Penpumpa 2011 jún. 13. - 19:04:30
(97/297)
Nagyon nem értek az X-men univerzumhoz, ezért kérdezem, hogy Alex Summers hogy lehet a filmben az elsõk között, ha a képregény szerint bátyja, Küklopsz lesz majd az X-men egyik elsõ tagja?
KurtWagner 2011 jún. 13. - 16:14:07
(96/297)
Ebben nem szerepel, de a második részben sem szerepelt, csak az elsõben, meg a harmadikban, ez utobbiban Claremont is felbukkant. Úgy látszik az X-eknél csak minden másodikban kap helyett. Captain americában is még felbukkanhat, mert lehet, hogy nem az õ kreálmánya, de akkor már ott dolgozott és õstörténetekbõl is már írt jó párat, ráadásul a modern korba is õ hozta vissza.
Ja és annál a jelenetnél elõfordulhat más is. Elvileg a Marvel Movies Wiki szerint Cyclops is látható, de õ nekem nem tûnt fel elsõre. Vihar (Ciklon) olyan szembetûnõ volt. Feketéknél, fõleg a 60-as években a gyerekeknél nem szokványos a fehér haj...

http://marvel-movies.wikia.com/wiki/X-Men:_First_Class
Spidercide 2011 jún. 13. - 15:48:07 Előzmény KurtWagner
(95/297)
Vihart megtaláltam és szerintem annál a résznél még voltak mások is de Stan Leet nem találom a filmben :( Megtaláltam a Thorban is, már nem tudom hol de megtaláltam. Az X-Men 1 ben is megtaláltam igaz csak 2. végignézésre, a Vasemberben is megtaláltam és hangosan fel is nevettem rajta a moziban (a körülöttem ülök meg értetlen fejjel néztek rám:D). Az Amerika Kapitányba nem hiszem hogy megfogom mivel az nem általa kitalált karakter DE HOL VAN EBBEN A FILMBEN ??????
Segítõ Béka 2011 jún. 12. - 22:04:28
(94/297)
tudtam hogy elrontják!

az x-men 3 elején van tán egy rövid rész, amikor az öreg erik s a prof mennek együtt, tehát BESÉTÁLVA a házba felfedezni egy fiatal mutáns. öregek, középkorúak, és a prof még tud járni.
ostobá hálivúdi nyomorékok, rendezõl és írók, még ennyit se tudnak kihozni ebbõl, george lucas, spielberg a fejét fogja.

unalmas már ez a rakétaválság. érdekes az oroszok engedték az usa rakétáit törökországba, akkor nem volt vh-ús veszély, de de az usa kényeskedik, neki többet szabad.

az x-men meg addig volt jó, míg bryan singer rendezte.
Yenna 2011 jún. 12. - 13:21:09
(93/297)
Tegnap láttam a filmet, nagyon tetszett. A filmzenéje pedig nagyon ott van. Ha nem kerülne ennyibe a mozijegy, még megnézném párszor, mert moziban az igazi. :)

