Téma: Wanted

Lery 2008 okt. 28. - 21:41:03 Előzmény szormigyuri
(158/378)
"A tapasztalt vén róka, mindig ez a szerepe..."

látszik, hogy nem láttad a Remény rabjait. Ez van, ki milyen filmeket néz..:)
8/10
mangooo 2008 okt. 24. - 16:09:49 8/10
(157/378)
Hm.. Nekem tetszett. Az eleje kicsit vontatott volt, aztán rátapadtam a képernyõre. Nem filozofálnék a filmrõl,semmi extra, egyszerûen lekötött, amit mostanában ritkán élek át.
Szép napot Mindenkinek!:)
8/10
damienisback 2008 okt. 24. - 09:20:03 8/10
(156/378)
annyira azért nem rossz film. az alapötlet jó, a színészek sem rosszak, csak a megvalósítás valahogy...
Angelina Jolie meg túlzásba vitte a fogyókúrát, rossz volt ránézni ebben a filmben...
Karolka 2008 okt. 23. - 23:56:57
(155/378)
hááát, így elsõre csak viccesnek mondanám! Apum végig röhögte az egészet az "akció"jelenetek miatt! Én csak néztem... Jolie szánalmas, ugyanúgy, mint a fõszereplõ! Õk nagyon nem jöttek be, senki se igazából! utána néztük a hihetetlen családod, az jobban tetszett: pedig ezerszer láttam már! :D hát ez sokmindent elmond a filmrõl!
6/10
idõjós1010 2008 okt. 22. - 23:51:20 6/10
(154/378)
A film nagy része olyan volt mintha valami gagyi Német vígjátékot kevertek volna bele egy alapként szolgáló lazább amcsi akciófilmbe. A film végén eltûnt az ócska vígjátékszál, és picit rágyúrtak az amcsiféle akciófilmre, de a sztori az megmaradt az alsó szinten.
Maga az ötlet nem volt halva született, csak felettébb félkész, olyan túlontúl kezdetleges.
Angelina Jolie-t, és M Freeman-t nagyon szokatlannak találtam egy ilyen kezdetleges, összecsapott szösszenetben.

Amúgy voltak látványos jelenetek a filmben amik miatt már érdemes volt megnézni, és valahol még a sztori is rendben volt, csak ne lett volna ennyire összecsapott.
Zempy 2008 okt. 20. - 10:19:10
(153/378)
Én valami ütõsebbre számítottam. Azon már nem csodálkozom, hogy a történet mennyire gyerekesen egyszerû, nincsenek már illúzióim... tul.képpen az elõzetesben már ellõtték a faszájosabb pillanatok nagy részét.

Leszámítva a vasutas jelenetet, ami tényleg odatett, nem voltam az effektektõl sem igazán elájulva (moziban vásznon nézve nyilván más), az állandó hatásvadász lassítások és Mátrix-koppintások nem tették cseppet sem eredetivé a látványt. Az, hogy a golyók milyen mozgásokat írnak le, no comment. A "Fuck you" U-betûje a kivert fogból azért mókásra sikerült :)

A sztori egy semmi. Ügyetlen lúzerbõl szuperhero kiképzését már láttuk többször is jobb színvonalon, az "én vagyok az apád" felkiáltás fõleg fájdalmas, sablon, sablo, sablon... A film a vége felé végképp átcsap bosszúfilm ketegóriába, de valahogy ez em az igazi. Kár.

McAvoy szerintem most is egész jó volt, sajnos rajta kívül szinte bábok a többiek: Még Jolie-nak is csak egy-két mondata van, a film többi részében meg kimerül annyiban a szerepe, hogy dögösen vagy sejtelmesen kell néznie. Freeman dettó.

Persze akadnak bõven jó pillanatok. Az autós üldözések, a vonatos harc, a kiképzés egészen jól sikerültek, ezeket többször is visszanéztem. Csak sajnos ez még nem elég, és ettõl nem lett sokkal izgalmasabb a film. Véleményem szerint egyszer, max kétszer nézõs darab, amit inkább letölteni vagy kölcsönkérni érdemes. A laza szórakozást tehát mindenki megkapja, ha képes elvonatkoztatni a realitás teljes hiányától. És valahol ez a lényeg.
szormigyuri 2008 okt. 09. - 00:28:18
(152/378)
Szép napot!

Nosakkor...

Wanted...

Ez ugyebár nem egy Stalker ugye? Akkor KI és MIÉRT remél akár csak egy hangyabokányi filozófiát is tõle? Láttad a trailert? Akkor miért sírsz? Most komolyan. Fényképezés oké, Angie szegény girhes kicsit, Freeman? Életében nem játszott még jobban, de roszabbul sem, könyörgöm! A tapasztalt vén róka, mindig ez a szerepe... Oké, a Dark Knight-ban jobb szavakat adtak a szájába, és lám, ki tudta õket mondani, zseni, ugyan kérem!
Ez a film nem azért jött létre, hogy "híveket toborozzon"! Nem akarok közhelyes lenni, és a "ha nem tetszik ne nézzd!" táborba tartozni, de aki ilyen eszement dolgokat irogat be, az MIT VÁRT A FILMTÕL?
trailer...

