Téma: Vikingek

Meklód fia 2014 szept. 30. - 16:56:53
(42/102)
egyetértek. Valószínûleg inkább valami öltönyféle lehetett akkortájt a divat. De ettõl függetlenül jó sorozat.
viragbaba 2014 aug. 30. - 18:41:17
(41/102)
Egyszerûen imádom :) A napokban fejeztem be a 2. Évadot :) tényleg sokkal eseménydúsabb :) Mindegyik karakternek külön egyénisége van ami nagyon tetszik :) Érdemes belenézni a háttérmunkálatokba is látszik,hogy a készítõk nagyon a szívükön viselik a sorozatot és igyekeznek egy korhû világot létrehozni :) Szóval le a kalappal :) várom a 3. Évadot
10/10
Jagerus 2014 júl. 04. - 15:32:21 10/10
(40/102)
Spoilert tartalmaz!

Tetszett a 2. évad. Bár végig bíztam Flokiban, de azért néha elbizonytalanodtam. Azért a végére szinte minden úgy lett, ahogy gondoltam. Várom a 3.-at.
9/10
Viktor6665 2014 máj. 08. - 01:50:14 9/10
(39/102)
Azért ez egy érdekes mondása a forgatókönyvírónak, sokat elmond arról mennyire érdekli õket a történészek véleménye:D

"We want people to watch it. A historical account of the Vikings would reach hundreds, occasionally thousands, of people. Here we’ve got to reach millions"
9/10
Viktor6665 2014 máj. 06. - 18:18:16 9/10
(38/102)
Nem olyan pörgõs, mint a GoT vagy a BB, de azért érdemes megnézni.
bessie79 2014 máj. 04. - 01:46:14
(37/102)
aki hiányolja az akciót, az a második évadban megkapja. Iszonyat erõs lett, néha csak kapkodtam a fejem hogy mi van? Egyik kedvenc sorozatom. Várom nagyon a 3-ik évadot.

*spoiler*
Hail King Ragnar :P
offtopic
Sz Peter 2014 márc. 20. - 18:40:27
(36/102)
Csak épp a hsz lényegét nem értetted. ;)
Meklód fia 2014 márc. 20. - 17:04:52
(35/102)
pedig igazam van. Csak egy példa rá, hogy itt legalább nem kell eltakarnom a szemem mint a trónok harcánál, mert a durvább részeket nem mutatják.
offtopic
Sz Peter 2014 márc. 19. - 20:16:56 Előzmény Meklód fia
(34/102)
A töltött káposzta meg jobb mint a túró rudi. ;)
Oz11 2014 márc. 19. - 18:31:46 Előzmény hukrisz
(33/102)
Abban nagyon tévedsz, hogy mi is valamelyik skandináv nyelvjárást beszélnénk. Szerinted mennyi esélyük lett volna a pusztában, nyílt terepen egy lovas nomád nép ellen, mint mi. Nem kötekedni akarok, szóval ne vedd sértésnek. :)
hukrisz 2014 márc. 16. - 20:11:40
(32/102)
Nem tudom mennyire vagy olvasott a történelemnek a hétköznapi részeiben, de már az õskorban is festették magukat az emberek. Sõt jellemzõbb volt a harcos népeknél, hogy a férfiak erõsebb sminket használtak. Ami lehetett rituális okból illetve az ellenfeleket ijesztgetõ okokból. A viking leletek között is megtalálták a szépészeti eszközöket. A fog ápolásra is hamar rádöbbent az ember, mivel felfogta, ha a fogak kihullanak az egyenlõ a halállal. Legalábbis a nagyon régi idõkben. Ez nyilván a korral változott, de a fogápolás megmaradt. A föld különbözõ területein különféle növények rágcsálása segítette elõ (a mai napig csak most már sok esetben a fogkrémekbe dolgozva) a fogak ápolását illetve fehéren tartását. Ezek nem voltak ismeretlenek a Vikingek számára sem, ahogy a távol keleten vagy az indiánok lakta területeken sem. Az ausztrál õslakosok (még mindig vannak törzsek akik a vadonban élnek) továbbra is ezeket használják akár csak Afrika vagy Dél-Amerika számos dzsungel lakó törzse.
Bármennyire is úgy tûnik, fõleg a keresztény katolikus vallás és az õ történészeit leírásaik miatt, hogy barbárok voltak amihez egy nem csak vallási indíttatás is párosult. Hanem sokszor kulturális értelemben is bélyegezték vele a más népek kultúráját. Ugyan akkor a vikingek szemében pedig a keresztény szokások voltak barbárok és ezt az összes vallásra el lehet mondani. Tehát az is egy sztereotípia, hogy a vikingek egy koszos, csapzott akár rasztás hajú, rothadt fogú szakadt véres ijesztõ nép volt akik mindenkit szó nélkül lemészároltak: ez nem igaz. (Mivel akkor most mi is talán valamelyik skandináv nyelvjárást beszélnénk :-D ) Õk elsõ pár alkalommal megmutatták az erejüket, majd megpróbáltak kereskedni egész Európával. Az pedig véres baltákkal a kézben nem igen ment volna könnyen.

