Téma: Viharsziget

hmjt 2010 aug. 06. - 13:08:01
(636/1156)
A tégla szerintem nagyon jó film, a New York bandái nem tetszett, ezt pedig inkább érdekesnek találom.
3/10
Aljaska69 2010 aug. 05. - 16:29:38 3/10
(635/1156)
Szerintem egyszer jó megnézni, de túlzottan nem tetszett.
Még egyszer már nem nézném meg, talán más fõszereplõvel jobb lett volna!
zetevar 2010 aug. 04. - 11:00:09
(634/1156)
Hááát, nekem nem tetszett annyira, mint az elõttem szólóknak. Bennem maga a történet nem keltett akkora feszültségeket, azt meg nem nagyon szeretem, ha direkt jelenetekkel (nem utalásokkal) nyomasztanak. Utáltam a halott gyerekek mutogatását - emlékszem, annak idején a Schindler listájában a kis piros kabát is elég volt, pontosan azt a hatást keltette amire akkor szükség volt. Ezt így kissé hatásvadásznak tartottam és Orwell is eszembe jutott a hangulat miatt. Az egész dolog végtelenül szomorú volt, inkább elkeserítõ, mint izgalmas.

És persze, tényleg jól volt összerakva, Leo is csodás volt, és el is gondolkodtatott... de valahogy mégsem jött be.
8/10
peti2006 2010 aug. 04. - 10:04:22 8/10
(633/1156)
Azért egy picit sajnálom, hogy így lett vége a filmnek. Ja, hogy ez a film lényege. Jó, oké, de akkor is sajnálom. Izgalmasabb lett volna, ha minden úgy történik ahogy az elsõ 90 percben látjuk. És így egy remek thriller lett volna a végeredmény. Egyébként jó film, de....
Crush 2010 aug. 03. - 21:00:20
(632/1156)
Szuper film!
10/10
Kuznyecov 2010 aug. 03. - 18:16:17 10/10
(631/1156)
Ez nagyon ott van. Nagyon.
hype78 2010 aug. 02. - 12:40:10
(630/1156)
Összességében tetszett, sajnos a történet nem túl eredeti, külön - külön láttuk már, de szépen és igényesen lett megvalósítva. Az eleje kicsit vontatott, kb 1 óra játékidõ után kezd kibontakozni. Nekem külön tetszett a környezet és az idõpont, szerintem a náci szál is a fõszereplõ és úgy általában az akkor élõk lelkiállapotának bemutatására szolgál. 8/10
9/10
Hodori33 2010 aug. 02. - 08:34:53 9/10
(629/1156)
spoiler

Ha újra végig pörgetem magamban a jeleneteket rengeteg jel utal arra, hogy Daniels nem tiszta fialás. Ilyenek pl felesége haláláról úgy beszél a társának, mintha éppen azt mondta volna mit reggelezett, barátságtalan fogadtatás a kompnál, a fegyverük elvétele, az állandó rémálmok, a kihallgatás során minden ápoló zavartan viselkedik vele, és a doktorok sem úgy állnak hozzá, mint egy rendõrbíróhoz. Továbbá az is feltûnõ így utólag hogy valaki mindig a nyomában van, sosem hagyják magára a szigeten.
Ennyibõl egy kicsit számomra olyan, mint a mint a Hatodik érzés, ahol a jelenetek maguk adták a csattanós befejezést.