(SPOILER) Csak azt sajnálom, hogy X prof ilyen hamar lebénult, mert így a következõ részekben nem vehet részt igazi akciókban. (SPOILER VÉGE)
KurtWagner 2011 jún. 11. - 16:52:32
(92/297)
Lehet, hogy az a szuperképessége, hogy nem öregszik és álandóan fiatal. meg egyébként is genetikus, szóval ki tudja, minek köszönhetõen tartja olyan jól magát, még a képregényben is. Annak ellenére, hogy ott a koreai háború elõtt ismerkednek meg egymással, majd a háború alatt szakítanak és majd jóval késõbb az X-ek megalakulásával lesznek munkatársak, míg a profra a tolószéke, kopaszsága és rangja alapján idõsebbként tekintek, Moira mindig is fiatalos és szép nõnek volt ábrázolva. Bár a képregényben is nem hiába Vészmadárral jön össze késõbb, mert ott õ is idõsebb a diákoknál ellentétben itt a filmmel (furcsa volt úgy nézni a kamasz Vészmadarat, hogy a második rész vörös hajú, sikoltozó kiscsaja, elvileg az õ lányának kénne lennie, igaz hogy az jóval késõbb is játszódik). Az hogy itt CIA-ügynök és ott tudós, meg nem törvényszerûen korrigálhatatlan baki. Nem tudjuk, hogy eredetileg mi a végzettsége, azon kivül, hogy ügynök (gondoljunk csak az Egy csodálatos elme matematikusára), és mivel a képregényben a fia egy igen nagy erejû és veszélyes mutáns, akár a késõbbiekben fordulhat, pont amiatt a tudományok felé, hogy segítsen annak a fiának.
Ann 2011 jún. 11. - 16:33:57
(91/297)
Én sem tudtam, hogy csak baki vagy lesz valami jelentõsége.... Azért azt hiszem megnézem gyorsan azt a 3. részt :-)
Móni Póni 2011 jún. 11. - 11:55:51
(90/297)
Úristen, ezt eddig nem is vettem észre. Még szerencse, h a barátommal ledaráltuk az összes eddigi X-men filmet és most megnéztem! :) Köszi!!! :)
demeterlorant 2011 jún. 11. - 11:43:30
(89/297)
a film vegen t akartam irni mikor meglovik
demeterlorant 2011 jún. 11. - 11:42:17
(88/297)
Meg az is kicsit furcsa volt hogy a film lovik meg veletlenul es lebenul. De mikor megnezitek az X-men 3 mat s ugy kezdodik hogy 20 evel ezelot ot kopacc es meg tud jarni ;)
9/10
Mr. D 2011 jún. 11. - 00:02:02 9/10 Előzmény Ann
(87/297)
Nem csak hogy elhangzik, de szerepel is Moira a filmben. Egyrészt a felvételen, amit Xavier mutat a diákoknak, amikor a mutáns képességek határairól beszél, illetve élõben is szerepel a 3. rész legvégén a feliratok utáni plusz jelenetben. Habár ez a Moira kb 30 éves, de maximum is csak 40 lehet, és orvos-doktor, nem pedig CIA-ügynök szal ez is egy kis baki ebben a filmben.
Móni Póni 2011 jún. 10. - 11:01:44
(86/297)
Én észrevettem! :)
9/10
lajosbp 2011 jún. 10. - 09:19:35 9/10
(85/297)
Nekem is tetszett a látvány világ is jól elkészített. Aki akció film rajongó annak ajánlott, mûvész film fan-ok ne menjenek el. 8/10
Ann 2011 jún. 10. - 00:06:12
(84/297)
Nekem nagyon tetszett a film, ilyenkor sajnálom csak hogy nem olvastam az összes képregényt és így vannak homályos foltok a karakterekkel kapcsolatban :-(((( De jó volt a sztori is a képi világ is, nekem bejött, remélem lesz még folytatás!!!!
Ann 2011 jún. 10. - 00:02:25
(83/297)
tud valaki segíteni, lehet hogy nem idevág a kérdés, de nem jól emlékszem,hogy a 3. rész végén elhangzik a Moira név??? neki is volt valami képessége, csak lemaradtam???
KurtWagner 2011 jún. 09. - 23:58:08
(82/297)
Egy picit itt el van túlozva Shaw ereje, gondolom a látvány miatt, de mondhatjuk. Voltaképp azon kevés mutáns közzé tartozik, aki magába szívja a kinetikus energiát, és azt használja fel vagyis közérthetõbben, minél többet és erõsebben ütöd, õ csak annál erõsebb lesz és annál nagyobbat üt vissza. Hogy van-e felsõ korlátja az erejének, vagyis, hogy mennyi és mekkora kinetikus energiát tud elszívni, az még nem derült ki. Itt olvashatsz róla:

http://en.wikipedia.org/wiki/Sebastian_Shaw_(comics)

