10/10
cellasto 2013 szept. 14. - 19:01:42 10/10
(375/555)
nekem eredeti szinkronnal van meg,sztem szerezd be te is(nem lehetetlen:)
10/10
-greghouse- 2013 szept. 14. - 19:01:15 10/10
(374/555)
* ja bocs, Pepsi Free...
10/10
-greghouse- 2013 szept. 14. - 19:00:41 10/10
(373/555)
"Tejet kérek, csokisat"? Erre nem emlékszem, a híres jelenetben mikor a múltban bemegy a kajáldába, azt mondja angolul "give meg a Coke Free", tehát cukormentes kólát, mire a pultos "I don't give you any damn thing free!", lehet, hogy ezt fordították, nem tudom, angol szójáték. Mindegy, jó és kész. Már nem emlékszem, általában angolul látom, most magyarul.
nyarikri 2013 szept. 14. - 19:00:24
(372/555)
Én is megnéztem 2-3 havonta vhs-en, de tavaly télen kölcsönadtam mindhárom részt, és az illetõ nem adta vissza. Nem tudja hova tette :( Viszont ez az újraszinkron nézhetetlen. A fülemben van minden hangsúly a régibõl...
10/10
-greghouse- 2013 szept. 14. - 18:57:26 10/10
(371/555)
nem tudom, srácok, óra ide vagy oda... vagy századszor nézem, és minden jelenetet kívülrõl tudok, és mégis minden percét élvezem.
Rémlik valami, nem az ilyeneket hívját "jó filmnek" vagy ilyesmi? Istenem, ha Michael J. Fox nem lett volna korán Parkinsonos, már teli lenne Oscarral.
Mindig felfedez benne az ember valamit. Különösen, hogy tudom mi fog történni, és úgy figyelem a párbeszédeket, jeleneteket. Vígjátékok csúcsán van (persze más filmekkel együtt) ez a Zemeckis gyöngyszem.
biff 2013 szept. 14. - 16:34:26
(370/555)
jajo hogy a többit meg visszaálitotta igy ugyan azt mutatják...vágom...

na de az alapfelvetésem az hogy marty akkor is késve érkezik a doki házához kb 20 perccel...és nem tudja hogy késik, de a gyanum az hogy azért nem tudja mert nála is 25 perces késésben van az órája:)
biff 2013 szept. 14. - 16:26:25
(369/555)
mondjuk ezt most nem nagyon értem nálad, ha azt az egy órát eljutattja 25 perccel késöbbre akkor az az óra 25percet késni fog...mert a saját idejében 0 idö telt el, ennyi idö alatt futot le ennek az órának 25 percaz idöutazás miatt, mig a környezetében 25 perc telt el...
biff 2013 szept. 14. - 16:21:31
(368/555)
najo ezt megnézem pont arra nem nagoyn emlékszem hogy melyik ora hányat mutat...de egyébként "minden" óra egyszerre kezdi el zengeni a 8 órát, gondolom emiatt gondolta marty is hogy "csak" 8 óra van még és annyi még belefér a késésbe mig odaér a suliba. addig nem is nézegette melyik óra hányat mutat mert nem is érdekelte mert még nincs elkésve a sulibol:)

de marty akkor is eleve késett ugye? most függetlenül hogy mit mutogatnak a doki órái...ezt tudni kellett ha otthonrol indul el és a saját oráit nézte:) tehát mit lepõdik meg azon amikor kiderül hogy 8:25van:)

illetve természetesen nem tudta, de erre mondom hogy akkor az ö oráinak, vagy a kezén az orájának is késnie kell, emiatt gondolom azt hogy esetleg lehetett egy olyan változat a forgatokönyvnek ami ehhez a részhez kapcsolodhatott vissza. amitöl marty órái és a doki órái is késnek.
offtopic
zottyo534 2013 szept. 14. - 15:51:29
(367/555)
Az egyik óra 8:18-at mutat, mikor átsétál elõtte Marty és nekilöki a "Plutónium, bánjon vele csínján" feliratú doboznak a gördeszkát, meg szerintem a 8 órás hírek az, ami javában megy, tehát az otthoni órákat csak úgy visszaállította (pl.: 8:00-kor 7:35-re), 1 darab órát pedig eljuttatott 25 perccel késõbbre, ami az alatt a 25 perc alatt sehol nem létezett a normál idõszámításban, így a végén minden órának ugyanazt kellett mutatnia.
Mondjuk egyszerûbb lett volna annyit megnézni, hogy különbözõ idõt mutatnak-e az órák.
10/10
cellasto 2013 szept. 14. - 15:35:09 10/10
(366/555)
én is megnézem mindhárom részt úgy 2-3 havonta :))
miért nem lehet hasonló filmeket gyártani manapság?
fo.ma 2013 szept. 14. - 15:30:15
(365/555)
Nagy kedvenc!
10/10
erikatibor 2013 szept. 14. - 14:54:02 10/10
(364/555)
Igazi klasszikus!!! Nekünk megvan dvd-n, évente min. kétszer megnézzük! Lassan 30 éves lesz a film, de még ma is megállja a helyét. Mindenkinek ajánlom!
biff 2013 szept. 14. - 14:41:37
(363/555)
viszont amugy kettö darabnak kéne lennie minden orábol, ennek semmi nyoma nincs a filmben, jó oké tegyük fel elrámolta öket a doki...

