10/10
Arcturus 2009 jún. 12. - 08:17:32 10/10
(261/441)
Amúgy ha csak a filmet nézem, akkor 10-es a skálán nálam, kiváló szórakozás és nem csak egyszeri lehet.

DE!

Nagyon zavar Hugh Jackman személye...
189 centi magas... A fejét még csak el-eltalálták, de õ nem Rozsomák, õ tényleg CSAK Farkas névvel illethetõ...
Rozsi eredetileg nem haladta meg a 160 centi magasságot, tömzsi, rövid, de tömör karú, izmos és szívós kinézetû emberke.
Ha belinkeli a képet, amit összerakosgattam, ez a sorrend balról jobbra haladva, legalábbis szerintem az ideális Rozsomákra:
1: Képregényrozsomák elsõ fajta ruhájában, ahogy kitalálták,
2: Képregényrozsomák második fajta ruhájában,
3: Ezt csak úgy, Hugh arcát tehát úgy, ahogy eltalálták, de ->
4: Na, õ Clint Eastwood. Lehet, hogy most már vén csataló, de még most is jobban passzolna az arca Rozsomákhoz, ráadásul õ tényleg szivarozik, jobb szinész is és tudtommal halhatatlan. :)
5: Stallone testalkata pedig még ilyen idõs korában is szintén helytállóbb lenne, exrambónk optimálisan 177 centi magas és olyan vadállat fejet tud vágni, amilyet Hugh Jackman még hasonló alkoholproblémák mellett se fog tudni soha! :)
Na mindegy, én nem Jackman-ben képzelem el ezt az alapvetõen brutális karaktert...
10/10
Arcturus 2009 jún. 12. - 07:22:16 10/10
(260/441)
Nem mindent olvastam végig, csak úgy szemezgettem, de egy kis történet-összefoglalás tehát:

