offtopic
Edmond Dantes 2014 nov. 15. - 10:41:06
(23/63)
"..elmélkedõ töprengés, a széles körû informálódás, a nyitottság, és a kételkedés adja a szabadságot, nem a hit."
A kettõ békésen (néha békétlenül, de) megfér. Nálam biztosan.

" ...kinek az információit hiszed el, mert van egy ellenségünk a sátán, õ pedig gonosz, aki a vesztedet akarja. "
Sok ellenségünk lehet=sok sátán van. Mindenki kiválaszthatja a "kedvenc" létezõ/földi és láthatatlan/földöntúli sátánját.

A Biblia valóban bestseller, bár statisztikák szt Agatha Christie már megelõzte, pedig az õ (nem Szent)írásai sokkal újabbak. De a bestseller státuszból NEM következik és nem mutatható ki az (el)olvasottság státusza. Ez nem Isten káromlása, pusztán egy tény rögzítése.

"Én Isten jóságát, és feltétel nélküli szeretetét az életem során már a gyakorlatban sokszor megtapasztaltam."
Én is!! Bibliaforgatás nélkül is. Nem vagyunk egyformák és ezt illik sõt ajánlott (vagy fordítva) respektálni vice versa.

"Szeretettel kívánom Isten minden áldását, és sok bölcsességet!"
Én is!!
10/10
Máriácska 2014 nov. 14. - 22:41:28 10/10
(22/63)
Kedves Kosheen!
Teljesen rendben van, hogy információkra akarsz szert tenni az élet minden területén! Csak arra vigyázz, hogy kinek az információit hiszed el, mert van egy ellenségünk a sátán, õ pedig gonosz, aki a vesztedet akarja. Õ valójában egy legyõzött senki, mert Jézus gyõzedelmeskedett felette, csak az hiszi el, hogy õ egy valaki, aki nem ismeri Isten igazságát. A Bibliát - mely egy bestseller világszerte - minden valóban információkra éhes ember legalább az életben egyszer elolvassa, legalábbis az Újszövetséget. Én Isten jóságát, és feltétel nélküli szeretetét az életem során már a gyakorlatban sokszor megtapasztaltam.
Egy Ige a sok megszívlelendõ Igék közül számodra: "Mert nem vér és test ellen van nekünk tusakodásunk, hanem a fejedelemségek ellen, a hatalmasságok ellen, ez élet sötétségének világbírói ellen, a gonoszság lelkei ellen, melyek a magasságban vannak". (Efezusiakhoz 6:12-13). Ha Istent választod, tiéd a boldogság, mert õ betölti azt az ûrt, melyet senki, és semmi más nem tud betölteni az életünkben. Õ meghagyta nekünk a szabad akaratot. Szabadon választhatsz te is! Dönts helyesen!
Szeretettel kívánom Isten minden áldását, és sok bölcsességet!
Máriácska
10/10
Máriácska 2014 nov. 08. - 13:37:01 10/10
(21/63)
Javasolom, hogy ha nem szeretnél gyülekezetbe járni, hallgasd a Pax TV-n Joyce Meyer és Andre Womack tanításait.
Akkor meg tudod majd a teljes igazságot, mely szabaddá tesz majd téged, és megváltoztatja az egész életedet. "Mert a hit hallásból van, és a hallás Isten igéjébõl". Õk Isten által "felkent" valódi tanítók!
Az ördög mint ordító oroszlán körbe jár a Biblia szerint, és keresi kit nyeljen el!
Ne engedd megtéveszteni magad általa, mert õ is embereken keresztül "dolgozik", de õ nem érted, hanem ellened!
Isten téged is szeret, és szeretné megmenteni a lelkedet! A kárhozat, pokol rettenetes hely lehet! Ne akarj oda jutni, inkább az ÉLETET válaszd, mert Jézus az egyetlen Út, az Igazság, az Élet az Atyához és az üdvösséghez.
1/10
offtopic
makovecz1972 2014 nov. 06. - 18:02:55 1/10 Előzmény filoszemitabélus
(20/63)
Ok rendben!
offtopic
Edmond Dantes 2014 nov. 04. - 12:13:44
(19/63)
Nem talált! És azért nem, mert a belinkelt egy tegnapelõtti mûsor volt, emez pedig, mint írtam: "tegnap esti tévéinterjúban".
Keress csak, hamar meglesz az sõt már meg is van sztem és tán tetszeni is néked. Szóval érdekes a nevek egyezése...
offtopic
filoszemitabélus 2014 nov. 04. - 11:45:23
(18/63)
http://mno.hu/versus/a-versus-vendege-baja-ferenc-1256385

Baja Ferencre gondoltál? Bár õ nem annyira fiatal, csak a frizurája fiatalos (akar lenni, Bundesliga frizurás KISZ titkár a 70-es évekbõl)
offtopic
Edmond Dantes 2014 nov. 04. - 10:08:25 Előzmény filoszemitabélus
(17/63)
Érdekes véletlen(?): egy tegnap esti tévéinterjúban egy fiatalember, aki 3 éve Hitler-hasonmással együtt fotózkodott/pózolt, kb uazokat a neveket rakta egybe mint te itt,igaz, még Elvis Presleyt is mondta. A többi stimmel. A felv itt: http://mno.hu/hirtv (A nap videói)
offtopic
filoszemitabélus 2014 nov. 04. - 06:53:08
(16/63)
Valóban Zorbász-nak kell ejteni. Azt hiszem a görögben nem az a zárt "a" van, mint a magyarban. Az ûrhajóst annak idején csak Kibaszov elvtársként emlegettük.
offtopic
Edmond Dantes 2014 nov. 03. - 22:01:32
(15/63)
Aha. Ez itt a lényeg :o) ...ügyes! (Segítség=Zorba tõlem!)
Képzeld, milyen mulatságos lett volna nálunk így: Zorbasz. Vagy pláne Sorbasz..Mint a szovjet ûrhajós volt: Kubaszov, nem gyõzték nálunk átírni Kubászovra, "á"-val, mert úgy "szalonképesebb" volt.
offtopic
filoszemitabélus 2014 nov. 03. - 21:55:21 Előzmény Edmond Dantes
(14/63)
A Zorba egy világméretû tévedés. A görög férfinevek sz-re végzõdnek. Alexis Sorbas. Mivel a Kazantzakisz film Franciaországban aratott leginkább sikert, lett a Sorbas-ból Zorba, mert a franciák elharapják a szóvégi sz-t.
offtopic
Edmond Dantes 2014 nov. 03. - 19:49:48
(13/63)
Micsodaaa? Irrrgum és burrrgum, Irgun és Burgun(dia)! :o)
Meg ne lássam ezeket a neveket együtt, egymás mellett, még egy lapon se, nemhogy egy (1) hszon -a tiéden- bévül!! Ezek szt nálad ez = "sikerül a nemzeti érzést, az összetartozás érzését felkelteni egy ország lakóiban" köti össze ill összeköti e két nevet? És melyik Zorbára gondolsz? A görögre? vagy a Német(h)re?
offtopic
filoszemitabélus 2014 nov. 03. - 17:07:17
(12/63)
Nem értem melyik világi prófétára célzol? A Zorbánra, Hitlerre? Azt én azért nem látom ördögtõl valónak, ha egy politikusnak sikerül a nemzeti érzést, az összetartozás érzését felkelteni egy ország lakóiban. A Sanyibá-féle lélekkufárokat viszont nagyon nem kedvelem. Bár igaz, hogy G.W. Bush lelkesítõ beszédei, amivel belevitte a kissé barázdálatlan agyú amikat egy újabb iraki háborúba, veszélyesebbek, mint a fetrengést kiváltó vidámvasárnapi szózuhatagok.
offtopic
Edmond Dantes 2014 nov. 03. - 16:22:06
(11/63)
Rendben. Kár lenne (lett volna) összekapni a semmin.
Edmond Dantes 2014 nov. 03. - 15:51:51
(10/63)
Itt alant(asan) valaki kiosztott és ami nagyobb baj: totál félreért(het)ett (ha meg nem, az lenne a legnagyobb baj), de te már tudsz "Edmond Dantesül" és ha többnyire nem értünk is egyet, elég kordiális stílusban szoktuk "lerendezni" hausinern.
Szóval: BG, hitgyüli és a többiek elbújhatnak egyes, tömegpszichózisra építõ, manipulatív v i l á g i próféta(k) mögött, aki/k azzal a hamis illúzióval hódít(anak), hogy megteremti(k) az "egyûvé" tartozás élményét. Nemde? Melyik veszélyesebb?
http://www.youtube.com/watch?v=fSCHV_NmXUQ
offtopic
filoszemitabélus 2014 nov. 03. - 06:45:00
(9/63)
Szerintem egyértelmû: leírtál egy jelenséget, amire felhoztam egy példát, Billy Graham-et és egyben minõsítettem az illetõt Tõkésen és Csurkán keresztül, hogy emberileg milyen nulla ez a stadionokat megtöltõ kókler.
offtopic
Edmond Dantes 2014 nov. 02. - 17:04:01
(8/63)
Ha ez (lenne) a fõ baj, tessék: nyomom.
Érdekes, pár hete a Brokeback-topikban vhogy érthetõbb lehettem, mert egyetértõbbek voltunk.
Nem keresek én semmit, "keresett"/talált eredetiséget sem, az vagy van, van nincs. (Nekem talán valamennyi jutott.)
Hozzám (itt) közel és tõlem (itt) távol állók vhogy mind megértettek eddig, legfeljebb egyet-nem-értettek és nekem estek, úgyhogy érthetõségem tekintetében teljesen nyugodt vagyok. Sikert pláne nem keresek. De: generál (=de-generál/t) leminõsítést sem keresek és fõleg nem kérek, fõleg olyan(ok)tól nem, akit alig ismerek és aki alig ismer és aki lehet h nem is áll nagyon távol...csak rossz napja van.
1/10
offtopic
makovecz1972 2014 nov. 02. - 12:19:42 1/10 Előzmény filoszemitabélus
(7/63)
Kösz a tájékoztatás, de Billy Grahamnek - õt még értem valahol -, Csurkának és Tõkésnek mi köze az én kommentemhez? :)
1/10
makovecz1972 2014 nov. 01. - 11:45:10 1/10
(6/63)
A Hit Gyülekezet az Amerikában virágzó, ott keményen republikánus kötõdésû pünkösdi karizmatikus mozgalom hazai képviselõje, teszem hozzá nem õk az egyetlenek. Amerikában nagy divat a teleegyház, egyesek nálunk is próbálkoznak ezzel több kevesebb sikerrel! Én nem tartozom a híveik, de még a szimpatizánsaik közé, mérföldekre vagyok attól, amit a gyülekezet képvisel!
filoszemitabélus 2014 nov. 01. - 11:26:36
(5/63)
http://nagyonciki.blogspot.hu/2010/12/blog-post.html

Attól tartok, ez nem Isten Gyülekezet, hanem egy nagy csapat elmebeteg.
10/10
Máriácska 2014 nov. 01. - 11:13:24 10/10
(4/63)
Isten Gyülekezete nem birkanyáj.A jobb gyülekezetekben az emberek barátokra, segítõkre is találhatnak. A Hit gyülekezete is ilyen! Szerintem Németh Sándor Isten által felkent tanító. Néha ugyan nekem kissé szigorúnak tûnnek a tanításai, mivel már nem vagyunk törvény alatt, azonban ha a szeretet parancsát, mely az Újszövetségben a legfõbb parancs (ez az összes parancsot magában foglalja) mindig és mindnyájan betartanánk, egészen más, szép lenne világunk, életünk! Aki már befogadta Jézust a szívébe és életébe, pontosan érzi mikor cselekszik helyesen és mikor helytelenül, tehát ha már üdvösségét elfogadta, az nem jogosítja fel arra, hogy újra és újra vétkezzen.
Gondolj bele, ha 100 évig is élsz esetleg, az ugyan hosszú idõ, azonban az örökkévalóság, ahová úton vagyunk mindnyájan örökké tartó pokol vagy mennyország. Isten meghagyta mindnyájunknak a szabad választást. Te is szabadon választhatsz! Örök élet, vagy kárhozat! Válaszd inkább az örök életet!