A Caltech és a magyarok / Kármán Tódortól Nádasdy Zoltánig

Bakancslistához adom
magyar ismeretterjesztő filmsorozat, 2. rész, 30 perc

Értékelés:

2 szavazatból
Szerinted?

Az aktuális rész ismertetője: Egy rendkívül izgalmas, eredeti kutatásterület rejtelmeibe avat be minket, Kalifornia híres egyetemén, a Caltech-en dolgozó Nádasdy Zoltán érzékeléskutató. A Caltech és a magyarok c. sorozat mai adásából megtudhatjuk, hogy mennyire is bízhatunk meg saját érzékelésünkben.

A műsor ismertetése: Kaliforniában van egy kis egyetem, amely 31 Nobel-díjassal büszkélkedhet. Természetesen itt is rábukkanhatunk magyar tudósokra. A több mint 100 éves intézmény alapítói között találhatjuk Kármán Tódort is, aki az aviatika úttörője volt. Ez a kis sorozat arra vállalkozik, hogy bemutassa a napjainkban is itt dolgozó magyar kutatókat.
A gravitációs teleszkóp a világon egyedülálló készülék, amely arra alkalmas, hogy elméleti fizkusok által feltételezett gravitációs hullámokat akár sokmillió fényév távolságból is kimutassa. A film egy izgalmas tér-idő utazást tesz a távoli univerzumban, ahonnan ezzel a különleges műszerrel egy éppen haláltusáját végző csillag vagy egy ép aktuális neutroncsillag katasztrófa üzenetét várják...
A filmben Vass István a kutatási projekt munkatársa avat be a tudományos kérdésekbe.

Egyéb epizódok:

Stáblista:

Alkotók

Hozzászólások

Szerinted?
czordon 2009 jún. 16. - 19:21:37
Ez nagyon érdekes, és megint magyarok a világhír küszöbén. A fizikához tök béna vagyok, de ez elképesztõ.