Érdekességképen, a képregényekben a Shaw vezette pokoltûz klubnak Tony Stark is a tagja... De ennek a filmnek nincs közze egy másik filmhez...
Aproppó, ki vette észre a - feltehetõen - kölyök Vihart (Ciklont)?
9/10
sZAbIkAAA 2011 jún. 09. - 23:32:25 9/10
(81/297)
a film hangulata nagyon bejött,a nyitó jelenet meg,hogy szinte uaz sztm jó ötlet. csak néhány képregényt olvastam mesék közül meg az evolutiont néztem végig,így csak picit ismerem az x-men univerzumot,így nagyon meglepõdtem ezen a Sebastian Shawn,Õ a képregényekbe is ennyire erõs? kíváncsian vártam,hogyan gyõzik le :D Hanket/Bestiát játszó színész (aki nekem örökre Tony marad:) jó volt ismét,kíváncsian várom a következõ részt és :) és vajon En Sabah Nur meliyk filmben fog megjelenni? :)
dontpanic 2011 jún. 08. - 22:27:47
(80/297)
Még egy-két gondolat, elolvasva a hozzászólásokat, és reagálva néhány dologra: én is ezt, és a második részt érzem a sorozat legjobbjainak.
Én feliratosan néztem, mert a szinkrontól már az elõzetesben kirázott a hideg.
A nyitójelenetrõl nekem is eszembe jutott a korábbi film nyitójelenete, de engem ez nem zavart. Egyrészt kapcsolódási pont, utalás, másrészt Magnetó karakterérõl van szó, tehát emiatt nyilván beleteszik. (Jó, persze, nem feltétlenül ezzel kellett volna nyitni, de én nem éreztem koppintásnak, vagy ha az is, szándékosan az, és nem pedig hanyagság, ahogy írta valaki.)
Alex Summers nevénél én is felkaptam a fejem, hogy de hát õ nem Scott öccse? De egyrészt ezt tényleg könnyen meg lehet magyarázni a különbözõ alternatív képregényszálakkal, másrészt meg örültem neki, hogy végre egy ismerõs név. :) (Mint mondtam, a képregényeket csak felületesen ismerem, de pl. az X-men Evolution rajzfilmet meg szerettem, abban is benne van.)

Valaki írta, hogy nagyon kuszának érezte a történetet. Tényleg eléggé sok szálon fut, de mivel minden szál tulajdonképpen egy csomópontban találkozik össze, szerintem ez nem gond. Az elején persze kicsit elveszett a nézõ, de szerintem hamar összeáll a kép.

Ez nem hozzászólásra reflektálás, csak közben eszembe jutott: SPOILER ahogy az elején a náci érme megpördül és X-men logóvá válik, nos az valami hátborzongatóan merész és vagány megoldás volt SPOILER
dontpanic 2011 jún. 08. - 22:14:49 Előzmény KurtWagner
(79/297)
Az Azazelrõl írottakat ezennel visszaszívom a te hozzászólásod fényében, hiába én csak koca-X-menes vagyok, sajnos a képregényeket szinte egyáltalán nem ismerem.
dontpanic 2011 jún. 08. - 22:10:10
(78/297)
Most jövök a moziból, szeretném megosztani veletek az elsõ benyomásaim. Nem olvastam hozzászólásokat - majd utólag -, elnézést, ha esetleg ismételnék vagy hülyeségeket írnék. :)

Nagyon vártam ezt a filmet, egyrészt a téma miatt, másrészt szeretem mind a rendezõt (na jó, túlzás ilyet mondani, tulajdonképpen csak a Kick Asst láttam tõle, de az nagyon tetszett), mind James McAvoyt (tõle viszonylag sok filmet láttam, nagy kedvenc).

Tehát nagy várakozásokkal ültem be a filmre. És abszolút nem csalódtam. Egy-két gondolat össze-vissza:

- tetszettek a díszletek. Sikerült valamiféle egyensúlyt teremteni aközött, hogy érzékeltessék, mégis csak a hatvanas évek Amerikájában vagyunk, másrészt pedig a képregények világa tulajdonképpen idõtlen világ, ezért valamennyire sematikus, jellegtelen (mármint korszak-specifikus értelemben véve jellegtelen) volt az összes díszlet, a ruhák, frizurák sem voltak éppen jellegzetesen hatvanas évekbeliek. Tehát szerintem ezt az egyensúlyt kifejezetten jól eltalálták.

