Téma: Záróra

drabál 2011 febr. 16. - 22:21:49 Előzmény Commodus
(549/829)
Ez így igaz ,de talán õ nem is számított arra hogy meggyõzi a fröcsögõt ,hanem inkább a többi nicknek akart érveket mondani.
drabál 2011 febr. 16. - 22:18:18
(548/829)
Hol az ellentmondás?Azt szokás mondani pl ,hogy: nagyképû az eredményeire.A máésikra meg azt hogy: bár nagytudású ,de szerény.Tehát attól még hogy van mire nagyképûnek lenni ,attól még nagyképû a nagyképû.Ha úgy nagyképû valaki ,hogy nincs mire ,akkor az még hülye is:)
drabál 2011 febr. 16. - 22:15:31 Előzmény far vik
(547/829)
Ráadásul õ sem mûvésznõnek születetett,hanem egy volt asok közül arádió gyermekkórusában.
9/10
offtopic
Commodus 2011 febr. 16. - 09:49:48 9/10 Előzmény géGyula
(546/829)
Én is visszaolvastam, a régi vitákat, amibe Alinda beszállt.
Bátran, de talán feleslegesen.Egy anonim nicknév mögül kifröcsögõ, értelmiségi mázba öltöztetett, gõgösen lekezelõ, álintellektuális, gúnyos, prekoncepciós támadással szemben nem számítanak az észérvek, mert irigységbõl és "érzelmi" töltetbõl táplálkoznak.
Legfeljebb idõvel Õ is kijön a béketûrésbõl egy kicsit, és belemegy olyan vitákba, ami elõre nem visz, viszont idegõrlõ és "megnyerhetetlen".
Szegény még azt sem tudhatta, hogy férfival vagy nõvel vitatkozik, hisz oly kedves divat itt nicknevek tucatjaival szörfözni, vagy akár nemet váltani.


Viszont sajnálhatod, hogy nem láttad L.Ritók Nórával a beszélgetést.
Roppant tanulságos volt.
Egyszerre lehangoló és mégis felemelõ.
géGyula 2011 febr. 15. - 23:56:12
(545/829)
Bizony, Alinda nagyon nagy fába vágta a fejszéjét. Marton Éva, ahogy mondani szokták, nehéz ember lehet!

A szerénység szobrát fogják róla megmintázn, föltegetõleg „magyar módra”
Képes Melist ekézni!?
Meg minden szóba képes belekötni, amint fennsõbbségesen osztja az észt, valami teljesen fejreállított, zavaros „logika” mentén!
Ilyet még nem nagyon tapasztaltam, Még Alinda sem tudta „gatyába rázni”
Gyerekkoromban az ilyen alkatokat egyszerûen „betonsegg”-nek neveztük.

Bizony, én tudtam, hogy Alinda bátran vállalja magát ezen a topikon.
Amit itt korábban kapott az bizony arcpirító(na nem az õ arcára gondolok!).

Sajnos azt a nõt, aki blogot ír, nem láttam!
De ha valaki viszonylag rendeszeresen használja az internetet, az bizony nem lepõdhet meg: Mindent elborít lassan a fasisztoid mocsok, a silány aljas butaság, vagy buta aljasság(ahogy tetszik)
10/10
Bokri 2011 febr. 15. - 23:30:16 10/10
(544/829)
Far vik! Tökéletesen egyetértek! Itt ülök, nézem és forog a szemem, hogy egy ember ennyire nagyra tarthatja magát. Mûvésznek lehet, de embernek egyáltalán nem nagy. Az alázat egészen egyszerûen hiányzik a lényébõl. Komolyan sajnáltam szegény Veiszer Alindát, hogy vele kell mélyinterjút készítenie...
far vik 2011 febr. 15. - 22:53:33
(543/829)
Marton Éva mûvésznõ végtelenül, tenyérbemászóan, ellenszenvesen nagyképû. Lehet hogy jó operaénekes, de emberileg nem tartom sokra. Annyira el van szállva magától, hogy ez sokat elvesz a "mûvészi" értékébõl...
