Téma: X-Faktor

Denisam 2012 dec. 17. - 21:54:46
(3073/3153)
Azért én remélem mégsem :( Sajnálnám õket nagyon. Most meghallgattam az elsõ X faktorból Király L. Norbit, mert nem tudtam elképzelni, hogy miért emlegeti még mindenki. Nem azért, de Vastag Csabát többször hallottam énekelni, gyenge eresztés, de Király L Norbi tényleg csúcs, a rekedt hangjával belopta magát a szívembe, alig várom, hogy albumát is halljam, és klipet lássak tõle :D
Ebbõl a szériából Adélt látnám színházban, valamint Krisztiánt, Stone-nak, Gergõnek, Spiritnek hallgatnám az albumát.
A többiek nem csigáztak fel, többek közt Timi sem.
mapk 2012 dec. 17. - 21:49:39
(3072/3153)
Á, szóval SÖTÉTbõl...,nem tudtam vajon mi lehet az a csötét? :D
-
Hát nem irigylem.
Na de akkor is,az a 12 misi nem rossz...vagy? Mert hát cserében el kellett viselnie, hogy Geszti csókolgassa...de lehet egy új arc kijön a keretbõl(mondjuk egy Chandler,ha már-),és még marad is.
Mûtét utáni lehetséges név variációk:
Oláh Chandler
Bing Gergõ
Oláh Bing
:)
_goldie_ 2012 dec. 17. - 20:30:42
(3071/3153)
leesett és koppant :D
még nálam is komplikáltabb vagy :))

jól énekel a srác..szeretem a hangját
igen persze..Gergõ kitört a csendbõl a sötétbõl.....de......
pillanatnyi reflektorfényt kapnak csupán a felfedezettek és 1-2 év múlva már a nevüket sem tudjuk
olahmiki1959 2012 dec. 17. - 19:42:09
(3070/3153)
Hááát...


Felemás érzéseim vannak a tegnapi döntõvel kapcsolatban.
Egyrészt örülök, hogy Oláh Gergõ nyert, de azt hiszem, Antal Timi gyõzelmének is ugyanúgy tudtam volna örülni.
Ez az aprócska lány tegnap tényleg bedobott apait-anyait, nagyon jól énekelt, bár én a helyében nem vettem volna elõ újból az "Oz, a csodák csodája" címû film betétdalát, mert ez a hihetetlenül kitekert, "az anyja sem ismer rá" dallam már a múltkor sem tetszett, és most sem.
Az utolsó dalt, az úgynevezett "A gyõztes dalát" viszont egyértelmûen jobban énekelte, mint Gergõ, érzékenyen, tisztán, hatásosabban.
Gergõ szerintem túlságosan nagy vehemenciával énekelte ezt a dalt, ami visszaütött, inkább erõlködés, és ebbõl kifolyólag néhány hamis hang lett belõle.
Az a verseny folyamán - legalábbis a számomra - egyértelmûen kiderült, hogy Gergõnek a ritmusos, táncra, mozgásra is lehetõséget adó számok fekszenek igazán, a lassúbb, líraibb daloknál elõ-elõjönnek a hangképzési problémák, a mély hangok bizonytalanságai, csúszkálásai.
A táncos számokban viszont Gergõnek a mai magyar mezõnyben gyakorlatilag nincs ellenfele, ott lubickol, az az õ valódi közege, és abban valóban a legjobb.

Azt hiszem, elég jó szemem van az ilyesmihez, és nem járok messze az igazságtól, ha azt mondom, hogy a duett dalok mindegyike, - Oláh Gergõ és Vastag Csaba, illetve Antal Timi és Kocsis Tibor duettje - egyaránt playback volt.
Ami elég ciki, csak azt tudom elképzelni, hogy biztonsági játékra törekedtek a vendégek, és ezért volt ez a megoldás. Elég szomorú, hogy nem merik vállalni az élõben való éneklést.
A Hooligans zenekar száma nem volt rossz, igaz, hogy a refrénjének dallama engem kísértetiesen emlékeztetett a Zanzibár együttes "Nem vagyok tökéletes" címû számára. De hát ez legyen a legnagyobb gondunk manapság...