Összességében egy nagyon ütõs kis film volt,közel a tökéleteshez 9,5/10
nokeka 2010 aug. 01. - 07:20:38
(628/1156)
Nagyon szép film, a képek, a színek, a hangok, a színészek mind-mind jók. Tökéletesen megkomponált jelenetek. És még mindig nagyon jól áll DiCapriónak az összevont szemöldök, a szenvedõ tekintet (mikor kap végre Oscart?)... Tetszett...
Csak túl hosszú és nagyon meg akarja magyarázni az igazságot. Gyorsabb lezárás, pár perces finálé (nem 25 perc), az ütne, akkor van katarzis, de így egy kicsit erõltetett.
Más jelenetek meg hirtelen maradtak abba, pl: mikor elporlad DiCaprio kezében a felesége, akkor elolvadtam, miért kellett ott hirtelen vágni, miért nem lehetett volna egy kicsit továbbvinni a képet, a zenét?...
Valahogy hiányzott az egyensúly... Kár érte...
yokkoa 2010 júl. 31. - 21:09:17
(627/1156)
SPOIL
Szerintem is félreérted.
Chuck - vagy S. doktor - csak azért szólítja Teddynek, mert felesleges lenne az igazi nevén hívni, bebizonyosodott (számukra), hogy beteg, nem gyógyítható, viszik mûteni, most ha az igazi nevét mondja, akkor a csávó nem értené, hogy miért ezen a néven hívja - legalábbis ezt gondolja "Chuck".
Amúgy szerintem is meggyógyul ezt egyértelmûen bizonyítja az utolsó mondata, szerintem semmilyen kérdés nem marad.
Bennem inkább csak olyanok, hogy pl. miért is kellett beleerõszakolni ebbe a filmbe a koncentrációs tábort (nem árt megint egy kis kollektív bûntudat? - szerintem nem illett a filmhez).
Kicsit belegondoltam (ez már csak az én fantáziámhoz tartozik), hogy kissé önzõ ez a fõszereplõ végsõ soron: mert azt értem, hogy nem akar tovább szörnyetegként élni, de tulajdonképpen az orvosok módszere jó, tehát ez a szembesítés-eljátszás dolog valójában mûködik, de meghiúsítja azzal, hogy úgy tesz, mintha beteg maradt volna. PErsze a traumából végül nem tudják meggyógyítani, de legalább a mûtéttõl megmenthetett volna másokat.
10/10
berberis 2010 júl. 31. - 18:08:58 10/10
(626/1156)
***SPOILER***
Még azt elfelejtettem, hogy többször van,hogy Chuck ad neki cigit de olyankor õ is rágyújt, akkor ha valamivel átitatott cigi lenne,õ is bekattanna, mert ugyanazt szívták.
10/10
berberis 2010 júl. 31. - 18:05:02 10/10
(625/1156)
***SPOILER***

Mikor megérkezik a komp a szigetre és szálnak le róla, a helyi rendõrök állnak a hátuk mögött és ahogy tartják a fegyverüket az is árulkodó, egy rendõrbírót nem hiszem, hogy így várnának. Még meg is jegyzi, úgy látja idegesek a kollégák.
Yrob 2010 júl. 31. - 17:26:39
(624/1156)
***SPOILER***

Szerintem durván túlmagyarázzátok a történetet. Nincs ebben semmilyen dupla vagy már szinte tripla csavar, nem kapott semmilyen külön gyógyszert a cigijében, és az aszpirinjével se volt semmi fura dolog, vagy az ottani vízben. Ezt mind õ képzelte el magának. Nem akarom elmagyarázni még egyszer szerintem a filmben elég egyértelmûen kiderült. Maga Leó meséli el, hogy pontosan mi is történt, ahogy tudjuk... A kérdésre, hogy miért hívja mégis a végén Teddynek õt "Chuck", elég egyszerû a válasz: "Teddy" többszörösen visszaesett ebbe a képzelt világába, nem képes elfogadni a valóságot, már csak ez a módszer maradt, hogy sikerüljön elfogadtatni vele a valóságot, hogy belemennek a játékába asszisztálnak hozzá, hogy aztán õ maga döbbenjen rá mi is az igazság. Azonban ha ezzel se járnak sikerrel nem marad más, mint a mûtét, mivel õ az egyik legagresszívabb betegük. A végén egész egyszerûen az orvosa/Chuck ezzel a kérdéssel próbálja kideríteni, hogy újra visszaesett-e a világába, vagy sikerült elfogadtatni vele az igazságot. Az egyetlen kérdéses dolog itt merül fel, amire nem kap a nézõ egyértelmû választ, mindenki maga dönti el, hogy mit gondol, hogy sikeres volt a módszer vagy sem. Szerintem sikeres volt, megkérdezi ugye a végén, hogy (nem tudom a magyar fordítást) Which would be worse, to live as a monster or to die as a good man? Ami az én olvasatomban annyit jelent, hogy újra a valóságban/igazságban él de nem képes ezzel a tudattal élni, ezért inkább úgy tesz mint, aki nem gyógyult meg, csak hogy elvégezzék rajta a mûtétet, és ne kelljen tovább így élnie...
Egyébként még arra, hogy "Chuck" igazából nem egy marshall, hanem a doktora egy jó példa, ahogy megérkeznek a szigetre, és le kell adniuk a fegyvert. Látszólag fölöslegesen mutatják viszonylag hosszasan, ahogy kiveszik a fegyvert és odaadják, aminek csak igazából utólag van értelme. Ha jobban megfigyelitek míg Teddy, mint egy gyakorlott rendõr, rendje és módja szerint kikapja pisztolyát és odaadja, eközben Chuck csak szerencsétlen mozdulat segítségével képes kirángatni fegyverét, mert õ igazából nem egy rendõr.
Én ezt gondolom, de szívesen várom az ellenérveket.:)
***SPOILER VÉGE***
redzs94 2010 júl. 30. - 22:54:24
(623/1156)
Nekem nagyon tetszett a film ,de:

