Téma: Viharsziget

9/10
maaszvt 2010 aug. 16. - 18:55:57 9/10 Előzmény reggelicske
(677/1157)
nem akarok vizazkozni, de a harcosok klubbja teljesen másról szól, és ott edward norton (akinek a nevét soha nem halljuk) csak tyler-t képzeli és senki mást. Legalábbis nekem ez rémlik, de javítson ki valaki ha tévednék!
9/10
reggelicske 2010 aug. 16. - 13:14:24 9/10
(676/1157)
Kajak olyan a szerepe Dicaprionak, mint Edward Nortonnak a harcosok klubjában...
***SPOILER***
Caprio is egy csomó embert kitalál,mint Norton
Egyébként Jóó film 10/9
kijt 2010 aug. 16. - 12:14:10
(675/1157)
úgy néz ki, hogy krokodil egy hatalmas zseni és mi mindannyian dilletánsok vagyunk.Biztosan igy van!......A film nagyon joooo!
Isti01.21. 2010 aug. 16. - 00:02:29
(674/1157)
SPOILER!!!!!
Isti01.21. 2010 aug. 16. - 00:00:21
(673/1157)
nos, én az imént láttam elõször a filmet.
***SPOILER***
Nekem csak a film végén esett le. Sõt, még a film után is gondolkodtam, hogy melyik az igaz /tényleg beteg a fõhõs, vagy csak legyõzte az intézetben folyó összeesküvés és megadta magát/ Aztán rájöttem. De azért a biztonság kedvéért megkerestem ezta fórumot :)

A Bruce Willis film /Valahanyadik érzék/ vége elõtt néhány pillanattal rájöttem, hogy mi lesz a csavar, igaz, elõzetesen olvastam a tartalmát, amibõl megtudtam, hogy lesz csavar a végén.. így nem volt olyan nehéz.

Ennél a filmnél nem volt ilyen információm, így nem is próbáltam kitalálni.

Minden esetre azt gondolom, hogy egy elmegyógyintézetbe látogató rendõrnek lehet fejfájása, sõt a háború után 9évvel még rossz képek is visszatérhetnek Dachauról.. szóval ebbõl nem kellett feltétlenül kitalálni.

Szerintem ez egy nagyon jó film volt. Még egyszer megnézni nem nagyon érdemes, mivel a végén már tudjuk a csattanót. 9/10
1/10
magyar krokodil 2010 aug. 15. - 21:52:37 1/10 Előzmény jgabor1991
(672/1157)
SPOILERES LEHET
pl 23-as szám, hatodik érzék, másvilág, egy csodálatos elme...mindnek ugyanaz az alapötlete, úgyhogy ne tapsilkoljunk már egy ezredik ilyennek is , hogy jajj mekkora ötletes. mellesleg nem én vagyok a hülye, csak mert összerakható a történet. tényleg, odamegy egy nyomozó az elmegyógyintézetbe egy szigetre és éppen pont elkezd hallucinálni a halott feleségérõl meg halott gyerekekrõl...tényleg, ebbõl nem lehet levágni, hogy talán vele van a gond. sõt, még berakják azt a jelenetet is, ahol nyilvánvalóan egy megbeszélésrõl jönnek ki az ápolók és azok az értelmesebbnek tûnõ betegek, akivel õ is beszélt, de végülis, ebbõl sem lehet rájönni, mégcsak nem is feltûnõ. mindemellé még ott van a nõ a barlangból, akirõl majd biztosan elhisszük, hogy ott bujdokol a szigeten már mióta, mert üldözik a gonoszok, de nyilván õt nem tudják elkapni. vagy az elején a fegyveres jelenet. kinek nem gyanús, ha egy látszólag jelentéktelen dolgot így kiemelnek?
egyszerûen értelemmel néztem a filmet. odafigyeltem. nem olyan nehéz ám. nem kéne lehülyézni másokat, mert az nem az én értelmi szintemet mutatja.
jgabor1991 2010 aug. 15. - 16:42:51 Előzmény magyar krokodil
(671/1157)
Kroki!!! **moderálva** Mondj már nekem 3 olyan filmet, ami pont ugyan errõl a történetrõl szól! Mióta lerágott csont az egész? A zenéje pedig nem idegesítõ, hanem próbálja rávenni a nézõt, hogy kicsit beleélje magát a történetbe!
jgabor1991 2010 aug. 15. - 16:39:15 Előzmény magyar krokodil
(670/1157)
Hallod te kroki k*r*a okos lehetsz, hogy így rájöttél a film lényegére, mert igazából az utolsó pár jelenteig nem lehetett rájönni, hogy mi is történik valójában!
**SPOILER**
A másik meg, hogy kib*sz*ttul nem lehet rájönni a fejfájásából, valamint a látomásiaból, hogy vele van a baj! Te biztos valami kis doki lehetsz, hogy felismerted diagnózist! A film jó még ha nem is a legjobb 9/10. Van mondani valója és leköti az embert is! Jól sikerült! Grat a rendezõnek és a kivitelezõknek!
Edkó 2010 aug. 12. - 23:12:49
(669/1157)
megértettük, ez a véleményed. másnak nem. többek között nekem sem. szerintem jó, megnézhetõ, egyszer mindenképp.
amúgy érdekes mennyire különböznek a vélemények... mmint volt vki itt a fórumba aszem, h azt mondta ez nem tetszett neki, de a Viharsziget aztán... megnéztem. hát... hallod, elaludtam rajta... szóval százszor ez, mint az, és szerintem ennek a storyja jó volt, lehet rajta gondolkozni, lehet...
1/10
magyar krokodil 2010 aug. 12. - 21:02:17 1/10
(668/1157)
SPOILER

