8/10
sawyerx 2014 okt. 13. - 13:24:03 8/10
(398/438)
Köszi szépen!
És még egy kérdés: ha a 70-es években már félkész állapotban voltak a robotok, és már csak az akkor elfogott Mystic DNS-e kellett nekik tökéletesíteni, akkor miért csak most (legalább 30-40 évvel késõbb, a jelenben) kezdték el bevetni õket?
És igen, azért írtam idézõjelbe a Strykert, feltûnt a szeme :D
KurtWagner 2014 okt. 12. - 22:45:03
(397/438)
1. Nincs kizárva. a képregényben, rengeteg idõutazó karakter van, akik történetesen tényleg utaztak az idõben, fõleg a jövõbõl jöttek és itt ragadtak. A képregényben többek között Bishop is, a raszta hajú, lõfegyveres néger a filmben, egy ilyen karakter. De az idõutazóknál még többen vannak a párhuzamos idõsíkok között utazók, mint a Slidersben. Sõt igazából az idõutazók is ilyeneknek tekinthetõk, mert õk csak egy alternatív jövõbõl jöttek. Igazság szerint a képregényben azt a jövõt, amibõl az ottani karakter -ott Rozsi karaktere helyett Kitty jön vissza (a csaj, aki filmben küldi vissza Rozsit a múltba), késõbb meg Rachel - Jean Grey és Küklopsz lánya, aki itt is ragad - nem tudják megváltoztatni, Vagyis a jelenük jövõjét igen, de a jövõ, ahonnan visszajöttek nem, az megy tovább egy alternatív idõsíkon. Elvileg itt se biztos, hogy megváltoztatták, csak Rozsomák (Farkas) nézõpontjából...
2. Az elsõre adott válaszban benne van, hogy talán igen. De olyan szempontból is megszophatják,hogy bár a jövõt megváltoztatták, de az oda vezetõ eseményeket nem törvényszerûen, sõt akár durvább fordulatot is vehet. Jeanben még akkor is benne van a Phoenic, nem Stryker, hanem Stryker képében Mystique ültetti be az adamentiumot stb. Ráadásul a képregényben a merénylõk között, van egy jövõbelátó mutáns, aki csak a lehetséges jövõkett látja és ráadásul minél messzebb kerül a nézõpontjától, annál nagyobb a tévedés lehetõsége, mert annál több idõszálat lát, de ha úgy gondolta, hogy a merénylet az egyetlen megoldás, aminek a következményét látnia kellett, milyen még annál is szörnyûbb jövõt láthatott vajon... Persze ez a képregényre vonatkozik.
3. Az ott Apokalipszis, a legerõsebb mutáns és a képregényben a legõsibb is, több ezer éves ( a filmben nem tudom, hogy lesz, mert a következõ rész az apokalipszis kora alcímet fogja viselni), aki annyival is durvább, hogy nem annyira a mutáns szabadságharcot hirdeti, hanem azt, hogy csak az erõsebb maradhat életben, aki itt természetesen mutáns az emberhez képest, de attól, hogy te mutáns vagy nem biztos, hogy a csapatába tartozhatsz, mert lehet, hogy õ gyengének titulál...
+1 Higanyszál, nem biztos hogy szét tudta volna szedni a robotokat. Rengeteg mutáns adata van beléjük táplálva és így azok képessége is, tanulnak és bár az elsõ robotok, még nem voltak "alakváltók", vagyis ha elpusztultak, akkor elpusztultak, de összeköttetésben álltak egymással, így az egyik bukásából a másik tanulhat, és csak annyi az egész, hogy például a légyhez hasonlóan lassítva lássa a világot, és abban a pillanatban a gyors csávó megszopta.
8/10
sawyerx 2014 okt. 12. - 21:30:17 8/10
(396/438)
==SPOILER==

Számomra világos, hogy átvitték a tudatát egy másik emberbe, de az hogyhogy ugyanúgy néz ki, mint õ, és hogyhogy rokkant? A tudata átköltöztetésével a kripliség is áttelepült? Illetve Magneto képessége simán csak visszajött? Tudom, hogy a 3. rész végén megmozdult a bábu, de errõl valami kis említést tehettek volna, mert így olybá tûnik, hogy minden, amiért a trilógiában küzdöttek, teljesen felesleges volt.

Nekem nagyon tetszett a film, nem gondoltam volna, hogy összehozzák a régi és az új énjeiket egy filmben, ezzel jól lekerekítették a filmes univerzumot, ráadásul a trilógia szereplõi is visszatértek - igaz, valahogy nem volt a megszokott senki.

