borkasztik 2016 jún. 16. - 20:40:15 Előzmény pb69
(59/99)
Teljesen egyet értek.
9/10
pb69 2016 jún. 13. - 18:17:06 9/10 Előzmény -NOMAD-
(58/99)
Gondolom Erik-re gondoltál Charles helyett.

Én nem tudom egyébként, hogy mi bajuk van ezzel a filmmel sokaknak. Pontosabban azt nem értem, hogy miért húzzák le ennyire durván. Nyilván megvannak a maga hibái, de szerintem nagyon messze van egy rossz filmtõl, pláne attól, aminek sokan elmondják. Valahol érthetõ, hogy a többi X-Men filmhez viszonyítják, de nem kéne megfeledkezni arról, hogy ez mégiscsak egy képregényfilm, nem a világmegváltás a célja.
Valóban, az eredeti trilógiához vagy az új szereplõkkel forgatott elõzményekhez képest itt gyengébb a sztori és nincs is meg az a mélység és elgondolkodtató tartalom. A hangsúly inkább a karaktereken, a hangulaton, az utalásokon és a humoron van, némiképp a drámán. Érdekes módon ez sok más képregényadaptációnál már bõven elég, itt meg mindenki húzza rá a száját. Szerintem semmivel nem rosszabb, mint pl. akármelyik Bosszúállók, Thor vagy acélemberes film.

SPOILER!
A fõgonosz most elég ötlettelen és sablonos lett, de nem is akartak rá akkora hangsúlyt fektetni. Ez persze a cím alapján furcsa döntés, de én úgy láttam, hogy Apokalipszis fõképp azért kellett, hogy célt adjon a többieknek, az õ kezében futottak össze a szálak, köré tudtak felfûzni minden mást, amik igazából fontosabbak is voltak nála.
Nekem komolyabb bajom csak Magneto drámájával volt. Feleslegesnek éreztem az új családot behozni a képbe, ezzel újra megtáncoltatni a karaktert a jó és rossz oldal között. Az elõzõ filmekbõl már kiderült, hogy eleve Apokalipszishez hasonlóan gondolkodik a mutánsok felsõbbrendûségérõl, elég lett volna, ha egyedül tengeti mindennapjait a kohóban, aztán a "mester" felkeresi, õ pedig melléáll. Ezzel elkerülhetõ lett volna két pálfordulás és Magneto karakterének íve is kerekebb lett volna.

A többi összetevõvel viszont elégedett voltam. A hangulat nagyon jól el lett találva, a karakterek többsége szintén. Aki mondjuk Küklopsz vagy Ciklon kidolgozatlanságán nyafog, az gondoljon vissza, hogy milyenek voltak a trilógiában. Színtelen, szagtalan figurák, akik csak asszisztáltak a két nagy öreg és Rozsi mutatványaihoz. Ráadásul ott az összes többi mutáns (legélesebb kontraszt Misztik) ennyi volt. Nem feltétlenül volt az baj, azoknak az X-filmeknek más volt az erõsségük, az újabbaknál meg többek közt a karakterek kapnak nagyobb hangsúlyt.
Nagyon tetszettek az utalások a korábbi részekre, valamint nekem a poénok is baromira ültek. Majdnem annyit vigyorogtam, mint a Deadpool esetében, pedig ez nem kifejezetten egy vígjáték volt. Higyanyszál figurája meg továbbra is zseniális, plusz erre a filmre is jutott egy brutál ütõs jelenete. Az meg dicséretes lépés volt, hogy nem füstölték el teljesen az apa-fia drámát, még ha Erik sejthet is valamit.

