8/10
offtopic
_Freddy_ 2011 szept. 05. - 16:10:43 8/10
(217/297)
biztos hogy nem :D

Én arra gondoltam ami azután következik hogy Jean Gray meghal. X-Men 4. Vannak róla hírek, hogy lehet el fogják készíteni, meg az s9.hu oldalon is fent van.
8/10
offtopic
Ford Mustang 2011 szept. 05. - 16:06:57 8/10
(216/297)
X-Men 4? Olyan már van. :)
8/10
_Freddy_ 2011 szept. 05. - 11:36:46 8/10
(215/297)
5 hét múlva fog kijönni dvd-n nálunk...

A szereplõket nagyon eltalálták, és egész jó kis filmet hoztak össze, remélem lesz még valamilyen X-Men film a közeljövóben, remélem tényleg megcsinálják az X-Men 4-et, és lehetõleg normálisan, és a régi szereplõkkel. :)
10/10
duckshoot 2011 aug. 30. - 20:15:37 10/10
(214/297)
,,Eufóriában nem úszunk, de korrekt szuperhõsmozi készült"
Hah, ugyanmár.
Ez nagyon jól sikerült, valóban first class movie :D
Jön is hamarjában hordozón és akkor beszerzõs lesz.
KurtWagner 2011 aug. 30. - 17:44:09
(213/297)
Na gyerekek, ime az ok, hogy miért utálhatja Magneto Xaviert 8és mellesleg az egyik lehetséges magyarázat, hogy a 3-ban miért tud járni):

http://insidemovies.ew.com/2011/08/23/x-men-first-class-deleted-scene/
10/10
duckshoot 2011 aug. 30. - 16:34:25 10/10
(212/297)
Még csak félig sikerült megnézni. A retkes online-al mindig van vlmi baj.

Ez bizony jó film lett. Az meg külön flash, hogy beletették Farkas-t is :D
offtopic
Marcipáncica_ 2011 aug. 24. - 19:32:51
(211/297)
Hogy rúgnának ki már innen Téged...
gopocher 2011 aug. 23. - 00:01:53
(210/297)
Take That-Love,love tök jó lett csak a filmhez nem illik
KurtWagner 2011 aug. 22. - 19:57:38
(209/297)
Egy csomó helyen elhangzott már, hogy az X-men first Classot egy új triológia elsõ részének szánják.

Potential sequels to X-Men: First ClassFox envisions X-Men: First Class as the first film of a new trilogy.[29] Lauren Schuler Donner compared the franchise plans to be similar to the darker, more mature content of the Harry Potter film series.[59] While speaking about the sequels, director Matthew Vaughn said, "First Class is similar to Batman Begins, where you have the fun of introducing the characters and getting to know them, but that takes time. But with the second one, you can just get on with it and have a rollicking good time. That’s the main difference between Begins and The Dark Knight."[60]