Most az elõzõ filmet nem fogom ócsárolni (a Farkas egy sz*r volt), az egyetlen pozitívuma a stáb utáni jelenet volt, ahol az öregek megjelennek, hogy háború lesz. Viszont ez annyira hirtelen váltott át egy apokaliptikus világba, ami valóban a mutánsok számára volt csak az, de mégis úgy éreztem, mintha a Terminátorok sötét jövõjében lennék. Az új szereplõket sem nagyon mutatták be, de még a régiek is statisztának tûntek, így nem is tudtam nagyon sajnálni õket, mikor kivégezték õket, bár ebben közrejátszhatott a tudat, hogy úgyis happy endre fordítják a jelent, a halál pedig nem ér semmit.

Ennyi a negatívum, innentõl már csak dicsérni tudnám a filmet: a hangulata megoszlott a trilógia és az elõzmények közt, ráadásul rég nem látott arcok jöttek vissza, még ha csak az utolsó pár percre is. A villámsprinter gyerek hatalmas volt, csak azt nem értem, miért nem vitték tovább magukkal, secperc alatt szétszedte volna a robotokat vagy akárkit. Az akciók nagyon jók voltak, az operatõri munka szintén, ezért is az X-Menek a legjobb szuperhõsös filmek, "reálisak" és jól össze vannak rakva. Egy erõs 8-ast érdemel.

Viszont a képregényeket nem olvastam, lenne néhány kérdésem a rutinosokhoz:
- nagyon bele fognak menni az idõutazásos témába?
- jól megsz*pják a következõ filmben az új idõsíkjukkal? (gondolok itt a jelenetre, amikor kiszedi Logant a folyóból "Stryker")
- a stáblista utáni piramispakolás ki és mi volt?
KurtWagner 2014 okt. 12. - 18:49:56
(395/438)
Mi nincsen megmagyarázva...? Nézni is kéne ám a filmet. a film közben legalább 5 perc eltelik azzal, hogy a diákoknak beszél az etikáról, és hogy például etikus-e egy kómában lévõ ember agyába az ember saját elméjét, ha képes rá, ezzel akár az illetõ és a saját életét is megmentve átültetni és közben mutatják Moirát, meg azt a kómás beteget, akit gondolom nem csak random választották ki. Innen kezdve ezt a jelenetet és a stáblistás jelenetet összekapcsolni gyerekjáték, ha valaki erre nem képes, annál már komoly gondok vannak.
Sz Peter 2014 okt. 12. - 18:00:59
(394/438)
X-Menekrõl van szó! Ennyire nincs képzelõerõd?
Akkor vedd elõ a képregényeket és lapozgasd.
cellasto 2014 okt. 12. - 17:44:37
(393/438)
az nem lehet,hogy

SPOILER



jane nem ölte meg(hanem mjuk csak teleportálta magát valahova)és a temetésen a koporsó üres volt?


SPOILER VÉGE

ha ennyire nincs fantáziád,kár ilyen filmeket nézned szerintem
Meklód fia 2014 okt. 12. - 17:19:29
(392/438)
már mondtam: az hogy Regõs Bendegúz megszólal a háttérbõl Xavier Professzor hangján, azzal az akkor sincs megmagyarázva hogyan támadt fel
Sz Peter 2014 okt. 12. - 17:09:55
(391/438)
Te meg nézd meg a stáblista utáni jelenetet.
Meklód fia 2014 okt. 12. - 16:58:01
(390/438)
Spoiler
nézd meg a stáblista elõtti filmet. Jane ölte meg. Ráadásul még el is temették.
cellasto 2014 okt. 12. - 13:35:55
(389/438)
mit kéne megmagyaráznia,amikor nem támadt fel-mivel meg sem halt?
Meklód fia 2014 okt. 12. - 13:31:17
(388/438)
láttam, de ez a stáblista utáni jelenet nem magyaráz meg semmit.
Amúgy nem volt ez rossz film, a Farkas filmektõl biztosan jobb.
Ha jól emlékszem, az X-men elsõk DVD extráin volt egy alternatív befejezés amiben mindenki megdugta Mystic-et a végén, de ebben az eljövendõ múlt napjaiban már nem volt erre semmiféle utalás. Így egy erõs 6 pontot ér csak.
cellasto 2014 okt. 12. - 11:13:53
(387/438)
te láttad végig az x-men 3-at?

