Téma: X-Faktor

velorexescsavo 2010 dec. 06. - 08:54:30 Előzmény Steve1
(8226/11326)
Drágajó Pista!
Ha Magyarországon Steve-nek becézed Magad, akkor gondolom New Yorkban Pista lennél.
Szerinted milyen lelke van annak, aki meri észrevenni, hogy a legendás Cserháti Zsuzsa rettenetesen affektáló stílusban énekelt? Annyira fekete akart lenni, hogy saját maga paródiájának hatott. Legalábbis én többször azt hittem, amikor a rádióban meghallottam, hogy valaki parodizálja. Szerintem ennek a véleményemnek semmi köze a LELKEMHEZ.
Viszont el vagyok varázsolva ezektõl a fiataloktól, akik friss színt visznek a hazai könnyûzenei világba, megmutatják a sok önmaga emlékmûvévé vált múmiának, hogyan kell énekelni.
10/10
Deszpina 2010 dec. 06. - 07:45:06 10/10 Előzmény velorexescsavo
(8225/11326)
Errõl jut eszembe!
A párbaj régen olyan volt, hogy ugyanazt a dalt énekelte el mindenki a saját stílusában. Volt mit összehasonlítani. Ennek most a világon semmi értelme nincs, csak az énekesek idegeivel játszanak.
Shanks 2010 dec. 05. - 21:48:18
(8224/11326)
"Hangja azóta sem jött meg, akkor mitõl lennénk elájulva???"

Ezt úgy mondod, mint ha valahol-valamikor lett volna hangja..

Csak nyekereg állandóan.
Alicante 2010 dec. 05. - 19:57:05 Előzmény pneklara
(8223/11326)
"Amikor Nikolasz elõször lépett színre, mindenki felkapta a fejét.
Azóta viszont mindig, mindenben ugyanaz:"

Norbi is mindig ugyanolyan s.zar!
Hangja azóta sem jött meg, akkor mitõl lennénk elájulva???
Alicante 2010 dec. 05. - 19:51:57 Előzmény Steve1
(8222/11326)
Elton John-nak is egy hangszine van mégse unalmas. Nikolas igenis nagyon jó, ráadásul szerény is. Ráadásul sokaknak tetszik az erõteljes öblös hangja. Nézz csak szét a Facebook-on mennyi rajongója van.
Veca is csodásan énekel, soha nem hamis!
Én a magam részérõl egy Veca-Nikolas döntõnek örülnék!:-)

A "cirkuszi porondmesterbõl" már nagyon sokunknak elegünk volt.
Csak az öngyilkosjelöltek veszik meg a CD-jét.

Ha már a show-t képviseli menjen Fábryhoz szerepelni ott még a halálhörgését is elnézem neki...
1/10
Steve1 2010 dec. 05. - 19:25:47 1/10
(8221/11326)
Mondjuk nem mondanám, hogy ez egy olyan hozzászólás volt, mint amirõl te beszélsz:

"Az egyik egy szép dalt, a másik egy Cserháti-féle rettenetet."

