Téma: X-akták

10/10
Aang 2008 nov. 08. - 11:59:55 10/10
(401/1721)
A fene!! Most vége az X-aktáknak? Nem lesz több rész?
10/10
danab1 2008 nov. 08. - 11:36:23 10/10 Előzmény Moldávia bánata
(400/1721)
Megragadtad a lényeget!:-)
Várd csak ki a 7. évadot, igazi ínyencségek lesznek ott a shipperek számára...

Nekem megvan az összes rész és körülbelül háromszor láttam mindegyiket - egy-két kivétellel, amit még többször. De jó volt követni a Cool-on, tudva, hogy itt a fórumozók is nézegetik és utána eszmét lehet cserélni róla. Szóval, bízom benne, hogy a Cool fantasztikus Tv hamar észheztér!
10/10
sushi 2008 nov. 08. - 02:29:23 10/10
(399/1721)
most mit csináljak az életemmel nélkülük????:(nagyon el vagyok keseredve...:(
10/10
sushi 2008 nov. 08. - 02:24:29 10/10
(398/1721)
igazából nem is tudom leírni gondolataimat...az egész egy káosz volt...nem is káosz hanem inkább egyre mélyebb dolgok történtek....

nézzük csak a Mulder részérõl...

Skiner kijelenti hogy nézzen az ügy után, de csak õ kéri, mert nem veszik jó néven Muldert...
Egybõl rájön, hogy a kissrácot szeretnék lelõni...
Az õ oldalán áll egy Szép nõ aki kiderül, hogy a csaja volt...
Megjelenik a kis srác és elárulja a két csaj és az õ gondolatait nem teljesen...csak körvonalazva...sejtjük...
Összemelegedik a Dianaval, amit Scully meglát és nagyon szarul esik neki...
Skinner irodájában Scully nagy felfedezésre tett szert a kisfiúval kapcsolatsan....
közbe Mulder meglátja hogy a malbis forma él még...
Folyamatos vivás a fiatal fbi-os ügynökkel...
miközbe vigyáznak a kis srácra Scully majd utánna az ex...dianat lelövik aki a muldernek oly kedves...de ez a múlt...
végül szoba telefonbeszélgetés Scully és Skinner áthelyezésrõl, x-akták bezárásáról beszélnek...mulder megtudja...
következõ kép X-akta megsemmisítve...
megszakad a szívem...amit tervezett a jövõben mind összeomlott...az x aktaa...a legfontosabb dolog az életében...
de az ölelés a végén milyen elhidegült volt:(...ennyi
10/10
sushi 2008 nov. 08. - 02:07:28 10/10
(397/1721)
:)muszáj egy pohár bor mellett leírnom a válaszomat...:)
igazából te mindent leírtál amit én szerettem volna csak én nem írtam le a mögöttes tartamát...

én a végén vártam a folytatjuk hangot...de rájöttem, hogy ez volt az évad utolsó része...így a címre vissza gondolva valóban nagyon egyértelmû és találó volt...(mindig belemagyaráztam a címekbe így nem hallottuk általában, de most véletlen, valahogy meghallottam)...

ez a hármas dolog....iszonyúan megérintette a lelkem...egyszerûen szét tudtam volna robbanni az érzelmektõl...én azt gondoltam hogy a diana õ vagy áruló vagy fog történni vele valami...

a Scullyt nagyon nagyon nagyon meg tudtam érteni...és nagyon nagyon átéreztük a helyzetét amikor a kocsiban felhívta a mulder-t...nagyon durván elfolytja az érzelmeit...de miéééért??????

rájöttem, arra, hogyha õk nem lennének egymásnak már rég meghaltak volna...eszméletlen ahogy egymásra számíthatnak..és ez az elsõ számú x-akta (amit írtál)nagyon ott van...bár lehet nem az elsõ és nem is az utolsó...de mindenféleképpen x-akta mivel nyitott marad az ügy....vagyis soha nincs vége....

ezekbe belegondolva elfog egy nagyon meleg érzés amit egyszerûen nem tudok leírni...de azt tudom hogy szeretem és gyönyörû...:)

a mostani rész szereplõi: MULDER,SCULLY,DIAna,Cigarettás férfi,Alex Krycek,Skinner,meg az a fiatal fbi ügynök akinek most elméletileg az a pja a malbis forma...igazából csak John Doggett hiányzott a szereplõ gárdából...

