Téma: X-akták

10/10
Mcee 2008 máj. 26. - 21:01:40 10/10 Előzmény colin.com
(126/1726)
dc, torrent, vagy warez. Egyébként örülök hzogy végre emberi idõben tudják adni :D
10/10
colin.com 2008 máj. 23. - 22:58:29 10/10 Előzmény TrustNo2
(125/1726)
HOL LEHET LETOLTENI AZ X AKTAKAT??? KOSZI
10/10
TrustNo2 2008 máj. 23. - 11:31:55 10/10
(124/1726)
Az operátor nem jogász, az egy dolog, hogy szerinte illegális, de valójában nem az. Õk mindenre ezt mondják, ez az érdekük. Én a BSA jogászával beszéltem egyszer, és õ azt mondta, hogy a másolásvédett cdt, dvdt, kazettát is nyogodtan lehet másolni, mikor rákérdeztem, hogy mi a helyzet a másolásvédelemmel azt válaszolta, hogy nyugodtan törjem fel :D szal õ már csak tudja.
Újvállalkozó 2008 máj. 23. - 11:10:20
(123/1726)
Az egy dolog,hogy régen mit csináltunk és most milyen törvények vannak. :) Nem régiben felhivtam a DigiKábelt érdeklõdés végett és olyat mondott nekem az operátor,amire rácsodálkoztam: érdeklõdtem,hogy a DigiKábelhez való dekóderre rá lehet e kötni a videot. Erre azt mondta,hogy igen,bár TV-bõl felvenni ugyanúgy illegális a jog szerint. :( És gondoljunk csak bele,milyen viták voltak és még most is vannak a YouTube körül,ami végülis teljesen ingyenes.
Veszek egy nagyobb vincsesztert és elkezdem gyûjteni a Rippeket. :)
rapanui 2008 máj. 23. - 08:25:40
(122/1726)
Tudod errôl a zenei cd-k jutnak rögtön az eszembe.
Vannak programok ugye, amikkel másolásvédett cd-ket lehet rippelni.
Namármost ugye a törvény szava szerint minden program, amivel egy másolásvédelmet megkerülsz, illegális.
Idáig gyönyörû, csak a bibi ott van, hogy a zenei cd-ken nem másolásvédelem van:)
A zenei cd-k úgy vannak ugye lebutítva, hogy ha berakod a számítógépbe, akkor nem látja a géped a dalokat, s ha nem látja, nem is lehet másolni(frappáns)
Igenám, csakhogy ez nem másolásvédelem, ahogyan ôk elôszeretettel hirdetik, hanem szép német szóval: abspielsperre...
Magyarra lefordítva lejátszás elleni védelem:)
Ezt pedig sehol sem tilos megkerülni.
Tehát azok a programok MÉGSEM illegálisak.
Sokkal inkább ez a védelemfajta ILLEGÁLIS, mert ezen zenei cd-k olyan jól vannak "megvédve", hogy nagyon sok esetben asztali cd-dvd lejátszó sem viszi ôket:)
10/10
TrustNo2 2008 máj. 23. - 08:05:11 10/10
(121/1726)
X-aktákat is le lehet tölteni, csak sajnos a fellelhetõ dvdripek elég rossz minõségûek, nem képileg, inkább hangilag... sok helyen csúszik, sistereg stb. de az elsõ évadból ami jelenleg megy a coolon abból fellelhetõ jó minõség.
10/10
TrustNo2 2008 máj. 23. - 08:00:54 10/10
(120/1726)
Se tvbõl felvett, se eredeti dvdrõl lerippelt anyagot (anyagi haszonszerzés nélkül!) terjeszteni nem illegális, csak sokan próbálják elhitetni, hogy ráijesszenek az emberekre, és kevesebben másolják, és inkább vegyék meg a filmet vagy a zenét. (Az a szöveg sem igaz, hogy a letöltött anyagot 24 órán belül le kell törölnöd, ha jól tudom ez amerikában van így, ezt valaki valamikor lefordította, feltette az oldalára gondolom, aztán valahogy elterjedt a köztudatban)
Igazából az összes ilyen jogvédõszervezetnek ez a megfélemlítés a célja (proart, artisjus, stb) feljelentgetnek, és ennyi. Mást nem tudnak csinálni, persze azért ez kellemetlen, bíróságra járni meg ilyenek.. de a végén mindenki akit feljelentettek megússza büntetés nélkül.
