Téma: Zrínyi

napraforgó jan. 01. 07:57:55
(16/16)

Az ilyen történelmi témájú TV-játékokat évente ismételni kellene.
Én valamikor régen láttam, de nemigen emlékszem rá. Sajnos. És most is mikor adják? Hajnalben, újév napján. Hányan fogják megnézni?
nyugiss 2016 máj. 31. - 16:27:46
(15/16)
senki nem rögzítette?
nekem lemaradt az elsõ rész vége,így a többit már nem is vettem fel...
nyugiss 2016 máj. 26. - 17:23:59
(14/16)
gratulálok az m3-nak!

majd negyed órával késõbb kezdték,így a vége lemaradt,hiába állítottam plusz 10 percre a felvétel végét

remélem valakinek sikerült felvennie!
offtopic
adamnagysweetmovie 2016 máj. 25. - 15:08:18 Előzmény olahmiki1959
(13/16)
tekintve, hogy mennyit tanult a társadalom az évtizedes visszaélések feltárásából, tényleg szinte hiábavalónak tûnik a munkája...
olahmiki1959 2015 febr. 05. - 07:32:15
(12/16)
Ferenczy Krisztina - aki manapság újságíróként ismert - milyen jól nézett ki a filmben!...:)
És milyen jó színésznõ volt!
Lehet, hogyha az eredeti foglalkozásánál marad, mindnyájan jobban jártunk volna(?)...:)
albiro 2009 szept. 30. - 20:55:28 Előzmény punyic
(11/16)
Üdv Punyic!

Felvettem mind a három részt, de az elsõ résznél az m2-nek a képe valamiért szakadozott, ez kissé zavar a nézésben, de a szöveg egyenletes.
offtopic
feketevipera 2009 szept. 22. - 09:04:36
(10/16)
Szia!