- Aki képregénybõl ismeri Rozsomákot, az tudja, hogy nem véletlen a név... És a magyarok nemértésére nem lehet fogni az elfordítást (Farkas), elvileg mi adjuk a zseniket ezen a világon, nem? :)
- Eredeti történetben nem karmokkal született, csak regenerálódott (pl. Hõsök sorozatban a pompomlány). Amikor Magneto (fémmanipulátor) a képregény-sorozatban kitépte a testébõl az adamantiumot, a test regenerálta magát és a hiányzó adamantium-karmokat csontkarmokkal helyettesítette. Késõbb visszakerült belé az adamantium. Ez után már akár egy másfajta (Uncanny-re emlékszek, hogy azt hozta fel valaki) képregénysorozatban már lehetett hozzá elõ, közép, vagy bármilyen más történetet költeni, ez a szép a képregényben és a szappanoperákban... ;)
Baggio011 2009 jún. 11. - 20:54:27
(259/441)
Gyerekek, ez a film hatalmas! Az elsõ három elmehet a sunyiba, ez akkora nagy!!!
Rika 2009 jún. 07. - 14:10:33
(258/441)
Sajna még nem láttam, de a Gambitet játszó Taylor Kitsch vagy ki elég nyálgombócnak tûnik... és mi ez a félhosszú lógós haj???
Jackman<3 Érted megnézem!
KatanKerub 2009 jún. 07. - 14:05:16 Előzmény Koordinátor
(257/441)
Én nekem is nagyon tetszett, aki nem csak a kritikus szemével megy el moziba, és nem azt nézi egy filmben, hogy mi a ciki és a baki - mint ahogyan látom itt sokan teszitek - akkor szerintem egy nagyon is idevágó, a történethez kapcsolódó, izgalmas, pörgõs filmet nézhet meg. Ráadásul nekem a bónusz, hogy Daniel Henney is szereplet benne, nagyon régóta vártam ezt a mozit, üdítõ volt õt már nem csak koreai filmben látni. :) <3
AxL 2009 jún. 06. - 17:23:44
(256/441)
Na megnéztem végre a filmet, és azt kell hogy mondjam:csalódott vagyok. Szerintem a leggyengébb x-men rész ez. A story nem a legjobb egyszerû és kiszámítható(de egy valami tetszett, hogy nem lett hepiend),de ez még nem is lenne nagy gond mert csomó olyan film van amibe nem a történet a lényeg. A legnagyobb próbléma számomra a látvány! Egyszerûen siralmas, a leggyengébb pontja a filmnek.150 millióból ennyire tellett?? Most komolyan, alig volt egy két olyan akció rész ami látványos volt. A karakterek közül igazából csak Gambit tetszett, na õ tényleg ott volt toppon, kár hogy keveset szerepelt.
Részemrõl ez csak egy 10/6 lett amit nagyon sajnálok hiszen lehetett volna több is...de nem lett :)
lávalány 2009 jún. 04. - 13:15:34
(255/441)
Hát én így pár év késéssel most kezdtem az X-men filmeket nézni, és nagy szerelem lett:) de tudtam, hogy ezt se bírnám szinkronnal, úgyhogy megkerestem Budapesten az egyetlen mozit, ahol felirattal játsszák :D és tuti, h jobb volt így:) amúgy ha akciófilm szempontjából nézzük, nekem tetszik, ha X-men szempontból, akkor annyira nem...ez nem biztos, hogy teljesen érthetõ, de nekem kicsit összecsapott volt...ettõl függetlenül azért jó volt:)
8/10
Koordinátor 2009 jún. 04. - 10:18:53 8/10
(254/441)
Szerintem jó film volt.Az akció jelenetek nagyon látványosak és jól vannak összevágva.Most ez a rész viszi nálam a primet.De az igazsághoz az is hozzá tartozik,hogy a többi részét olyan rég láttam,hogy nem vagyok teljesen képben a történet folyamatában.Erre csak az lehet a megoldás,hogy az egészet elörõl meg kell néznem.
7/10
nyenye 2009 jún. 03. - 18:25:42 7/10
(253/441)
Látom nem is kicsit értelmeztétek félre a hozzászólásomat.(de lehet én fogalmaztam rosszul).Természetesen nem azzal van a bajom,hogy ilyen nincs mivel ez egy fantasztikus akció film tõlem még foggal is elkaphatta volna a golyókat azzal sem lenne problémám.Én arra értettem a "logikátlan" kifejezést,hogy valamivel realisztikusabban azaz életszerûbben is kidolgozhatták volna ezt...vagy egynéhány cselekmény szálat.Például a többiek más utakon mehettek volna,és nem a liftben kuncognak míg az ember haverjuk a golyókkal szenved.Tehát az ésszerûség ami zavar!Pontosabban annak hiánya.Sajnos nem csak ez az egy jelenet hibádzik a filmben.
9/10
Lasagne 2009 jún. 02. - 15:09:34 9/10 Előzmény nyenye
(252/441)
Remélem ezt a kardos dolgot csak viccbõl hoztad fel problémaként, egy ilyen filmben.:)
Vagy mit vártál egy olyan filmtõl amiben mutánsok vannak?
Ennyi erõvel senkinek nem lövell lézert a szeme, meg nõ ki a karjából penge XD vagy te tudsz ilyesmirõl?
Nyssa 2009 jún. 01. - 17:57:11
(251/441)
Hmmm, aki leeül megnézni egy olyan filmet, ami alapvetõen nem egy dokumentarista regényen alapul és nagyjából magasról tesz a fizika általunk ismert törvényeire, az ne lepõdjön meg, ha a "pengemûvész" gyerek röhögve elbánik pár kilõtt golyóval. Különben meg minek ugornának be a képbe a társai, mikor egyedül is elboldogul azzal pár suttyóval?
Ha úgy ülünk le X-Ment, Pókembert, Transformerst, Star Treket vagy akár E.T.-t nézni, hogy folyton amiatt sikongunk, hogy jajj, ilyen nincs, ez kizárt, ilyen nem is létezik, akkor kérdem én, minek pazaroljuk az idõnket???? Ez a mûfaj arra való, hogy szórakozzunk... Nekem is vannak fenntartásaim a kivitelezéssel kapcsolatban, de egy másodpercig sem bántanám a sztorit amiatt, hogy "ilyen a valóságban nincs". :)
A mai gagyikhoz képest jó kis film a Wolverine.
7/10
nyenye 2009 jún. 01. - 16:53:23 7/10
(250/441)
Nem volt annyira rossz film bár én személy szerint jobbra számítottam.Teli volt logikátlan hülyeséggel pl mikor az a pengemûvész gyerek berohan a szobába és kardjait forgatva csapja szét a golyókat...na az kicsit sok volt.A többi szuperhõs meg a liftben várakozik és még véletlenül sem akarnak segíteni egy olyan embernek akinek még szuper képességei sincsenek.kicsivel több logikát elvártam volna a rendezõtõl. A látvány miatt 10/7 Amúgy csak 10/4 lenne.
1/10
Beyond silence 2009 jún. 01. - 04:50:24 1/10
(249/441)
Vannak érdekesebb részei a történetnek, ellenben vannak akkora hülyeségek is hogy csak dõltem... XD Pl. már a kezdõ stáblistán Farkassék végig harcolják az amerikai történelem összes háborúját... hogy ne.