Magyarországon a jelenlegi törvények alapján így van, aztán, hogy késõbb ez változni fog e azt ugye nem lehet tudni... természetesen ha a másolt cdt vagy dvdt pénzért árulja valaki azt büntetik!
egyedül crackelt programokat használni illegális mert ott ugye nem elég lemásolni, fel is kell törni.
rapanui 2008 máj. 23. - 00:54:38
(119/1726)
Helló:-)

Az írásod nyomán megfogalmazódott bennem egy kérdés:)
Gondolom mindenki emlékezik a videós idôkre, amikor boldog-boldogtalan vette fel a tv-bôl a filmeket.Nem tudnék róla, hogy valaha is azt állította volna erre valamelyik illetékes, hogy kalózkodás, vagy lopás lenne eme cselekedet.
Ezeket a filmeket persze másoltuk is egymásnak.
Tehát TV-ben adott mûsorokat felvenni abszolút LEGÁLIS volt.
(ha jogilag nem ez lett volna a helyzet akkoriban, úgy szívesen venném ha valaki rávilágítana esetleges tévedésemre)
Ma ugyanez történik, csak már nem videóra vesszük fel a filmeket, hanem digitálisan TV-kártyával van rögzítve. Ma már nem kazettára másolgatunk át, hanem feltöltjük a netre(mások meg le).
Ez semmi különbséget nem jelent a régi idôkhöz képest, csak technikailag.
Tehát a kérdésem az lenne, hogy szerintetek ez tényleg ILLEGÁLIS(mármint tv-bôl felvett anyagot neten terjeszteni)?
Én a magam részérôl ha valaki egy sorozat részeit DVD-rôl másolja le(rippeli) és azt teszi fel a netre, azt ILLEGÁLISnak vélem, mivel ugye DVD-ket másolni elméletileg tilos, jogvédett...stb. De ha valaki tv-bôl veszi fel a sorozatot és azt osztja a neten, az is ILLEGÁLIS lenne?

peace

rapanui
Újvállalkozó 2008 máj. 23. - 00:18:14 Előzmény Ghavin
(118/1726)
Irjatok a Cool TV-nek én is ezt tettem. Én ezek után mindenkit arra biztatok,hogy menjen fel warez oldalra és töltse le a sorozatokat,amiket akkor és ott néznek meg és ahányszor csak akarnak. És amikor majd nem lesz nézõje a csatornáknak elkezdhetnek gondolnozni az okán...
Nálam a TV-vel kezdõdött,amikor hipp hopp megszüntették a Szellemekkel suttogót és a Jericoht, no meg a Feleségek is eltünt jó pár hétre.
RTL-en nagyon szeretem a késõ este Aliast,Point Pleasent-et és az Odaátat.
No és akkor jött a Cool TV,az utolsó reménységem. De úgy látszik nem tartott sokáig.
Kezdõdött a Szökéssel. Elõször mindennap ment, majd átrakták szombatra. Közben az Amerikai Látnokból leadtak két részt,majd rejtélyes módon eltünt. A Hálózat csapdájában kicsivel több részt élt meg,annak is nyoma veszett. Közben a Szökést megint elpakoltál péntekre, majd hétfõre. Mindeközben a Halál hullák is vándorolt összevissza. Aztán a Szökés második évada visszakerült Péntekre. Itt megjegyezném,hogy ha nem megyek fel véletlenül a Coll TV honlapjára,tuti lekésem az elsõ 4 X-aktákat. Kiváncsi vagyok,hogy a szombati Buffyt és Angyalt meddig fogják leadni. Tehát az utolsó csepp a pohárban most hétfõn volt,amikor is vártam a Haláli hullákat és nem elég,hogy 10 percet késett, X akták jött helyette. Amikor felmentem a honlapra nem hittem a szememnek.Heti 4 Aktákból heti kettõ lett és hogy a Millenium hova tünt,az megint csak rejtély marad a számunkra (kicsit sem idegesitõ,mivel én most látom/láttam volna elõször).