- zene. A zene számomra a legtöbbször inkább háttérként szolgált, sokszor észre sem vettem, viszont volt egy-két nagyon eltalált téma benne, és egyszer mintha az X-men 2-bõl köszönt vissza egy zenei téma, de simán lehet, hogy csak káprázott a fülem. Mindenesetre örülnék neki, ha ilyen utalásokat beletettek volna, majd másodszori nézésre jobban figyelek.

- szereplõk. Eltaláltak mindenkit. James McAvoyt, ahogy írtam, nagyon szeretem, szerintem rettentõ jól hozta az eleinte még a helyét nem találó fiatalt, aki, miután megleli a vezetõ szerepét, azonnal otthonosan, természetesen tanítgatja, irányítja a többieket.
Michael Fassbendert nem ismertem eddig, de nagyon jól hozta Magnetót.
Jennifer Lawrence igazán bájos leányzó, jó ránézni. Mystique-nek talán picit túl bájos is, de a játékában benne volt az is, hogy a jövõben ezzel a nõvel bizony nem lehet cicázni.
A fiatal mutánsok is jók voltak, érdekes karakterû színészeket sikerült kiválogatni a szerepekre.
Kevin Bacont imádtam.
Rose Byrne (Moira) volt az egyetlen, aki nekem elég haloványra sikeredett, de persze nyilván nem is rajta volt a hangsúly a sztoriban.

- a forgatókönyv/rendezés. Volt néhány nagyon erõs jelenet, pl. a kezdõ képsorok, Erik fiatalságáról. Hát, feltette a lécet a film további részének. Tetszettek a játékos, kreatív megoldások, pl. amikor Charles-ék elõször használják a Cerebrót, és keresik a mutánsok (kis kikacsintásokkal, ugye) vagy amikor az újoncok edzését láthattuk. Ezekbõl lehetett volna több is akár.
Nagyon tetszett a Mystique féle szál (talán SPOILER), igazán jól érzékeltették azt, hogy miért választja Magnetót a végén. (SPOILER vége)
Én egy filmes utalást vettem észre, de simán el tudom képzelni, hogy több is volt, mert nem vagyok a legjobb ezek észrevételezésében. SPOILER a fekete srác, akit megölnek, hát igen, kicsit morbid, de szerintem szándékos. Illetve hát, ha már utalás, ez is az, bár belsõ: Wolverine feltûnése természetesen a film legjobb poénja:) SPOILER vége

Nekem a háttérsztori is tetszett, mármint az, hogy tulajdonképpen az egész a kubai rakétaválság körül forog. SPOILER Egy "háborús film", ahol nincsenek sem jók, sem gonoszok (amerikai, illetve szovjet oldal), mert mindkét felet egy harmadik rángatja zsinóron. SPOILER vége


- amit gyengének éreztem: Shaw csatlósai (Emmát kivéve) nekem kicsit nevetségesek voltak. Nem tudom, eredeti mutánsok-e, vagy külön a film számára találták ki õket, de szerintem nagyon érezhetõ volt, hogy csak azért vannak ott, hogy ott legyen valaki. (Az az Azazel meg, mint Nightcrawler pirosban...)

Nos, nekem elsõre ezek jutottak eszembe. Megint mondom, nagyon tetszett. Matthew Vaughn-tól egy vagányabb, tökösebb X-ment kaptunk, ami végig pörgõs, de mégsem kusza, a sztori nagyon egyben van, még akkor is, ha viszonylag sok szálon fut (Iron Man 2-höz hasonlítva: az is sok szálon fut, és az szét is van esve rendesen). A szereplõk viszonyrendszereit, személyiségét (Charles-Erik-Raven) megfelelõen érzékelteti, rettentõ látványos és persze néha még vicces is.