10/10
The Cr0w 2010 jan. 10. - 17:52:45 10/10 Előzmény Csonger
(17/57)
Üdvözletem..

Igen, a Boyka-t alakító srác mozgott olyan lenyûgözõen ;) A srác neve Scott Adkins aki nem kevés akciófilm "bunyóinak" koreográfiáját tudhatja magáénak, nem mellesleg az egyik legjobb XMA (Xtreme Martial Arts) harcos és kaszkadõr. Sok egyéni szerepe is volt mind színész, de eddigi alakításaiból nem néztem ki egy ilyen szintû karaktermegformálást, mint Boyka-é. abszolút pozitív csalódás.

Érdekesség:
1. az X-men Wolverine harcjeleneteit is õ koreografálta.
2. Ha minden igaz készül egy elõzmény Boyka karakteréhez, Becoming Boyka címmel.

Mindezek mellett fontos megjegyezni, hogy a fõhõst alakító Michael Jai White nagyon neves és elismert harcmûvész és nem kevésbé használja tökéletesen a lábait mint Scott A. (Éppen ezért nekem nagyon érdekes volt, hogy a filmben a jelenetek abszolút egy bokszoló mozgásához lettek igazítva) De persze a box sem áll messze tõle, nem véletlenül formálta meg Mike Tyson karakterét az Acélököl c. filmben.

A filmrõl:

Egy nagyon élvezhetõ popcorn movie- amibe nem kell beleképzelni többet mint ami. Egyszerûen csak szórakoztatni akar és azt remekül teszi. Az operatõr elõtt le a kalappal a képi világ nagyon ízléses lett. "Börtönharcos" filmek között dobogós. A színészi alakításokkal is abszolút meg lehetünk elégedve, szerintem mindenki hozza azt a színvonalat amit a karakterétõl elvárhatunk. Egyébként a drogos Stevie karakterét megformálós Ben Cross, a Crot-ot alakító Eli Danker, valmint a Gaga-t (Nagykutya) játszó Mark Ivanir mind neves és nagyon jó karakterszínészek véleményem szerint.

két link:
http://www.youtube.com/watch?v=tz2mERtAndM
http://www.youtube.com/watch?v=AeMxheFFFd0
Csonger 2010 jan. 08. - 21:20:34
(16/57)
Nem tudom, hogy tényleg a Bojkát alakító srác mozgott-e ilyen lenyûgözõen, vagy csak a trükkmesterek tették oda magukat, de a harci jelenetek nagyon látványosak, ez vitathatatlan.
Rahel 2010 jan. 07. - 20:56:04
(15/57)
-Az elsõ résztõl elmarad mint általában minden folytatás, és röviden összefoglalva a lényeget a fölösleges beszólásokkal, egy kispályás filmnek minõsíteném!:))
Limcsike 2010 jan. 06. - 22:53:27
(14/57)
nekem tetszett
egész jó film
feenty 2010 jan. 06. - 22:03:25
(13/57)
Nem egy komoly film:
- Kiszámítható és gyenge cselekmény! : Írj és rendezz jobbat!

- Látványos jelenetek! : Mi ezzel a gond?!

- Meseszerû történet! : Elsõ gondolat: Írj és rendezz jobbat!

1 esti pizzás mozinak elment! : Hány sör ment le a pizza mellett?!


Sablon film, mégsem sablon megoldással.
Szerintem volna tanulnivaló mindenkinek aki ilyesféle filmmel próbálkozik.
ez a stílus már rég leszerepelt, de ez a film még mindíg tudott olyat hozni, hogy leszögezze a nézõt. Mindenképpen követni való példa.
roland1990 2010 jan. 06. - 15:34:26 Előzmény Rahar
(12/57)
Szerintem az egyik legjobb bunyós film.
Elég látványos jelenetek vannak benne, amiért is olyan jó.
Viszont sokszor nem a valósághûség a lényeg, gondolok itt a bunyós jelenetekre, hanem az " élvezhetõ " pillanatok, és jelenetek.
Ha már a valósághûségnél tartunk, akkor gondolj már bele, milyen filmet nézel meg ? :D Alig van ilyen film...
Ott vannak a fantasy - k, köze nincs és nem is lesz a valósághoz, vagy a horrorok, azt mégis nézik az emberek, mert jók. Ilyen ebbe a bunyó is.

