Téma: Viharsziget

Io 2011 máj. 30. - 08:53:23
(791/1171)
Kár, mert a java csak utána jött.
Valóban nyomasztó, de nagyon jó film.


Bakufu:

***SPOILER*** / Di Caprio/
Rájött, hogy ki is õ valójában. Arról nem beszélve, amilyen brutális mód elvesztette egész családját egy pillanat alatt. Így a valóság, hogy kiszabadulhat és élhet csak szörnyû fájdalom lett volna számára. E helyett választotta azt a hazug felépített világot amiben õ magabiztosan irányított, közben tudva azt, hogy ezzel a döntéssel számára is csengettek.
***SPOILER***
Cordelia 2011 máj. 30. - 08:44:47 Előzmény kadar1995
(790/1171)
Kérek valakit írja le mi lett a vége. Bár csak az elsõ 40 percet bírtam megnézni, mert túl sok volt a (számomra) "megrázó" jelenet. Nem akarom megnézni még egyszer, mert bár jó film, mégis nyomasztó...

SPOILER
akkor kapcsoltam ki, amikor di Caprio elindult egyedül az épületben keresni azt a házmestert, aki gyújtogatott. Akkor már megkerült az elveszett gyerekgyilkos nõ.
SPOILER
9/10
Simpson's 2011 máj. 29. - 10:32:50 9/10
(789/1171)
Ez egy olyan nagyon eltalált film lett! Sokat kell rajta gondolkodni, végig izgalmas, a végkifejlet nagyon jó lett!
10/9
10/10
esperigi 2011 máj. 29. - 08:41:37 10/10
(788/1171)
Tényleg nagyon jó.
orsivera 2011 máj. 28. - 17:54:14 Előzmény pintad
(787/1171)
Hátborzongató!
9/10
pintad 2011 máj. 15. - 02:26:29 9/10
(786/1171)
****SPOILER****
a film alatt végig deja vu érzésem volt, mert már láttam filmet teljesen hasonló sztorival (csávó dolgozni megy az elmegyógyintézetbe; aztán kiderül hogy õ nem is dolgozó, hanem beteg). A noname Lazarus-terv volt az. Utólag végiggondolva nem pont ugyanaz a sztori, mégis nagyon hajaznak egymásra. (bár tény hogy ez mérföldekkel jobb volt, 9/10, de a deja vu mégis megzavart)
pitjuu 2011 máj. 10. - 07:17:33
(785/1171)
Nagyon jó film, és nagyon tetszett. Nem is értem, hogy eddig miért nem néztem még meg. 10/10
10/10
mr.nobody 2011 máj. 06. - 18:26:12 10/10
(784/1171)
Valóban zseniális film,a színészek óriásiak és bizony remekül felépitett film. Olvastam a könyvet és ritkán fordul elõ h a könyv által adott,hozott szintet tudja hozni a film vagy hogy túl szárnyalja és ez a film bizony nagyon hû a könyvhöz grat Martin Scorsesenek.Nálam ez a film 10/10!!!!! PEACE
10/10
kadar1995 2011 máj. 04. - 10:57:01 10/10
(783/1171)
A film története zseniális, a színészek kiválóak, engem teljesen megfogott a film, nálam 10/10. És valahogy nem értem, hogy egy Oscar jelölést se kapott. Szerintem nem nyert volna, de kitelt volna.
Bellavita 2011 ápr. 17. - 14:37:25
(782/1171)
Nekem tetszett a film. Végig izgalmas volt. Leonardo zseniális. Aki szereti a thrillert, a krimit, a feszültséget, itt megkapja. 9/10
Bakufu 2011 ápr. 17. - 10:59:25
(781/1171)
Tényleg ne vedd sértésnek. Miért vártál Remény rabjai szintû drámát. Abban két rab éveken át kialakuló kötelékrõl van szó. Meg amúgy is, minek néznél meg még egy Remény rabjai filmet?
Már az elõzetesét látva lehetett tudni, hogy thriller. Az Eredet pedig késõbb került bemutatásra.
Azt sem értem mit akarsz megtudni Ben Kingsley vagy éppen Ted Levine karakterérõl? Ez a film épp DiCaprio karakterérõl szól végig.
A vége pedig szerintem egyértelmû:
***SPOILER***
Rájött, hogy ki is õ valójában. Arról nem beszélve, amilyen brutális mód elvesztette egész családját egy pillanat alatt. Így a valóság, hogy kiszabadulhat és élhet csak szörnyû fájdalom lett volna számára. E helyett választotta azt a hazug felépített világot amiben õ magabiztosan irányított, közben tudva azt, hogy ezzel a döntéssel számára is csengettek.
***SPOILER*** vége
ReignMan 2011 ápr. 17. - 09:46:21 Előzmény Ktarg
(780/1171)
A film elsõ fél órája nagyon jól indul, az embert magával ragadja a hangulat, a helyszín, a szituáció, valami 'Remény rabjai'-szerû emberi drámát vár, de a film további része kiábrándító.
Nem rossz, de túlbonyolított össze-visszaság, rengeteg unalmas képzelgéssel, a történet nagyon hasonlít a K-Pax-re, esetleg kicsit az Eredetre, jól összekutyult, mégis egysíkú és unalmas.
Azért abba érdemes belegondolni, hogy csak a Capriónak van benne karaktere, senki másról az égvilágon nem tudunk meg semmit, múltjáról, történetérõl, így a szereplõk üres bábok maradnak, a történetnek nincs mélysége.
A vége már ezerszer látott dolog: GONDOLJ, AMIT AKARSZ, rád bízza a rendezõ, utal erre is, arra is, de igazából tök mindegy, csak arra kell, hogy legyen mire visszagondolni a film kapcsán, ha már máson nem lehet agyalni...6/10
7/10
Ktarg 2011 ápr. 11. - 10:44:21 7/10
(779/1171)
Nem rossz film, elgondolkodtató. De annyira szerintem azért nem jó.