Nem tudom, milyen lelke lehet annak, aki a Csrháti Zsuzsa bármelyik számát rettenetnek nevezi. Hát ezért van itt focimeccs hangulat barátom.
1/10
Steve1 2010 dec. 05. - 19:23:27 1/10
(8220/11326)
Kár, ismertem egy Diust, aki a kardomba dõlt :D
Viccet félretéve igen, Nicolas itt nem sokat mutat. Tudom, hogy van egy száma fent a youtube-on, ami nagyon jó, tényleg nagyon jó. De, ha végignézted volna az eddig iadásokat látnád, hogy még annyit sem ad ki magából, amennyi szükséges lenne, hogy a párbajt elkerülje. Aki ilyen tehetséges, az ne legyen sóher a hangjával. Ez a véleményem.
Roxer 2010 dec. 05. - 19:18:36
(8219/11326)
Nekem akkor is leesett amikor megtudtam,hogy a Gyõzike showt mennyien nézik,ettõl még nem lesz minõségi mûsor!
Dius 2010 dec. 05. - 18:48:19
(8218/11326)
Igen, egyetértek veled! :)
Egyébként, az én hozzászólásom volt meccs-hangulatú? Pedig nem vagyok egy alpári stílusú "drukker"! :)
velorexescsavo 2010 dec. 05. - 18:38:48
(8217/11326)
Nem lenne azzal sem baj, ha Nikolas hangja tetszene, mert tényleg jó. Ha nem tetszik sem Veca, sem a hangja, az a Te dolgod, én nem akarlak semmirõl meggyõzni. Nekem tetszik a hangja is, az énektudása és õ maga is.
Nekem egy dolog nem tetszik vele kapcsolatban: az apja. De arról viszont nem tehet.
Dius 2010 dec. 05. - 18:27:16
(8216/11326)
Azt hiszem, nem fogalmaztam jól. Nem azért találom nyekergõnek a Veca hangját, mert a Nikolasz hangja tetszik (igaz, nem is ezt írtam..). Ahogy folyamatosan magas hangon énekel, olyan a hangszíne, ami nekem már igazán nem kellemes. Ez van, nem tehetek róla. Alapvetõen nem szimpi a csaj. Ennek azonban nincs köze egy másik elõadóhoz.
Sõt! Õszintén szólva, kb. az uóbbi két mûsort láttam csupán, nem vagyok egy sorozat -vagy tehetségkutató show-rajongó, nem hat meg a Megasztár, sem az X-faktor, ahogy a többi hasonló mûsor sem. Szóval, nekem szinte mindegy, ki nyeri, nem dõlök kardomba.
Úgyhogy, miattam biztos nem lesz focimeccs-hangulat! :)
3/10
Semprini 2010 dec. 05. - 18:24:22 3/10
(8215/11326)
Gesztinek tegnap volt egy rendkívül találó mondata Norbihoz idézem:

'Azért amikor a vokál megszólalt, hallani lehetett, hogy mi a különbség az éneklés meg aközött amit TE csinálsz..."

Hát igen, fején találta a szöget... Norbi produkciója csillagászati távolságokban van az éneklés fogalmától de még attól is hogy határesetnek lehessen titulálni az éneklés, a hörgés és az artikulátlan bömbölés határmezsgyéjén. Nem, ez nem hang, nem éneklés, és nem zenei produkció, mindhárom vonatkozásban totálisan értékelhetetlen amit nyújt. Szerintem a mozgása is nonszensz (Uhrin Benedek 80akárhány évesen jobban de legalább így mozog...)
Egyszerûen felfoghatatlan, mi a francot keres még a versenyben, ráadásul úgy, hogy még párbajozni sem kellett soha! Nagyon kíváncsi lennék, hogy ha mondjuk Vecával kéne párbajoznia, a tisztelt zsûri vajon melyiküket küldené haza??? Ahogy Wolf Katit (a mezõny legjobbját) lelkifurdalás nélkül hazaküldték, én már semmin nem lepõdnék meg... :-(
dytke0703 2010 dec. 05. - 18:23:13
(8214/11326)
Ha vennéd a fáradtságot és ellátogatnál a G-portálra,megbizonyosodnál,hogy nem csak tinik rajonganak Norbiért.De mennyien vagyunk !!Leesne az állad!Persze mindenkinek szive -joga ,hogy kit szeret és kit nem,de felesleges a folyamatos leszólás,beszólogatás.
Dius 2010 dec. 05. - 18:21:26
(8213/11326)
Atyaég! Vásáry André???? A neve hallatára is kirohannék a világból.. tényleg ezt érzed? Szegény srác. :)
Jó ég, ezek szerint itt tényleg csak nekem tetszik. :)
velorexescsavo 2010 dec. 05. - 18:18:22
(8212/11326)
Szomorúan látom, hogy itt a Fórumon is tetten érhetõ a focimeccs hangulat és stílus. Azért mert valakinek Nikolas hangja jobban tetszik, miért nevezi Veca hangját nyekergõnek? Norbit kivéve mind nagyszerû énekesek és akik a közelmúltban kiestek azok is jók voltak. Szerintem élvezni kellene inkább a szép produkciókat epés megjegyzések nélkül. Ráadásul igen nehéz összehasonlítani két énekest, ha nem ugyanazt a dalt énekli. Az egyik egy szép dalt, a másik egy Cserháti-féle rettenetet.
Roxer 2010 dec. 05. - 18:10:01
(8211/11326)
Elég ha ezt a fórumot megnézed,kevesebben szeretik Norbit ,mint ahányan igen!Az,hogy a facebookon hányan lájkolják tökmindegy sokan nem foglalkoznak ilyesmivel 15 év felett!
A magam részérõl ha szórakozni akarok elmegyek a cirkuszba,vagy megnézek egy jó vígjátékot,a koncerten meg zenészeket,énekeseket akarok látni,akik értenek ehhez!
Dius 2010 dec. 05. - 18:04:24
(8210/11326)
Igen, a mosolyban igazad van. Tényleg! :)
Dehát mégis, szegény hányféleképp mosolyogjon? :)))

