Csillagok között

Bakancslistához adom
Interstellar
12 éven aluliak számára a megtekintése nagykorú felügyelete mellett ajánlott amerikai-angol sci-fi kalandfilm, 169 perc, 2014

Értékelés:

1467 szavazatból
Szerinted?

A legendásan titkolózó rendező új sci-fijéről annyit már tudni, hogy csupa sztár működik közre benne és a csillagok között játszódik. Tudósok felfedeznek egy féreglyukat az űrben, és egy csapatnyi felfedező meg kalandor nekivág, hogy átlépje mindazokat a határokat, amelyeket addig áthághatatlannak hittünk: túl akarnak lépni téren és időn.
Bemutató dátuma: 2014. november 6. Forgalmazó: InterCom

Stáblista:

Díjak és jelölések

  • BAFTA-díj

    2015
    Legjobb vizuális effektusok
  • Oscar-díj

    2015
    Legjobb vizuális effektusok
  • BAFTA-díj

    2015
    Legjobb látványtervezés jelölés
  • Oscar-díj

    2015
    Legjobb látványtervezés jelölés
  • Oscar-díj

    2015
    Legjobb hangvágás jelölés
  • Oscar-díj

    2015
    Legjobb hangkeverés jelölés
  • BAFTA-díj

    2015
    Legjobb operatőr jelölés: Hoyte Van Hoytema
  • BAFTA-díj

    2015
    Legjobb filmzene jelölés: Hans Zimmer
  • Golden Globe-díj

    2015
    Legjobb eredeti filmzene jelölés: Hans Zimmer
  • Oscar-díj

    2015
    Legjobb filmzene jelölés: Hans Zimmer

Játszási időpontok

Hozzászólások

Szerinted?
Tamás64 szept. 28. 21:17:46
A film megpróbálja a tudományos vonatkozást közvetíteni és azt meg is teszi mindamellett, hogy mozi maradjon. A szingularitást mindenki úgy értelmezi, ahogy akarja, minthogy a tudomány nem értelmezi sehogy. Aki ennél pontosabban kéri számon a tudományt annak ajánlom az általános relativitáselmélet tanulmányozását.
A hervadó kukoricaföldek helyett jobb lett volna átfogóbban közvetíteni a világra szóló katasztrófát egy kicsit több statisztával. Ha a drónok is lezuhannak, akkor már tényleg nagy a baj. A NASA maradékának bemutatása igazi hollywoodi egyszerűség.
Persze negatívumokat csak olyan jó filmről ír az ember, amiről érdemes beszélni. A műfajban ez az egyik legjobb.
3/10
pihes aug. 15. 14:27:00 3/10
Megvoltak emlékezetből ezek a járkáló dobozok, gondoltam, még egyszer teszek vele egy próbát, hátha rosszak voltak akkoriba a számításaim. Nem tudtam haladni sokkal többre most sem vele HÁROM/TÍZ
9/10
gyereamozibabe jún. 10. 15:13:34 9/10
Youtube-on számtalan reakcióvideó van, és én még azokon is képes vagyok sírni. Nagyon jó film, változatos cselekmény, fantasztikus zene. A vége felé nagyon sok visszautalás, amivel a film elején már találkoztunk, és így nyer értelmet egy-egy jelenet. (a visszaemlékezős interjúk, a gyerekszoba szelleme, stb) Első nézésre az még ember agyal rajta, okoskodik, hogy "ez butaság... nem is ilyen a feketelyuk, béna a robot".. de második(sokadik) nézésre ez már nem érdekes. A hangulat a lényeg.
10/10
popeszku máj. 31. 14:42:29 10/10 Előzmény petimbo
Ez mind elmélet.A film pedig tudományos és főleg fantasztikus kategória.Elgondolkodtató.Majd ha valaki valóban elutazik egy fekete lyukhoz és vissza,majd meghallgatják,csodálkozunk
1/10
Olasz32 máj. 19. 21:39:28 1/10
Életemben nem unatkoztam még így filmen a moziban. Megtévesztett a jó értékelés!
Hegyirabló márc. 16. 10:52:14 Előzmény petimbo
Egy mozifilmben valótlanságok vannak? Ezt sosem gondoltam volna! Akkor a Star Wars sem igazi?
3/10
Pagalu febr. 08. 18:57:22 3/10
Csak ismételni tudom az egyik előző kommentelőt: a valósághoz nem sok köze van. Meg a fizikához sem. Az a hasábszerű robot meg gagyi. A japánok manapság már tudnak ennél sokkal jobbat is gyártani.
7/10
petimbo febr. 08. 18:26:56 7/10
A spagetti hatás