***SPOILER***
Szerintem a vége nem egyértelmû, hanem nyitott. Tehát akár az is lehetett, hogy õ tényleg rendõrbíró és a többi a hallucináció, színjáték. És az egész egy titkos kormányösszeesküvés.
***SPOILER VÉGE***
5/10
sawyerx 2011 ápr. 01. - 19:25:53 5/10 Előzmény tigerland
(778/1171)
végre, hogy más is írja, ami nálam is "vitte a pálmát": a vágási hibák : )
egyébként teljes egyetértés.
10/10
Gonzzo410 2011 márc. 31. - 11:47:45 10/10
(777/1171)
10/10! És ezzel mindent elmondtam! :)
Alex27 2011 márc. 27. - 20:12:59
(776/1171)
Tényleg nagyon jó film! Érdekes és izgalmas a története.

**** SPOILER ****
igaz,hogy már az elején lehetett tudni,hogy tuti õ lesz a 67. beteg, na meg,hogy õ is elmebeteg, de ennek ellenére nagyon jól szõtték a fonalat egészen a végéig, ami meg nagyon ott volt! :)
9/10
Kulcskészítõ 2011 márc. 23. - 09:38:36 9/10
(775/1171)
Ez de jó film!
Eddig kétszer láttam, de mind a kétszer maga alá gyûrt a hangulata.
10/10
Törpe 2011 márc. 13. - 23:57:12 10/10 Előzmény Mermaid.
(774/1171)
Azért mondta, hogy miatta kell a toronyba mennie, mert õ õrült volt, és tényleg azt hitte, hogy a toronyban kísérleteket végeznek rajtuk.Szerintem.:)
10/10
bloodwyn 2011 márc. 13. - 11:35:20 10/10
(773/1171)
Nekem nagyon nagyon tetszett. 10/10-es film. A story érdekes, végig azon filózol hogy most akkor mivan, ez tényleg megtörtént vagy csak skizo a fõszereplõ? Szeretem az ilyen jellegû filmeket, mindig van csavar a végén. Szerintem érdekes, izgalmas, és egy hétig gondolkozol rajta miután megnézted. Nem az a fajta film amit megnézel, majd ha valaki egy hónap múlva megkérdezi tõled hogy láttad e azt mondod hogy nemtudom, mert egyáltalán nem ragadt meg. Dicaprio abszolút kinõtte a Titanicos önmagát, iszonyat jó filmeket csinált az elmúlt években.
Mermaid. 2011 márc. 10. - 14:13:54
(772/1171)
Valaki megmondaná azt mert nem volt tiszta, többszöri nézésre sem. SPOILER Amikor Teddy bemegy egyedül az õrültekhez a cellákhoz. Találkozik ott egy csávóval (a nevére már nem emlékszem), aki azt mondja neki hogy miatta került oda, megverte tán ha jól értettem? Aztán mondja Teddynek, hogy felejtse el a csajt mikor megjelenik a cellában és teddy mondja nem tudja. A következõt nem értem: ez a csávó miért mondta hogy Teddy miatt kell a világitótoronyba mennie??????