Presser Gábor és Tóth Gabi kettõse viszont szenzációs volt, - mondjuk Presser éneklésébõl, dörmögõ szövegmondásából ugyanúgy nem értettem szinte semmit, mint az elmúlt évtizedekben, - viszont a régi Hammond orgonán való dzsesszes játéka baromi jó volt, és õt amúgy sem az énekesi, hanem a zseniális zeneszerzõi mivolta miatt kedveljük.
Tóth "Új szilikoncickók" Gabi fergetegesen énekelt, tiszta zene az a lány, - énekesként bõven kenterbe veri az ajnározott nõvérét, aki persze szintén jól énekel, - és tökéletesen összedolgoztak Presserrel, egy olyan egymásnak való zenei felelgetést, egymásra hangoltságot, azonos zenei hullámhosszon való levést mutattak, hogy elképesztõ.
Hatalmas élmény volt, talán az este egyik csúcspontja.
Ja, és nem playback-rõl, hanem ÉLÕBEN adták elõ a produkciót!!!

A fantomképek alatti százalékok ide-oda cserélgetését nem nagyon értettem, azt pedig egyenesen felháborítónak tartottam és tartom most is, hogy a végén nem úgy derült ki az eredmény, hogy a két fantomképet befordították volna, - amire egész héten, és egész este minden nézõ lélegzetvisszafojtva várt! - és megtudtuk volna végre, hogy melyik ábra kit rejtett, az alatta lévõ százalékokkal együtt, hanem Ördög Nóra egy borítékból kiszedett papírlapról olvasta be a végeredményt.
Megint csak egy elképesztõ baki, melléfogás, rossz szájízre okot adó, kétbalkezes szerencsétlenkedés. Ja, majdnem elfelejtettem, hogy a mûsor az RTL-en ment, így már nem is annyira meglepõ ez az újabb szánalmas megoldás.

Kifejezetten szíven ütött, - vagy gyomron vágott, kinek mi tetszik, - amikor Ördög Nóra nem üvöltve, hanem visszafogottabban, csak kiabálva jelentette be, hogy jövõre újabb X Faktor lesz.
Nabazdmeg! - szakadt ki belõlem spontánul egy visszafogottnak semmiféleképpen sem nevezhetõ kifejezés.