A karakterábrázolás is facsipesz, az akció jelenetek se fogtak engem.
10/10
benedek13 2009 máj. 30. - 21:57:53 10/10
(248/441)
Igen szerentem is ez volt a legjobb az X-Men filmek közül
9/10
Lasagne 2009 máj. 29. - 19:11:09 9/10
(247/441)
Úgy ültem le megnézni, hogy biztos nem fog tetszeni, mert annyi rosszat hallottam róla.
De mivel Rozsomák az egyik kedvencem adtam neki egy esélyt.

1. Hugh Jackman még mindíg halál szexi!! A fanoknak ajánlom.
A kedvéért építenék a panel dzsungelba egy pajtát aztán beszaladadhatna ide nekem pucéran.:P
Amúgy meg sztem jól illik hozzá a szerep,hozta a formáját.

2. Sokan panaszkodnak, hogy túl sok a nyál, meg a testvéri szál ect.
Ez a film róla szól nem? Most ezek kellettek ahhoz hogy ilyenné váljon akkor mit ríttok? Nekem igen is fontosak voltak, pont elég volt mindenbõl.

3. Akciójelenetek is tetszettek, meg a mutánsok, meg a helyszínek.

Nem ragozom, máskor is megnézem, pozitív csalódás.

9/10.
10/10
Gabriella54 2009 máj. 29. - 15:54:11 10/10
(246/441)
Ha nem mondják be a végén, hogy Schell Judit, meg sem ismerem a hangját! Szó mi szó, tényleg jellegtelennek tûnt - pedig a film többet érdemelne!!!
10/10
Gabriella54 2009 máj. 28. - 22:50:20 10/10
(245/441)
Valahogy nem bánnám, ha a dvd-változatot átszinkronizálnák :)
De a film nagyon-nagyon tetszett, bármikor szívesen megnézném újra!
offtopic
hirvi 2009 máj. 27. - 22:41:10
(244/441)
SPOILER: ez egy nagyon hasznos felirat.. kérlek titeket, alkalmazzátok! Köszi. :)
10/10
Gabriella54 2009 máj. 27. - 22:06:08 10/10 Előzmény Marcipáncica_
(243/441)
Lebilincselõ volt, nagyon tetszett, végig tartani tudta a feszültséget, le a kalappal!
Hugh Jackman pedig? Hááát, egyszerûen ISTENI!
Egyedül a szinkron az, ami pici kívánnivalót hagyott maga után: szerintem László Zsolt sokkal jobb H.J-nek!
Marcipáncica_ 2009 máj. 27. - 14:12:23
(242/441)
nem irigylem a mostani filmek készítõit.
a nézõknek már olyan elvárásaik vannak egy-egy filmmel kapcsolatban hogy csak na! :D

ez a film minden (esetleges) hibája ellenére is tökéletes, mert megadja azt az élményt amiért az ember beül rá: izgalmas, akciódús, van benne jellemábrázolás és fura alakok bõven, romantika... stb. hogy miben tér el a képregénytõl? nem tök mindegy? a képregénykockákat gyorsan pörgetve kéne egy filmet csinálni, mert az kielégítené minden képregény-rajongó álmát? :DD