tramonto 2015 ápr. 22. - 23:14:22 Előzmény Tibag05
(23/23)
Pardon, igazad van. Egyébként az észtek is így tudják.
Csonger 2015 ápr. 01. - 00:34:13 Előzmény Findzs
(22/23)
Osztom a véleményedet. Minden szavaddal egyetértek.

Eszerint nincs túl sok IQ-m. :)
9/10
meehrlin 2015 febr. 28. - 23:41:06 9/10
(21/23)
Jó, ha egy filmnek van egy egyfajta sajátos hangulata, és jó, ha egy filmnek van egy érdekes története.
Ennek megvan mindkettõ...
Tibag05 2015 febr. 28. - 14:16:15
(20/23)
"Az eszet."
Akkor nem az észt.
tramonto 2015 febr. 27. - 21:32:41
(19/23)
Üzenet azoknak akik a mások IQ-val foglalkoznak. Tudjátok, hogy Isten mit osztott szét legigazságosabban az emberek között? Az eszet. Azért, mert mindenki azt hiszi, és úgy tudja, hogy Õ eleget kapott.
jareg 2014 szept. 25. - 20:08:06
(18/23)
Az egyik legjobb film, amit életemben láttam. Jó hangulatú és élvezetes.
9/10
Aki bújt, aki nem 2013 febr. 14. - 12:27:26 9/10
(17/23)
Nekem is nagyon tetszett.
10/10
rozsdafarku 2013 febr. 14. - 12:24:17 10/10 Előzmény Findzs
(16/23)
Az a kis + bõven megvolt benne,ha valaki nem érti akkor vele van probléma,nem a filmmel.Azt utálom a legjobban,amikor olyanok húznak le filmeket akiknek az IQ-szintje nem éri el a film szintjét,és a filmet hibáztatják nem magukat.Ez egy nagyon jó film(az értékelésén is látszik),aki nem érti az magára vessen ne a filmet szidja.
1/10
Findzs 2012 okt. 23. - 19:51:40 1/10
(15/23)
csatlakozom az elõttem szólóhoz
végig vártam, hogy lesz valami magyarázat mit miért de nem jött

gyenge unalmas film ami akár jó is lehetett volna ha megvan benne az a kis +

szerintem csak akkor nézze meg valaki ha nem tud aludni, ebbõl 5 perc és garantált az alvás :)
user11 2012 okt. 03. - 21:35:39
(14/23)
Remekül szórakoztam rajta, de maradt egy kis hiányérzetem. Nem nagyon értettem a fõszereplõ indítékait, mit miért csinált.

Spoiler

Elküldi Jamest haza, majd érte megy. Miért mutatja meg a páncélszekrényt? miért cipeli annyi ideig azt a döglött állatot, és miért teszi az ágyba, ilyesmi. Miért indul el a feleségéhez, és utána meg már nem törõdik vele?

Vége.

Vagy nem is kell érteni? Így jó, logikátlanul?
offtopic
Anditos 2012 jún. 06. - 23:33:39
(13/23)
Nekem nagyon tetszett, "visszaszerettem" Michael Douglasbe. A köntöse a film egyik alapköve, emlékezetes darab. :-)
Én jókat mulattam a filmen, olyan poénok vannak benne, amin minden egyes alkalommal somolyogni tudok. És ami külön öröm, hogy a szinkronhangok is kiválóak.
horas 2012 márc. 11. - 23:36:00
(12/23)
Csak félszemmel nézem, dilemmába is estem. Most vagy olyan film, amire figyelni kell vagy csak bûngyenge, mert egyáltalán nem fogott meg. Benyomásom az utóbbi volt, de a kommenteket olvasva, valószínû, hogy legkéne ülnöm elé. Na, majd legközelebb.
9/10
MrsMaverick 2011 júl. 15. - 14:26:38 9/10
(11/23)
Ezt a filmet késõbb láttam, mint a Trópusi vihart. Jó poén, hogy Downey a Trópusi viharban, a Sátán sikátora c. filmben is épp Tobey Maguire-rel kerül intim kapcsolatba.
10/10
kabalababa9 2011 júl. 15. - 01:21:24 10/10
(10/23)
Nagyon jó film!!!
Ford Mustang 2011 júl. 14. - 16:27:56 Előzmény MrsMaverick
(9/23)
Igen, valóban a megszokottól eltérõ volt az alakítása/szerepe.
9/10
MrsMaverick 2009 dec. 31. - 09:30:18 9/10
(8/23)
Igen, én is hallottam azt a sztorit. Sikerült egy bûn ronda darabot kiválasztani. Tény, hogy a filmben senki sem volt százas, és nagy volt a zûrzavar, de én élveztem.
ernesztin 2009 dec. 31. - 09:05:17
(7/23)
Úgy emlékszem,nagyon vártam és ahhoz képest csalódás volt, mert a sztori elég távol állt tõlem. Másodjára biztosan jobban tetszene. Így pl. olyasmit jegyeztem meg, hogy elképesztõ összegeket költött a stáb arra, hogy megtalálják a tökéletes hálóköntöst M.D.-nak...
9/10
MrsMaverick 2009 dec. 30. - 15:40:00 9/10
(6/23)
Jó szórakozás volt a film. Michael Douglas remek volt a szerepben, ami kicsit más mint amit tõle megszoktunk.
offtopic
gondil 2009 júl. 03. - 12:51:50
(5/23)
Azoknak, akik ISMERIK és szeretik ezt a finom humorral átszõtt, mondanivalóval rendelkezõ filmet......valamint PONT angolul tanulnak. :))