Hát soha nem fogunk megszabadulni ettõl az õrülettõl???...
mapk 2012 dec. 17. - 19:34:31
(3069/3153)
http://www.youtube.com/watch?v=mKBCiNe5Ots (a megfejtés:0:55-nél csendbõl helyett Chandler..biztos szereti a Jóbarátokat,na de ennyire??)
Akosh 2012 dec. 17. - 19:30:01
(3068/3153)
Mint Timi irányában elfogult én is azt mondom a Szerelem miért múlsz-t nem tudta szépen elénekelni. Ehhez még fejlõdnie kell, de a faktoros lányok közül még így is az egyik legtehetségesebb. Remélem ezt te is elfogadod.
Akosh 2012 dec. 17. - 19:28:05
(3067/3153)
Én is így gondolom. Sajnálom Timit, hogy nem nyert, de ilyen fiatalon ezt elérni óriási teljesítmény. Nekem Timi jobban bejött, de az biztos hogy Gergõ megérdemelten nyert. Viszont úgy gondolom idén volt a 3 faktor széria közül tényleg a legszorosabb verseny. Ahogy tudom a zeneakadémiára akar jelentkezni, tehát van életcélja. Ráadásul Malek Miklós azt nyilatkozta, segíteni fog Timinek elindítani a karrierjét. Innen már csak ezen a pici lányon múlik, hogy ilyen tehetséggel mint az övé tud-e igazán valamit kezdeni.
1/10
Semprini 2012 dec. 17. - 19:23:48 1/10
(3066/3153)
Ez amit most csinálsz már trollkodás, azt ugye tudod?
offtopic
_goldie_ 2012 dec. 17. - 19:15:36 Előzmény mapk
(3065/3153)
ez a Chandler-téma engem is foglalkoztat..
Gergõ mint Chandler?
1. Gergõ kitört Chandlerbõl
2. Gergõbõl elõtört Chandler
3. Gergõ kitörte Chandler nyakát/ablakát/nõjének cipõje sarkát
4. Gergõ vulkanizálódott
Denisam 2012 dec. 17. - 18:24:44 Előzmény mapk
(3064/3153)
Mi van a micsodával?! Hogy hogy kitört Chandler?! Légyszi fordítsd...
1/10
Semprini 2012 dec. 17. - 18:02:09 1/10
(3063/3153)
hát nekem aztán példálózhatsz Gesztivel, mert az X-faktor 1-2-3-at egybevetve is alig-alig volt, amikor Gesztivel értettem volna egyet, abszolúte nem tartom kicsit SE hozzáértõnek, még csak nem is ugatja a szakmát, egy jó képességû szövegíró, ex-rapper, de NEM ZENÉSZ! Honnan is értene hozzá? Azt persze nem hallottad, vagy nem akartad meghallani, amit Malek meg Keresztes mondott Timirõl? Na, ÕK zenészek, illetve Keresztes énekes. Egyébként meg rohadtul unalmas már, hogy minden második hsz. a tied és idedörgölöd állandóan hogy bezzeg te mennyire örülsz annak h Gergõ nyert, hát örülj, gondolom te is részesedsz belõle, különben nem érteném, ezt a hihetetlen mértékû elfogultságot, de nekem elegem volt a melldöngetésedbõl!
pneklara 2012 dec. 17. - 17:53:01
(3062/3153)
Csak 24?:) Idõsebbnek gondoltam:) Mint kétgyerekes családapát.De vannak korán érõk:)
pneklara 2012 dec. 17. - 17:29:39
(3061/3153)
Most volt az elsõ alkalom, hogy nekem teljesen mindegy volt, ki nyer, mert mindkettõt egyformán érdemesnek tartottam a gyõzelemre. Kicsit fáj a szívem Timiért, mert õ 19 évesen vitte végbe ezt a bravúrt. Gergõ -ha jól tudom - 10 évvel idõsebb, az azért nagy elõny ezen a téren.
S mindkettõ szerénynek mutatkozott, nem voltak elszállva maguktól.
Végre megtudtam, hogy egy "gereblyés közmunkás" honnan szerezhette a zongora tudását. Hát mûvészeti iskolában tanult.
Ez semmit nem von le persze az értékébõl,sõt, csak nem tudtam hova tenni, mert hogy nem ezzel a tudással született, az biztos. Egyre többet hallani olyan iskolákról, ahol a roma gyerekeket a mûvészet által akarják felemelni, kiemelni. Hogy van tehetségük e téren, az biztos.
mulao 2012 dec. 17. - 17:01:14
(3060/3153)