Egyszóval : NÉZZÉTEK :D
10/10
offtopic
BouillonGottfried 2010 jan. 06. - 14:55:34 10/10 Előzmény Rahar
(11/57)
Ez egy jó film! A táj és a helyszín szép, nincsenek benne önelégült sajtóból folyó "sztárok", és jól jellemzi a bunyót, nincsenek hanggal aláfestet mûütések benne. Egyébként nem az erõ számít, persze az is kell, de a legfontosabb ha egy ilyenbe keveredsz az elszántság! Ezért nem érez minden fájdalmat, és üt akkorát a szereplõ, a jogos düh kell az igazságtalanság ellen. Ez a legfõbb hajtója egy harcnak.
offtopic
choothy 2009 nov. 15. - 21:44:39
(10/57)
Rahar ennek semmi köze a k-1 hez, ez MMA és Free Fight egy kis ketrecharccal megfûszerezve.A forgó rúgás meg halálos ha megtanulod alkalmazni, de ezt inkább karatéból ide tévedtek használják.Maga a film szerintem jó csak épp fel van gyorsítva,és a végén a törés lehetetlen.
Összességében egy pörgõs,kiváló film véleményem szerint:)
5/10
Rahar 2009 nov. 01. - 15:12:04 5/10
(9/57)
Nekem nem tetszik ez a film, egyrészt véleményem szerint gerinctelen marketingfogás a cím, mert semmilyen történeti kapcsolódás nincs az elsõ résszel. Másrészt, aki nézett már életében például néhány K-1 meccset (bár tudom, hogy ott kesztyûben harcolnak), fõleg világbajnoki döntõket, azoknak valószínûleg feltûnik, hogy a harci jelenetek igencsak messze állnak a valóságtól. Például a Van Damme által fémjelzett forgás rúgással szerintem nem lehet egy jó képzett harcost lerúgni, ez tipikusan egy hollywood-i hülyeség, de mert látványos és a fotelben vagy a kanapén ülõ suttyónak guvad a szeme a látványtól, ezért belerakják az ilyen filmekbe. Én senkinek nem ajánlom ezt a filmet, mert primitív története van, a harcolók nagyobb erõvel ütnek, mint ahogy rúgni tud két lábbal egy versenyló, és csak akkor éreznek némi nemû fájdalmat, ha derékban kétfelé szakítják õket.
10/10
absurd8914 2008 júl. 01. - 15:33:08 10/10 Előzmény Troll520
(8/57)
Hát lehet hogy nicns köze... de nekem nagyon tetszett jobban mint az egy és tényleg nagyonjó bunyók vannak benne
Troll520 2008 jún. 28. - 22:59:51
(7/57)
Hát nem todom....ennek mi köze van az elsõ részhez?
szerintem semmi....
eugénia22 2008 máj. 29. - 15:46:27
(6/57)
18-as karikás a film...
eugénia22 2008 ápr. 30. - 23:11:07 Előzmény Atish
(5/57)
Ha te mondod!Mondjuk, ha nekem lenne gyerekem, nem biztos,hogy örülnék, ha ilyen filmeken nõlne fel,de mindegy.Annyit még, azért hozzátennék,hogy talán, nem véletlenül van 16-os,vagy 18-as karikája...
9/10
Atish 2008 ápr. 26. - 07:49:24 9/10
(4/57)
Szerintem egy 10 éves is nyugodtan megnézheti, én is az ilyen brutális verekedõs, lövöldözõs, vandammos, svarcis filmeken szocializálódtam, mégis teljesen normális felnõtt vált belõlem. Szóval gyerekek nézzétek ti is:D
eugénia22 2008 ápr. 19. - 13:59:44
(3/57)
Szerintem is. De biztos vagy benne,hogy például egy 10 éves nézze meg? Nem akarok bajt,de nem mindenkinek való.De bizony elég jó film,és a bunyók se utolsóak.
9/10
Atish 2008 ápr. 19. - 13:28:56 9/10
(2/57)
Nagyon jó film, hihetetlen jó bunyók vannak, Boyka úgy mozog ahogy Tony Jaa az Ong-Bak-ban, csak õ éppen 100 kg. 8/10, ajánlom mindenkinek!
eugénia22 2008 ápr. 08. - 09:40:19
(1/57)
Nekem tetszett.Nem a legjobb börtönben játszodó film,de jó.Van benne látványos verekedés is.A forgatókönyv nem rossz.Nem lehet rossz az olyan film, amibõl második részt is csinálnak.8/10.