„Velünk teljes a kép” – hirdeti a budapesti Falk Miksa utca új galériája, a Bodó Galéria és Aukciósház, melynek gyűjteményében a 19. századi magyar és európai festményeken, bútorokon és műtárgyakon kívül 20. századi modern és kortárs alkotások is találhatók. A múzeumi minőségű kiállítótér azonban nem csak a festményeknek, hanem aukcióknak és érdekes szakmai programoknak is helyet ad.
Régi-új galéria nyitott a budapesti Falk Miksa utcában – a Bodó Galéria és Aukciósház a 18 évig sikeresen működő Magyar-Francia Galéria utódjaként, kibővülve, megújulva folytatja működését. Már az első hónapja is mozgalmasan telt: nyitásként Pálfalusi Attila korai műveiből rendeztek Cirkáló címmel kiállítást, majd anyák napja alkalmából kamaratárlattal készültek. A Falk Art Fórumon történt sikeres bemutatkozást követően a Bodó Galéria a Műgyűjtők Éjszakája rendezvénysorozathoz is kapcsolódik. Június 7-én programjaik közt szerepel Gippert László, a Szépművészeti Múzeum Restaurátor Főosztálya vezetőjének előadása is, melynek címe: Változó világ, változó restaurátori feladatok.
„Galériánkban változatos tematikák és stílusok jelennek meg, múzeumi minőségű kiállítóterünkben pedig nem csak magyar, hanem a nemzetközi festészet élvonalából is szerepelnek alkotók. Kiemelkedő figyelmet fordítunk például a francia képzőművészeti remekekre. Az aukciós piacon is jelen leszünk, ősszel lesz az első árverésünk, melynek összeállításához kiemelkedő műalkotásokat keresünk. Ugyanakkor célunk nem csak az, hogy a szűkebb értelemben vett szakmai közönséghez szóljunk, hanem az is, hogy megismertessük a műtárgyak és a műtárgykereskedelem értékes és izgalmas világát azokkal is, akik bár nyitottak, de eddig még nem kerültek közelebbi kapcsolatba ezzel a különleges közeggel. Ennek megfelelően a szakmánkat népszerűsítő programoknak is helyet ad galériánk.” – mondta Bodó János tulajdonos.
A gyűjteményben találhatók olyan nagy jelentőségű alkotók művei, mint Molnár József, Deák-Ébner Lajos, Markó Károly, Lotz Károly, Kádár Béla, Barabás Miklós, Schönberger Armand, Faragó Géza, Batthyány Lajos, Scheiber Hugó vagy Márffy Ödön. Továbbá missziójuknak tekintik a Müncheni Képzőművészeti Akadémián képzett magyar festőművészek alkotásainak felkutatását, és törekednek egy egyedülálló gyűjtemény létrehozására.
A legértékesebb alkotások közt szerepel Faragó Géza, a magyar szecessziós festészet, plakátművészet és karikatúrafestészet egyik legkiemelkedőbb alakjának Ibolyaesti Meghívó című képe, mely többek közt arról híres, hogy a műalkotás alapján készítette a művész az egyik legnevesebb, Carneval és Ibolyaest a Gambrinusban című plakátját. Szintén a legjelentősebb darabok közt szerepel Beöthy Baba portréja 1909-ből; Molnár József Idill Pompejiben című kompozíciója; valamint Bayer Ágoston Hárfázó nimfák című olajfestménye. Emellett számos híres európai alkotással is büszkélkedhetnek, olyan alkotótól, mint Eugéne Galien-Laloue vagy Paul Charles Chocarne-Moreau.
A galéria szolgáltatásai: műtárgy vétel és eladás, értékbecslés és műtárgyvizsgálat, bizományos értékesítés.