Megnéztem, de igazából nem szoktam rockoperát nézni, a darabot sem ismerem. Érdemben nem tudok nyilatkozni, de hát remélhetõleg élvezhetõ.
offtopic
feketevipera 2009 szept. 22. - 08:46:49 Előzmény oncogito
(9/16)
Szeretném azt hinni, hogy tényleg van ilyen filmekre igény, de szerintem nincs, és nem tartom magam primitívnek, csak pesszimistának. (Vagy csak meglehetõsen jól elbújtak azok, akik valóban érdeklõdnek az ilyesféle produkciók iránt.) Ha a többség megnézi a Szabadság, szerelem vagy a Sacra Corona c. opusokat, akkor lelkendezik, hogy õ már látott történelmi filmet. Vagy éppenséggel ilyenekért be sem megy a moziba (jobban is teszi), megelégszik valami tingli-tangli vígjátékkal, esetleg otthon bambul a zajládára. Mindenesetre én is azt kívánom, hogy végre készüljenek jó és hiteles történelmi filmek, és hogy valóban legyen is igény rájuk.
offtopic
feketevipera 2009 szept. 22. - 08:35:47 Előzmény Lyanos
(8/16)
Szerintem a választ már magukban a kérdésekben megadtad: ez így összességében többé-kevésbé igaz. Alapanyag még csak-csak lenne, talán még rendezõk és nagy színészek is. Habár azért a régi nagy öregjeink eltávoztával lassan nem marad senki olyan tehetség, mint amilyen pl. Bessenyei volt.(És még sorolhatnám.) Vagy lassan nem lesznek olyan rendezõink, mint Zsurzs Éva (volt??? nem tudom, él-e még). A színészekhez csak annyit, hogy nem is lehet jobbra számítani, ha pár hónapos vagy egy-két éves, "kratkij kursz" típusú gyorstalpalókon csinálgatnak valamit, aztán máris büszkén hirdetik magukról, hogy õk biza színészek. Ráadásul közülük is egyre többen inkább csak sztárocskák, akik a színészi teljesítmény helyett a botrányaikkal akarják felhívni magukra a figyelmet.
A pénz kérdése már neccesebb. Ebben az országban mindenre van pénz, amire akarják, hogy legyen. Amire nem akarják, hogy legyen, arra nincs.(Az már más kérdés, hogy ha mégis adnak zsetont valamire, akkor is sokszor csak olyan sz*rokat tudnak elkészíteni, mint a Honfoglalás és a többi.) Ha valakiben esetleg még a szándék is meglenne, hogy készít egy jó történelmi filmet, akkor elgáncsolják. Olyan országban élünk, ahol lassan szégyen lesz magyarnak vallani magad, ahol az emberek/gyerekek mesterséges elbutítása folyik, ahol lassan ciki lesz, ha meg akarod ismerni a néped történelmét. Ezek után már csak egy dolgot kellene megvizsgálni: mekkora érdeklõdés fogadna egy normális, nem szenzációhajhász, a tényeket hûen bemutató történelmi filmet? Elbutult társadalmunk nem értékelné az ilyen dolgokat, jó nekik Maunika vagy Gyõzike is. Nem kell fajsúlyos magyar film, az nem kasszasiker. A vígjátékocskák, na az már igen. (Nem vagyok az elmúlt rendszer híve, de az biztos, hogy az akkori filmmûvészetünk messze felülmúlta a mostanit. Volt pénz is, és végeláthatatlanul lehetne sorolni, hogy hány remekmû készült akkoriban.) Szóval szerintem egy pár évtizedig itt még esélye sincs annak, hogy valami normális filmet összehozzanak. Vagy csak én vagyok túl pesszimista?
offtopic
norton15 2009 szept. 20. - 09:58:46 Előzmény oncogito
(7/16)
Az sem utolsó szempont, hogy történelmünk tele van olyan történésekkel, figurákkal, amik sorozatért, vagy filmért ordítanak. Én biztosan megnézném, ha csak fele olyan jó is lenne, mint a Róma. De hátha a Hunyadi - Sword of God jó lesz.
oncogito 2009 szept. 19. - 16:01:00 Előzmény norton15
(6/16)
Szerintem is van rá igény - primitívség azt hinni, hogy nincs.
Nem is tudom, kinek miért érdeke, hogy ne legyenek ilyen filmek.
Hirdetni kellene, mert nem mindig lehet észrevenni.
punyic 2009 szept. 13. - 20:42:25
(5/16)
Rögzítette valaki az 1. részt?
offtopic
norton15 2009 szept. 13. - 11:03:59
(4/16)
Szerintem a legutóbbi. Sajnos úgy érzik a filmkészítõk, hogy ilyesmire nincs igény, pedig van.:(
Lyanos 2009 szept. 13. - 11:01:53
(3/16)
A film kiváló, az alapul szolgáló mû is bizonyára az. Mindenesetre jól közelíti meg a tipikus hazai történelmi helyzetet: külsõ és belsõ ellenség, széthúzás...
Megint azt a kérdést tudom feltenni, ami már több topicban is elhangzott: miért nem készülnek nálunk ma ilyen tv-játékok és filmek? Nincs alapanyag? Nincs rátermett rendezõ? Nincsenek kiváló színészeink? Nincs pénz? Nincs szándék?
10/10
Vejnemöjnen 2009 szept. 12. - 12:15:40 10/10 Előzmény feketevipera
(2/16)
Teljesen egyetértek, és örülök a filmnek: Szeretem Bessenyeit, és szeretem Zrínyit.
feketevipera 2009 szept. 06. - 20:46:21
(1/16)
Nagy nevek, nagyszerû színészi játék. Bár azért pl. Lukács Sándor játékát helyenként mesterkéltnek éreztem, és a filmet belengi némi színpadiasság, de ha minden igaz, akkor színdarabból készült a filmváltozat. (Vagy lehet, hogy eleve tévédrámának szánták.) Mindenesetre jó volt látni régi nagyjainkat, akik hivatásuknak tekintették a színészetet, és akik tényleg színészek (és a szó pozitív értelmében vett sztárok) voltak.