Téma: X-akták

convar 2013 ápr. 11. - 22:59:13
(1101/1721)
Épp most néztem meg a Sivatagi szekta c. epizódot. Azért megint ekkora baromságot, hogy következmények nélkül felvágni a másik hátát majd a csigolyák között éles késsel matatni, és eközben a másik nem õrül ám meg a fájdalomtól, csak jajjgat egy párat. Ja és persze alig vérzik utána.
Kozutas 2013 ápr. 09. - 23:19:51
(1100/1721)
T1000 vs T1001 :)
10/10
offtopic
cellasto 2013 ápr. 02. - 23:27:16 10/10
(1099/1721)
ez a mai rész már nem annyira esti mesés.... :O
10/10
cellasto 2013 ápr. 01. - 22:20:55 10/10
(1098/1721)
ez egy aranyos rész dzsinaja-val :)

megnézem,esti mesének jó is lesz :)))
boom47 2013 márc. 18. - 19:25:52
(1097/1721)
Semmi. Egyszerû youtube-os szösszenet.
10/10
CTU 2013 márc. 18. - 18:00:04 10/10
(1096/1721)
Az X-akták az egyik legkultikusabb sorozat!!!

Folytassák!!!! Vagy még egy mozifilmet!!!

Ez is elég misztikusnak tûnik.

http://www.youtube.com/watch?v=ev-1KsijU2w

Tudtok errõl valamit? Sorozat, vagy mozi?
10/10
Fõnix_császárnõ 2013 jan. 10. - 11:52:01 10/10
(1095/1721)
Én is így vagyok ezzel a magyar sorozat témával.
A Klasszikusok még elmennek, de a maiak egyszerûen rémesek.
Az a jó hogy lett több csatornánk és találhatunk értelmes mûsort.
Lala87 2013 jan. 10. - 11:44:17 Előzmény Fõnix_császárnõ
(1094/1721)
Én ki nem állhatom a magyar sorozatokat. Ha már magyar film, akkor jöhet Kabos Gyula és társai. Nem kell csak azért magyar filmeket nézni, mert magyar állampolgárok vagyunk...
Nekem viszont a tegnapi meg az azelõtti rész nagyon nem tetszett. Alig szerepelt benne Scully meg Mulder. Ilyenor mindig az az érzésem hogy szabadságot vettek ki és más baromsággal ki kellett tölteni az idõt. Bár bírom azt a 3 kocka fazont, de unalmas volt ez a Suzanne-os rész.
10/10
cellasto 2013 jan. 09. - 00:06:44 10/10
(1093/1721)
a mai egy aranyos rész volt :)
minden nagy baseball játékos földönkívüli :D
10/10
Fõnix_császárnõ 2013 jan. 01. - 20:09:48 10/10
(1092/1721)
Sima "szappanoperákat" alapból nem nézek, minden film/sorozat az emberi kapcsolatokra épül.
Én eleve a fantasztikus témájú sorozatokat nézem szívesen.
10/10
Fõnix_császárnõ 2013 jan. 01. - 20:08:32 10/10
(1091/1721)
Pedig nagyon jó sorozat!
Nem csak azt nézem hogy ilyen-olyan díjat kapott..
Elly barátom is a legjobb sorozatai közzé sorolja meg nekem is tetszik, majd bepótolom online
10/10
Fõnix_császárnõ 2013 jan. 01. - 11:06:10 10/10
(1090/1721)
Azokat ki nem állhatom :S
10/10
Fõnix_császárnõ 2013 jan. 01. - 10:54:51 10/10
(1089/1721)
Mondja az akinek csak 3csatornája van:)
10/10
Fõnix_császárnõ 2013 jan. 01. - 10:51:18 10/10
(1088/1721)
Annak hatására hogy lett több csatornám , a tv visszanyerte az eredeti jelentését, egyet jelent a kikapcsolódással!

