Téma: X-akták

arobesz 2012 júl. 19. - 09:27:15
(1021/1721)
Ja, el van csúszva, de hamarosan újrakezdik, s nem az 5. évadot adják... Nézzétek meg a keddet: http://port.hu/pls/w/tv.channel?i_date=2012-07-19&i_ch=164&i_xday=13
agarik 2012 júl. 18. - 23:26:01
(1020/1721)
Na, ma már 2 résszel van eltolódva a port.hu kiírása a vetítéshez képest. Ideje lenne észbekapniuk...
bitten 2012 júl. 16. - 23:21:06
(1019/1721)
Naaa , légysi, lõdd már le a poént:)
TrustNoOne 2012 júl. 16. - 16:19:20
(1018/1721)
SPOILER!

Igen, az. De nem akarom lelõni a poént. Többek között Mulder miatt is lett olyan Spender, amilyen.

Többet nem szívesen árulok el, nem akarom lelõni a poént.:) Mutatnak majd bizonyos részleteket.

Igen, Muldert is megfertõzik az olajjal.
A szer elvileg nem halálos, ha az olajnak az a célja, hogy csak ideig-óráig legyen a gazda testben.
Elvileg ölni is képes.

A Piper Maru - Apokrif iratok címû részekbe fertõzi meg Kryceket, míg a Tunguzka 1-2-ben kísérleteznek Mulderen is.
A 2-2 rész alaptémája ugyanaz, (a fekete olaj) viszont a körítés, a körülmények teljesen mások.


SPOILER VÉGE!

Igen, a második szinkronnál is Náray van. Az 5-6 évadnál változott meg a színésznõ hangja.
bitten 2012 júl. 16. - 11:46:20
(1017/1721)
Bocsi, de még valami nem tiszta. Amikor Tunguzkába mennek Mulderék, akkor Muldert is megfertõzik a fekete olajjal, nem? Mert valami fekete szart csepegtetnek rá, amibõl Krycek már kapott egy adagot a Hong-Kongi utuk során. Akkor Mulder ezt hogyan élte túl? Mert elvileg halálos. Vagy mást kapott?

Nem értem ,most ez a mászó vízszerû anyag a fekete olay, vagy nem?
bitten 2012 júl. 16. - 11:41:21 Előzmény agarik
(1016/1721)
Egyébként igen, ne mrossz gondolat menet. Van benne igazság. Na de most megyek is X-aktákat nézni:)
bitten 2012 júl. 16. - 11:38:03 Előzmény TrustNoOne
(1015/1721)
Nagyon szépen köszi a segítséget. Egyébként SPOLIER! Belenéztem a legutolsó részbe, Spendernek szarrá van égve benne az arca. A cigarettás férfi kínozza meg? Mennyit mutatnak a szenvedésébõl? Mert kíváncsi lennék mit tesznek vele. Elmondanád légyszi, miket kapott õ az élettõl? Érdekel a sorozat, de most nem nagyon tudom nézni:S pedig pár napja néztem azt a részt amiben Skinnernek le akarják vágni a karját, mert különben megáll a szíve, és Krycek zsarolja.

Amúgy a második szinkronos negyedik évadban is Náray van? Merwt én egyáltalán nem nézem a Viasat 6-on.

Spoiler vége, köszi elõre is.
TrustNoOne 2012 júl. 14. - 21:51:45
(1014/1721)
Anasazi címû részrõl van szerintem szó.
2 évad utolsó rész.

Több részt gyúrtak egybe, és adtak ki VHS formában.
agarik 2012 júl. 14. - 20:26:51
(1013/1721)
A VHS kazetták a sorozat egyes epizódjait tartalmazzák.

Ezen a linken ( http://x-files.wikia.com/wiki/VHS ) megnézheted melyik kazin mely epizódok vannak.
9/10
carragher 2012 júl. 14. - 19:59:36 9/10 Előzmény TrustNoOne
(1012/1721)
Hali én csak azt szeretném ami a videokazettán jelent meg például ez:
http://port.hu/x_aktak_-_az_1._akta:_amit_meg_senki_sem_latott_x_files:_the_unopened_file/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=24481&i_city_id=-1&i_county_id=-1&i_topic_id=2
Azok külön részek vagy sorozatból van?
Szóval érdemes utána járni és megszerezni vagy kikölcsönözni õket?
agarik 2012 júl. 14. - 18:04:36 Előzmény bitten
(1011/1721)
Nincs nekem azzal bajom ha nem tudják mi FOG jönni. Azzal szokott mindig bajom lenni ha nem tudják mi ment MÁR.

Szvsz úgy lett volna jó, ha:
1) alapban minden úgy megy ahogy a soriban
2) az 1. filmben az idegenek tervét meghiusítják, a Szindikátus felbomlik
3) a sori köv. részeiben tovább megy a szindikátus utóélete (megpróbálják ismét felvenni a kapcsolatot az idegenekkel, vagy legalább a már megszerzett tudással uralni az egész Földet), amit szépen lassan felszámolnak mind az X-akták, mind a Kormány tevékenysége nyomán, miközben a "jókat" (pl. a három geek akik folyton segítik Muldert) is elteszik láb alól (fõleg a Kormány, hogy az egész ufo-összeesküvés ne derüljön ki semennyire se).
4) az X-akták értelmetlenné válik, így jutunk el az olyan fura, de esetleges ügyekhez, mint a 2. film.
TrustNoOne 2012 júl. 14. - 11:17:34 Előzmény bitten
(1010/1721)
A Viasat 6 ha jól tudom, most az Idõutazásos rész környékén jár.
Csütörtökön nem láttam, de ha jól tippelek, akkor a Majmolás vagy a Kör bezárul címû résznél tartanak.

