Téma: 500 nap nyár

9/10
Swarm1 2009 nov. 26. - 20:44:58 9/10
(12/152)
Romantikus, mi más lenne?Tény, hogy tarkítják drámai elemek, egy kis humor is, de egyértelmûen romantikus film.
10/10
Bru 2009 nov. 26. - 18:21:40 10/10
(11/152)
Nagyon ügyes, aranyos film, mely nem marad a megszokott közhelyes romantikus sémáknál hanem feldobja azt egyedi ötletekkel, szerkesztés és vizualitás terén. Kísérletezõ film, ami végre bejött a közönségnek talán a megfelelõen beadagolt poénoknak köszönhetõen. A karaktereket nem lehet nem szeretni :D könnyû velük azonosulni. Még továbbá el lehet mondani hogy talán ez év legpofátlanabb beépített reklámjával bír a film, amit olyan ötletesen beleszõttek a történetbe, hogy aki látta az tuti nem felejti mivel a film egyik legjobb része. :) És még sorolhatnám. A zene, a kép, a szereplõk, a történet,a forgatókönyv, a betétdalok... sok-sok olyan összetevõje a filmeknek, amin általában elbuknak, de õ nem. :)
Ez itt most tényleg összejött!
10/10
HannahDora 2009 nov. 26. - 16:35:03 10/10
(10/152)
Elõre is elnézést, de a véleményem tartalmazni fog néhány spoilert!

Ez a film attól mûködik igazán, hogy rendkívül hiteles. Természetesen akad benne néhány pont, ahol az ember meseszerûnek érzi (ilyen talán Summer hirtelen házassága, vagy az "Autumn" név), de ezek a dolgok csak hozzáadnak a filmhez, hiszen szerkezetileg egészítik ki azt. Én a magam részérõl nem szeretem, ha egy film a végsõkig realisztikus akar lenni, mert ironikus módon abból általában valami mesterkéltség lesz, szerintem egy film attól film, hogy a maga sajátos eszközeivel mesélhet el történeteket, és az igazán jó filmek mindig keverik a realizmust a mesével, hiszen általában valamilyen üzenetet akarnak közvetíteni, amihez elengedhetetlen egy finoman átgondolt mögöttes szerkezet, és néha meseszerû történetszövés. Ez a film csodálatosan megtalálja a középutat a "filmszerû" film és a valóság között, a karakterek egyszerre szimbolikusak és tökéletesen hitelesek, mindegyikük külön egyéniség. Amit Joseph Gordon-Levitt véghezvitt, az valóban eszméletlen, egyértelmûen õ az, akirõl a film szól, holott a cím, az elõzetesek, és minden más alapján az ember arra számítana, hogy Summer lesz a fõszereplõ, amitõl csak még elképesztõbb és ötletesebb a film. Egyszerû romantikus vígjátékként adja el magát, és a gyanútlan nézõt fokozatosan szippantja magába, hogy végül valami sokkal jobb, nagyobb, mélyebb dologgal ajándékozza meg: egy összetett, rendkívül átgondolt, a végsõkig emberközeli szerelmi drámával, amibõl nem hiányzik a humor és az optimizmus, és egyetlen egyszer sem csap át mesterséges szirupkodásba. Színtiszta romantika az egész film, a maga legteljesebb értelmében, semmi felesleges cukormáz, csak nyílt, õszinte érzések, és a legnagyobb filmes klisé ("boy meets girl") embertelenül valóságos, egyszerre csodás és fájdalmas bemutatása.
Nem állítom, hogy ez a film hibátlan, de számomra az. Maga az ötlet az, ami elragadja az embert, a remek forgatókönyv, a hihetetlen kreativitás (osztott képernyõ, kiszólások, össztánc az utcán) mindössze ezt teljesítik ki csodás eredetiséggel. Szerintem egy film akkor igazán jó, ha a vége fõcím után kezdõdik el. Ez tökéletesen igaz a "500 Days of Summer"-re, ami olyan sikeresen bújtat olyan köntösbe egy látszólag egyszerû, egy mondattal leírható történetet, hogy nehezen, nagyon nehezen felejti el az ember. Hál' Istennek.
Nagyon örülök, hogy megszületett ez a film. Joseph Gordon-Levitt elõtt pedig le a kalappal, mert az õ elképesztõ alakítása az, ami miatt a film második felében végig fojtogatott a sírás, hogy aztán a legutolsó jelenetnél újra elöntsön az optimizmus.
Mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a rendkívüli alkotást. Engem az "Egy Makulátlan Elme Örök Ragyogása" és "A Nõ Másik Arca" c. filmekre emlékeztetett, mindkettõt nagyon különleges. Bárcsak több ilyen film lenne!
Charles Foster Kane 2009 nov. 26. - 16:19:12
(9/152)
Hû, ez érdekel! Tulajdonképpen mi is az Egy makulátlan... mûfaja?
9/10
Swarm1 2009 nov. 26. - 16:11:53 9/10 Előzmény akos015
(8/152)
A makulátlan elmében is van humor, ebben is.Szerintem ez is legalább annyira drámai mint az.Mindemellett a Makulátlan elme a kedvencem a mûfajon belül, viszont ott a nyomában eme film is!
8/10
akos015 2009 nov. 16. - 21:34:19 8/10
(7/152)
El kellett telnie egy - két napnak h tudjam értékelni a filmet.Miután a filmet megnéztem ½nem hatott annyira meg½,de most két nap után úgy gondolom h ez egy jól megszerkesztett film történetileg is,a karakterek,a képvilág,a zene,kiválló!!Nem is találkoztam még ennyire jól szemlélhetõ filmmel ebben a kategóriában.Kivétel a Egy makulátlan elme örök ragyogása,de ez inkább dráma mint vígjáték!
Marcellus 2009 nov. 14. - 21:31:54
(6/152)
Hát ez a film egyszerûen hihetetlen jó. :D És a zenéje is, fõleg a nyitó dal... Szuper! És a vége is szerintem remekül el lett találva!
10/10
CrazyBoy 2009 nov. 14. - 20:07:22 10/10
(5/152)
jajj hát ez nagyon jó volt, tényleg nagyon jó. Tökre nem illik rá, de mégis "életszagú".
9/10
Swarm1 2009 nov. 11. - 11:33:04 9/10
(4/152)
Ez A romantikus film!Hihetetlen profi munka!A történetvezetés, a zenék, a színészek mind jók!Messze átlagon felüli, õszinte és életszerû.Bravó!!!
9/10
stomachh 2009 nov. 10. - 15:27:36 9/10
(3/152)
Jó hangulat, kiváló zenék. Az egész filmben a hangulat a legjobb. Furcsa egy romantikus film. A dráma és a vígjáték kellemes elegye, ahol azért a drámáé a nagyobb szerep.
A film utolsó két perce is nagyon érdekes. Ha nem lett volna, akkor egészen más hangulatot hagyott volna bennem, mint így, hogy ott van.
A színészek: Joseph Gordon-Levitt piszok jól hozta a figurát, vitte a filmet. Zooey Deschanel hááát, láttam már jobban is játszani, de nem volt rossz. Maradjunk ennyiben.

Nekem összességében olyan 8-9 pont korül van. A hangulat miatt 9/10. Nézzétek meg, érdemes!
10/10
mazse. 2009 nov. 08. - 16:07:50 10/10
(2/152)
úúú én tegnap néztem meg angol felirattal és nagyon beleszerettem:)
most is épp a filmbõl hallgatok zenét:D
10/10
kazuar 2009 okt. 24. - 19:12:52
(1/152)
huuu nagyon várom már!:)