Amikor pár éve fennmaradtunk akkor még nem volt több adóm, most hogy lett , a TV kitárult elõttünk!
10/10
Fõnix_császárnõ 2013 jan. 01. - 08:29:58 10/10
(1087/1721)
Y-akták sorozat is van!
http://port.hu/y-aktak_-_a_lelek_hatarai_psi_factor:_chronicles_of_the_paranormal/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=4363&i_city_id=-1&i_county_id=-1&i_topic_id=2


És tegnap amikor néztem az X-aktákat észrevettem hogy az van aláírva hogy történelmi, mindenesetre kiváló.
10/10
Fõnix_császárnõ 2013 jan. 01. - 08:25:53 10/10
(1086/1721)
Tegnap sikerült a tvbe látnom egy részét!
Szuper sori!
boom47 2012 dec. 03. - 18:20:43
(1085/1721)
Éppenhogy végigtekertem a sorit. Elég unalmas ma már, és értelmetlen is. Nem egyértelmû ugyanis amit el akar mondani.

Mi köze a toxikus idegeneknek a kis szürkékhez?
Mi köze a szuperkatonáknak az ûrlényinvázióhoz?

Ezek alapvetõ kérdések lennének a sorival kapcsolatban...


Amikre már sose kapok választ, legalábbis ezen a szemita oldalon nem.
Erre gondolok: http://hungariananarchy.blogspot.hu/2012/12/bizonyitek-hogy-porthu-egyszeru.html
bitten 2012 dec. 03. - 17:04:54 Előzmény boom46
(1084/1721)
Mért nem nézed inkább meg a sorozatot? Célra vezetõbb mint olvasgatni, és a kép is jobban össze fog állni. Leszenk nagyon trehány, és értékelhetetlen részek, de azokat meg max. áttekered, ellenben meg, viszont kurva jó, és kurva sok nagyon zseniális rész van.

ödv. z.
boom46 2012 dec. 01. - 20:49:48
(1083/1721)
Na, már csak az utolsó rész van hátra.

KÉRDÉS: Mik azok a kék elefántok a bevezetõképsorban?

SPOILER:
A földönkívüliek a Földet akarják, de nem tudni miért nem rohanják le közvetlenül.
A 2. VH során az emberiség fejlettsége elérte azt a szintet hogy kárt okozzanak a földönkívüliekben, így létrejött a kapcsolatfelvétel az embereket alárendelõ együttmûködés szerevezetével, ami a Szindikátus.
A földönkívüliek B-terve ember-földönkívüli hibridek létrehozása. Ezt klónozással is megtámogatják. Az elsõdleges tervük az emberiség kiírtása, ami egyúttal saját magukkal való felváltása is egyben.
A földönkívüliek embereken és állatokon orvosi kísérleteket folytatnak. Élettani ismeretek szerzése?
A földönkívüliek az elraboltakat alkalomadtán újra elrabolják. Ellenõrzõvizsgálatok? Kísérletek folytatása?
A földönkívüliek az elraboltakba implantokat ültetnek helymeghatározás céljából. Az implant eltávolítása végzetes.
Van egy szellemszerû idegenfaj, ami az ember ûrhajóprogramját akarta szabotálni.
Vannak a toxikus idegenek. Ezek vére zöld, belélegezve mérgezõ. Megölni csak a tarkójukon át az agyba szúrt sebbel lehet õket, ekkor zöld masszává olvadnak. Alakváltók. Kézrátétellel képesek gyógyítani, és extrém mértékben önregenerálók. Hibridizációs kísérleteket végeznek az emberiségen, illetve legalább egy részük harcban áll a kis szürkékkel.
A kis szürkék telepaták. Életciklusuk elején egy fekete olajszerû anyagként léteznek, ami képes beszivárogni gazdatestbe, mikoris annak gondolkodását uralja. Ismeretlen feltételek között a gazdatestbõl elkezdi felépíteni a kis szürkék elsõ alakját, ami igen agresszív létforma. Radioaktivitás miatt meleg környezethez szokott. Egy vedlés után érik el a kis szürke formát.
A Szindikátus bár névleg a földönkívüliek kezére játszik, közben a fekete olaj ellenszerét kutatja, illetve segédkezik a hibridizációs kísérletekben. Ez utóbbival céljuk az idõnyerés.
Az emberiség földönkívüliek leszármazottja.
Amikor a Szindikátus végre (és legnagyobb sajnálatára) meggyõzõdött róla hogy elõállította az ember-idegen hibridet a fekete olaj terjesztõinek, az Arcnélküli Lázadók megsemmisítik a Szindikátust.
Ismeretlen a kapcsolat a toxikus idegenek és a kis szürkék között. Egy faj?
A Szindikátus egyetlen túlélõje, a Cigarettás Férfi megpróbálja feléleszteni a korábbi mûködését. Az USA kormányához fordul, és felélesztik a Szuperkatona-programot.
Mulder és Scully Antarktiszi kalandja nyomán az idegenek még egy okuk lett kivonulni a Földrõl.
Az idegenek elkezdték eltörölni az ittjártuk nyomait, különös tekintettel arra a tényre, hogy a hibridizációs program sikere az emberiséget egy erõteljesebb biológiai felépítés megalkotásához segíthette amellett, hogy személyiségük alapvetõen emberi maradt, ahelyett hogy a földönkívüliekhez hasonult volna, így rabszolgafajt hozva létre.