9/10
Commodus 2011 febr. 04. - 17:23:30 9/10
(542/829)
Még szerencse, hogy Zólyomi Zsolt "demisztifikálta" a parfüm készítés boszorkánykonyhájában zajló titokzatos folyamatokat.
Nekem ez körülbelül annyira volt világos és egyértelmû, mint az alkímia.
Végighallgatva a beszélgetést, bementem a fürdõszobámba és lekicsinylõ ajakbiggyesztéssel tekintettem a saját szerény kis illatszerparkomra.(Egy arcszesz, és egy egyszerû "parfüm", bár már félve merem leírni ezt a szót.)
Épp azon filózom, hogy ki is dobom õket a kukába, most nem ér meg nekem 20.000 eurót egy saját illat?
Hát már ennyit sem érdemlek meg az élettõl? :))
Tegyük hozzá, hogy a fiatalemberrel a világon semmi bajom, tulajdonképpen szerény volt és csendes, azért azt ismét megállapítottam, hogy a sznobizmusnak nincsenek határai.
szilard_v 2011 febr. 04. - 00:49:46
(541/829)
A mai mûsorral kapcsolatban két dolog jutott eszembe:
- Az egyik, hogy ez az ember, aki vendég volt, nagyszerû példája annak, hogy "önmagunkat elfeledve találjuk meg magunkat", mivel nem sztároltatja magát, nem beképzelt meg ilyesmi, ez látszott rajta. Végzi a munkáját, és a szépségnek él.
- A másik, hogy igazából egy átlag embernek szerintem felesleges parfümöt használnia, mert egyrészt nincs pénze minõségi parfümre (bár ebben nem vagyok biztos, mert lehet, hogy elérhetõ áron is van minõségi parfüm), másrészt úgysem tudja, hogy mi van rajta, és nem tudja a parfüm igazi értékét értékelni.
9/10
Commodus 2011 febr. 03. - 17:50:53 9/10
(540/829)
Érdekes és tanulságos beszélgetést folytatott L.Ritók Nóra grafikus, mûvészetpedagógussal V.A., viszont nem is a mélyebb tartalmi rész ütött szíven igazán, hanem egy "érdekes" jelenség.
A hölgy blogot ír, ám meg kellett szüntetnie a hozzászólás lehetõségét, mert annyi mocskolódó, rasszista, antiszemita beírást kapott, hogy egyrészt gondolom nem gyõzte õket moderálni, másrészt, ahogy a szavaiból kivettem, érzelmileg és idegileg is megviselték.
Visszalapozva ebben a topicban, még ma is gyönyörûen ott virítanak a szebbnél szebb hozzászólások, melyek ennek a mûsornak a vezetõjét minõsítik, minõsíthetetlenül, mindenféle valódi tartalmi kifogás nélkül, csak a "gyûlölködés öröméért", miközben a hölgy is "bátran" felvállalta a fórumozást, tehát megilletnék azok a jogok, melyeket annyiszor emlegetnek a moderálás szabályai között.
Visszatérve a riportalanyra, a beszélgetésbõl remekül kitûnt, hogy a jó szándékú kezdeményezések is megbuknak, ha zsigeri ellenállásba és tudatlanságba ütköznek.
Amíg pedagógusok nem képesek különbséget tenni olyan fogalmak között, mint az integráció és az asszimiláció, addig min csodálkozunk?
Az egyházi iskolák hozzáállásán már meg sem lepõdöm.
Ez 2011-ben Magyarország?Ha igen, akkor ez szomorú!
vlina 2011 febr. 02. - 15:43:51 Előzmény Thousand Lakes
(539/829)
Kedves TL!