Persze ez még változhat, de szerintem, amíg le tudnak húzni egy újabb bõrt, addig lesz folytatás, és szerintem az Elsõk szerepelt annyira jól, hogy ne hagyják annyiban. Itt a forumon valahol, már az elsõ ötletek is leírásra kerültek. Az új triólógia ötlete sem rossz, és a folytatást képzeltem el egyszer ilyen hármas rendszerben. A járás meg megoldható, a képregényben is már többször megszabadult a tolószéktõl, jelen pillanatban is két lábon jár a képregényben.
8/10
offtopic
Ford Mustang 2011 aug. 22. - 19:22:11 8/10
(208/297)
Én sem hiszem, de nem tudhatjuk elõre.
idõjós1010 2011 aug. 22. - 17:54:21
(207/297)
Én csak annyit írtam hogy a magam részemrõl nem hiszem.
8/10
offtopic
Ford Mustang 2011 aug. 22. - 17:33:24 8/10
(206/297)
Ezt nem tudhatjuk, nem szenvedünk hiányt a meglepetésekben mostanában. :))
idõjós1010 2011 aug. 22. - 17:13:46
(205/297)
Lehetni lehetne, csak épp kétlem hogy lesz. A sztori alá már két elõzményfilm is tartozik, nem hiszem hogy lesz harmadik.
idõjós1010 2011 aug. 21. - 16:45:40 Előzmény KurtWagner
(204/297)
Van ami valóban orvosolható baki, és van ami már szerintem menthetetlen, de ezt már nem részletezném most mert elszállt az indulat is belõlem a hibákra nézve, amik zavartak, másrészrõl meg úgysem változtat már semmin. Viszont egy biztos, hogy nem figyelmetlenség eredménye lett ez a sok baki, hanem a hanyagságé, a leegyszerûsítés áldozata lett a sztori. És igazából ez a tény az ami nem hagyott nyugodni. A film egyébként ettõl még nekem is tetszett.
Wolfeinstein22 2011 aug. 21. - 16:19:38 Előzmény pb69
(203/297)
Bár nem vagyok nagy X-men szakértõ, azt hiszem mindent tökéletesen leírtál. A film nekem tetszett, beletettek mindent a mai filmipar vívmányaiból. 10/10
8/10
adi223 2011 aug. 21. - 15:19:41 8/10
(202/297)
Szerintem nem volt rossz film. A sztorit jól felvezette és azért akció is van benne. 8/10
KurtWagner 2011 aug. 21. - 14:22:03
(201/297)
A bakikat szerintem eddig mindenki látta és mindenki le is írta, általában úgy, mint ha újdonság lenne, és mindenki írta, hogy kicsit vagy nagyon de zavaró volt, de ettõl függetlenül a film jó volt. A bakik sem olyan vészesek egyenlõre (max annyira, hogy ne kapjon 10 pontot), mert nem tudjuk mi lesz a következõ részekben. Kezdjük azon, hogy Synger csak az elsõ kettõt rendezze, és lehet, hogy van annyira öntelt, hogy a harmadikat ne csak a nyilvánvaló hibái miatt vegye semmibe a Rozsomákos eredett5örténetrõl nem is beszélve. (Ennek ellenére a harmadik résszel nekem nem sok gondom volt leszámítva, hogy rövid, túl sok karakter, nem túl karakteresen bemutatva, de popcorn mozinak elment). Igaz az elsõ két résszel kapcsolatban is van egy csúnya baki, Bestia átalakulás (és ha úgy veszük Shaw halála), de ezeket a rajongókon kivül nem híszem, hogy sokan észrevették volna, és könnyen orvosolható is (Shaw halála nem, de az már abszolút stáblista hiba). A harmadik résszel kapcsolatos hibák, már jóval zavaróbbak, de még az is orvosolható. Hogy Jean csatlakoztatásakor még barátok voltak, itt meg már a film végén összevesznek. Hát igen... de hol vesztek össze, úgy igazán, mert Magneto reakciója, mikor Charles megsebesül, nem éppen ellenségekre utal, össz vissza csak más uatt választottak, (igazi) ellenségeké még válhatnak késõbb is, ki tudja minek a hatására. A járás az már más tészta, de nekem még arra is lenne tippem, szóval számomra ezek csak picit zavaró tényezõk.
idõjós1010 2011 aug. 21. - 12:45:45 Előzmény pb69
(200/297)
Jó látni hogy más is látja ezeket a bakikat, és másokat is zavar csak úgy mint engem.
Már csak annak örülnék jobban ha ezen, vagy hason véleményeket ehhez, lereagálnák maguk az alkotók is.
idõjós1010 2011 aug. 20. - 13:35:50
(199/297)
A sztori gyökere
9/10
pb69 2011 aug. 19. - 11:15:24 9/10
(198/297)
Más fórumon már tárgyaltam ezt a témát, gondoltam ide is beírom az ottani hozzászólásaim:
-------------------------------