Belassított lövedékak garmadája, Angie csábos, gonosz tekintete, röpködõ ótók... Igen, ez nem épp egy Stalker, Solaris, Mgadolna nõvérek, Blue velvet.... etc érába tartozó film. Vajh a Silent Hill-t megtekintõ emberek panayzkodtak arra, hogy "jaj, de véres, meg félelmetes volt eza film!" Nem, mert:

Tudták, mit várjanak a filmtõl!!!

Aki síelni megy, vigyen kabátot, mert hideg lesz, aki a tengerhez megy, annak meg melege lesz. Igen, láfsz szimpl!
Gagyi sztori... Jah, és? Látványos, szórakoztató, popcorn mozi, egy orosz krapektól, akinek végre nem fillérekbõl, hanem milliókból kellett gazdálkodnia. Alkotott egy mozit, és minden KÉPET beletett, amit valaha is megálmodott. Öncélú... talán. Leköt, mindenképpen.

Nézzd, élvezd, aztán shift+delete. Annyit viszont ér!

Jónapot!
1/10
kasyllas 2008 okt. 02. - 19:00:03 1/10 Előzmény kamus
(151/378)
Ennél szánalmasabb és nevetségesebb filmet talán életemben nem láttam. Valószinüleg egy óvodás fejébõl pattanhatott ki az ötlet. No comment
kamus 2008 szept. 06. - 23:38:08
(150/378)
Túl véres?? Hmmm, lehet h csak azért mert ma láttam a Kill Billt, de az ilyen jellegû hozzászólásokkal nem igazán értek egyet:D
Amúgy szerintem egyszer nézhetõ kategória, de jobbra sikerült mint gondoltam. Van benne pár jó ötlet, bár lehet h picit túlcsavarták a sztorit.
Akciófilm. Nyári. Mégis mire vártatok??
martin2000 2008 szept. 03. - 18:28:00 Előzmény Castia
(149/378)
kösz már nagyon kerestem
8/10
bafu06 2008 szept. 02. - 22:23:59 8/10
(148/378)
Hello!Én most néztem meg moziba és télleg annyi a baja a filmnek sztem h 1 szövetbõl olvassák ki kit kell megölni ha vki ezt megemészti sztem korrekt film:)
10/10
tyler94 2008 szept. 01. - 02:01:39 10/10
(147/378)
Nekem baromira tetszett, nagyon komoly film
10/10
6/10
yippikaya 2008 aug. 31. - 21:58:30 6/10
(146/378)
Elég gyenge film.A fõszereplõ egy nulla,az állandó visszalassítás idegesítõ,ez a szövetes dolog pedig...Még jó hogy Angelina Jolie ebben a filmben néz ki legjobban amit láttam tõle:)
Castia 2008 aug. 28. - 20:36:45 Előzmény martin2000
(145/378)
Nine Inch Nails - Every day is exactly the same
sandros5000 2008 aug. 28. - 20:10:27 Előzmény Eraldo
(144/378)
Nem vagyunk egyformák, valaki a kevéssel is beéri, ez még nem szégyen. Valaki nem igényel túlzottan bonyolult történetet, és bármit lenyel amit kap, kérdés nélkül.
Nekem az a gondom, hogy azért ért véget, az a kimondottan sima akciófilmek korszaka, Van Damme, Segal stb..., mert olyan akciófilmeket akarnak készíteni ahol van sztori, nem szimpla rossz és jó fiúk harca, hanem bonyolultabb, és a színészek is alakítanak, pókember során mondták hogy könnyebb kigyúrni TB-t, mint egy akciósztárt megtanítani színészkedni. Akkor menjünk a storira és a színészekre, de a többségben én ezt nem tudom felfedezni, ahogy itt sem.
MF, AJ csak alibiznek, sztori meg kusza és értelmetlen, csak a fõhõs csávó jó.
Számomra nincs meg a beígért új korszak, a komoly színészek is inkább könnyû pénzkeresetnek tekintik az akciófilmeket...
g413qi2 2008 aug. 26. - 12:28:11
(143/378)
1. Engem a Harcosok klubjára emlékeztetett, csak a valóság kapott még egy pofont, a rendezõ pedig 100 millát az effektekre.
2. Ha nem Angelina Jolie segge emelkedett volna ki a kádból (ha nem õ lett volna a nõi fõszereplõ), akkor vajon hányan nézték volna meg?
3. Ezért a film legjobb vizuális effektje maga Jolie volt.
4. Ha a húzóneveknél tartok, még nagyobb nézettséget is produkálhattak volna, ha Fox egyik áldozatának szerepére Jennifer Aniston-t kérik fel.
5. Freeman-re tökéletes a korábbi viaszbábús hasonlat, de azért az a gyönyörû angolsággal elmondott káromkodása említésre méltó, az kicsit olyan volt, mint temetésen viccet mondani.
6. A forduló golyókról és hasonlókról: anélkül, hogy jónak vagy rossznak minõsíteném õket, legalább megpróbáltak vmi új dolgot.
Eraldo 2008 aug. 26. - 11:01:52
(142/378)
annyira jo h ennyi hozzaszolas van:)vicces olvasni a sok ostobasagot...aki nem erti a tortenetet meg a mondanivalojat ennek a filmnek az vessen magara,de az meg nem jelenti azt h nincs is neki.meg ilyen kerdesek h akkor most ki dobta ki a neveket meg miert szallt ki a fohos a szovetsegbol meg ilyen sok baromsag...mindenre ott van a valasz a filmben xD