de mégcsak nem is illett a történethez. nem volt benne semmi hátborzongató. egy történet egy emberrõl, aki egy múltbéli tragédia miatt beteg, ezért rendeznek neki egy színjátékot az orvosai. kicsit sem félelmetes, nem hátborzongató. a fejfájása elsõ említésétõl lehet tudni, hogy vele van a baj és az elsõ 2 látomásból a miértet is majdhogynem össze lehet rakni. innentõl kezdve már azt is tudjuk, hogy senki sem fogja bántani, nem lesz nagy fordulat. szinte a szánkba rágják a megoldást, látomások, az állítólag eltûnt nõ története(aki megölte a gyerekeit és a saját teremtett világában él, fel sem tûnik neki a valóság), az ápolók viselkedése, ahogy a doki leveszi a fegyvert(szinte kibökik a szemed, hoyg észrevedd, alig tudja levenni, gyakorlatlan), a C-részleg beli beszélgetés...és ezek után odaraknak egy jelenetet, a barlangot ami látszólag azt támasztja alá, hogy õ normális és tényleg valami ördögi van a szigeten. de szánalmasan gagyi az egész.
nagyjából olyan szintû a film, mintha szelemi fogyatékosoknak gyártották volna, hogy õk is érezzék, hogy jajj mekkora okosak, hogy rájönnek a poénra a film közepén. mindhezzen a fájdalmasan erõlködõ zene.
ha ezer évig élek se értem ezen mit esznek ennyien. ha már ilyen fordulatra várunk sokkal jobb filmek vannak, amiben legalább ennyi az ötlet, a feszültség és a fordulat fejbe is vág a végén.
pocsék film, nulla pont.
9/10
sakit felut 2010 aug. 12. - 13:49:10 9/10
(667/1157)
ráadásul ez a taktus jobban hozzá van igazitva a filmhez, mint valahol a rendes zene ... különbözõ ritmusokat, dallamokat vesz fel pont akkor és annyit amikor kell :)
Edkó 2010 aug. 12. - 12:17:11
(666/1157)
a Cápában (ugye ez a címe?... ) is egy taktus megy végig, mégis végig borzasztja az embert, nem unalmas...
1/10
magyar krokodil 2010 aug. 11. - 22:18:29 1/10
(665/1157)
ez a film nagyon gyenge. egyrészt lerágott csont a történet, jópár ilyen film van, mármint amiben hasonló a fordulat, az, hogy húztak rá egy másik köntöst nem egy nagy dolog. a zenéje kifejezetten idegesítõ és ugyanaz a taktus vonul végig a filmen, már-már elalszik rajta az ember. a képi világa jó lenne, de néhol olyan szánalmasan ócska a számítógépes háttérmunka(hajós jelenet vagy mikor az erdõben kocsikáznak), hogy csak röhögni támadt kedvünk. feszültség sehol, egyszerûen nincs az az érzése az embernek a film közben, hogy na itt történik valami, de még ha történik is biztos nem valami nagy durranás. nem bírt érdekelni, hogy mi lesz a vége(99%-ban ki lehetett találni). talán a látomások voltak jók, de ezenkívül semmi pozitívum. unalmas volt.
Edkó 2010 aug. 11. - 20:54:50 Előzmény sakit felut
(664/1157)
ez jó volt :-))
Edkó 2010 aug. 11. - 20:52:39
(663/1157)
ez a könyv címe amibõl készült a film?
Edkó 2010 aug. 11. - 20:46:48
(662/1157)
ja, értem, csak a zenérõl beszéltél, ok, csak bejöttek ezek a náci tiszt hasonlók, azt hittem azokra is áll, és én arra gondoltam, h gondolom azok a könyvben is benne voltak, nem a rendezõ kitalációi, szóval ebbõl a szempontbõl csak max. az írót lehetne hibáztatni...
a zenére meg: kinek így, kinek úgy, neked úgy jött le, nekem meg máshogy, én is úgy gondolom, h kilógott kicsit, de mégis elérte a hatását, de tényleg direktebben, mmint h észleled is, nemcsak megtörténik veled
AntichristNo1 2010 aug. 11. - 16:03:09
(661/1157)
9/10
sakit felut 2010 aug. 11. - 01:39:15 9/10
(660/1157)
jó film az Ördög ügyvédje igaz, de ja még a Donald Kacsából is lopott, meg volt az a dolog régen valami Dante, meg Isteni színjáték... abból is lopott :D .. és én se értem hogy miért nem voltak rózsaszín malacok véres kardokkal vakarva a hátukat a látomásaiban :)
9/10
sakit felut 2010 aug. 11. - 01:34:55 9/10
(659/1157)
Nem kell ennyire leszólni a filmet, a mai világban ez egy különleges film nagyon jól és poénosan megcsinált részekkel, de van benne pár értelmetlenebb rosszabb is. Szerintem ezek egyeltalán nem hatásvadászak, hanem hatáskeltõek. Ha azt látom hogy valaki abba köt bele hogy hogy eshetett a táborba hó, kiröhögöm mert nem ez a lényeg, ráadásul az emlékezet együtt van e fejedbe a képzeleteddel és az érzéseiddel. Ezek alapján bizony mást is elképzelhetsz egy emléked mellé mint ami volt, az érzéseidet és gondolataidat mutatják róla.

