeretetre, manipulálással próbálják elérni saját akaratukat. S a látszat jóval többet számit, mint a tartalom (a siker látszata vs. szeretet a családban)
- SPOILER -
Rávilágit az igazságtalanságra, hogy egy milliomos megúszhatja, miközben néhány spangliért éveket lehet kapni...
Elgondolkodtató, hogye egy öngyilkosság tragédiák sorozatát inditja el.
- SPOILER -
Béla Tamási 2015 dec. 12. - 12:07:28 Előzmény tortura
(22/39)
ezeréves film, mi a gondod a spoilerrel?
offtopic
tortura 2015 jún. 29. - 10:23:42 Előzmény M.Zs.F
(21/39)
Kérdeznék valamit. A SPIOLER kifejezés mond neked valamit? Kösz....
tortura 2015 jún. 29. - 10:22:10 Előzmény jooasszony
(20/39)
Nem pocsék. Csak a mûkedvelõk várnak nyers fordítást, az értõk nem. Arany János, Kosztolányi, Petõfi vagy Tandori Dezsõ sem nyersfordítással adta vissza halhatatlan írók, költõk mûveit. Szerencsére, jegyzem meg gyorsan. A lényeg: a hangulatot kell visszaadni, nem szó szerint fordítani. Arra egy alapfokú nyelvvizsgás is képes. Itt sokkal többrõl van szó.