Viszont - pl. Vecával ellentétben, aki hetek óta lírai dalokat ad elõ a nyekergõ hangján, istenem, mennyire irritál... - Nikolas próbál többféle stílusban helyt állni, fejlõdni elõadóként,és minden ízlést kielégíteni.

Nekem egyébként nincs bajom Norbival, nagyon jópofa, eredeti és sokoldalú ember, de nem bírnék végighallgatni az õ hangjával egy albumot. Ez van. Hisz ahány ember, annyi ízlés. :)
pneklara 2010 dec. 05. - 17:52:48
(8209/11326)
Amikor Nikolasz elõször lépett színre, mindenki felkapta a fejét.
Azóta viszont mindig, mindenben ugyanaz: a grüberlis mosoly le nem olvad az arcáról, és egysíkú. Olyan, mint ha különbözõ kaját csinálnánk, s végsõ mozdulattal nyakon öntenénk juharsziruppal, így ugyanaz az édeskés íze van mindennek.
Érthetõ, hogy én Norbira vagyok vevõ, a fanyarságára, a kesernyésségére - pedig meg sem közelíti Nikolaszt hangban, profizmusban. De a vendéglõben sem egyformát rendelünk:)
Dius 2010 dec. 05. - 17:46:27
(8208/11326)
Nem látom, hogy itt nagyon odalennétek takács Nikolasért. Jól látom?
Pedig nagyon egyedi az orgánuma, a hangszíne, mindemellett remek elõadó és jól énekel. Ó, és egészen jó pasi. A zenei ízlése pedig magával ragadó. Nekem legalábbis minden héten nagyon tetszenek a dalok, amiket elõad. Én neki drukkolok. :)))

A tegnap mûsorral kapcsolatban, ne legyen már senki annyira naív, hogy azt higyje, a két tesó véletlenül párbajozott. Ahogy Ö. N. is többször elmondta, egyedülálló a mûsor történetében ez a fordulat, még egyik országban sem fordult ilyen elõ, bla, bla. A lehetõ legtöbb bõrt le is húzták az egészrõl, amit csak érzelmileg lehetett... mi kellhet jobb marketing egy ilyen mûsornak??? Meghatottság, szeretet, ragaszkodás, könnyek, érzelmek....
Mivel Tamásnak egyértelmûen mennie kellett - pedig a párbajos dalt úgy énekelte el, hogy kirázott a hideg, de sajnos ezt is azzal a kissé mulya arckifejezésével -(hiába, fiatal még) -
nosza, eresszük rá a tesóját, kell a népnek a sÍrás-rívás, miegymás.
Csabát õszintén sajnáltam, elhittem neki, hogy fáj neki ez a küzdelem, de nem volt választása. Szerintem jó tesók.

Továbbra is, hajrá, Nikolasz! :)
velorexescsavo 2010 dec. 05. - 17:45:47
(8207/11326)
Még sasjózsinak is vannak rajongói.