...szerintem a színészi alakítások összességében is igen jók lettek. Shaw mellett a Magnetot és Xaviert megformáló színész is kiemelkedõen teljesített de a többiek se teljesítettek alul.
Egy kis SPOILER mentén azért megjegyezném hogy elég komoly logikai bukfencek sajnos sikeredtek a sztoriba.
Engem az annyira nem zavart hogy a képregényektõl eltért a cselekmény, viszont a filmeket tekintve sincs tökéletes összhang.
Csak a legnagyobb ilyen bakit megemlítve, a késõbbi részekben Magneto és Xavier nagy barátságban sétálnak (és itt a hangsúly ezen van) megkeresni Jean-t. Ehhez képest már ebben a filmben lebénul ami elég ellentmondásos.
Amúgy is a film egyetlen komoly hibájának az tekinthetõ hogy idõben túlságosan össze akarja kötni a szálakat a többi résszel. Pedig az életkorokból ítélve az Elsõk és a következõ rész között legalább 15-20 év eltelik és a nagy kérdés hogy mi történik addig? Hiszen addig szõtték a fonalat hogy kb. 1-2 hónap lenne a reális, hisz minden megtörtént, még a mutáns háború is kitört.
--------------------------------
Nekem az X-menbõl a Farkasos rész is tetszett, mondjuk ez lehet elsõsorban azért van mert õ a kedvenc karakterem az egészbõl. És mivel sokak így vannak vele ezért megérte egy nagyobb bõrt lehúzni róla. Persze állítólag több szereplõhöz is készül hasonló elõélet-bemutató de én erre nem vennék mérget.
Az Elsõkre abszolút azt tudom mondani hogy kár lenne kihagyni, egyáltalán nem igénytelen munka. 1-2 komolyabb igen csúnya logikai bukfenctõl és összeférhetetlenségtõl eltekintve nagyon erõs film és méltó elõdjeihez.
Az "új" mutánsokról én pont másképp vélekedek mint az elõttem szólók. Azazel (azt hiszem így hívták) nem nyûgözött le mivel más teleportáló már szerepelt a "sorozatban", de amúgy jól kidolgozott szereplõ volt, nem volt vele baj.
Plazmával meg a többiekkel sem igazán, bár a sivítós sráccal már kicsit túlzásokba estek szerintem. De összességében nem érzem hogy ez gyengepontja lenne a filmnek.
Akirõl beszélsz az maga Mystique és számomra tetszetõs volt az elõélete, jól megfont szál a sztoriban.
Az akciójelenetek arányát pedig itt is kiválóan eltalálták, ezzel se lehet gondja senkinek.
Tényleg egy 10/10-es alkotás is lehetett volna ha nem akarják kényszeresen ellõni az összes puskaport és a rengeteg köztes idõ ellenére nagyon összecsatolni az idõvonalat.
--------------------------------
A problémám kifejtem egy kicsit bõvebben hogy világosabb legyen.
SPOILER!!!
Ugye az a problémám hogy vagy túl koránról indították az elõzmény sztorit vagy túl sokáig vitték el.
És ez az ami komoly logikai buktatókat eredményezett.
Az elõzõ részekbõl az derül ki hogy a Prof és Magneto útjai hosszútávú és igen szoros barátság után váltak némileg szét.
Ehhez képest ennél a filmnél találkozik a két karakter és valószínûleg néhány hónap se telik el és máris elválnak. Ennyi idõ alatt azért semmiképp se alakulhatott ki olyan viszony amit lefestettek korábban.
És persze a lebénulós baki az a legcsúnyább. Hisz a már igencsak korosodó Magneto és Xavier saját lábaikon mennek Jeant meglátogatni, ráadásul ekkor még úgy tûnik a viszonyuk is sokkal rendezettebb volt.
A háborúnál ugyanez a helyzet. Ha már itt egymásnak esnek az emberek és mutánsok ill. a mutánsok is már 2 ellenséges "pártra" szakadnak akkor hogy nem történik semmi komolyabb ütközet kb. 20 évig?
Szerintem ennek a filmnek valahol ott vége kellett volna legyen hogy elkerülték az atomháborút és megölték Shawt.
És egy újabb filmet csinálni arról hogy ezután mi történt és már sokkal késõbb hogy alakult át a viszony a két fõhõs közt ill. hogy tört ki a mutáns-ember háború.
Vagy ha mindenképp csak egy filmet akartak forgatni ebbõl az idõszakból akkor már eleve ott kellett volna indítani a fõsztorit (a bevezetés után) hogy Xavierék már vagy 30 évesek és úgy történnek meg ezek a dolgok.
----------------------------------------------
A lényeges részek kb. ennyik.