A sztori nem volt túl épületes, de voltak benne ügyes húzások. Apokalipszis ezzel az õsi múlttal, a világuralmi terveivel és "képességrabláson" alapuló fejlõdéssel ha nem is tud kiemelkedni a mûfajra jellemzõ keretekbõl, de simán hozza a képregényes átlagot. Az meg ötletes volt, ahogyan Charles-t középpontban tudták tartani azzal, hogy Apok. az õ képességében látta a kulcsot.
A színészek többsége jól alakított, a látvány is rendben volt. Szóval én összességében remekül szórakoztam a filmen, egy ilyen zsánerû alkotástól pedig ennél nem is várok sokkal többet. Az igazi extra nekem hiányzott belõle, de ettõl még egy jó filmnek tartom.
1/10
-NOMAD- 2016 jún. 12. - 00:44:20 1/10
(57/99)
Sz*r.
Unalmas Raven népmesés lelkiismerete: van is meg nincs is. Unalmas Charles folyamatos ide-oda ugrálása az oldalakon és hogy mindig csak az õ karakterénél van IGAZI dráma. (bár most ezt is sikerült eléggé átpörgetniük, hogy végkép semmi tartalma ne legyen a filmnek a látványb*zuláson kívül).
A rosszabbnál rosszabb tiniszínészeket meg sem említem. Unalmas, fordulatmentes kliséhalmaz történet (védjükagyengéket, tékozlófiú, stb. ...)
Eddig legtrébb xmen film. Már az új farkasnál meg a gyerekszínészes komédiáknál sejtettem, hogy nem lesz jó vége, de azt hittem hogy az Eljövendõ múlt napjai teszi fel a kakiban úszó íre a pontot, de tévedtem. Ennek a hömpölygõ f*shalmaznak azt is sikerült alulmúlnia. Stan Lee cameoja is olyan velõs volt mint maga a film ... semennyire.
Kár, hogy megtehetik marvelék. :( Nem vagyok egyik irányba se elfogult, de ha nem sikerül Polgárháború színvonalú filmeket produkálniuk, akkor erõsen a DC-felé fogok kacsintgatni a jövõben.
3/10
ammok001 2016 jún. 06. - 18:26:15 3/10
(56/99)
3szor irsz Thanis-t Thanos helyett,ott már gond van bármilyen közel van a 2 betû a billentyûzeten...
Torolt Felhasználo 2016 jún. 06. - 16:04:24
(55/99)
1) grammarnazi ránéztél már a billentyûzetre? Az i az o mellett van. Melléütöttem. Na és. Úgyse ismeri a jónép kirõl van szó.

2) Ha a színész/a szinkronos megtanul artikulálni, újratárgyaljuk.

3) De nem ismeri. ÉS? Ha minden ilyesmit meg akarna tanulni, a végén elfelejtené mennyibe kerül a sör. Amúgy az egy másik poszt volt.
3/10
offtopic
ammok001 2016 jún. 06. - 15:52:24 3/10
(54/99)
Összességében ennyi baromságot összehordani 1 kommentben lehet rekordot döntöttél :D
Thanos van nem Thanis...
Az Verpiss dich ami Huzz el,vagy takarodj.Amit te írtál az értelmetlen ökörség...

begamary Ha kicsit ismernéd az X-men világát te sem irnál hülyeséget az õrrobotokkal kapcsolatban...
Torolt Felhasználo 2016 jún. 06. - 14:15:01
(53/99)
Hm, szóval kezdésnél kiderül hogy a Gízai Piramis(ok) tényleg goauld kütyü, csak a goauldok nem ûrlények (az csak a Kormány fedõsztorija és propagandamûsora), hanem egy kõbõl épített Cerebro.

Btw, nem ismerek egy tanárt se aki egy balhénakcsak egyik résztvevõjét büntetné meg. Pláne nem ismerek olyat aki beszélgetésért a dirihez küld.

Ééés... Komolyan Wolverine ketrecharc remake? Nightcrawler meg megint össze-vissza teleportálgat - tökéletesen egydimenziós karakter, fölösleges volt visszahozni. Egyáltalán - miért nem teleportál el a bánatba a klubból?
No és Jean Grey - az is miilyen jól sült el a múltkor is! De legalább Sansa Stark jól hozza Sansa Starkot, a hataloméhes - de roppan unalmas p-t.
Azt is hibának tartom hogy a fõellenség nem-Thanis. Nem "nem Thanis", hanem hogy "nem-Thanis". Pont úgy néz ki, pont úgy el akarja pusztítani a világot, de legfõképpen pont úgy néz ki. Az pedig gond meglátásom szerint.
De legalább a film "rögtön megszeretteti" velünk a jókat, fõleg vezérüket, az agymosó perverz kukkoló Mr. xxx-et, aki úgy lett professzor hogy alapított magának egy iskolát...

No de a csúcs mindenképpen a kreácionista tanok terjesztése! Hogy valójában csakdevolúció van, mert a tökéletestõl távolodunk a "bûnbeesés" miatt. És a Gízai Piramisokat nem 8,000, hanem több tízezer évvel ezelõtt építette valami illuminátus eltûnt kultúra. Ha nem mindjárt az ufok.
Bár hogy ez így most vallástámogató vagy vallásellenzõ...

A "Wer bißt dich" az nem "takarodjatok", hanem "hol vagytok".

Magnetoval eljátszák amit Magneto játszott el az elsõ filmben...

Auschwitzban megint nemm utatják a rabok úszómedencéjét...