"A spagettihatás azonnal megölné azt, aki a fekete lyuk közelébe kerülne.
És végül még egy gyakori, főleg a sci-fi alkotásokban felbukkanó kérdés - lásd például a Csillagok között című nagy sikerű filmet -, hogy vajon mi történne az emberrel, ha átlépné az eseményhorizont határát. Amit egészen biztosra vehetünk az előzőekben hivatkozott sci-fi mű sugalmazásával szemben, hogy ezt nem lehetne túlélni. De egy fekete lyukhoz közel kerülő ember nem úgy pusztulna el, hogy a szupersűrű objektum gravitációs ereje egy szempillantás alatt összezúzná, hanem az úgynevezett spagettihatás ölné meg. Képzeljük el, hogy valaki lábbal előre esik egy fekete lyuk felé. A gravitációs erő egyre jobban erősödik, ahogy közeledik az objektumhoz, de a lábára és a fejére ható gravitációs erő közti különbség ebben az esetben óriási lenne, ami azt jelenti, hogy az illető lába sokkal erőteljesebben gyorsulna a fekete lyuk közepe felé, mint a feje, vagyis kinyúlna és szétszakadna, úgy mint a spagetti."
7/10
petimbo febr. 08. 18:05:51 7/10 Előzmény lucashood6
Kezdjük ott, hogy a fekete lyukakban olyan erős a gravitáció, hogy emiatt csillagokat is képesek kettészakítani, nem hogy egy emberi testet. Emiatt a fény sem jut ki belőlük.
Űrhajóval sem bírnánk megközelíteni, mert már a közelében darabokra szakadna, nemhogy még épp bőrrel bejussunk a belsejébe. Szóval az, hogy a főszereplő pilóta vígan "sétálgat" a belsejében, aminek egy része a lánya szobájára emlékezteti őt, mese tejszínhabbal! Az pedig, hogy a fekete lyukak féreglyukakként működnének, csupán elmélet, a filmben a rendező fantáziájának szüleménye. Lehet, hogy tényleg féreglyukakként működnek, csak nem a mi számunkra! Mi három dimenziós lények vagyunk, a fekete lyukak működésének a megértéséhez öt vagy hat dimenziós élőlények elméjével kellene gondolkodni.
7/10
petimbo febr. 08. 17:46:05 7/10
Én nagyon mélyen benne vagyok az asztrofizikában, persze csak hobbi szinten, éppen ezért vegyes érzések vannak bennem a filmmel kapcsolatban. Vannak jelenetei, amik nagyon jól megvannak csinálva, és vannak olyan részei, amik inkább mesébe illőek.
Ez a film minden csak nem sci-fi. Maximum abba próbálták bebugyolálni, inkább egy vontatott, misztikus, fantasy-drámának mondanám. A színészek jók, a zene zseniális (10 pont), viszont sokszor idegesítően hangos, mert nem hallani miatta a párbeszédeket, a látvánnyal viszont nincs gond.