Elég szr érzés, ha nem a kedvencünk nyer. Anno én A Nagy Duettnél sajnáltam nagyon, hogy nem a Peller-Bereczki páros nyert, senkit nem érdekelt, hogy jobbak voltak, mint Trokánék. Itt viszont még csak meg se csinálták azt a csalást, hogy 3 perccel a vége elõtt felfordítják a fantomképeket. Jövõre is lesz X-faktor (csak tudnám minek), lehet, hogy még nyerhet nõ. Bár jobban teszi minden nõ jelentkezõ, ha inkább a Tv2 tehetségkutatójába próbál szerencsét.
szabyy 2012 dec. 17. - 16:50:27
(3059/3153)
Az RTL klub "gyõzteseibõl" nekem már nagyon elegem kezd lenni... De ma eszembe ötlött valami. Még lesz egy széria, azt megnyeri (jobban mondva megnyeretik vele) Keresztes (õ az egyedüli aki még nem nyert), aztán remélem megszûntetik ezt a színvonalosnak nem éppen nevezhetõ mûsort. :)
McCart 2012 dec. 17. - 16:47:03
(3058/3153)
Megérdemelten nyert a legjobb.
Ilyen se sûrûn fordul elõ ezekben a tehetségkutatókban beállított szarkupacokban.
1/10
Semprini 2012 dec. 17. - 16:20:17 1/10
(3057/3153)
Köszi, kiegészítésül még hozzátenném, hogy Timi már a táborban leénekelte az összes többi versenyzõt az I surrender-rel, onnantól kezdve szinte biztos voltam benne, hogy dobogós helynél nem végezhet hátrébb - hacsak valami iszonyú nagy bunda ne történik. Egyszerûen nem voltak nála ketten se jobbak. Ha tényleg a hang és az éneklés számítana, Gergõ sem lett volna vetélytársa, de mint tudjuk ez egy szimpátiaszavazás, ráadásul tényleg nagyon szoros volt végig, tehát akár még az is lehet, hogy amikor a legnagyobb volt a különbség akkor pont Timi vezetett, és ha pár perccel elõbb zárják le, akkor õ nyert volna.
Akosh 2012 dec. 17. - 16:13:31
(3056/3153)
Egyetértek a hozzászólásoddal. Gergõ és Timi más dalokat énekeltek, ezért nem lehet a kettõt objektíven összehasonlítani, pl. a vasárnap esti elsõ dalokban Timi leénekelte az összes versenyzõt. Ha Timi 120 %, akkor Gergõ nálam 110 % volt a tegnapi mûsor alapján.
Sajnálom, hogy nem Timi nyert, azt meg pláne, hogy jövõre Malek Miki már nem lesz mentor. Szerintem szakmailag õ volt az egyik legjobb a 4 közül.
Pikacsu 2012 dec. 17. - 16:01:05
(3055/3153)
Timi se énekelte volna jobban Gergõ számait. De ezután lesz érdekes, hogy ki mit kezd a népszerûségével.
A fucktor csak most kezdõdik.
1/10
Semprini 2012 dec. 17. - 15:19:08 1/10 Előzmény mulao
(3054/3153)
Timinek kellett volna nyernie, de úgy látszik a reteknél nem bírják elviselni ha egy nõnemû nyer, így aztán második lett. De ha belegondolunk az elsõ szériába, a hatodik(!) helyezett Wolf Kati futotta be talán a legnagyobb karriert és Janicsák Veca is csak negyedik lett (miközben a két leghangtalanabb: VCS és KLN dobogós!), akkor nem is annyira tûnik rossznak Timi második helye.
Timi egyszerûen sokkal jobban énekelt, és azt se felejtsük el, hogy sokkal nehezebb dalokat, mint amiket Gergõnek egyáltalán valaha is oda mertek adni. Gergõnek annak ellenére, hogy sokkal könnyebb számokat énekelt, voltak kifejezetten gyenge sõt rossz produkciói is. A gyengécskére sikerült szombati "elõfinálé" után a végsõ döntõben mindketten a legjobb formájukat hozták, Timi 120, Gergõ olyan 85 százalékot teljesített. A szavazás állása végig nagyon szoros volt, volt hogy 50:50, majd 55:45, a végén meg 49:51, sõt kétszer azt hiszem meg is fordult, ahogy ez már ilyenkor lenni szokott. A végeredményt meg úgy manipulálták ahogy akarták. Ahogy azt sem hiszem, hogy az elsõ szériát Vastag Csaba a fantasztikus hangi teljesítménye miatt nyerte, mivel neki olyanja nem volt, sõt a másodikban is jobb volt Muri Enikõ mint Kocsis Tibi. Tehát ismét gyõzött a kontraszelekció, pedig lehetett volna másképp is.
De nem csalódtam a retekklubban, kb ezt vártam tõlük. :-(