mert ha tegyük fel 7kor küldte elöre a doki 7:25re az oráit amelyek 7 orát mutatnak persze, akkor egyrészt a 7:25ös doki féle lakásban kettö kell legyen minden orábol,viszont a 7 orás lakásban aminek eltelik az ideje 7:25ig már nem kell legyen még egy óra hiszen most tüntette el öket, viszont megjelenik a sajátja 7:25kor 7 orát mutatva.

ez nem mind1 ugyanis a 2. részben ugye két marty van a jövöben, holott ezen utobbi logika alapján 1nek kellene lennie:) (nekem ez a reálisabb hogy a "valoságban" igy történne). ha viszont nem igy "történne" akkor fel kéne tüntetni az introban hogy két óra van mindegyikböl...vhogy...

de itt a másik kérdés most jut eszembe...ha 8:00ora elött pár percel toppan be marty (a doki 25 percet késö orái szerint!!!) a dokihoz, akkor marty már eleve el van késve?:) õ nem nézte a saját óráját otthon stb? na ez hogy van akkor..., sztem esetleg ugy lehet hogy egy késöbbi filmfolytatás miatt (naná "elõzmény") ez itt eleve nyitott kérdés, és a filmsorozat pl vmelyik epizodja, vagy valamelyik forgatokönyv változat szerint a történet lehet ide kapcsolodott volna vissza. csak aztán azt átirták. ....
biff 2013 szept. 14. - 14:19:54 Előzmény _Enzooka_
(362/555)
nos..ezt igy én sem értem...igazábol miután 6millioszor láttam a filmet kb meg sem fordult a fejemben hogy ezen a intro jeleneten filozzak....sztem az egy kicsit belemagyarázás hogy az össze oráját elöre küldte az idöben aztán visszarakta a helyükre a lakásában...ez tul béna lenne már filmes/forgatokönyves szemszögböl is....sztem.

na ma megnézem a tévében az elejét ma aztán majd gondolkodom rajta én is:D végre vmi hosszu idö után amit még nem analizáltam szénné ebben a filmben:D
biff 2013 szept. 14. - 13:28:12 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(361/555)
"Tejet kérek csokisat"
Ezt parszor probáltam eljátszani egy-két pubban....csak sokan nem értik:D ehe-ehe
10/10
cellasto 2013 szept. 14. - 12:00:53 10/10
(360/555)
a klasszikust kifelejtetted :D
egyik legjobb,ez tény :)))
10/10
-greghouse- 2013 szept. 14. - 11:31:41 10/10
(359/555)
Klasszikus, klasszikus, valamint... mit is akartam mondani, ja igen: klasszikus!
gladiolus 2013 júl. 04. - 20:09:15
(358/555)
Egyetértek, ez a film egy kitûnõ, kötelezõen nézendõ alkotás. Az elsõ és a harmadik részt rongyosra néztem annak idején, a második egy kicsit gyengécske szerintem, vagy csak tõlem áll távol a távoli jövõ.
Remek szereplõk és nagyszerû alakítások, zseniális történet.
Ez a soundtrack elem a kedvencem az elsõ részbõl:

http://www.youtube.com/watch?v=S1i5coU-0_Q

És ez a harmadikból, habár sosem csíptem a country zenét, de ez egy nagyszerû darab:

http://www.youtube.com/watch?v=WNguScmkctw
_goldie_ 2013 júl. 04. - 19:20:05
(357/555)
http://www.youtube.com/watch?v=b-ojWPcwnLw
a néger srác akibõl polgármester lett
(Donald Fullilove)
http://www.youtube.com/watch?v=zj0J-Uk5Iw4
Goldie for President :D


hiányzik a káromkodás a filmbõl?
nekem ugyan nem!
és még nagyon sok más dolog sincs benne
például nincs tanárverés..mobillopás..sex..
mégis az egyik legjobbnak számít
Mike088 2013 máj. 14. - 02:04:50
(356/555)
6 évesen láttam elõször kazettán. Pont aznap este lázasodtam be, de végig akartam nézni a filmet annyira tetszett. Emlékszem késõbb, középiskolásként még fogadást is nyertem vele. Három különbözõ jelenetbõl idéztek nekem két mondatot és onnan kellett folytatnom. Hiába próbálkoztak kevésbé emlékezetes részekkel, nem fogtak ki rajtam :)
10/10