SPOILER

https://www.youtube.com/watch?v=ZSkn3KYwmtc
Meklód fia 2014 okt. 12. - 08:32:33
(386/438)
jó lett volna, ha kapunk valami értékelhetõ magyarázatot, hogyan támadt fel Xavier, miután az X3-ban meghalt. De nem, minek is magyarázat? Az természetes, ha valaki meghal egy filmben, akkor az a következõ részben benne lesz!
kybuck 2014 okt. 12. - 05:41:08
(385/438)
Nem volt rossz, nem volt rossz, de több feszesebb dialógus kellett volna bele, esetleg kicsit több élet a karakterekbe, mármint Rozsomákén kívül, és nem lett volna rossz kicsit koherensebben összefoglalni az idõutazósdi lényegét és jelentõségét, hogy egy kicsit érezhetõ tétje legyen a dolognak, így viszont csak egy látványos film kétórás elcsordogálását láthattuk, aminek néha bizony leül a cselekménye. Egyszer ezt is nyugodtan mindenki megnézheti, de korszakos élményt azért nem okoz, számomra legalábbis nem okozott.
ADIZS 2014 okt. 11. - 23:12:14
(384/438)
Egész jó volt, a legutóbbi Farkas filmhez viszonyítva meg igazi felüdülés. 8/10
Sz Peter 2014 okt. 09. - 22:37:21
(383/438)
"minek kellett neki más magyar hang"?

Azért mert Helyey László meghalt, nagytudású barátom! :(
3/10
offtopic
Evidens1985 2014 okt. 09. - 22:32:59 3/10
(382/438)
Az eddigi leggyengébb x-men film, messze a leggyengébb. Se füle, se farka. A szereplõk nagyon jelentõsen alulmûlják magukat, pl a MAgnetot alakító színész kishíján ásítozik felvétel közben, annyira nem érdekli az egész..mellesleg minek kellett neki más magyar hang, nagyon tré. Kár érte, szeretem ezeket a filmeket.
9/10
Cullangka 2014 okt. 08. - 22:38:15 9/10
(381/438)
SPOILER

A jövõ akkor változik meg mikor mystic úgy dönt, hogy nem öl.. kb az egész film errõl szólt..:D Az utolsó emléke a vÍz volt, akkor vesztette el az eszméletét mikor mystic döntött, arra õ már nem emlékezett h õt kihúzta a vÍzbõl, Így nem érteni a kérdésed, hogy miért pont akkor változott meg?:D az teljesen logikus.
Nekem a filmek során volt egy kisebb idõzavarom, hogy mi mikor történt de hát az megesik, kicsit már bonyolúlt lett a végére ez a folytonos idõsÍk váltás:D
Csak õ emlékszik a történtekre, vissza kellett jönnie, a régi testébe nem mehetett, ezt is teljesen logikusan elmagyarázzák amit kár is itt kifejteni, hogy mi miért történik, és mi miért lesz:D
Szerintem teljesen jól fejezték be, a film közben még gondoltam is rá, hogy az a jövõ nem lehet amit õ megélt (még addig sem mig semmi köze nem volt az események alakulásához a szuper robotoknak, vagy a mutáns üldözésnek), hiszen a fiatal professzor látta mi fog történni igy megakadályozhatta, és lám meg is történt mindez (bár az tetszett, hogy vadóc haján megmutatkozik, hogy magneto csakcsak megpróbálta átváltoztatni mutánsá a világot :D:D:D:D)

Kicsit túl van komplikálva, bár ez még tetszett benne.. nálam nem ért el olyan hatást mint az elõzõ részek de még igy is nézhetõ akár többszõr is (sõt másodszorra megnézve jobban megérted, hogy tudod az elején is mire kell figyelni, ezt ajánlom inkább:D) 10/9
8/10
Viktor6665 2014 okt. 07. - 17:09:30 8/10 Előzmény Sz Peter
(380/438)
***spoiler***

2023-ban visszaküldik Logan elméjét 1973-ba. -Eközben hol van az akkori elméje?- Elindítja a folyamatot, amivel nyit egy párhuzamos univerzumot pár napra, majd ami végül elpusztítja az eredeti univerzumot(ahol kihalnak a mutánsok). A végén, amikor megmenekül az elnök Magnetotól és Logant kihalássza Mystic akkor változik meg a jövõ. -Miért pont ekkor? Hiszen ezután még sok mindennek meg kell történnie 2023-ig- Eltelik 50 év és addig valószínüleg az 1973-as elmeállapotában volt, majd 2023-ban az alternatív univerzumban kitörlõdik az egész és elkezd csak arra az univerzumban megtörtént dolgokra emlékezni, amiben majdnem kihaltak. Ennek nincs semmi értelme. De ha lenne akkor sem kellett volna az utolsó pillanatig várni, hiszen együtt voltak a mutánsok és ismerték egymás képességeit.

***spoiler***
Sz Peter 2014 okt. 06. - 16:46:19 Előzmény meridian74
(379/438)
Abból nagyon unalmas film lenne ha a kõkemény logikára alapozva mindig csak Quicksilver-t küldenék el minden melóra, míg a többiek csak otthon hepáznának. :)

SPOILER
Najó lehet Magneto vele menne. Mégiscsak az apja.