7/10
bolhaiattila febr. 03. 14:28:12 Előzmény 4anyreg
Köszönjük ezt a jól érthető, szemléletes ismertetőt a filmről. bennem is hasonló gondolatok voltak a film láttán, de nem tudtam volna ilyen pontosan szavakba önteni. Nolan ki tud lépni a begyepesedett gondolkodás keretei közül. Érdekes jelenség, hogy néha írók, művészek jobban ráéreznek a jövőképre, mint a futurológusok. Pl. áll ez Ray Bradbury-re
10/10
Szíriusz febr. 03. 14:18:32 10/10
Örökzöld! Történet, Kivitelezés, Zene, Színészi játék mind nagyszerű! Ezt a filmet nem lehet elfelejteni!
10/10
4anyreg febr. 02. 23:52:59 10/10
Egyrészről az alapteória az egyik legnevesebb elméleti fizikustól származik, aki évekig házalt vele a film-iparban, és ráadásul végig ott volt a film a gyártása közben, tartva az elméleti fizika korlátait (nem 100%-ban, de igen közel ahhoz). Ezért a "hatásvadász, érzelgős, valóságtól teljesen elrugaszkodott" jelző full-full tudatlan, minden más sci-fi-hez képest közelebb van a ma ismert valós (elméleti) fizikához, mint bármi más (mert máshol nem igazán foglalkoznak a tudománnyal). A mai tudásunk alapján a fekete lyukban nem éli túl még az információ sem, de azt sem tudjuk, mit rejt előttünk, csak annyit, hogy semmit nem ismerünk az esemény-horizonton túl - de ezért Sci-Fi, nem pedig dokumentum a film. :) Lehet szenvedni a speciális családi köteléken (avagy, a szereteten), de saját meglátásom szerint aki nem végletekig érzéketlen, az itt bizony zsepit ragad (pedig gyűlölöm az érzelgős, túl romantikus (stb) filmeket). Ha bele éled magad, és van családod, nem fog hidegen hagyni. A gravitációhoz köthető idő-dilatáció alapú dráma pedig nem is Sci-Fi, ez már gyakorlatilag tény (nem elméleti fizika, hanem gyakorlati tény), egy ilyen expedíció (ami akár évtizedeken belül valósággá is válhat) bizony speciális helyzeteket okozhat érzelmileg - már ha nem konvergál az EQ szinted a zéróhoz. Mindezeken túl a film csupa kaland, fantasztikus megjelenítéssel. Érdekessége még, hogy a fent említett (Nobel díjas) elméleti fizikus számításai alapján jelenítették meg a Gargantuát, számítógépes speciális elemzéssel (tehát nem fejben született meg, hanem fizikai számításokon, és mindenkit meglepett a kapott látvány az alkotók körében is), ami a korábbi ábrázolásokhoz képest eltérő, de azóta kb. ez a standard máshol is, és az azóta készült fényképek is nagyon hasonló akkréciós korongot mutatnak - na ennyit a valóságtól való elrugaszkodás hibás elméletéről. Idén 10 éves a film, de úgy feladta a Sci-Fi leckét, hogy azóta is nagyon messze van a film-gyártás attól, hogy akár csak hasonló jót alkosson. Számomra ez a legnagyobb baj: ezt nem lehet túlszárnyalni, de meg sem közelítette semmi az elmúlt 10 évben. Egy szavas jelző: ETALON!
7/10
Dozer jan. 31. 06:14:30 7/10
Vártam, lesz e valami értelmes mondanivaloja a filmnek, de maximum csak annyi, hogy ne akarj tökös vilagmegvaltó lenni, épp elég (csak az, ami elég) neked a sajat életed, hogy boldog lehess.
Van benne pár elrugaszkodott dolog, de ez a sci-fikben nem szokatlan.
8/10
lucashood6 jan. 04. 17:33:29 8/10
Úgy szurkoltam ennek a filmnek pedig....Tud szárnyalni a képzeltem...Spoileres lehet:de: ugyan nem tudjuk mi van egy feketelyuk belsejében ,de a fejemet merném rátenni hogy nem NASA pilóta lányának a szobája,annak is a fal felőli része......Sajna a filmzenével a zeneszerző Hans Zimmer nagyobbat alkot mint a rendező Nolan.Attól még bőven nézhető.
Kritikán felüli jan. 03. 23:41:09
Beszélgetésünk a filmről: https://youtu.be/pMbJ8tYHJ24
10/10
Batuantu 2023 dec. 29. - 09:56:19 10/10
Többször nézős film, az egyik legleg nekem!
capt.nemo 2023 dec. 02. - 00:49:56 Előzmény AnyukadSzeretoje
szerintem a feketelik >> izéketrec >> könyvespóc >> morzeóra >> megoldásjegyzetre - gondolt inkább.
10/10
Mike771231 2023 dec. 02. - 00:27:26 10/10
Zseni!
AnyukadSzeretoje 2023 szept. 18. - 23:23:39 Előzmény viskia01
Felébredt a jövőben (120 évesen) a Cooper bázison vagy aminek hívják, elmegy Murph-hez aki lassan meghal, mert elszállt felette az idő, közben Brand Edmunds bolygóján elkezdte a kolónizálást, Cooper elindul érte, hogy megmentse.
Összes hozzászólás