Szóval megfogadtam inkább megyek Warez oldalakra és minden TV le van szarva.
A Cool night-tól meg eleve hányingerem van,a sok csoffadt kurva ott riszálja magát,a mûsorvezetõk zavarban vannak és minden este a szex a téma. Azt hiszi a cool, hogy ezzel szerez magának nézettséget. Hát ha már nõi mellett akarok látni feljövök a netre,vagy átkapcsolok a Hustlerra.
Szóval Warez Rulz. :)
Ghavin 2008 máj. 22. - 23:10:04
(117/1726)
Nem tudom ki a Cool programigazgatója, de ezúton is küldenék neki egy virtuális tökönrúgást ezért a mûsortervért...
10/10
danab1 2008 máj. 22. - 10:21:18 10/10
(116/1726)
Abszolút érthetõ a felháborodásod! Én is ennek próbáltam hangot adni. Hogy ez ilyen változó mûsorrenddel nem egy komoly csatorna, max. egy hobbi tévé(cske)!
pathfinder 2008 máj. 22. - 00:34:55
(115/1726)
Sorry, tévedtem, most látom, hogy az ismétlések mennek le éjjel. Csak kicsit elborult az agyam, mert pont az utóbbi 3-4 esti idõpontban vetített részrõl maradtam le és azt hittem, h. azért mert levették a mûsorról...
pathfinder 2008 máj. 22. - 00:30:03
(114/1726)
Íme egy újabb példa a magyar csatornák idiótizmusára. Eddig ugye 0.30-kor ment plusz egy hajnali ismétléssel. Oké, a 0.30 tényleg késõ...mondjuk én így is megnéztem, de nem oszt. Erre mit csinál a baromja? Egyik nap benyomja fõmûsoridõbe nuku ismétléssel, másnap meg beb....a éjjel kettõkor. Nem hiszem el, h. ezek ennyire retardáltak...
10/10
TrustNo2 2008 máj. 21. - 19:31:00 10/10
(113/1726)
De így biztos nem maradsz le semmirõl mert 2x-3x is lemegy egy rész :D
10/10
TrustNo2 2008 máj. 21. - 19:29:52 10/10
(112/1726)
Sajnos minden csatornán összevissza adnak mindent :) szerintem a cool más sorozataival, és más csatornák más sorozataival sincs másképp, kivétel a szappanoperák meg ahol nagyon szorosan követik egymást a részek, a viasat is összevissza adta annak a idején :S egyedül az M1 adta sorrendben :(
10/10
danab1 2008 máj. 21. - 15:13:19 10/10 Előzmény TrustNo2
(111/1726)
Jó, én is örülök, hogy van, de tudod úgyis mire szeretnék célozni...
10/10
TrustNo2 2008 máj. 21. - 14:03:10 10/10
(110/1726)
Inkább ne adják? :)
10/10
danab1 2008 máj. 21. - 12:47:08 10/10
(109/1726)
Fantasztikus ez a Cool! Vagy adjanak egy sorozatot egy idõben, tisztességesen, sorba, ahogy a részek követik egymást, vagy inkább ne! Ennek így mi értelmme van???
Ez mûsorterv? Ez csatorna???
10/10
sushi 2008 máj. 20. - 19:49:00 10/10
(108/1726)
és ez a tegnapinak az ismétlése...vagyis szintén a 17.rész...
10/10
sushi 2008 máj. 20. - 19:44:25 10/10 Előzmény dukyka
(107/1726)
basszus tényleg...ez most akkor mi???