nekem nagyon tetszett ugy ahogy volt! ajanlom mindenkinek ;)
martin2000 2008 aug. 26. - 07:51:04 Előzmény morcosharcos
(141/378)
CSá nemtudja valaki hogy mi a címe annak a zenének ami a film elején szól? kb 7perc 33 másodpercnél kezdõdik ,ha valaki tudja irjon privátban ,amúgy nem rossz film nekem bejött 10/8
sandros5000 2008 aug. 24. - 18:18:29
(140/378)
Még annyi, az ostobaságon és manipuláláson az itt lévõ fiatalok is elgondolkodhatnak, és a birkaszellemen.
Akinek más a véleménye, most hogy pl nem tetszik a film, egybõl neki támadnak, ahelyett hogy azon gondolkodnának lehet hogy neki van igaza.
Lényeg, lehet szeretni a filmet vagy nem szeretni, csak azért tetszen, mert te találsz benne olyan dolgokat ami neked tetszik, és kész, az ellenvélemény segít jobban megítélni a filmet.
sandros5000 2008 aug. 24. - 18:11:01
(139/378)
Megnéztem én is, nekem nem igazán tetszett, olyan semmilyen film, nem igazán tudni mit akartak.
Story, én szeretem a fantasyt, és a hihetetlen dolgokat, de itt nem lehet eldönteni, hogy ezek normális emberek vagy mi, igazából semmire nem adott magyarázatot. Most nem tudtam eldönteni hogy ez természetfeletti vagy nem. Hogyan lettek kiválasztva a gyilkosok, miért tudja a fõhõs az eseményeket lelassítani az agyában.
Az elején felmerült bennem, hogy miért szállt ki a gyilkos, és végülis õk akarták megölni, ha sors jelöli ki a célpontott mibõl élnek, itt már felmerült bennem hogy manipulál valaki, és pénzért ölnek ahogy bérgyilkosok általában, a föhõsként megkérdeztem volna miért lépett ki az áruló, tök zavaros az egész, és ezek olyan kérdések amik fel kellett volna merülnie a föhõsben. Meg beetetik hogy megölte az apját akivel soha nem találkozott mert lelépett, melyik ember bosszúlta volna meg...Ez a nevetségesség kategóriája.

Színészek: Freeman, már korábban felmerült bennem hogy rutinból játszik, ugyanazokkal a kellékkel, de a hírességek csarnokából áttolt viaszbábus mondat nagyon jó volt, itt is ez történt. AJ csúnyán lefogyott, s egy az egyben a lara croftot hozta, ott is így mosolygott.
A fõhõs gyerek jó volt, kicsit meghökkentõen gyorsan kiképezték, a hasonló szakmában vagyok én is, bár nem vagyok ennyire kigyúrva sajnos...A billentyûzetet rész tényleg jó volt.
***SPOILER***
Valaki kérdezte, miért volt a nevük a papíron. Mert Sloan manipulálta õket és õk nem a sors akaratából öltek, hanem egy ember érdekébõl. Az élet a sors, az önálló gondolkodáson alapul, azt tedd amit helyesnek tartasz és ne egy ember parancsait kövesd gondolkodás nélkül. Jolie azért lõtte le a többit mert õt is beetették, mert a bérgyilkos aki megölte a családját biztos nem szerepelt a papíron mert akkor meghalt volna...Nemes szándékkal lépett be és csak egy bérgyilkos lett belõle, vagyis rossz, és ezért megérdemli a halált mert ostoba volt. Nem gondolkodott, hogy honnan jön a pénz, ha a sors akarátából öltek akkor ki fizet nekik.
A birkaszellem rossz, azt tedd amit helyesnek gondolsz, saját magad hozd meg a döntéseidet, ne mások miatt tégy dolgokat, attól még lehet hogy sok emberrel egyezik a döntésed, sokan is gondolkodhatnak egyformán, csak a lényeg hogy te hozd meg ezt.
Fox azért halt meg, mert magában tudta hogy valami nem stimmel, csak nem volt elég bátorsága ellenállni, utána járni a dolgoknak.