C.G.B.Spender személyisége alapvetõen megbomlottnak látszik.
Eredeti célja a Szindikátusban a fekete olaj ellenszerének kifejlesztése volt, azaz az emberiség megmentése.
Azonban a Cigarettás Férfi imádja a hatalmat. Nem is a hatalmat, hanem az elismerést, amit alapvetõen hajszol. Lelke mélyén csak író akar lenni, amiben nem irodalmi képességeinek elismerését várja elismerni, hanem a cselszövéseit kiötlõ agymenései nyomán megalkotott történeteket, ám ami a valóságban lenyûgözõ, nyomtatásban már korántsem annyira.
Így mikor az utolsó színvonaltalan fanzin is „szétbarmolja” a beküldött történetét csak a Szindikátusbeli munkája marad számára, ahol az egész emberiség sorsát õ egyedül meghatározhatja.
Többek között ezért dönt úgy, hogy mikor felbukkannak az Arctalan Lázadók, továbbra is a már ismert hatalmat fogja szolgálni, és ahelyett hogy szövetkezne az új tényezõvel és megsemmisítené a hibrid-project végtermékét, úgy dönt átadja feleségét, Scully gyermekét, vagy bármit amit fel tud még mutatni az idegeneknek. Miközben végromlásba dönti az emberiséget, ugyanakkor a megváltó szerepében is tetszeleg hasadt személyiségében.
Amibe hamarosan jelentõs istenkomplexum is vegyül, mikor egy személyben próbálja folytatni a Szindikátus munkáját, és a mulderbõl kiemelt génekkel hibridizáltatja magát. És bár úgy tûnik az idegenek inkább kivonulnak, õ mégis tovább hírdeti a Végítélet Napját.

A sorozatnak pozitív kicsengése van az összes beígért Armageddon ellenére, mert:
- látjuk Isten (= az idegenek a sorozat szerint) hogyan válik mítosszá
- látjuk Mulderék hogyan fejtik meg az X-aktákat
- a film szlogenje (ami a sorozatban is megjelenik): Fight the Future
- a 9. évadban a „Valószínûtlen” c. rész
- a végén azt mondja „van remény, mindig van remény”


KÉRDÉS: Mi a kapcsolat a "toxikus idegenek" és a "kis szürkék" között?

SPOILER VÉGE
boom46 2012 nov. 28. - 11:31:45
(1082/1721)
Fölmentem a sorozat wikijére hogy ha már megnézni nem tudom, mégis legyen infóm... ÉS mostanra teljesen összezavarodtam, így a mellett döntöttem hogy elolvasom az egészet az elsõ évadtól.

A fõ történetszál érdekelt, és SPOILER:

Tehát vannak az idegenek akik:
- kis szürkék
- fekete olaj
- az egész emberiség

Az idegenek:
- szaporodgatnak természetes módon
- a fekete olajjal idegeneket növesztenek az emberekbõl
- a fekete olajjal fosztják meg õket szabad akaratuktól
- egy chipet beléjükültetve minden betegségtõl megóvják, de egyúttal megfosztják õket a szabad akaratuktól
- ki akarják írtani az embereket
- tenyésztik az embereket
- klónozzák az embereket
- hibridizálják magukat az emberekkel
- elrabolják az embereket hogy sebészeti úton alakítsák át õket

SPOILER VÉGE

Ez csak nekem zavaros?