A sorozat 2. évadja eddig tetszik. Fõleg most sikerült a 3. részt is úgy befejezni, hogy az ember már várja a folytatást, de nagyon. Hiszen nagy lett a feszültség a végére, de legalább nem varázsoltak csodát. Történelmi alapja ugyan van a sorozatnak, de azért nagyon sok a kitalált dráma hozzá! Fõleg mert igazán hiteles írásos lelet nem maradt fenn róluk. A szájról szájra terjedõ SAGA-k, meg mint ismerjük az emberi természetet attól lett érdekesebb, hogy mindig valamit hozzá raktak a következõ generációk. :-D
skip 2014 febr. 17. - 15:49:35
(31/102)
A vikingek ruházata és harci felszerelése ha már tudományosan vizsgáljuk a dolgot

A vikingek jellegzetes támadófegyvere az egyenes, többnyire vágásra használt kétélû kard, az embermagasságú lándzsa, amit a gerelyek mellett dobófegyverként is használtak, a különbözõ harci bárdok és zúzófegyverek (csatabunkók, buzogányok). Használták az íjat is, ez egyre növekvõ hosszúságú, egyszerû botíj volt, és a parittyát.

Védõfegyverként bõr- és vassisakokat viseltek, ennek peremére gyakran a nyakat védõ bõr-, textil- esetleg sodronyfátylat szereltek. Ismerünk orrvédõ vassal ellátott, sõt fél- vagy egész arcot befedõ maszkkal felszerelt, valamint - antik örökségként - arcvédõ lemezes sisakokat is.

Felsõtestük védelmére kóccal, gyapottal, vagy akár selyemmel tömött, steppelt textilpáncélokat, bõrzekét vagy fém, csont, szaru, esetleg fa felszegecselt pikkelyekbõl vagy egymáshoz fûzött lemezkékbõl összerótt páncélokat használtak.

Igen drága, mégis jellegzetesnek nevezhetõ védõfegyver volt a sodronying, a bélelt kabát felett. Használtak, ugyancsak változatos anyagokból készült, a lábszárat és az alkart védõ eszközöket is. Ezeket minden fegyveres a saját erszényéhez mérten viselte.

Általánosnak mondható ellenben a pajzsok haszálata. Ezek jellemzõen fából készültek, kör, csepp, téglalap vagy ellipszis alakúak, gyakran bõrrel borítva. Ezeket pajzsdudorral szerelték fel, szegélyüket elõszeretettel megvasalták. Általában egyszerû markolattal, vagy alkarszíjazattal tartották õket.

forrás: Vikingek kora IX.- X. Század
Meklód fia 2014 jan. 25. - 09:50:02
(30/102)
megnéztem az elsõ évadot, sokkal jobb mint a Trónok harca
Meklód fia 2014 jan. 15. - 14:52:29
(29/102)
nekem is ezek voltak az elsõ kérdéseim a Trailert követõen. Mi az a sok smink? Pláne a férfiakon?! A fodrászuk is elég jó lehetett.
Sz Peter 2013 dec. 14. - 11:30:03
(28/102)
Februárban folytatódik!
10/10
fenrir 2013 okt. 06. - 19:42:02 10/10
(27/102)
a berserkerek nem hordtak, de azok mást se nagyon. kb félmeztelenül, begombázva mentek csatába.
10/10
fenrir 2013 okt. 06. - 19:38:44 10/10
(26/102)
szerintem hordtak õk sisakot. persze szarvak nem voltak rajta, azt ahogy elõttem is írták Wagner-nek köszönhetjük, aki a Twilight of the gods színdarabban így próbálta még félelmetesebbé tenni a vikingeket. egyébként a kelták viseltek tudtommal szarvas sisakot, fõleg a druidák, bár inkább szertartásos kellékként.
10/10
csanyi82 2013 okt. 03. - 19:00:02 10/10
(25/102)
Zseniális sorozat, remek színészekkel. Sem a játék, sem a szöveg nem túlzottan merev, vagy laza, ezt így kell csinálni.
Assa 2013 szept. 30. - 21:05:49
(24/102)
A szarvas sisak inkább romantika korabeli hiedelem. A Wagner-operákban használt jelmezek terjesztették el, hogy a ilyesmit hordtak.
Szabó Péter Ákos 2013 szept. 20. - 10:07:52
(23/102)
A sorozat angolul nagyon jó, köszönöm Hujber Ferinek, hogy a langyos hangjával haza.@szta az egészet. Inkább a pokemont kéne szinkronizáltatni vele.