A történet örökül kapott traumákról és azok feldolgozásának lehetőségeiről szól. A három nemzedék – Éva, Léna és Jónás – kapcsolatait átszövik a 20. század történelmi traumái, miközben minden vágyuk a gyógyulás útjára lépni.
Bemutató dátuma: 2021. november 25.
Forgalmazó: Mozinet
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Hozzászólások
4/10
Dörflinger
aug. 07. 19:58:28
4/10
Értem én, hogy generációk életéről "evolúciójáról" szólnak a történetek, de mi volt ez a rettenet?
Mi ez a lakásvízözön? Az utolsó 1 órát, miért kell olvasni? Az olvasással még nem is lenne baj, de sok helyen fehér háttérre van kiírva a fehér apró betűs szöveg, olvashatatlanul, és a szereplők hadarása miatt rettentő gyorsan. Messze feküdtem a tévétől ahhoz, (esti elalvás előtt) hogy jól lássam a feliratot, ezért az utolsó fél órát már nem is erőltettem. Aki ezután nézné meg, az üljön, vagy feküdjön közelebb! :D
4/10
A második rész alatt végig bennem volt a zavaró érzés, hogy Monori Lili játéka, beszédmódja, stílusa, testbeszéde, reakciói nincsenek összhangban a karakterével. Egyszerűen nem tudtam elhinni Évának, hogy az ő egész identitását, egész életét a holokaszt-túlélősége, ennek traumája határozta meg, hogy ebbe ő mondhatni belerokkant - a színésznő játéka ehhez nekem túlságosan "normális", mintha Monori egyszerűen csak saját magát adná, miközben a karakter pont hogy nem ezt igényli.
Láng Annamária alakításai, mégha itt-ott kicsit túljátszottnak is tűntek, teljesen rendben vannak, a fiú játéka szintén teljesen hiteles. Ahogy maga a harmadik epizód is tök rendben van, és így mindenképpen a legjobban sikerült résznek érzem. Az első is oké, bár az ha kicsit rövidebb, tömörebb lenne, akkor is maradéktalanul átjött volna a hangulata és mondanivalója.
Elfogult vagyok mert imadom a filmjeit. Sosem dolgoz fel konnyu temat a filmjeiben, ez sem az. A generacios traumak az egyik legfontosabb tema amivel nem lehet eleget foglalkozni. Szinvonalas es szep alkotas mint minden film amit eddig keszitett.
"Ha nem hiszed, hogy az életed ajándék, nézd meg jobban, hogy élnek anyádék" (+ hogy éltek nagyanyádék). Jó kis kamaradarab, egy-két maradandó jelenettel.
Nálam a top 3 Mundroczó filmben benne van, egyáltalán nem éreztem lerágott csontnak a témáját. Szerintem kevés filmben foglalkoznak az örökölt traumákról, az csak egy dolog, hogy a holokauszt kapcsán beszéltek erről. Igazából bármilyen más generációkkal ezelőtt történt trauma is lehetett volna a központban. Szerintem ezekről az emberi sorsokról sosem lehet túl sokat beszélni. Nekem Monori Lili és Láng Annamária közös jelenete nagyon tetszett, igazából ha az egész film ebből állt volna, akkor is végig nézem. Nagyon erős volt és hitelesen alakították.
kindnessofstrangers
2021 nov. 25. - 08:20:12
10/10
Előzmény ef
A bárányok hallgatnak “filmdráma”. A másik három “oélda” mit bizonyít? Senki nem mondta, hogy csak dráma rendezésével lehet Oscart nyerni, jellemzően azzal lehet. Mint ahogy színészek is jellemzően drámai alakításért kapnak. A többi pontra mit tudsz böffenteni, kicsi náci? :D
"Mindhárom évben ún. filmdráma nyert, Hollywoodban ilyenekért szokás rendezői Oscart adni, különösen a történelmi drámákért."
Na persze. Csak pár oélda:
2016: Damien Chazelle – Kaliforniai álom
2013: Alfonso Cuarón – Gravitáció (Gravity)
2003 Peter Jackson – A gyűrűk ura: A király visszatér
De a Schindler listáját megelőzően
1991 Jonathan Demme – A bárányok hallgatnak, mikor ott volt pl. Oliver Stone – JFK – A nyitott dossziéja is a jelöltek között.
kindnessofstrangers
2021 nov. 24. - 23:13:15
10/10
Előzmény ef
Tipikus bugyuta antiszemita komment:
1. Spielberget háromszor jelölték a Schindler előtt rendezői Oscarra, sci-fi, kaland- és családi filmekért. Mindhárom évben ún. filmdráma nyert, Hollywoodban ilyenekért szokás rendezői Oscart adni, különösen a történelmi drámákért.
2. Spielberg 5 évvel később is kapott rendezői Oscart a Ryan közlegény megmentéséért - újabb történelmi dráma.
3. Spielberg maga is zsidó származású. Szerinted azért érdekelte a Holocaust, mert "ezzel lehet Oscart nyerni", vagy esetleg azért, mert zsidóként érdekli a zsidó történelem, felelősséget érez az elmondásával kapcsolatban?
4. Azt, hogy úgy pontoztad le a filmet, hogy nem is láttad, inkább nem kommentálnám.
Javaslom a gondolkodás megkezdését antiszemita reflexek helyett. Sosem késő!
Gondolom még nem is láttad a filmet, mivel még be sem mutatták Magyarországon... előbb meg kéne nézni és utána lehet kettesre értékelni. Ez az igazi magyaros hozzáállás, mindent lehúzni látatlanul is. Külföldön értékelik ezeket a filmeket, csak nálunk megy a lehúzás anélkül, hogy megnézné+értelmezné is valaki a filmet. Lepontozni más munkáját könnyű. Egy csomó ember dolgozott azon, hogy elkészüljön ez a film. Legalább az ő erőfeszítésüket érdemes lenne annyival megtisztelni, hogy megnézés nélkül ne kritizáljon valaki. A témaválasztásról meg annyit, hogy egy alkotó abból tud dolgozni, ami őt személyesen foglalkoztatja. Olyan témáról nem érdemes filmet csinálni, amiről nem tud mit mondani, mert az tényleg rossz film lesz.
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások