Téma: Viharlovagok

6/10
Makk Marci 2017 febr. 26. - 10:38:58 6/10
(15/35)
Ezzel a kis lélekvesztõvel ilyen viharban visszafelé mint a 7-es busz csúcsban, de hát az életnél nincs jobb forgatókönyv író, nálam 6/10.
k11zoltan 2017 jan. 21. - 11:52:33
(14/35)
Nem semmi amit csináltak (az igazi mentõk akkor).
A film se volt rossz, tetszett a vége, de talán túl hosszú, és a közepe leül egy kicsit. A Viharzóna jobban tetszett.
popeszku 2016 dec. 28. - 14:12:43 Előzmény stupek2
(13/35)
1 óra bõven elég lett volna a filmnek.Ha a sok merengést kivennénk.
10/10
idõjós1010 2016 dec. 17. - 23:34:46 10/10
(12/35)
Nekem ez a film nagyon bejött. Egyáltalán nem lehetett unatkozni rajta, és még igaz történeten is alapszik, ami külön emel az értékén. Az izgalom mellett, ez a pici romantika is kellett bele.
8/10
alien1976 2016 okt. 21. - 05:53:04 8/10
(11/35)
Egyszer nézhetõ drámai hatású film, amit akár három részre is lehetne szedni. A hajón maradt emberek szenvedése, és harca , s ennek bemutatása nekem tetszett. Nem volt eltúlozva. A másik viharban játszódó rész is tetszett. Itt a megmentésre gondolok. Valahogy nem nagyon érdekeltek most a hibák, amiket sokan írtak már. A zene is elfogadható volt. De a harmadik szál ami a szerelmes történetecske, na az nagyon gyenge volt. Nem éreztem az egészben a tüzet, a hõsõk közötti erõs szerelmi szálat. Az egész lapos, semmit mondó volt.
De ettõl eltekintve egy simán válalható filmet kaptam.
8/10
elvisz59 2016 okt. 19. - 08:50:52 8/10 Előzmény bcsaba73
(10/35)
Mi az, hogy visítva röhögtem? Beteg vagy? Egyébként már jött a dagály, és leemelte a hajótestet a zátonyról... Kedves, hibavadászok, még szerencse, hogy ti hibátlanok vagytok. 10/8
bcsaba73 2016 okt. 09. - 15:16:49 Előzmény stupek2
(9/35)
Te olyan bakikat vettél észre,amik szerintem pont nem rontottak volna a filmen,ha csak ezek lettek volna. Kivéve talán a hazatérést mikor bemondják a túlélõket,na az gáz. :)
A homokpadon átjöttek visszafelé a dagállyal,ez elhangzott,ezt még nem mondanám hibának.
Engem sokkal nagyobb hibák zavartak,amik viszont már nagyot rontottak a filmen,sõt,jókat röhögtem,holott ha jól tudom nem vígjáték.
Kifelé miután átjutottak a homokpadon,jöttek a hatalmas hullámok,volt ott víz alá merülés,meg még szörf deszkának is használták a hajót,de,hogy senki se eset le az még hagyján,sõt még vizesek is alig lettek. Tapadni kellett volna minimum a hajnak a fejre,a ruhákról nem is beszélve,de mindekit szinte szárazon láthatunk,vagy csak épp nedvesen,de amúgy végig ez volt a filmben,nem csak a homokpad után,holott vihar,szakadó esõ,betörõ víz,víz alá merülés,vízbe ugrás stb-stb jellemezte az egész filmet. Mikor a nagy hajón,a gépházas csávókám odamegy egy fejszével elvágni a mentõcsónak kötelét és mutatják a fejszét közelrõl,patakokban folyik róla a víz,na az a vicces,egy fa nyélrõl és egy fém fejrõl,az emberek fejérõl és ruhájáról ez viszont egyszer se mondható el.
A leghatalmasabb hiba viszont amin visítva röhögtem,kimenekítik a hajóról az utolsó embert is,majd ott ahol addig zátonyra volt futtatva,egész egyszerûen fogja magát a hajó és elsüllyed teljes terjedelmében. :)
6/10
pihes 2016 okt. 09. - 15:12:41 6/10
(8/35)
Jó régen láttam, ilyen jellegû, hajós filmet. Az IMDB-s értékelés, inkább arányos ezzel az alkotással.
Nem volt hatással rám, a jelenetek, sem voltak kiemelkedõek.
Semmi gond vele.
3/10
stupek2 2016 okt. 09. - 08:46:48 3/10
(7/35)
Sok hibát találtam benne. Pld nincs fõcím, csak elkezdõdik a film, a fõcím a film végén van! Szintén elkezdõdik 3 történet egyelõre összefüggéstelenül, majd idõvel kiderül, hogy összefüggenek. A szerelmi szál nõ tagja neki all parancsolni a parancsnoknak(?), majd az uton látható egy hóbucka , hát nem nekimegy? A nõnek nem sok szövege van, de kár is volt beleszõni a történetbe, mert csak rontott rajra a maga érzéstelenségével, szótlanságával. Na a két hajó parancsnokáról is elmondható ugyanez! Autista beütése van mindkettõnek, nem beszélnek csak néznek. Chris Pine-t abszolut nem látom "szerepelni" csak néz a szerelmes szemével. Ennyi. Kis rendezõi baki, hogy a "homokpad"-on kifelé alig tudnak átmenni egy kis csónakkal, visszafelé plusz 32 emberrel, úgy, hogy nem is látnak semmit, viszont simán át tudnak jönni. Az is baki, hogy a narrator már bemondja a rádióban, hogy mindenki partot ért, holott még csak akkor érik el a kikötõt. Sajnos a történet jó, Néha Titanic feelingem volt, de a szereplõk hót gyöngék vótak!
7/10
beo71 2016 okt. 06. - 16:53:05 7/10
(6/35)
A legerõsebb pillanatokban beugrott a Viharzóna. Gondoltam jó kis menekülés történet ez, 8 pont felé közelít, talán azzal az árnyalattal gyengébb, amivel Clooney sármja utolérhetetlen, fõleg egy Chris Pine féle tucatárunak. A szerelmi szál csak kicsit idegesítõ, a homokpadon átkelés és a mentés az átérezhetõ hidegben, a félelmetes viharban egész jól mûködik, aztán az utolsó 10 perc már annyira átmegy giccsbe, hogy jól lehúzza az addig eltelt idõt, így maradt egy nézhetõ, helyenként jó filmecske, 7/10.
franszoá81 2016 okt. 06. - 15:35:42
(5/35)
mese habbal. a klúni féle viharzóna 1000x hitelesebb/izgalmasabb/jobb.
7/10
doktormacko1 2016 okt. 05. - 21:12:06 7/10
(4/35)
7 / 10 egyszer feltétlenül meg kell nézni.
k11zoltan 2016 jún. 05. - 12:49:40
(3/35)
Nem rossz, de nem is túl jó.
eIemes 2016 febr. 02. - 16:07:39
(2/35)
Index kritika

http://index.hu/kultur/cinematrix/2016/02/02/viharlovagok_katasztrofafilmnek_alcazott_bena_leanykeres/

"---a vihar, a szerencsétlenül járt hajó és a mentés képsorai lenyûgözõek, és miközben ezt nézi az ember, az igalomtól kis híján kiszakítja a szék karfáját a helyérõl, de amint valamelyik szereplõ megszólal, vagy ÉNEKEL, mert õ jaj, de ebben a filmben ha valaki nagyon aggódik az életéért, akkor menten DALRA FAKAD..."

Bakkeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer....

Disney.
user11 2015 dec. 28. - 05:38:02
(1/35)