Téma: We Die Young

8/10
Odeon Record 2023 júl. 05. - 00:42:04 8/10
(10/10)
Régen volt a rugdosós Van Damme, ma meg egy egészen jó színész. A helyzet az, hogy a "B" kategóriának van egy sajátos világa, amit már nem határoz meg a sokszor politikai és kassza "A" motiváció. Ezek a régi srácok (Van Damme, Lundgren, sőt Seagal, kicsit eltérő eset, de ott van Selleck a Jesse Stone szériával) ha tetszik, ha nem még egyéniségek voltak, talán az 50-es korosztályban még vannak ilyenek, aztán vége. Valami nagyon elromlott 90, de főleg 2000 után. Persze nem magától: nincs egyéniség színészben, zenében, irodalomban, sehol. Szóval szívesebben nézem ezekkel a "B"-t.
10/10
DUNAWÖLD 2023 márc. 30. - 01:45:49 10/10 Előzmény DUNAWÖLD
(9/10)
A kamerarangatastól megfajdult a fejem. Csak más tevékenység mellett szabad nézni, úgy jó volt.
10/10
DUNAWÖLD 2023 márc. 30. - 01:24:09 10/10
(8/10)
Babapofi ez a kisfiú. JCVD màr nagyon rég nem az. A wrinkled, washed up bloke.
7/10
InteriorLulu 2021 ápr. 15. - 22:31:44 7/10
(7/10)
A film tök rendben van, és talán a végén lévő nagy vérengzést leszámítva teljesen realista. Az eleje, ahogy felvázolja a körülményeket, a helyszínt, a karaktereket, az például kifejezetten jól sikerült.
A főszereplő srác (Lucas) egyébként a Sicario 2 egyik fontos karaktere, és annak a filmnek a legvége alapján nem kizárt, hogy a (talán még meg sem írt) Sicario 3 egyik főszereplője lesz.
A bandavezér Rincont alakító színész fizimiskájában kiköpött Forest Whitaker, mármint az ő fiatalkori verziója (függetlenül attól, hogy az egyikük latin-amerikai, a másik meg fekete). Ha készülne mostanában olyan film Whitakerrel, melyben a fiatalkori énje is szerepelne, kézenfekvő lenne a srác szerepeltetése.

Ami pedig a jó Jean-Claude-ot illeti: szerintem ahogy idősödik, válik belőle egyre jobb színész, legalábbis erről tanúskodik a 2018-as A kidobó, vagy a szintén pár éves, egyévados amazonos sorozat, a J-C Van Johnson, és persze ez a film is (melyben egyébként szavak nélkül, csakis mimikával és testbeszéddel kellett hoznia a figurát). Nyilván messze nem színészóriás, sosem lesz az, de ilyen értelemben hasonló szinten van, mint mondjuk Stallone, és kevéssel gyengébb, mint mondjuk Hugh Grant, vagy Pierce Brosnan. (Filmszínészetről általában beszélek, nem akciófilm-színészetről, és azon belül is az idősödéssel járó érésről ).
És ami a kinézetét illeti, egyetértek azzal, amit @nefefe erről ír. Ezenkívül valahol törvényszerű is az ábrázatának utóbbi évekbeli kinézete: a fiatalakorukban kifejezetten markáns, karakteres arcú - és emiatt is igencsak vonzónak, férfiasan jóképűnek tartott - férfiak nagy "átka", hogy időve egyre csak hangsúlyosabbá, egy bizonyos ponttól pedig már-már karikatúraszerűvé válnak ezek a jellemzőik. A karaktert adó vonások, jellemzők idővel törvényszerűen felnagyítódnak, és ami fiatalabb korban szexepilnek számított, az idősebb korban már mondhatni kontraproduktív, azaz pont az "csúnyítja" meg az illetőt. (Oké, a dudor Van Damme homlokán nyilván nem tartozik ide). Ez persze a nőkkel is így van, csak közülük arányaiban jóval kevesebben vannak, akiknek az arca eleve ilyen karakteres jeggyel bír.
6/10
Nótárius 2020 aug. 06. - 08:17:34 6/10
(6/10)
Ha nem csak Jean-Claude Van Damme személyére koncentrálva várjuk a csodát, akkor nem is annyira rossz ez a film.

Ez esetben is kifejezőbb és elkülönítőbb lett volna a film címét az eredeti szerint magyarra fordítani:

Fiatalokként halunk meg (?)


.
1/10
inglorius 2020 febr. 20. - 23:10:30 1/10
(5/10)
Rájöttem! A hajdan volt nagy színészeket az ilyen szarokkal akarják kivezetni a köztudatból. Van Damme a sokadik az elmúlt években. Szavak nincsenek rá, hogy mennyire szánalmas volt. Azt sem tudtam eldönteni, hogy Elton Johnnak, vagy Terry Blacknek maszkírozták.
Nagyon fájdalmas volt végignézni!
7/10
nefefe 2020 febr. 19. - 07:34:43 7/10
(4/10)
Hogy miért nézett ki Van Damme úgy ahogy? Talán azért, mert egy gyógyszerekkel élő veteránt alakított, és már nem fiatal. Kicsit lassú, de nézhető, mélyebb tartalommal bíró film. Persze nem tökéletes, vannak benne hibák - de hát aki tökéletes filmet akar nézni, az ne nézze meg. Amúgy itt nem is Van Damme volt a főszereplő. Talán nem is a személyek voltak fontosak, hanem maga ez az élethelyzet. Mindenki gondolja végig, mit tenne, ha ilyen környezetben élne. Én nem szeretnék.
5/10
Antal Forgács 2020 febr. 16. - 12:48:18 5/10
(3/10)
Szeretem az akciófilmeket, de ez tényleg szinte értékelhetetlen. Van Damme úgy nézett ki a filmben, mintha előző este jól bebaszott volna, aztán másnaposan elkóválygott volna a forgatásra. Szerencséjére nem kellett sok mondatot betanulnia. Nem lett volna rossz a sztori, de nem ártott volna, ha néhány akció jelenetben üt-rúg párat. Csalódás volt.
1/10
Freedoc 2020 febr. 09. - 22:47:18 1/10
(2/10)
Az emberi szenvedést mutatja be szerintem van elég szar a világon meg az életben nem akarja az ember még itt is ezt nézni de ha már azt mutatja be milyen kemény a "gettó" meg a világ akkor legalább normálisan megcsinálhatták volna főleg Jean-Claude Van Damme-al de én a helyében el sem vállaltam volna egy ilyen szar film szerepét ettől ő sokkal jobb. Egy szóval minőségibb filmre számitottam egy ilyen jó színész szereplésével.
rövid 2020 febr. 08. - 20:04:17
(1/10)
ez egy szar!