8/10
Bru 2009 febr. 10. - 00:51:43 8/10
(4/4)
Elõször is pár szó a filmrõl mivel itt semmi nincs róla írva. Ez a film Zidane egy meccsét (Real Madrid vs. Villareal, április 23, 2005) mutatja be 90 percben, valós idõben, úgy hogy csak Zidane-t mutatják, nem a meccset.
Egyszerûen döbbenetes. Nem akartam hinni a szememnek. És az a legszebb benne, hogy mûködik. Semmi köze a labdarúgáshoz és mondhatni nem szól semmirõl, de érdekes azt tapasztalni, hogy az ember mennyire nem figyel a részletekre. A labdát szinte nem is látjuk a filmben. Egyszer mindenképp meg kell nézni. Nagy élmény.
zinaida 2007 nov. 15. - 09:29:16
(3/4)
November 19. hétfõ, 19.00. PREMIER ELÕTTI VETÍTÉS! Ingyenes!
norton15 2007 nov. 10. - 20:27:03
(2/4)
Imádtam Zidane-t, mikor focizott. Egyszerûen fogalmazva egy zseni volt (úgy hallom, a fia is tehetséges). Lehet, hogy nem volt szép egy fejessel befejezni a pályafutását, de Materazzi megérdemelte. Szép volt Zidane!
zinaida 2007 nov. 10. - 20:15:52
(1/4)
Zidane Mester rajongói és "tanítványai", figyelem!!!

Zidane, egy XXI. századi portré címmel az Indiszkrét tekintetek címû sorozatban, premier elõtt vetítik a francia labdarúgóról szóló filmet november 19-én a budapesti Francia Intézetben.

A hétvégén megkezdõdött Dokumentumfilm Hónap keretében 4 olyan filmet mutatnak be, amely indiszkrét bepillantást enged egy egyébként kizárólag a kamera objektíve elõtt megnyíló világra. Minden filmvetítést beszélgetés követ - közölte az intézet sajtóreferense, Balla Borbála.

Az összegzés szerint a francia labdarúgóról szóló, 90 perces film "látványos, varázslatos, élõben és mozgás közben rögzített portré Zinedine Zidane-ról, szinte az az érzése támad a nézõnek, hogy a játékos mellett áll a pálya közepén".

A 2005. április 23-án forgatott film a meccs teljes idõtartama alatt 17 nagyfelbontású kamerával, közvetlen közelrõl rögzítette a világsztár focista mozdulatait, legkisebb rezdüléseit is. A portrét Philippe Parreno és Douglas Gordon rendezte, a filmet francia nyelven, magyar szinkrontolmácsolással vetítik.


VALAKI NEM TUDJA, HOGY HÁNYTÓL VETÍTIK????