****SPOILER*****SPOILER*****SPOILER*****SPOILER***

I./ POE - "the dead dog"

J.: -Do you have a mirror? It's a best way to see if someone's still breathing.
G.: - The dog is dead, James, belive me. I know a dead dog when I see one.

G.:-When the family pet's been assassined, the owner does not want to hear one of her students was the trigger man.
J.:-Does she want to hear it was one of her Professor?

J.:-That's a big trunk. It holds a tuba, a suitcase a dead dog and a garment bag almost perfectly.

S.: - It appears one of our students is missing. And his parents found a dead dog in his bed.



II. / THE HOOD JUMPER "Vernon Hardapple" -- President of the James Brown Hair Club for Men.

G.:- Vernon, go home to your mother.

G.:- He(Vernon) said a few things that led me to belive that the car was his.
T.:- Such as?
G.: - "That's my car, m*therf*cker."

G.:- I never forget an Oola.
Vernon: -Forget me?
G.: - Vernon?..... Vernon, relax.
Oola: - WHY is he calling you Vernon?
"Vernon":- Why is he sitting in my car? He's crazy, that's why. He propably calls EVERYBODY Vernon.

"Vernon": - STOP calling me Vernon!! **************
anonymus75 2007 júl. 02. - 17:53:27
(4/23)
Szerintem is kiváló, összetett mozi... és valójában azért, mert több, mint egy szimpla vígjáték. Nagyon jól bemutatja az alkotói válságban lévõ embert... aki fölött csak úgy tornyosulnak azok a bizonyos "viharfelhõk".
Nagyon jól eltalált forgatókönyv... és a színészek is nagyon jól hozzák a szerepüket. Én már sokszor láttam ezt a filmet, de mindig megtudom nézni.
Csak ajánlani tudom mindenkinek.
Érdekesség, hogy Pásztor Beatrix volt a film jelmeztervezõje, akitõl egyszer (már nem emlékszem milyen mûsor kapcsán) hallottam, hogy a filmben szereplõ Michael Douglas ismét megmutatta, hogy mennyire is léteznek azok a bizonyos "sztár-alûrök", ugyanis Douglas addig válogatott egy jelenethez "fürdõköpenyt", míg a ruhadarab tervezésének költségei elérték a többezer dollárt (!), ami még Hollywoodban sem semmi. Arra a hivalkodóan ronda, rózsaszínû, nõi kabala-fürdõköpenyre gondolok, ami meghatározó a filmben. Mindenesetre a hatása az megvolt. Egyébiránt, Douglastól ez nagyszerû és finom "ráérzés" volt, a szerephez, a kabalaköpenyre gondolva... mert azt hiszem mindenkinek van egy ilyen vacak ruhadarabja, amihez ragaszkodik valamilyen formában, és alig-alig akar megválni tõle, mert éppen szerencsehozónak gondolja, talán éppen emlékek fûzik hozzá, avagy az a legmelegebb, vagy mit-tudom-én... és még az se lényeg ha éppen bûnronda! :)