Vannak filmek, amik messze megelőzik korukat, mind mondanivalójukat, mind formanyelvüket tekintve - és talán pont ezért nem tudják őket eléggé értékelni a maguk idejében.
Az 1979-es első rész inkább amolyan felvezetés volt ehhez a fantasztikus erőszakorgiához, a már nemzetközi piacra készült harmadikat túlspilázták, A harag útja pedig ennek a felturbózott verziója.