I want to believe......
Moldávia bánata 2008 nov. 08. - 01:34:04
(396/1721)
A másik nagyon jó észrevétel! Ebben tényleg mindenki benne volt, akinek benne "kell" lennie. A cigarettás, Mulder három haverja, a titkos társaág emberei, akikrõl még én sem tudom, hogy kinek és minek dolgoznak, Skinner, Krycek stb.
offtopic
Moldávia bánata 2008 nov. 08. - 01:27:44
(395/1721)
Visszatérve az epizód címéhez:
Vége van az én türelmemnek is, már ami a cool tv mûsorszerkesztését illeti. Elmehetnek a fenébe!
Moldávia bánata 2008 nov. 08. - 01:26:26
(394/1721)
Te figyelj, nem fényezni akarlak, de valami elképesztõ, hogy megint menyire eltaláltad az én hangulatomat, gondolataimat! :D

Mert mi is volt az epizód címe? Vége. Vége volt egyrészt az évadnak, s vége lett az X-aktáknak is. És ismét, mennyi fordulat! A cigarettás visszatérése, az esetleges végsõ megoldás arra, hogy a "kép összeáljon egy egésszé", ahogy Mulder mondta. Meg a lezárás is! Hogy elégnek az akták.
Nagyon ott van ez a sorozat!

De ami nekem igazán tetszett!
- Maga most az egyik nõre gondol. S a két nõ közül az egyik szintén magára gondol...
Wáááááááááááááááúúúúúúúúúú!
Meg hogy ki is ez a nõ! S Scully reakciói... Libabõr!!! :))) Ez a bizonyos kapcsolat Mulder és Scully között, ez az 'oly távol vagy tõlem, mégis közel'-érzés. S mindeközben ott van a háromszög harmadik csúcsaként Diana. akinek a neve csak egyetlen i-ben különbözik Scully keresztnevétõl... Akirõl csak annyit tudhattunk meg, hogy Mulder egykori nõje volt... S amikor Scully vinné Muldernek a gyerek agyáról a röntgenfelvételeket, s meglátja õket, s inkább visszafordul...
S kábé ilyenkor vetõdnek fel az emberben a gondolatok, mint pl. a fekete-fehér rész végén a táncjelenet...
Se veled, se nélküled. Mert azt nem vallják be egymásnak... És maguknak sem... Pedig valami van a levegõben... Valami vibrál, és ezt õk is érzik... Ez lenne az, amit nem vallanak be egymásnak, s talán még maguknak sem? Ez a valódi rejtély, az 1-es számú X-akta! A sorozat lényege!
Talán az egész olyan, mint Baudelaire verse, az Egy dög? Amely naturálisan leírja, hogy oszlik szét egy kutya teteme, s amely tulajdonképpen egy szerelmesvers... Mi is vibrál Scully és Mulder között?

Egy életre felejthetetlen ez a sorozat!
10/10
sushi 2008 nov. 08. - 00:53:29 10/10
(393/1721)
úúúúúúúúúúúristen láttátok a mai részt????eszméletlen...ez egy teljeségesen tökéletes befejezõ rész az évadból...mindenki benne volt akit imádok és egyben utálok:)...szegény Mulder, egy élet dõlt össze benne...meg bennem is,megszakadt a szívem érte...:(
Moldávia bánata 2008 nov. 07. - 20:47:44
(392/1721)
Tényleg, ma lesz még egy rész, aztán vége... Hát ez valami közröhej!
Pedig a tegnapi is milyen jó volt, igazi borzongatós rész volt!

Bizonytalan idõre megint megszakítják? Hihetetlen...
10/10
danab1 2008 nov. 07. - 19:19:16 10/10
(391/1721)
Gratulálok Cool, nagyon jók vagytok! Mit jók, a legjobbak!
10/10
Pickwick 2008 nov. 07. - 19:16:53 10/10
(390/1721)
Nah, pedig már úgy megszoktam.... :(

Csak 5 évad van, vagy van még?

Tudja valaki, fogják folytatni a cool-on?
10/10
Dr.Genya 2008 nov. 07. - 19:03:39 10/10
(389/1721)
"holnap lesz az utolsó része az 5. évadnak" Elmennek a pi...ba.
jeffero 2008 nov. 06. - 13:19:08
(388/1721)
A Cool TV megint alakított, már kezdtem elfelejteni a 2-3. évad során feltûnõ sorozatreklám logót, ami a jobb felsõ sarokban díszelgett, erre ismét hetek óta ott forog ezúttal a Dawson és a haverok sorozatot hirdetõ logó, pedig reméltem, hogy erre a hétre leveszik, de mégsem így történt. Nem is értem, mi köze van az X-Akták-nak a Dawson-hoz, mert nem hiszem, hogy ilyen scifi rajongók néznék azt a tini szappanoperát, szerintem nem érnek el ezzel a reklámmal számottevõ nézettségnövekedést.