***SPOILER***nekem lenne egy kérdésem:a film végén ugye felkel a nyomozó az ágyban, és ott azt mondja hogy az a teddy daniels nem létezik..de a film végén a társa utánaszól és akkor teddynek hívja...akkor most mi az igazság??***SPOILER VÉGE***
dr66 2010 júl. 29. - 17:30:30
(622/1156)
Hát k.urva jó film az biztos!
SPOILER LESZ!
Kinek az igazsága az igazi?Tulajdonképpen ha akarnánk mindkettõ vonal lehetne igaz.Meg kellene nézni még egyszer,figyelve az apró de fontos jelekre,talán közelebb kerülnék a valósághoz.A végén ugye arra lyukadtunk ki,hogy Leó a beteg ...De nézzük a másik verziót,hogy el akarják kapni és gyógyszerezik,hogy a kitalált valóságot végül beültessék az elméjébe.Le a kalappal a film elõtt!
9/10
TSkull 2010 júl. 28. - 13:39:59 9/10
(621/1156)
ez egy kicsit összezavart engem fõleg a vége nem értettem,hogy valójában akkor ki is volt a barátja aztán mégis rájöttem
Csengõ-zoli 2010 júl. 28. - 00:26:04
(620/1156)
SPOILER!!!
Nem, Csengõ Zoltán vagyok!
És bolond :)
Csengõ-zoli 2010 júl. 28. - 00:11:41
(619/1156)
Hú,már vgy százszor kidumáltuk SPOILER!!! a vége az,hogy rájön valóban bolond! :)
Nézd vissza please,ne kelljen ismét leírnom miért! :)
TDVDP 2010 júl. 26. - 20:28:36
(618/1156)
Szerintem nagy film volt nekem tetszett az elejétõl a végéig, de én a végsõ csatanót már akkor tudtam, amikor mondták hogy van még egy 67-hetedik elmerogyant. Talán csak azért mert sok ilyen filmet nézek és megfejek mindent a csattanó elött. De csak sejtettem úgy hogy élvezettel néztem végig, mondjuk örültem volna ha mégsa az lett ami lett és én is nagyot lepödök, de még így is jó volt az egész. Nem akarok mondani sokat csak, hogy meg kell nézni.
Na és ki látta a hetediket azt is meg kell nézni, talán még ennél is jobb sõt nekem biztos.
tigerland 2010 júl. 26. - 20:04:14
(617/1156)
Nem leszek népszerû itt, ha azt mondom, nekem NEM jött be a film. Ettõl rengeteg, kötelezõ fordulattól már szédülök, a vége sem volt nagy meglepetés, és tele volt hibával a film (na jó, aprókkal, de akkor is; injekciós tû tartása, kéz a fajen, vagy a rácson; azért a rendezõtõl/operatõrtõl/vágótõl többet vártam volna).
A hangulat mindenesetre kitõnû, akárcsak a színészek, vagy a zene, de a történet nekem mesterkélt, túl direkt a haláltáboros múlt, mindebbe beletuszakolva a családi dráma.
Egyedibbet vártam, vagy csak jobbat ennél. Habár lekötött a film elejétõl a végéig, és még napokig fogok morfondírozni rajta, de sem a kritikák, sem az itt olvasható hozzászólások nem térítettek jobb belátásra, és nem fogom még egyszer megnézni sem.