-----------

Összességében viszont nincs vele nagy baj, azon kívül hogy ez egy képregényfilm, inkább a képregényeken a hangsúly mint a filmen.
begamary 2016 jún. 05. - 20:47:31 Előzmény MattColors
(52/99)
Tõlem se kap többet ez a mozi 3 pontnál.
Hulladék, így van!
begamary 2016 jún. 05. - 20:45:16 Előzmény nyugiss
(51/99)
Nekem ezzel a filmmel az a bajom, hogy az Apokalipszist nem így csináltam volna meg. Eleve a kezdés...
Mit szólsz ahhoz, hogy X-men 6 is tervben van? Jómagam is érdekesen szemléltem, ahogyan befejezik ezt az ötödiket. Robotokat tanítani? Na neeeeeeeeeeeee :D Mutánsokról szól az X-Men, nem robotharcosokról. Vagy robothadsereg lenne esetleg az X-Men 6 középpontjában?
begamary 2016 jún. 05. - 20:40:08
(50/99)
Újra nézem majd jó minõségben. De nem tetszett!
1/10
nyugiss 2016 máj. 31. - 17:08:23 1/10
(49/99)
persze nyilván nem vagyunk egyformák
de nekem ez csalódás volt..

hát a farkas 2 annyira rossz lett,hogy félek az új résztõl..
bár jackman utoljára"veszi fel" a karmokat,ezért biztos moziban nézõs lesz
borkasztik 2016 máj. 31. - 17:00:28
(48/99)
Az lehet :/ De nekem a történet is tetszett (mert szerintem volt neki)ez az idõutazgatás, többi szál eltörlése legyõzhetetlen alkalmazkodó robotok.. nekem érdekes volt. Kis õsi egyiptomi kultúra és így együtt a 3 (új rész) kerek egész történetet ad. Szóval szerintem ez nem csak egy agyatlan CGi-s film volt mint mondjuk a Transzformátor vagy sorolhatnám. Ez azokhoz képest is csak csínján bánik a látvánnyal Persze itt is van logikai bukfenc de én jól szórakoztam rajta és szívesen megnézem újra õket. Sajnálom hogy neked nem jött be de remélem az elõzõrészek azért kárpótolnak ami eddig neked tetszett vagy lesz majd az új Farkas is.

Ízlések és pofonok én láttam benne fantáziát :)
1/10
nyugiss 2016 máj. 31. - 16:24:34 1/10
(47/99)
a képregényekrõl én sem tudok sokat
én a filmeket szeretem nagyon..

de ez az utolsó kettõ mélyen alulmúlta a többit(legalábbis nálam)
mintha már csak a látvány számítana..ami meg nekem kevés.

singer belefáradt szerintem,vérfissités kéne a rendezõi székben
borkasztik 2016 máj. 31. - 16:19:03
(46/99)
Jaa úú bocs én úgy értettem az elõzõ részeket, hogy akiknek az új generációs X-men filmek az First Class-tól tetszettek.

De ha már a még régebbi filmeknél tartunk az is nagyon tetszett. Talán kivéve A "The Last Stand". Egyedül annál a filmnél jöttem ki a moziból csalódottan.
De úgy összességében nekem az egész X-men univerzum tetszik és ezt úgy mondom hogy a képregényekrõl semmit nem tudok.
1/10
nyugiss 2016 máj. 31. - 15:17:36 1/10
(45/99)
nem is arról beszélek,hogy neked tetszett..
ezt nézted be:

"Aki szerette az elõzõrészeket annak ez is tetszeni fog :) "

mert bizony én szeretem az x-men filmeket,ez mégis egy ócska régebbi részekbõl összeollózott nulla lett.
borkasztik 2016 máj. 31. - 15:15:15
(44/99)
Tudnák neked mutatni igazi ötlettelen giccshalmazt :)
borkasztik 2016 máj. 31. - 15:13:04
(43/99)
Nem néztem be mert nekem tetszett :)

Én is szeretem nagyon az X-men-eket :) Szerintem szórakoztató volt :)
1/10
nyugiss 2016 máj. 30. - 22:39:01 1/10
(42/99)
hát ezt benézted..
mert nekem ez nem jött be
ötlettelen giccshalmaz lett az egész

azt hittem,az eljövendõ mult napjai volt a mélypont..hát singer még rá tudott egy lapáttal tenni

én imádom az x-men érát,de ez egy nulla volt
3/10
ammok001 2016 máj. 30. - 22:23:18 3/10
(41/99)
Én szerettem az elõzõ részeket a Fist Classig,de az utolsó 2 film elég gánya lett.Fõleg ez sajnos.Dögunalmas film lett,szar karakterekkel...És nem Apo az elsõ mutáns...
borkasztik 2016 máj. 30. - 16:25:31
(40/99)
Javítás .Aki szerette az elõzõrészeket annak ez is tetszeni fog :) bocsi csak sietve írtam xd