A másik dolog, hogy az elõbb figyeltem fel az infóra a sorozatjunkie oldalt olvasgatva, hogy a Cool TV az X-Akták-at szünetelteti, és tényleg, holnap lesz az utolsó része az 5. évadnak, jövõ héttõl a helyén a Miami helyszínelõk (2 évad párhuzamosan belõle, nem értem ?!), utánavaló héttõl pedig a 24 c. sorozat 5. évada.
Mindegy, legalább míg Mulderék 6. évada mûsorra kerül, talán leveszik azt a reklám baromságot a jobb felsõ sarokból.
10/10
sushi 2008 nov. 03. - 14:52:30 10/10 Előzmény FrancziskaAaAa
(387/1721)
reméljük a mai kárpótol mindenért:)...
10/10
FrancziskaAaAa 2008 nov. 02. - 18:40:55 10/10 Előzmény sushi
(386/1721)
én is teljesen igy éreztem ... nekkem annyira nm jött be a rész nm tudnám megmondani h miért de nm nagyon tetszett ... azt tényleg vicces volt látni h Mulder nm tudja h mi az az x-akta ... nm volt egy tul érdekes rész sztem nm hagyott bennem mély nyomot ...
10/10
sushi 2008 nov. 01. - 18:27:14 10/10
(385/1721)
akkor rám gondoltál közben csak nem tudtad, hogy valójában rám gondolsz...:)
vagyis ha jól értelmezem akkor a Mulder apjától indult ki az x-akta???
igen azt már láttam hogy a csaj mondja hogy miért x-akta...
de a bogaras figurát nem értettem teljesen...neki csak annyi volt a szerepe, hogy a kormány beleültette????
természetesen az apja is egy nemes harcért harcolt, a társa megölése ügyéért...
nem volt ez rossz, csak hát az ûr azért ott van a gyomromba...hétfõig...:)
Moldávia bánata 2008 nov. 01. - 17:54:55
(384/1721)
Honnantól nem látad? Mulderhez intéztek egy kérdést, hogy tudja-e, mi az az X-akta. Mondta, hogy ha jól tudja, akkor azok a befejezetlen ügyek, vagy valami ilyesmi. A sztroi 1990-ben játszódott, de vicces volt átni, hogy Mulder nem tudja, mi az az X-akta. :)

De volt benne egy bukfenc is. Még a sorozat elején volt egy utalás, hogy az X-aktákat J. Edgar Hoover nyitotta meg, valamikor 1945-ben. Ez a rész az ötvenes évek amerikájában játszódik, a McCarthy-féle boszorkányüldözés idején, s az egyik titkárnõ mondja, hogy itt van egy X-akta. Erre a nyomozó megkérdezte, hogy miért X-akta, a titkárnõ meg azt mondta, hogy azért, mert az ilyen befejezetlen ügyeknek már csak az X betûnél talált helyet.

Az meg külön érdekes, hogy tegnap én is pont arra gondoltam, hogy annyira elüt ez a rész a többi résztõl, hogy ha valaki nem az elejétõl nézi, tuti nem tudta volna megmondani, hogy melyik sorozatot is látja, mivel ohne Scully, és Muldernek is csak inkább a fiatalkori apját mutogatták benne.
10/10
sushi 2008 nov. 01. - 17:03:24 10/10
(383/1721)
na a tegnapi rész...az elejérõl sajnos lemaradtam, így azt se tudtam, hogy most valójában mit is nézek...vajon x-akták megy???de aztán jött az ízeltlábas gyilkolós szájból kijövös férfi és megbizonyosodtam róla...:)
de ez a rész akkor is...olyan mintha, tudjátok mikor nem esztek húst és ott marad az a kis ûr a gyomrodba...na ezt éreztem a tegnapi résszel kapcsolatban...
10/10
danab1 2008 okt. 31. - 18:23:48 10/10 Előzmény sushi
(382/1721)
Krycek mindig nagy kedvenc a rajongók között. Hát, való igaz, õ roppant érdekes karakter. Egy amolyan szélkakas, aki igazából maga sem tudja, hogy jó, vagy sem. Mert ezekben a részekben például már igyekszik az igazságot képviselni, és nem is beszél olyan nagy zagyvaságokat... SPOILER: Konkrétan szerintem a legigazabb az volt, amit õ fogalmazott meg, bármilyen furcsa is. Ugyanakkor magát sem akarja azért feláldozni.
Mulder mindig is utálni fogja, merthogy ugye megölte az édesapját. De õ tulajdonképpen nincs ellenük. Én azt bírom, amikor kölcsönösen legyapják egymást Mulderrel.:-)

Spender pedig nem túl szimpatikus jelenség, de mgvan rá az oka. Egyébként a színész elõször a Nemet váltók c. epizódban tûnt fel áldozatként.:-) Kedvelik õt a készítõk...