A mai intézmény elődje az 1865-ben létesített Színészeti Tanoda, majd ebből 1883-ban alakult Országos Magyar Királyi Színmuvészeti Akadémia. A Színház-és Filmművészeti Főiskola 1948-ban kapta meg mai elnevezését és 1986-tól állami egyetemként működik.
A színházművészet szakembereinek oktatása mellett 53 éve kezdődött el a főiskolán a filmszakma vezető művészei: rendezők,operatőrök majd vágók, producerek képzése, ami a késöbbiekben kiegészült a televízíós és videós műfajok oktatásával. A főiskola egyik legfontosabb sajátossága, hogy a szakmai tanárok valamennyien aktív művészek, a magyar színházi élet, a filmművészet és a televízió kiemelkedő személyiségei, akik művészi gyakorlatuk leszűrt tapasztalatait adják át növendékeiknek. Általuk a főiskola szorosan kapcsolódik a művészeti élet vérkeringéséhez.
A főiskola feladatának tekinti, hogy a drámai művészetek és intézményeik, a színház, a film, a televízió, a rádió számára ígéretes tehetségű, művelt, az egyetemes és a nemzeti kultúra értékeit ismerő, megalapozott szaktudású művészeket, művészeti szakembereket képezzen és továbbképezzen. A főiskola az állami költségvetéstől kapott támogatásból, tandíjakból, alapítványokból és más anyagi forrásokból származó bevételekkel gazdálkodik. Az intézmény felett a törvényességi felügyeletet a művelődési és oktatási miniszter gyakorolja.
Helyszínek:
- 43-as terem
- Klub
- 202-es terem
- Várkonyi terem
- Szentkirályi stúdió
- Hevesi S. terem
- 46-os terem
- Menza
- 220-as terem
- Hevesi/4. emelet
- Vas utca
- Torna terem
- Rákóczi út 32. 42-es terem
- Padlás
- Büfé
- Rákóczi út 36-os terem
- Nádasdy terem
- Vas utca
-
Cím:
1088 Budapest, VIII. kerület, Vas utca 2/c -
Telefon:
+36 1-338-4758+36 1-318-8111 -
Web:
Színházi műsorok
- Merülő Szaturnusz Hevesi S. terem
-
Égi madár
Rákóczi út 36-os terem
-
Erzsóka
Hevesi S. terem
-
Égi madár
Rákóczi út 36-os terem