Senkinek az "érdekében" nem készítünk mûsort.A Mindeszentyról készült mûsor például vagy négy éves!!!! Kérem, ne fesse az ördögöt a falra, mert ebben az esetben kénytelen vagyok visszakérdezni, hogy Ön szerint kinek az érdekében készül beszélgetés Solymosi Frigyes professzorral , vagy Török Gábor politológussal? Egyáltalán miért olyan rettenetesen evidens Önnek, hogy valakinek az érdekében gyártunk mûsort? Értem, hogy sok helyen ezt látja, de pont ez a mûsor, a Záróra, nem tartozik azok közé.
Alapelvünk, hogy meghallgatjuk a nõvér gondolatait a gazdaságról, és Felcsuti Péterét is, mert mindkét véleméyn érdekes, és mert az a közszolgálat.
Kririzálhat több dolgot is ebben a mûsorban, történetesen a kiegyensúlyozottságra való törekvést nem. Ha nem csak egy-két mûsort nézne meg, ezt Ön is biztosan így látná.
Elnézést a hosszúra nyúlt levélért, csak fontosnak tartottam helyre tenni ezt a dolgot.
üdvözlettel
veiszer alinda
10/10
pneklara 2011 febr. 01. - 19:28:35 10/10
(538/829)
:)
9/10
Commodus 2011 febr. 01. - 18:01:00 9/10
(537/829)
Az úr egész egyszerûen nosztalgiázott.
Az általa elmondottak nagy része anakronizmus volt.Semmi újat nem tudott hozzátenni a témához azt leszámítva persze, hogy médiatörvény, médiatörvény, médiatörvény, melyet úgy zsolozsmázott, hogy már kerestem a rózsafüzért a kezében...
Épp csak egy csöppet volt kirívó, és feltûnõ.
A másik kedvence az Iskolatévé, és a Családi kör voltak, ha még néhányszor elmondta volna az említett két mûsor címét valószínû belevágok egy fél téglát a tévémbe.
Talán szólni kellett volna neki, hogy 2011-ben járunk!
A vicc az, hogy néhány mondatával tulajdonképpen "visszaájult" az átkosban alkalmazott módszertanhoz, és retorikához.
Talán az új médiatörvény miatt lehetett szegénynek egy kis déjà vu érzése. :)
Thousand Lakes 2011 febr. 01. - 11:06:18
(536/829)
A múltkor az az apáca a "neoliberális" gazdaságról vallott nézeteivel, a másik mûsorban (Miért?
A Mindszenty-per; Rendezte: Born Ádám, Mûsorvezetõ: Veiszer Alinda) a Mindszenty üggyel traktálás, most meg beszélgetés egy médiapedagógussal. No, vajon melyik párt érdekében készülnek ezek a remek agymosó mûsorok?
10/10
pneklara 2011 febr. 01. - 10:39:45 10/10
(535/829)
Tegnap érdekes volt a beszélgetés a médiapedagógussal. Az helyzet állt elõ, hogy a kérdezõ, Alinda perfektebb volt a témában, modernebb gondolkodású, mint a meghívott. Aki igazi bölcsész volt, közhelyeket pufogtatott,ami fõiskolai elõadótól, 18 éves emberek elõtt megállja a helyét, de egy ilyen mûsorban kevés. Hiszen szép az, hogy a "kedves szülõk" felelõssége milyen nagy. De a HOGYAN? volna az érdekes. Arra meg semmi választ nem kaptunk. Csak annyit, hogy a "népi". Persze, hogy az a gyerek, aki ValóVilágon, meg Ezek megõrülteken szocializálódik naponta, az nem ül le egy táncházat megnézni, pláne, ha õ sose táncol.
Meg a XXI. században nem sírhatjuk vissza az ökrösszekeret, bármennyire is emberbarát, környezetbarát közlekedési eszköz volt. Alinda feldobta a labdát az internet világáról, de a tanár úr nem tudta leütni, mert õ még a '60-as években gondolkodik. De 1960 felé menni nem lehet.