*- < S P O I L E R > -*

Jól van ez a film megcsinálva látomások terén, ahogy megjelenik az álgyilkosa meg ahogy a lány-nõ-feleség átváltozik, egészen új ízeket ad ez a film e jeleneteivel, egy eredetien sikerült Scorsese alkotás. Akik meg végkép akarnak egy végsõ megoldást a filmnek azoknak azt mondom hogy az valószinû kevert. A faszival megtörténtek ezek a dolgok, de már kisérleteztek az agyával, csak tudva elõre kirámolták a világítótornyot vagy egyszerüen egészen más pincében történnek ezek. Egyrészt segíteni akrtak a fickón de úgy hogy az agyát is piszkálták már és lehet hogy bizony kisérleteket is folytattak hogy bizonyos hatalmohoz állítsák õt. A zene fenomenálisan egyszerû de megrendezett zajok hangjai, a látomások nagyon szépen megmutatják mit képes gondolni az ember ebben a világban az õt vezetõ többiekrõl, és a film, történet lényege az összetettség hogy egyfelõl õk is kisérleteznek vele, másrészt segíteni is akarnak rajta, harmadrészt azt nem hiszem hogy direkt õk akarták hogy elszabaduljon a legörültebb zártosztály meg hogy úgy nyomozzon ahogy kiment a temetõhöz és elõadta magát a társának a jeges viharban egy kis kápolnába vagy minek hívják az olyanokat ... tehát a véletlen is közrejátszik az eseményekben :)
2/10
mermaid girl 2010 aug. 11. - 01:06:13 2/10
(658/1157)
Ördög ügyvédje, tényleg :D dettó olyan. hát igen, ezt a filmet rendesen összelopkodták innen-onnan. a rendezõnek leghalványabb fogalma sincsen róla, mi játszódhat le egy õrült fejében és látszólag nem volt még úgy istenesen beb.aszva vagy bedrogozva sem és az álmaira se emlékszik ébredés után, más magyarázatot nem találok arra, h miért volt ennyire szegényes ez a képzelt világ.