VIGYÁZAT!! A Viasat6 a negyedik évadot a második szinkronnal adja, így sok cím eltérõ lehet az elsõ szinkronhoz képest. (pl. Éltetõ rák helyett Leonard Betts)

Kérdéseidre a válasz:

A Scully féle rákos dolog már a 3-dik évad elején elkezdõdött, amikor is kivetteti a beültetett chipet a tarkójából.
A dolgok akkor kezdenek el bonyolódni, mikor Scully találkozik azokkal a nõkkel, akiket szintúgy elraboltak. Õk is kivetették a chipet, illetve ráktól szenvednek. (vagy fognak) Habár nem tudják, hogy pont a kivett chip az oka.

Ugye, az Éltetõ rák címû rész végén már tudni lehet, hogy Dana is beteg. Rá két részre már egyértelmû, hogy agydaganata van, és meg fog halni. Addigra már a nõi társaságból csak 1 nõ maradt életben. (az õket kezelõ orvos is benne volt az összeesküvésben)

A Getszenámé-kert címû részben már egyértelmûen látszik, hogy a rák legyõzi, bár próbál küzdeni. Mulder nem tudja ezt tétlenül nézni, (bár rajta is látszik, hogy borzasztóan szenved társa miatt) és kutatja a lehetõséget hogy Dana felépüljön. Végül Mulder ráakad arra a fiolára, ami tartalmazza az új chipet, ezt végül beültetik Dana tarkójába.

Így sikerül meggyógyulnia.

Az 5-dik évad végén az X-aktákat lezárják, majd az elsõ film végén nyitják meg újra, de nem Mulder lesz az iroda vezetõje, hanem Spender ügynek. (6 évad) Illetve Mulderék elkerülnek Skinnertõl, és Kersh aligazgató alá kerülnek.

Jah Spender: Spender egy érdekes fazon. Nem rossz ember, csak órási pofonokat kapott az élettõl.
Késõbb az is kiderül, hogy miért.

Röviden ennyi.:) Ha van még Neked vagy bárkinek kérdése, válaszolok! :)

http://trustno1.atw.hu/ - Itt több infó van. Saját oldalam. :)
bitten 2012 júl. 14. - 09:56:03 Előzmény TrustNoOne
(1009/1721)
Sziasztok! (ez a válasz Agariknak is szól)

Na szóval Chris Carter elmondása szerint napról napra írták a sztorit, és még a 9. évadnál sem tudták hogy mi lesz a sorozatnak a vége.

TrustNo1 látom te nagyon otthon vagy az X-Aktákban, tudnál fválaszolni a korábban feltett kérdésemre? Mert nem volt tiszta minden, ugyanis 1 hét alatt lement majdnem 4 évad...

Pár sorral van lejjebb. Nagyon szépen köszönöm elõre is.
TrustNoOne 2012 júl. 13. - 21:18:46
(1008/1721)
Piszok jó gondolat menet.
Ez tetszik. :)

Erre egy logikus megoldást tudok: a készítõk akkor még nem tudták szerintem, mi lesz a történet vége. :D

Egyébként az is lehetséges, hogy a jövõben már megoldódott az invázió probléma, amit mi még nem tudunk. :)
agarik 2012 júl. 13. - 21:16:01
(1007/1721)
Hát ha 2012-ben az idegenek kipusztították az emberiséget, akkor az emberiség nehezen találhatta fel az idõgépet (aminek segítségével pl. az idegenek inváziója is leküzdhetõ természetszerûleg).
TrustNoOne 2012 júl. 13. - 21:00:11
(1006/1721)
Ne haragudj, nem egészen értem kérdésed.
Hogy érted, hogy hogyan illeszkedik az egészbe?
agarik 2012 júl. 13. - 20:21:39
(1005/1721)
Az egészbe hogy illeszkedik pl. a tegnap is bemutatott "Idõtlenül" c. epizód?
TrustNoOne 2012 júl. 13. - 14:36:25 Előzmény agarik
(1004/1721)
http://trustno1.atw.hu/

Itt eltudod olvasni a részek tartalmát, magyar nyelven.
Az ország legismertebb X-aktás oldala.
bitten 2012 júl. 12. - 14:52:08 Előzmény Kulcskészítõ
(1003/1721)
És ez így van :) Mondjuk én DVDn nézem, de nem szeretem a mostani filmeket. Inkább a 80-as, 90-es évek filmjeit szeretem, az X-aktákat meg világ életemben zseniálisnak tartottam. Duchovny nagyon nagy színész, és nagyon irigylem azokat, akik még egy részt sem láttak az x-aktákból, de most kezdik el nézni, mennyi mennyi emlék, és élmény :)
bitten 2012 júl. 12. - 14:50:44
(1002/1721)
Ezt nem hiszem el, a Viasat6 extra, vagy mi a jó isten még mindig nem jutott el az 5. évad végéig? Mert ha jól tévedek ez a rész még a negyedik évadból való, amit mára írtak ki.

!SPOILER!

Egyébként nekem nem teljesen világos, megnéztem az elsõ mozifilmet, és éppen a Becézõ Szavaknál járok (6x04-Becézõ Szavak), de nem vágom hogy most akkor mivan. Scully végül kigyógyult az agydaganatból, mert az a bizbasz amit adott Muldernek a cigarettás férfi, hogy rakják be a tarkójába, annak nem tudom felidézni a végkimenetelét.

!Spoiler!

Egyébként jó sorozat, örülök hogy adja a Viasat 6 extra vagy mi, kár hogy nekem DVD-n csúszik a 7. évad hangja, várni meg nem fogok a TV-re, az biztos.

Ti hanyadjára nézitek a sorozatot?

Spiler kettõ:

Spender csak szerintem egy patkány?

spoiler vége.