Jól mondják, ha valamit kiírtunk, azt lehet rövid idõ alatt megtenni, de helyreállítani, újraépíteni sokszorosan nehéz kihívás. Mi kiírtottuk a gyermekek példaképeit, a jót, a szépet, az igazat. Felépíteni nehéz lesz, mert csak a 2-7 éves kor a meghatározó. Amit ez a kor elront vagy elmulaszt az nehezen, vagy egyáltalán nem pótolható. Szóval a "kedves szülõk" tekintetében igaza van a tanár úrnak, de ki, és hogyan szólítsa meg a szülõket? Amit a romakérdésrõl mondott, az meg pusztába kiáltott szó, és eredménytelen szócséplés volt.
Thousand Lakes 2011 febr. 01. - 09:32:20 Előzmény Commodus
(534/829)
Errõl jut eszembe, az a kelekótya Hamvas Béla is a boron keresztül lökte a spirituális zagyvaságot.
10/10
Viola Erzsébet 2011 jan. 31. - 22:30:00 10/10 Előzmény poddoca
(533/829)
Teljesen egyetértek!
poddoca 2011 jan. 14. - 09:19:08
(532/829)
Ebben a mûsorban nagyon sokszor jók a meghívottak, de aki minden alkalommal tetszik az Alinda a mûsorvezetõ. Én mindig úgy látom, hogy felkészült még a legextrémebb beszélgetõtársakra is.
Gratulálok.
10/10
pneklara 2011 jan. 07. - 12:27:22 10/10
(531/829)
Én is megvilágosodtam egyszer a bort illetõen.
A házunkban lakott, ill. tartott fent egy lakást egy férfi. Tartozott egy pincészetet mûködtetõnek,s mikor foglalózni jöttek, áthívtak hatósági tanúnak. Na ott hallottam, hogy volt pofája feljelenteni, mikor teherautóval hordtam hozzá a kaprot a bor pancsolásához. Azóta tudom, hogy a jó brrrhoz kapor is kell.
Kollégám is vetette velem a lengyel vodkát a KGST piacon. Valakivel beszélgettem, hogy ebben fürdenek ezek? Á, azt mondja, van lõréje, s feljavítja a szesztartalmát, mielõtt eladja a kocsmárosnak.
És még csoda, ha fáj a feje az embernek egy "jó" kis pohár bortól.
9/10
Commodus 2011 jan. 07. - 12:06:13 9/10 Előzmény pneklara
(530/829)
Hát belenéztem tegnap az ismétlésbe... :(((
Jaj mamám, durcás mormogás, egyenes kérdésekre, üres tartalmatlan válaszok, melyekbõl kiderült, hogy a bor az isten, õ pedig a felkent papja, látszólag kényelmetlenül érezte magát õ is, a mûsorvezetõ is, meg a nézõ is.
Mindezt megfejelve azzal, hogy úgy nézett ki, mint egy klosár.
Eleve nem szeretem azt a misztifikációt, ami a borkultúra körül kialakult.
A borkészítés nem vallás, nincs benne spiritualitás.
Én még egy díjnyertes "csodaborban" sem éreztem, a tõkét kapáló "paraszt" izzadtságszagát, viszonyt látom a várkastélynak is beillõ hipermodern pincészetek elõtt kiszállni a 20 millás terepjáróból a derék borászokat. :)
Ez csak egy szakma és üzlet, se több se kevesebb, üzlet, melybõl a körülötte kialakult "hisztéria" miatt jó néhányan, akik idõben kezdték, és okosan csinálták, valamint rendelkeztek némi kapcsolati tõkével, (szõlõtõke nem feltétlenül kellett hozzá) szépen megszedték magukat.Jelentõs borvidék környékén van szerencsém lakni, és jókat mosolygok azon, mikor a sznob turisták 8-10000 jó magyar forintot képesek adni, azért a nedûért, amit még néhány éve Pista bácsi a paprikás krumpli után iszogatott hosszú lépésnek felhígítva.
Csak azóta csodák csodájára, az a szõlõterület már nem Pista bácsié, hanem valamely nagy hírû "borászunk" földjeihez csapódott.
De a szõlõ ugyanaz rajta. :)

Valóban nem volt könnyû dolga Alindának, de hát Crescit sub pondere palma!